Kai Dievas nori suteikti mums dovaną, jis ją įvynioja į problemą. Kuo didesnė tavęs laukia dovana, tuo didesnė ir problema. Tačiau nuostabu yra tai, kad jei ieškosi dovanos, visuomet ją rasi. Autorius nežinomas
Šioje žinutėje: neigiama motyvacija ir kaip ją išnaudoti
Neigiama motyvacija skatina veikti
Nustokite save teisinti
Jei yra problema, yra ir sprendimas
Imkitės veiksmų
Neigiama motyvacija skatina veikti
Skausmas, neigiamos emocijos yra ne kas kita, kaip perspėjimai, kviečiantys kažką pakeisti. Įkišę ranką į ugnį iš karto gauname signalą keisti rankos padėtį. Kai žmogus pasijunta blogai, jis tuojau pat griebiasi priemonių šios būsenos atsikratyti. Dėl to susinervinę žmonės pradeda vaikščioti pirmyn atgal, užsirūko ar išsitraukia užkandį. Žmones labiau negu pageidautinų dalykų troškimas veikti paskatina baimė prarasti, susilaukti neigiamų pasekmių.
Nustokite save teisinti
Vienas žalingiausių būdų atsikratyti neigiamos emocinės būsenos polinkis save teisinti. Tai padeda trumpam pakelti nuotaiką, tačiau nutolina nuo kokybiško, patvaraus sprendimo. Pasiteisinimas yra surogatas, pakeičiantis kokybišką, gerą sprendimą. Jis iš dalies išsprendžia problemą tam kartui, tačiau neturi jokio poveikio tikrosioms problemos priežastims.
Jei yra problema, yra ir sprendimas
Viena mano mėgstamiausių citatų priklauso Markui Tvenui: ,,Nesėkmei pateisinti visuomet yra 1000 pasiteisinimų, bet niekuomet nė vienos pakankamai geros priežasties. Jei nustosite save teisinti, kai esate neteisus, jausitės blogai, tačiau gili neigiama savijauta kaip tik ir paskatina teigiamiems ilgalaikiams pokyčiams. Žymiai konstruktyviau būtų pagalvoti, kokie jūsų veiksmai sukėlė tokią savijautą ir atrasti ilgalaikį, patvarų sprendimą. Tvirtai pasiryžkite daugiau nebekartoti to, kas jus priveda prie nepakenčiamos savijautos
Imkitės veiksmų
Nuolatos priminkite sau, kad jei yra problema, yra ir problemos sprendimas. Blaiviai apgalvokite jos tikrąsias priežastis ir tvirtai apsispręskite, ką turite pakeisti. Tuomet nebesvarstykite daugiau šios problemos, o tiesiog susiekite savo naująjį tikslą su jūsų tapatybe. Pasakykite sau: aš visai ne toks žmogus, kad taip elgčiausi. Tik susieję naująjį tikslą su tapatybe nebegrįšite prie senųjų įpročių.
Ieškokite, ką gero gali jums duoti dabartinė problema. Knygos nebūčiau parašęs, jei būčiau patenkintas savo bendravimu su moterimis. Atraskite teigiamą grūdą ir pasinaudokite nemalonia būsena pokyčiams įtvirtinti.
Atsiprašau.Tai citata