Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Monstras @ 2011 04 28, 15:01)
Aš tai svajoju surasti šaltinį, kur miltų gaučiau po 1Lt/kg smile.gif



Lenkijoje, kvietiniai miltai batonui kepti (650 type), gaunasi apie lita smile.gif Tai jei tik tenka i ta puse lekti uzsiperku mirksiukas.gif Ruginius perku Siauliu turguje 1,50
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2011 04 28, 20:14)
Lenkijoje, kvietiniai miltai batonui kepti (650 type), gaunasi apie lita  smile.gif  Tai jei tik tenka i ta puse lekti uzsiperku  mirksiukas.gif Ruginius perku Siauliu turguje 1,50


thumbup.gif gaila,kad toloka nuo manes. verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alacka: 28 balandžio 2011 - 19:42
As kaip naujokė, turiu gal kvaila klausimą, bet noriu išsiaiškinti: kaip teisingai pamatiinti starterį? Nes daug kur rašo stiklinė miltų ir stiklinė vandens, o kitur - svorį pvz po 200 g miltu ir vandens. Bet juk stikline miltu pagal svori maziau nei stikline vandens? Ir jei imu visko po stikline man raugo gaunasi mazoka, neturiu ka palikti kitam kartui, ir per skystas raugas man atrodo, na tikrai ne toks, kaip Malsenos filmuke g.gif Tai kaip ten teisingai bigsmile.gif ?
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 04 28, 15:30)
O gal tu žinai, kodėl kai kuriuose duonos receptuose prašo nuplikyti salyklą, kitur ne. Ar jis kokio kartumo turi, kad jį plikyt reikia?


nuplikius geriau atsiskleidžia aromatas, spalva intensyvesnė gaunas.
O kartumo neplikius neturėtų būt.
Papildyta:
QUOTE(fasstum @ 2011 04 28, 21:56)
As kaip naujokė, turiu gal kvaila klausimą, bet noriu išsiaiškinti: kaip teisingai pamatiinti starterį? Nes daug kur rašo stiklinė miltų ir stiklinė vandens, o kitur - svorį pvz po 200 g miltu ir vandens. Bet juk stikline miltu pagal svori maziau nei stikline vandens? Ir jei imu visko po stikline man raugo gaunasi mazoka, neturiu ka palikti kitam kartui, ir per skystas raugas man atrodo, na tikrai ne toks, kaip Malsenos filmuke g.gif Tai kaip ten teisingai bigsmile.gif ?


kai pamaitinat turi gautis grietinės tirštumo.
Taip gaunas maždaug pilant vienodą gramų kiekį vandens ir miltų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Alacka @ 2011 04 28, 16:04)
man sastingo skanus,tada dar toki paprasta kepu:
350 vandens
1 šaukštelis druskos
2 šaukštai cukraus
2 šaukštai aliejaus
700 miltų
2 šaukšteliai be kaupo sausų mielių
galima dėti saulėgrąžų ir sezamo.


Dėkui, bus išbandytas ir šis.
Šiandien Vagos knygyne nusipirkau knygą - "Kepame duoną namuose". Na, supper knygutė, ją sesuo rekomendavo, iš ten išbandžiusi jau nemažai receptų ir nei vienu nenusivylusi. Yra daug patarimų, paaiškinimų, duonos, batonų, pyragų, bandelių receptų. thumbup.gif
Dabar galėsiu ir aš bandyti. Tik man tas mielių - raugo pakeitimas - sudėtingas reikalas. g.gif
Ar daugelis jūsų mieles naudojat, ar kildinat batonus, bandeles kvietiniu raugu?
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 04 28, 22:53)
Dėkui, bus išbandytas ir šis.
Šiandien Vagos knygyne nusipirkau knygą - "Kepame duoną namuose". Na, supper knygutė, ją sesuo rekomendavo, iš ten išbandžiusi jau nemažai receptų ir nei vienu nenusivylusi. Yra daug patarimų, paaiškinimų, duonos, batonų, pyragų, bandelių receptų.  thumbup.gif
Dabar galėsiu ir aš bandyti. Tik man tas mielių - raugo pakeitimas - sudėtingas reikalas.  g.gif
Ar daugelis jūsų mieles naudojat, ar kildinat batonus, bandeles kvietiniu raugu?


aš duoną kepu tik su raugu, o batonus ir bulkas tik su mielėm.
Kiek kepiau su raugu, trūksta man purumo. Kažkaip jei jau norisi bandelės tai tikros, o ne pagerintos duonos
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 04 28, 22:53)
Dėkui, bus išbandytas ir šis.
Šiandien Vagos knygyne nusipirkau knygą - "Kepame duoną namuose". Na, supper knygutė, ją sesuo rekomendavo, iš ten išbandžiusi jau nemažai receptų ir nei vienu nenusivylusi. Yra daug patarimų, paaiškinimų, duonos, batonų, pyragų, bandelių receptų.  thumbup.gif
Dabar galėsiu ir aš bandyti. Tik man tas mielių - raugo pakeitimas - sudėtingas reikalas.  g.gif
Ar daugelis jūsų mieles naudojat, ar kildinat batonus, bandeles kvietiniu raugu?

O toje knygutėje receptai tik duonkepėje kepamai duonai? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 04 28, 23:53)
Dėkui, bus išbandytas ir šis.
Šiandien Vagos knygyne nusipirkau knygą - "Kepame duoną namuose". Na, supper knygutė, ją sesuo rekomendavo, iš ten išbandžiusi jau nemažai receptų ir nei vienu nenusivylusi. Yra daug patarimų, paaiškinimų, duonos, batonų, pyragų, bandelių receptų.  thumbup.gif
Dabar galėsiu ir aš bandyti. Tik man tas mielių - raugo pakeitimas - sudėtingas reikalas.  g.gif
Ar daugelis jūsų mieles naudojat, ar kildinat batonus, bandeles kvietiniu raugu?

kokia kaina tos knygos?
Atsakyti
QUOTE(GITALE @ 2011 04 29, 06:02)
kokia kaina tos knygos?


www.delona.lt - 20lt
Atsakyti
QUOTE(vvjuka @ 2011 04 28, 23:18)
O toje knygutėje receptai tik duonkepėje kepamai duonai? 4u.gif


Ne, prie kiekvieno recepto paaiškinta kaip kepti duonkepėje ir kaip orkaitėje. Kadangi aš kepu orkaitėje - man čia bus thumbup.gif Viskas smulkiai, aiškiai išdėstyta, aprašytos dažniausios klaidos ir t.t...
Knygyne už ją mokėjau 24Lt.
Papildyta:
QUOTE(keistuole @ 2011 04 28, 22:01)
aš duoną kepu tik su raugu, o batonus ir bulkas tik su mielėm.
Kiek kepiau su raugu, trūksta man purumo. Kažkaip jei jau norisi bandelės tai tikros, o ne pagerintos duonos


Viskas aišku, na, bent jau pabandysiu kai ką kepti su raugu, žiūrėsiu, kas gausis.
Atsakyti
Bandžiau kepti su "Quick white bread" 05 programa, 1h20min (su Moulinex XXL). Ten dedasi paprasti kvietiniai miltai, bet sudėjau rupaus malimo kvietinius (iš malūno). Gavosi tokia gana tamsi duonelė, nors ten ta programa kaip suprantu, skirta baltai duonai.
user posted image
Na lyg nieko, bet man kažkaip visos duonos gaunasi tokios "birios", ta prasme, ne tankios, sunkoka atpjauti plonesnę riekę, mėgsta jos subyrėti.
Nežinau ką čia kitaip daryti, ar čia taip ir turi būti?
Beje nusipirkau tris talpas miltams supilti po 4,6L iš Tw. Į vieną kvietinius, į kitą ruginius, į trečią salyklą... vistiek visi miltai netilpo smile.gif Ten jaučiu po kokius 3kg miltų tik telpa...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Monstras: 29 balandžio 2011 - 08:00
O kiek už TW dėžes sumokėjai? Aš irgi mąstau dėl hermetinių dėžių... g.gif
Duonytė gardžiai atrodo bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo drugelis.: 29 balandžio 2011 - 08:02