Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(drugelis. @ 2011 04 29, 21:48)
dėkui  4u.gif  Dar dėl speltos noriu paklausti...  blush2.gif  Nelabai suprantu, kaip juos naudoti? Kaip supratau - tai kvietiniai miltai, bet ar vien tik iš jų galima kepti bandeles, batonus, pyragus? Ar reikia juos perpus, ar kitom dalim maišyti su paprastais kvietiniais, ruginiais.?

speltos miltais galima tiesiog visus baltus paprastus 405 miltus pakeisti blush2.gif as taip pat ir rupesnius naudoju. tik su jais teslos minkymo laikas turi buti patrumpinamas, nes kitaip persiminkys blush2.gif
as daznai kepu su jais 4u.gif skanu, bet ... bet su jais man duona trupa kaip jus cia rasot unsure.gif manau kad vis perminkau doh.gif o su kitais miltais tokiu problemu nera 4u.gif as net neisivaizduoju kaip gali trupeti duona g.gif gal ji perminkoma ar perkepama g.gif
Papildyta:
QUOTE(keistuole @ 2011 04 28, 21:00)
kai pamaitinat turi gautis grietinės tirštumo.
Taip gaunas maždaug pilant vienodą gramų kiekį vandens ir miltų  4u.gif

as karta pasveriau 1 v.s. miltu rupesniu ir 1 v.s. vandens. nu tai man tie patys gramai buvo, ga tik su maza maza pakaita rolleyes.gif
ir siaip jei raugas stiklinemis damaitinamas, tai kiek jo tuno saldytuve g.gif
Atsakyti
QUOTE(aguonele @ 2011 04 30, 16:59)

as karta pasveriau 1 v.s. miltu rupesniu ir 1 v.s. vandens. nu tai man tie patys gramai buvo, ga tik su maza maza pakaita  rolleyes.gif 
ir siaip jei raugas stiklinemis damaitinamas, tai kiek jo tuno saldytuve  g.gif


pas mane tai jo nedaug visai, nes jis stiprus ir man tebūna reikalingas kupinas arbatinis šaukštelis, kurį pamaitinu, priklausomai nuo to kiek ruošiuosi kept duonos ir iš kokių miltų - 150-250 g miltų ir tiek pat vandens.
Matuojant didesnį turį visgi paklaida didesnė. Tikrai negalima sutapatinti 200 g ir 200 ml miltų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo keistuole: 30 balandžio 2011 - 16:18
QUOTE(aguonele @ 2011 04 30, 16:59)
... as net  neisivaizduoju kaip gali trupeti duona  g.gif  gal ji perminkoma ar perkepama

Įdomu, kad trupa tik balta duona g.gif Nors kepiau pyragą, viską susvėriau labai tiksliai ir niekas netrupa thumbup.gif

Gal kas galite pakonsultuoti kaip elgtis, jei kepdama duonkepėje noriu sumažinti kokio nors produkto kiekį? g.gif Kaip suprantu, turi būti išlaikytas teisingas proporcijų santykis... Viskas aiš Konkrečiu atveju noriu dėti mažiau cukraus unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(aguonele @ 2011 04 30, 15:59)
ir siaip jei raugas stiklinemis damaitinamas, tai kiek jo tuno saldytuve  g.gif

As kalbu apie starterį. Paimu jo 60-80 g ir damaitinu, kad gautusi apie 0,5 l raugo. Kepu didelius kiekius 2,5- 3 kg iskart, nes seima didele, taip kad 0,5 l raugo man rodos, pats tas. Ar as klystu?
Atsakyti
QUOTE(fasstum @ 2011 04 30, 22:00)
As kalbu apie starterį. Paimu jo 60-80 g ir damaitinu, kad gautusi apie 0,5 l raugo. Kepu didelius kiekius 2,5- 3 kg iskart, nes seima didele, taip kad 0,5 l raugo man rodos, pats tas. Ar as klystu?

viską darai teisingai, 0.5 l raugo kaip tik
Atsakyti
sveikos 4u.gif
o sastingio batona galima orkaiteje kepti? g.gif ir gal galima jo receptuka blush2.gif aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lietuvaitee @ 2011 05 01, 16:27)
sveikos  4u.gif
o sastingio batona galima orkaiteje kepti?  g.gif  ir gal galima jo receptuka  blush2.gif  aciu  4u.gif


galima 4u.gif

http://www.supermama...;#entry28083582
Atsakyti
QUOTE(fasstum @ 2011 04 30, 22:00)
As kalbu apie starterį.

dabar jau supratau mirksiukas.gif starteri ir as damaitinu... pirma pamaniau jog saldytuve tiek daug to raugo auginama...
as starterio dedu ~10% skaiciuojant nuo miltu mirksiukas.gif kai susiduriu tik su mazais kiekiais, tai net negaiu pasakyti kokiu proporciju reiketu blush2.gif

will o ka Jus laikote balta duona?
tokias stai:
user posted image g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aguonele: 01 gegužės 2011 - 20:08
QUOTE(aguonele @ 2011 05 01, 21:07)
will o ka Jus laikote balta duona?

Tai, kas paprastai vadinama batonu ax.gif Dar prie jų priskiriu sumuštinių duoną ax.gif
Atsakyti
Sveikos, na va, užrūgo mano kvietinis raugas, šiandien turbūt bandysiu kepti baltą duonelę su juo, žiūrėsim, kas gausis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 05 02, 08:50)
Sveikos, na va, užrūgo mano kvietinis raugas, šiandien turbūt bandysiu kepti baltą duonelę su juo, žiūrėsim, kas gausis  smile.gif


pagal koki recepta kepsi? Sekmes.
as jau iskepiau. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alacka: 02 gegužės 2011 - 07:55
QUOTE(Alacka @ 2011 05 02, 07:52)
pagal koki recepta kepsi? as jau iskepiau.  biggrin.gif


O kiek kartų pamaitinai? Rašo, kad rekomenduojama 2-3 kartus. Vakar mano raugas buvo trijų parų "amžiaus". Vakare pamaitinau, šiandien jau dėjau į šaldytuvą. Dabar svarstau, gal dar nepakankamai jis geras bus? g.gif

O receptą tokį išsirinkau: "Nepaprasta duona su žolelėmis"

Originalus receptas su mielėmis, aš "perskaičiavau" kepimui su raugu.

135g. kvietinio raugo
150ml vandens ( su raugu - 105ml)
1 a.š. druskos
1 ą.š. cukraus
3 v.š. aliejaus
250-300g miltų ( su raugu - 210g)
(2 a.š. mielių, kepant tik su mielėm)
1 v.š. džiovinto ar šviežio smulkiai kapoto česnako ( naudosiu lapinius miškinius česnakus thumbup.gif )
1 v.š. smulkintų prieskoninių žolelių - petražolių, krapų, ypač tinka raudonėlis, rozmarinas, levanda...)

Duonkepės programa nurodyta Pagrindinė.
Orkaitėje: paruošti tešlą iš visų produktų, pakildinti, perminkyti. Suformuoti kepaliuką, dėti į miltais barstytą formą, padaryt keletą pjūvių. Pridengti ir kildinti, kol pakils dvigubai. Kepti 30-35min. 200laipsn. Vėsinti ant grotelių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo drugelis.: 02 gegužės 2011 - 08:05