Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(drugelis. @ 2011 05 02, 09:03)
O kiek kartų pamaitinai? Rašo, kad rekomenduojama 2-3 kartus. Vakar mano raugas buvo trijų parų "amžiaus". Vakare pamaitinau, šiandien jau dėjau į šaldytuvą. Dabar svarstau, gal dar nepakankamai jis geras bus?  g.gif

O receptą tokį išsirinkau: "Nepaprasta duona su žolelėmis"

Originalus receptas su mielėmis, aš "perskaičiavau" kepimui su raugu.

135g. kvietinio raugo
150ml vandens ( su raugu - 105ml)
1 a.š. druskos
1 ą.š. cukraus
3 v.š. aliejaus
250-300g miltų ( su raugu - 210g)
(2 a.š. mielių, kepant tik su mielėm)
1 v.š. džiovinto ar šviežio smulkiai kapoto česnako ( naudosiu lapinius miškinius česnakus  thumbup.gif )
1 v.š. smulkintų prieskoninių žolelių - petražolių, krapų, ypač tinka raudonėlis, rozmarinas, levanda...)

Duonkepės programa nurodyta Pagrindinė.
Orkaitėje: paruošti tešlą iš visų produktų, pakildinti, perminkyti. Suformuoti kepaliuką, dėti į miltais barstytą formą, padaryt keletą pjūvių. Pridengti ir kildinti, kol pakils dvigubai. Kepti 30-35min. 200laipsn.  Vėsinti ant grotelių.



as tokia kepiau:

stiklines saulegrazu (lukstentu),
stiklines dribsniu (3 grudu arba 4 grudu,as radau net 7 grudu),
stiklines linu semenu,
stiklines kvieciu selenu,
stikline cukraus ,
1 kg. miltu,
1 l. vandens, + 3 saukstai raugo,

palaukt 12 val.,saut i salta orkaite , kept 180' ,~1val.- 1.5 val.

as kepiau is puses normos,nes mums per daug,nesuvalgom. Rauga imu is saldituvo ir dedu 4 saukstus (pas mane tiek atideta buvo),kai viska gerai sumaisau vel imu is tos bendros teslos 4 saukstus ir atidedu i indeli ir i saldituva,as nemaitinu. Jau kelis kartus kepu,viskas iseina gerai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alacka: 02 gegužės 2011 - 08:12
QUOTE(Alacka @ 2011 05 02, 08:10)
as tokia kepiau:

stiklines saulegrazu (lukstentu),
stiklines dribsniu (3 grudu arba 4 grudu,as radau net 7 grudu),
stiklines linu semenu,
stiklines kvieciu selenu,
stikline cukraus ,
1 kg. miltu,
1 l. vandens, + 3 saukstai raugo,

palaukt 12 val.,saut i salta orkaite , kept 180' ,~1val.- 1.5 val.

as kepiau is puses normos,nes mums per daug,nesuvalgom. Rauga imu is saldituvo ir dedu 4 saukstus (pas mane tiek atideta  buvo),kai viska gerai sumaisau vel imu is tos bendros teslos 4 saukstus ir atidedu i indeli ir i saldituva,as nemaitinu. Jau kelis kartus kepu,viskas iseina gerai.


Tai kepant iš visos normos reiktų 8 šaukštų raugo? gerai supratau? reiks šitą išbandyt, patinka man dribsniai. O čia tiks bet kokie, ar reik tų "greitai paruošiamų" dribsnių?
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 05 02, 09:25)
Tai kepant iš visos normos reiktų 8 šaukštų raugo? gerai supratau? reiks šitą išbandyt, patinka man dribsniai. O čia tiks bet kokie, ar reik tų "greitai paruošiamų" dribsnių?


dribsniai tinka bet kokie, tik pamerkit iš anksto 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 05 02, 09:25)
Tai kepant iš visos normos reiktų 8 šaukštų raugo? gerai supratau? reiks šitą išbandyt, patinka man dribsniai. O čia tiks bet kokie, ar reik tų "greitai paruošiamų" dribsnių?


nea nereikia tiek,reikia deti tiek kiek ir parasyta 3 -4 saukstus (deda ir daugiau,is sito recepto iseina nemazas kepaliukas,kazkur apie 2kg. mums per daug,tai as dedu visko per puse,si karta nedejau saulegrazu,nes vaikai nevalgo tada. Dal gvaldentu moliugu seklu kai kurie deda. Cukraus dedu irgi maziau,nes man biski per saldi gaunasi. Jei desi saulegrazas,tai reikia uzplikyti 10min vandeniu.
Papildyta:
QUOTE(keistuole @ 2011 05 02, 09:29)
dribsniai tinka bet kokie, tik pamerkit iš anksto  4u.gif


drinks_cheers.gif jei greitai paruosiamu desi,tai tada nereikia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alacka: 02 gegužės 2011 - 08:52
QUOTE(Monstras @ 2011 04 29, 08:57)
Bandžiau kepti su "Quick white bread" 05 programa, 1h20min (su Moulinex XXL). Ten dedasi paprasti kvietiniai miltai, bet sudėjau rupaus malimo kvietinius (iš malūno). Gavosi tokia gana tamsi duonelė, nors ten ta programa kaip suprantu, skirta baltai duonai.
user posted image


Na dabar su ta pačia programa iškepiau tik su baltais kvietiniais miltais (tipo 550d). Gavosi visai geras skanus batonas. Žymiai daugiau iškilo lyginant negu naudojant kvietinius rupius miltus.
user posted image
user posted image

Beje gal galit parekomenduoti kokius receptus kur galėčiau sunaudoti rupius kvietinius miltus? Ar tiesiog vis įmaišyti į baltus miltus dalį rupių?
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 05 02, 10:29)
dribsniai tinka bet kokie, tik pamerkit iš anksto  4u.gif

o kam juos mirkyt, as ikmu paprasciausiu maximos dribsnius niekada nemirkiau ir viskas liuks, bandziau ir su greit paruosiamais skirtumo nera, viskas kuo puikiuasiai iskepa, beje saulegrazu irgi neplikinu(perplaunu po kiaurasamciu dulkes)
Atsakyti
QUOTE(GITALE @ 2011 05 02, 11:02)
o kam juos mirkyt, as ikmu paprasciausiu maximos dribsnius niekada nemirkiau ir viskas liuks, bandziau ir su greit paruosiamais skirtumo nera, viskas kuo puikiuasiai iskepa, beje saulegrazu irgi neplikinu(perplaunu po kiaurasamciu dulkes)

čia kam kaip patinka, tiesiog kai dribsniai mirkyti, jų tada nesijaučia, o kai tiesiai dėti, tada net matosi tie dribsniukai balti
Atsakyti
user posted image
Mano duonytė, kepta pgl 16 žinutės rec.
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2011 05 02, 12:30)
čia kam kaip patinka, tiesiog kai dribsniai mirkyti, jų tada nesijaučia, o kai tiesiai dėti, tada net matosi tie dribsniukai balti


drinks_cheers.gif
dariau ir taip ir taip. Man labiau patiko mirkyti. Tiesiog viskas labiau vientisa.
Atsakyti
Sveikos, merginos,
sakykite, ar naudojate kepant duoną termometrą? Jei taip, kiek laipsnių turi rodyti, kuomet duonelė jau iškepusi?
Atsakyti
QUOTE(JusRuMa @ 2011 05 02, 19:12)
Sveikos, merginos,
sakykite, ar naudojate kepant duoną termometrą? Jei taip, kiek laipsnių turi rodyti, kuomet duonelė jau iškepusi?

90
Atsakyti
Sveikos,

kazkas atsitiko,nesuprantu,viska darau kaip ir anksciau,o dabar jau 2 batonas kaip virsus nukrenta verysad.gif ,pakila gerai. Kas cia galejo atsitikti?
Atsakyti