Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(keistuole @ 2011 04 27, 09:12)
aš kepiau, tai skonis labai geras, bet kitą kart daryčiau vienspalvį.
Miltai gali būt ir aukšč. rūšies, tiesiog bus labiau pyraginis, baltesnis.


Dėkui, žinosiu. Visgi pasirinkau šiandien kepti nataliuncik Purujį batoną. Užminkiau su gira, žiūrėsim, kas gausis. rolleyes.gif
Atsakyti
Galiu įvertinti purujį batoną - man labiau primena forminę duona, nuo giros jis toks tamsokas gavosi. Minkiau rankomis ir kepiau orkaitėje, tai baisiai prie rankų lipo minkant, įdėjau kiek daugiau miltų, bet vistiek lipo - daug bijojau dėti, kad nedingtų purumas.
Vistik patenkinta likau - tikrai skanu, bet vyras nori paprasto balto batono doh.gif doh.gif reiks kitus variantus išbandyti. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 04 28, 11:02)
Galiu įvertinti purujį batoną - man labiau primena forminę duona, nuo giros jis toks tamsokas gavosi. Minkiau rankomis ir kepiau orkaitėje, tai baisiai prie rankų lipo minkant, įdėjau kiek daugiau miltų, bet vistiek lipo - daug bijojau dėti, kad nedingtų purumas.
Vistik patenkinta likau - tikrai skanu, bet vyras nori paprasto balto batono  doh.gif  doh.gif  reiks kitus variantus išbandyti.  ax.gif


tai kepkit sąstingio
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 04 28, 10:38)
tai kepkit sąstingio


Ačiū, bandysiu šį smile.gif
Tik jau noriu mielių atsisakyti, kepti su kvietiniu raugu, tai galvą reiks pasukti dėl proporcijų g.gif kad tik gautųsi doh.gif
Atsakyti
Sveikos,

neseniai gavau iš Lietuvos, Vilniaus parduotuvės De Lona daug įvairių mišinukų duonos kepimui ir sausą duonos raugą. Tik truputį pasimetusi esu, kaip elgtis su tuo sausu raugu? Gal esate kuri kepusi su panašiu dalyku? Labai noriu išsikepti kokios duonos, nes ten įsigijau dar ir super knygą "Kepame duoną namusoe", kurioje yra milžiniškas skaičius įvairiausių duonos rūšių, bandelių, sausainių ir įdomių patarimų.
Tad labai nekantrauju, bet ieškau kokių patarimų biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Sausas raugas naudojamas iš principo kaip prieskonis suteikiantis duonai rūgštumo. Tešlos jis nekelia 4u.gif
Mano subjektyvia nuomone niekam nereikalingas daiktas.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 04 28, 13:31)
Sausas raugas naudojamas iš principo kaip prieskonis suteikiantis duonai rūgštumo. Tešlos jis nekelia  4u.gif
Mano subjektyvia nuomone niekam nereikalingas daiktas.


O gal tu žinai, kodėl kai kuriuose duonos receptuose prašo nuplikyti salyklą, kitur ne. Ar jis kokio kartumo turi, kad jį plikyt reikia?
Atsakyti
Šiandien Norfoj užmačiau Dobeles (Latvija) maluno rūpių ruginių miltų. Pokai po pusantro kg. Kilogrmo kaina gaunasi 1,88 Lt. Tai cia pigiau nei malune g.gif
Atsakyti
QUOTE(fasstum @ 2011 04 28, 15:51)
Šiandien Norfoj užmačiau Dobeles (Latvija) maluno rūpių ruginių miltų. Pokai po pusantro kg. Kilogrmo kaina gaunasi 1,88 Lt. Tai cia pigiau nei malune g.gif


Na malūnininkas labai nespaudžia ant miltų, įkrato ir daugiau keliais gramais smile.gif tik salyklą jau kruopščiau sveria...
Žinoma jei reik tik miltų. galima ir Norfoje, bet jei jau važiuoti kompleksiškai apsipirkt tai tada pas malūnininką...
Beje, čia kažkur mačiau diskusijose, kad iš tikrųjų tai jis pats nemala, bet irgi iš kažkur gauna tuos miltus. Kaip iš tikrųjų yra, gal kas žinot? Būtų gerai tada jo šaltinį sužinot...
Bet kita vertus, jei ir sužinosi, kad ima iš ūkininko, tai ir pats ūkininkas neužsiims ten svėrinėti tai po kelis kilogramus, sakys imk maišą 50kg ir viskas....
Aš tai svajoju surasti šaltinį, kur miltų gaučiau po 1Lt/kg smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Monstras: 28 balandžio 2011 - 15:02
QUOTE(Monstras @ 2011 04 28, 15:01)

Žinoma jei reik tik miltų. galima ir Norfoje, bet jei jau važiuoti kompleksiškai apsipirkt tai tada pas malūnininką...


Pas mus provincijoj nera kur kompleksiskai apsipirkti verysad.gif Taip kad labai apsidziaugiau tuo atradimu Norfoj ax.gif
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2011 04 28, 11:02)
Galiu įvertinti purujį batoną - man labiau primena forminę duona, nuo giros jis toks tamsokas gavosi. Minkiau rankomis ir kepiau orkaitėje, tai baisiai prie rankų lipo minkant, įdėjau kiek daugiau miltų, bet vistiek lipo - daug bijojau dėti, kad nedingtų purumas.
Vistik patenkinta likau - tikrai skanu, bet vyras nori paprasto balto batono  doh.gif  doh.gif  reiks kitus variantus išbandyti.  ax.gif


man sastingo skanus,tada dar toki paprasta kepu:
350 vandens
1 šaukštelis druskos
2 šaukštai cukraus
2 šaukštai aliejaus
700 miltų
2 šaukšteliai be kaupo sausų mielių
galima dėti saulėgrąžų ir sezamo.
Atsakyti
Sveikos kepejeles,stoju i jusu gausu buri.Siandien kepsiu dar tik treciaja duonele,Naudoju duonkepe Moulinex.Lauksiu kritikos ir patarimu visada.Taigi dedu savo kepiniu foto.Pirmasis batonas turejo but,skanus labai tik va pakrites.Antroji duona su kvietiniu raugu kvietiniais miltais ir trupuciu rupiu ruginiu miltu.
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti