Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas Trakuose (11 tema)

QUOTE(kangurelesj @ 2011 09 16, 21:52)
Ne visai tiesa... blush2.gif sios savaites pradzioj buvom toje med.technikos parduotuvej - turi tik chalatu, tokios aprangos neturi.  Siandien MB skambino i TGN - sake apranga nera butina, reikia tik svariu drabuziu (ta prasme ne su dzinsais is lauko) ir to chalatelio vienkartinio bei batuku su kepure vienkartiniu.  Taip kad jei jau Traku vaistine nedirbs - nieko baisaus, galima ir kitaip issiversti  ax.gif

Abu kartus kai gimdėm, vyrui vežėmės persirengimui: kelnes,kojines, marškinėlius- na, kad nebūtų drabužiai su kuriais pavaikščiota lauke ir pan.; + tą vienkartinį chalatą, kepurėlę ir bachilus. Viskas tiko ir jokių pretenzijų nesulaukėm.
tai net nežinau, o kokia dar ta apranga, jei ne chalatas ir kepurėlę su antbačiais?
Atsakyti
QUOTE(spengla @ 2011 09 16, 23:31)
Abu kartus kai gimdėm, vyrui vežėmės persirengimui: kelnes,kojines, marškinėlius- na, kad nebūtų drabužiai su kuriais pavaikščiota lauke ir pan.; + tą vienkartinį chalatą, kepurėlę ir bachilus. Viskas tiko ir jokių pretenzijų nesulaukėm.
tai net nežinau, o kokia dar ta apranga, jei ne chalatas ir kepurėlę su antbačiais?

Aciu Mamytes uz atsakymus ir patarimus,tikrai pagelbejot 4u.gif Reikes vaziuoti su tetuku is anksto tada pirkti tuos rubukus smile.gif O kas ieiti turi i ta komplekteli tai net nezinau pati g.gif
Atsakyti
Na pirma karta kai gimdziau Trakuose vyrui buvom nupirke rubus is tos vaistines kur priesais Traku ligonine yra. I rinkini iejo vienkartines kelnes, maikute, bachilai ir kepurele. Kitose vaistinese tokiu rinkiniu nebuna arba retai buna. Bet beveik absoliuciai visose yra tu vienkartiniu chalatu su bachilais bei kepurelem. Ta prasme nera butina vaziuoti i Traku vaistine vien tik del aprangos....stai ir visa ideja mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Diana G. @ 2011 09 17, 08:32)
Aciu Mamytes uz atsakymus ir patarimus,tikrai pagelbejot 4u.gif Reikes vaziuoti su tetuku is anksto tada pirkti tuos rubukus smile.gif O kas ieiti turi i ta komplekteli tai net nezinau pati g.gif


Jei neklystu tai tie spec rubai yra kelnes ir marskinukai, kaip gydytoju, tik musu buvo melsvai zalsva, o va tuos bachilus reikia dar papildomai paprasyt, geriau nusipirkit is anksto, nes kai mes nuvaziavom tai TGN tuo metu bachilu aparate nebuvo tai teko basikom vaikscioti. Na zodziu jei ka spesit is anksto susipirkit, bus ramiau visiems.
Atsakyti
Sveikos, mamos 4u.gif Norėčiau ir aš gimdyti Trakuose, tačiau perskaičiau R. Kurtinaitienės str. "Mažylyje" apie kūdikiams palankias ligonines ir susimąsčiau... Žinau, kad Trakų ligoninė nėra gavusi Kūdikiams palankios ligoninės vardo, o tokį gauna tik tos, kurios laikosi tam tikrų žindymo pricipų. Jei leisite, pacituosiu:
1. Įstaiga turi turėti visuotinai priimtinas nuostatas (politiką) apie žindymą ir jo rėmimą. Tos nuostatos turi būti surašytos ir prieinamos visam sveikatos priežiūros bei patarnaujančiam personalui, viešai iškabintos, kad su jomis galėtų susipažinti pacientai.

2. Visas įstaigos personalas - administracija, personalas tiesiogiai dirbantis su pacientais ir patarnaujantis personalas - turi būti išmokytas, kaip įgyvendinti programą.

3. Visos nėščiosios, kurios patenka ar lankosi sveikatos priežiūros įstaigoje turi būti informuojamos apie žindymo privalumus kūdikiui, motinai, šeimai ir dirbtinio maitinimo trūkumus bei pavojus. Visos nėščiosios turi būti mokomos kaip taisyklingai žindyti ar prireikus rankomis nutraukti pieną.

4. Įstaigoje turi būti sudarytos sąlygos moteriai pradėti žindyti kūdikį per pirmąjį pusvalandį po jo gimimo ir palikti kūdikį su motina (prižiūrint personalui) neribotam laikui, iki kūdikis pirmą kartą pažįs krūtį. Jei tuoj po gimimo dėl motinos ar kūdikio būklės to padaryti neįmanoma, kūdikis turi būti glaudžiamas prie krūties tuoj pat, kai tai leidžia jo ar motinos sveikatos būklė.

5. Sveikatos priežiūros personalas turi paaiškinti ir parodyti motinai, ką ji turi daryti, kad nemažėtų pieno, jei ji yra atskirta nuo kūdikio. Kiekviena moteris turi būti išmokyta rankomis ištraukti pieną.

6. Kūdikiai turi būti maitinami tik motinos pienu, jei nėra medicininių priežasčių duoti vaistus ar kitą maistą. Kūdikiams neturi būti duodama jokio papildomo maisto ar gėrimo.

7. Įstaigoje turi būti sudarytos sąlygos motinai būti su kūdikiu 24 valandas per parą.

8. Kūdikiai turi būti žindomi tiek kartų, kiek jie nori, ir taip ilgai, kiek jie nori - ir dieną, ir naktį.

9. Įstaigoje kūdikiams neturi būti duodami čiulptukai, dirbtiniai spenelių pakaitalai, antspeniai. Jei yra būtina, kūdikiai turi būti maitinami kitais būdais, bet ne iš buteliuko.

10. Išrašomos iš sveikatos priežiūros įstaigos žindančios motinos turi būti informuojamos apie žindančių mamų savitarpio pagalbos grupes, "Mama-mamai" grupes.

Pasidalinkite apie savo patirtį apie žindymą pirmomis kūdikio val. Trakų ligoninėje, nes man, pvz., kaip neturinčiai patirties, neramu, kad gali nepavykti ir kad galiu nesulaukti tinkamos pagalbos...
Ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vikondrija @ 2011 09 20, 05:08)
Pasidalinkite apie savo patirtį apie žindymą pirmomis kūdikio val. Trakų ligoninėje, nes man, pvz., kaip neturinčiai patirties, neramu, kad gali nepavykti ir kad galiu nesulaukti tinkamos pagalbos...
Ačiū 4u.gif

Viskas ka surasete, yra tik straipsnio lygmenyje, ir nors kitos ligonines ta "palanku " statusa turi, daznai jo nesilaiko ir netaiko, netgi tie patys VGN...
kas del Traku, tai ten yra sukurtos visos salygos mamai buti su savo kudikeliu...pati ten gimdziau ir vaikas is kart po gimimo buvo padetas ant krutines, taip pat visa laika buvo su manimi palatoje ir galejau maitinti kada tik reikia ir jis nori...Informacija kaip maitinti irgi buvo iskabinta, bet tai tik teorija...susidurus su sunkumais tiesiog ateinanciu sesuciu prasiau pagalbos ir patarimu, viskas budavo paaiskinama ir padedama... BET SVARBIAUSIA... yra pacios mamos t.y. Jusu pasiruosimas zindymui...nereik tiketis kad be jokio pasiruosimo (kursu, informacijos) nuvaziavus i "palankia" ligonine viskas issispres be problemu. Viskam turite pasiruosti Jus pati. Rekomenduociau kokius zindymo kursus palankyti, tikrai labai verta 4u.gif O veliau, isejus is ligonines, pagalbos "mama-mamai" tikrai galima labai daug rasti internete, nemanau jei ligonine neduoda to sarasiuko nera dar "nepalanki" kudikiui ir mamai.
Bet kokiu atveju linkiu Jums sekmes renkantis ir laukiant stebuklo 4u.gif
Atsakyti
labas visoms mamytems, noriu jusu patarimo. planavau gimdyti trakuose,bet atlikus gliukozes toleravimo tyrima paaiskejo,kad trupuka pakiles cukraus kiekis kraujyje ir pasiule gimdyti kauno klinikose,nes ten atseit aparatura geresne, o as taip nenoriu, bet ir bijau,kad paskui kas kors nenutiktu. aciu uz patarimus. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vikondrija @ 2011 09 20, 05:08)
Pasidalinkite apie savo patirtį apie žindymą pirmomis kūdikio val. Trakų ligoninėje, nes man, pvz., kaip neturinčiai patirties, neramu, kad gali nepavykti ir kad galiu nesulaukti tinkamos pagalbos...


Viskas ten labai gerai mirksiukas.gif
Kai atvažiavau gimdyt, gydytoja manęs klausė, ką žinau apie gimdymą, žindymą, bet kai susakiau, kokius kursus lankiau, tai tik numojo ranka, kad nieko daugiau man nepripasakos biggrin.gif Todėl manau, kad jei būčiau kursų nelankius, tai būtų daugiau dėmesio skyrus aiškinimui ir paties gimdymo metu, ir paskui dėl žindymo.
Po gimdymo iškart mažiukę gavau ant pilvo ir ją man paliko visoms 2 val., susitarėm, kad po to pasvers ir pamatuos. Kadangi per tas 2 val. mano tinginukas taip ir nepažindo, atėjo sesutė, liepė dukrytę pasiguldyt šalia ir gulint šonu maitint. Dar pažiūrėjo, ar gerai krūtį paėmė. Kadangi po gimdymo spenelis buvo minktas minkštutėlis, nebuvo patogu jį mažiukei paimt, tai sesutė pati paėmė ir "įdėjo" tą spenelį burnon.
Palatoj kai gulėjau, irgi ar sesutė, ar akušerė buvo užėjus, klausė kaip su žindymu, sakiau, kad viskas puikiai, tai nieko ir nebeaiškino.

Aš žindymo kursus lankiau Pradžių pradžioj (www.pradzia.org), šita organizacija ir pradėjo Lietuvoje įgyvendinti Naujagimiui palankios ligoninės projektą. Be abejo, kursuose iškilo mamoms klausimas, tai kurgi geriausia gimdyti, kad ten viskas būtų super duper nuo pradžių. Tai va ta vadovė sakė, kad visgi nors ir be oficialaus statuso, bet iš jos praktikos dažnai palanki naujagimiui ligoninė būna nedidelė ligoninė, kaip kad Trakai. Ir ne vien kas liečia žindymą, bet apskritai medikų nuostatas dėl įvairių intervencijų, kaip kad epidūrinė nejautra arba epiziotomija.
Papildyta:
QUOTE(maryta @ 2011 09 20, 11:03)
labas visoms mamytems, noriu jusu patarimo. planavau gimdyti trakuose,bet atlikus gliukozes toleravimo tyrima paaiskejo,kad trupuka pakiles cukraus kiekis kraujyje ir pasiule gimdyti kauno klinikose,nes ten atseit aparatura geresne, o as taip  nenoriu, bet ir bijau,kad paskui kas kors nenutiktu. aciu uz patarimus. 4u.gif


Nu čia jau toks rimtas medicininis klausimas, todėl manau, kad geriausia jums būtų nuvykti konsultacijai į Trakus. Ten gydytojai ir pasakys, kur jums ir jūsų mažyliui būtų geriausia ir saugiausia mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vikondrija @ 2011 09 20, 03:08)
Pasidalinkite apie savo patirtį apie žindymą pirmomis kūdikio val. Trakų ligoninėje, nes man, pvz., kaip neturinčiai patirties, neramu, kad gali nepavykti ir kad galiu nesulaukti tinkamos pagalbos...
Ačiū 4u.gif

is savo patirties susidariau ispudi kad trakai tikrai yra uz zindyma ir tikrai sulaukiau daug pagalbos is sesuciu, pastoviai ateidavo klausdavo kaip sakasi, kas neaisku viska paaiskindavo, rodydavo kaip ka daryti ir pan. tikrai neliksit be pagalbos 4u.gif

QUOTE(maryta @ 2011 09 20, 09:03)
labas visoms mamytems, noriu jusu patarimo. planavau gimdyti trakuose,bet atlikus gliukozes toleravimo tyrima paaiskejo,kad trupuka pakiles cukraus kiekis kraujyje ir pasiule gimdyti kauno klinikose,nes ten atseit aparatura geresne, o as taip  nenoriu, bet ir bijau,kad paskui kas kors nenutiktu. aciu uz patarimus. 4u.gif

jusu vietoj nerizikuociau ir vaziuociau i kauna 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vikondrija @ 2011 09 20, 05:08)
Sveikos, mamos  4u.gif Norėčiau ir aš gimdyti Trakuose, tačiau perskaičiau R. Kurtinaitienės str. "Mažylyje" apie kūdikiams palankias ligonines ir susimąsčiau... Žinau, kad Trakų ligoninė nėra gavusi Kūdikiams palankios ligoninės vardo, o tokį gauna tik tos, kurios laikosi tam tikrų žindymo pricipų. Jei leisite, pacituosiu:
1.      Įstaiga turi turėti visuotinai priimtinas nuostatas (politiką) apie žindymą ir jo rėmimą. Tos nuostatos turi būti surašytos ir prieinamos visam sveikatos priežiūros bei patarnaujančiam personalui, viešai iškabintos, kad su jomis galėtų susipažinti pacientai.

    2.      Visas įstaigos personalas - administracija, personalas tiesiogiai dirbantis su pacientais ir patarnaujantis personalas - turi būti išmokytas, kaip įgyvendinti programą.

3. Visos nėščiosios, kurios patenka ar lankosi sveikatos priežiūros įstaigoje turi būti informuojamos apie žindymo privalumus kūdikiui, motinai, šeimai ir dirbtinio maitinimo trūkumus bei pavojus. Visos nėščiosios turi būti mokomos kaip taisyklingai žindyti ar prireikus rankomis nutraukti pieną.

4. Įstaigoje turi būti sudarytos sąlygos moteriai pradėti žindyti kūdikį per pirmąjį pusvalandį po jo gimimo ir palikti kūdikį su motina (prižiūrint personalui) neribotam laikui, iki kūdikis pirmą kartą pažįs krūtį. Jei tuoj po gimimo dėl motinos ar kūdikio būklės to padaryti neįmanoma, kūdikis turi būti glaudžiamas prie krūties tuoj pat, kai tai leidžia jo ar motinos sveikatos būklė.

5. Sveikatos priežiūros personalas turi paaiškinti ir parodyti motinai, ką ji turi daryti, kad nemažėtų pieno, jei ji yra atskirta nuo kūdikio. Kiekviena moteris turi būti išmokyta rankomis ištraukti pieną.

6. Kūdikiai turi būti maitinami tik motinos pienu, jei nėra medicininių priežasčių duoti vaistus ar kitą maistą. Kūdikiams neturi būti duodama jokio papildomo maisto ar gėrimo.

7. Įstaigoje turi būti sudarytos sąlygos motinai būti su kūdikiu 24 valandas per parą.

8. Kūdikiai turi būti žindomi tiek kartų, kiek jie nori, ir taip ilgai, kiek jie nori - ir dieną, ir naktį.

9. Įstaigoje kūdikiams neturi būti duodami čiulptukai, dirbtiniai spenelių pakaitalai, antspeniai. Jei yra būtina, kūdikiai turi būti maitinami kitais būdais, bet ne iš buteliuko.

10. Išrašomos iš sveikatos priežiūros įstaigos žindančios motinos turi būti informuojamos apie žindančių mamų savitarpio pagalbos grupes, "Mama-mamai" grupes.

Pasidalinkite apie savo patirtį apie žindymą pirmomis kūdikio val. Trakų ligoninėje, nes man, pvz., kaip neturinčiai patirties, neramu, kad gali nepavykti ir kad galiu nesulaukti tinkamos pagalbos...
Ačiū 4u.gif



Čia straipsniukas apie skirtingus gimdymo namus. Aišku nuomonė subjektyvi, bet vis vien galima pasiskaityti http://www.laimingas...iai/kur-gimdyti


Man pačiai tai Trakai liuks. Jie siekia palankios kūdikiams ligoninės statuso, tad tikrai vykdo visus tuos įsipareigojimus. Po teisybei tai ant sienų yra iškabinti plakatai apie tai, kaip žindyti leliuką. Tik man visi tie plakatai truputuką ne į temą ax.gif . Bent jau man, jeigu kas neiašku būdavo, tai lėkdavau ieškoti gyvos pagalbos, o ne plakatus nagrinėjausi blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(maryta @ 2011 09 20, 11:03)
labas visoms mamytems, noriu jusu patarimo. planavau gimdyti trakuose,bet atlikus gliukozes toleravimo tyrima paaiskejo,kad trupuka pakiles cukraus kiekis kraujyje ir pasiule gimdyti kauno klinikose,nes ten atseit aparatura geresne, o as taip  nenoriu, bet ir bijau,kad paskui kas kors nenutiktu. aciu uz patarimus. 4u.gif


Nors pati Trakuose gimdžiau 3 kartus, bet, jeigu iš anksto žinočiau, kad yra kažkokie rizikos faktoriai, kuirie gali komplikuoti gimdymą ir panašiai, tai važiuočiau kitur. Visgi Trakai yra antro lygio ligoninė. Nors personalas ir kvalifikuotas, bet kartais prireikia ir spec aparatūros, kurios ten nėra. taigi, žinant, kad kažkas gali atsitikti ne pagal planą, važiuočiau kitur 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(airish @ 2011 09 20, 11:28)
is savo patirties susidariau ispudi kad trakai tikrai yra uz zindyma ir tikrai sulaukiau daug pagalbos is sesuciu, pastoviai ateidavo klausdavo kaip sakasi, kas neaisku viska paaiskindavo, rodydavo kaip ka daryti ir pan. tikrai neliksit be pagalbos 4u.gif 
jusu vietoj nerizikuociau ir vaziuociau i kauna 4u.gif



QUOTE(lairam @ 2011 09 20, 12:09)
Man pačiai tai Trakai liuks. Jie siekia palankios kūdikiams ligoninės statuso, tad tikrai vykdo visus tuos įsipareigojimus. Po teisybei tai ant sienų yra iškabinti plakatai apie tai, kaip žindyti leliuką. Tik man visi tie plakatai truputuką ne į temą  ax.gif . Bent jau man, jeigu kas neiašku būdavo, tai lėkdavau ieškoti gyvos pagalbos, o ne plakatus nagrinėjausi  blush2.gif

Kas liečia žindymą, aš bendrą informaciją buvau gavusi kursuose, kuriuos mums Elektrėnuose akušerė pravedė, daug informacijos radau internete ir jau važiavau gimdyti su kažkokiu žinojimu.
Palatoje buvo pakabintas plakatas kaip žindyti kūdikį, kokios galimos pozos, kai kildavo nesklandumų mėginau keisti pozą ir pan. Tikrai galiu pasakyti, kad teorija ir praktika labai skiriasi biggrin.gif Teko abiems su sūnumi mokytis kaip teisingai apimti (paduoti) krūtį. Tačiau iškilus klausimams nuėjau pas sesutes, atėjo, paaiškino nuramino ir pasakė, kad viską aš galiu tik kantrybės. Tad viskas sėkmingai ir iki dabar dar maitinu savo atžalėlę.
Atsakyti
Gimdžiau Trakuose ir aš...
Dėl pačio gimdymo - viskas liuks, gydytoja liuks, akušerė liuks thumbup.gif Nei vieno blogo žodžio negaliu pasakyti.

BET... Pogimdyminė priežiūra blink.gif blink.gif blink.gif


Gal aš per daug pripratus prie KAŽKO (pirmus du gimdžiau Mažylio GN), bet nori nenori, tenka lyginti.
Pirmiausiai, tai negavau tik gimusio leliuko ant krūtinės.... Na, bet tarkim, nieko čia tokio - nesureikšminu...
Vaikiuką prižiūrėjo, viskas gerai. Dėl žindymo irgi patirties turiu, visgi ir šito nėštumo pusę savo berniuką maitinau... Tai irgi nk nesakau, nes pasakiau, kad žinau.
Bet kalbant apie mamos priežiūrą....
Buvo pamatuotas spaudimas ir temperatūra - viskas....
Penktadienį pagimdžiau, šeštadienį niekam nebuvau įdomi (kažin, kur vizituojantys gydytojai??? g.gif ), o sekmadienį atėjo, paklausė, kaip jaučiuosi ir išrašė. Tiesa, jau nuo Mažylio GN laikų pamenu, kai pabrėžė, kad jeigu bus krešulių, sakykit, maža ką. Na, šį kartą krešuliukai, pasakiau. Tai sako parodyk išskyras. Kadangi buvau apsiprausus, tai nk nematė. Taip ir išleido. Db jau beveik 5 sav po gimdymo, o vis pliūptelna šviežio kraujo su krešuliais. Ką galvot???

Lyginant su Mažyliu: ten gydytojai ar sesutės vis ateidavo pamaigyt pilvo, tikrino, kaip susitraukinėja gimda, kokio tipo išskyros.
nuolatos pasakojama, aiškinama, kaip turi jaustis, ką gali skaudėt, ko negali, ką daryti, kai pakyla temperatūrą, kaip žindyti. Iš ten abu sykius išvažiavau su informacijos bagažu tokiu, kad ne viską spėjau galvelėn susidėti.
Na, sakau, gal tik sutapimas, nes pažiūrėjo: trečias vaikas, ji viską žino g.gif
QUOTE(vikondrija @ 2011 09 20, 04:08)

Pasidalinkite apie savo patirtį apie žindymą pirmomis kūdikio val. Trakų ligoninėje, nes man, pvz., kaip neturinčiai patirties, neramu, kad gali nepavykti ir kad galiu nesulaukti tinkamos pagalbos...
Ačiū 4u.gif

vat šiuo klausimu galiu pasakyt, kad kabo plakatas g.gif

QUOTE(maryta @ 2011 09 20, 10:03)
labas visoms mamytems, noriu jusu patarimo. planavau gimdyti trakuose,bet atlikus gliukozes toleravimo tyrima paaiskejo,kad trupuka pakiles cukraus kiekis kraujyje ir pasiule gimdyti kauno klinikose,nes ten atseit aparatura geresne, o as taip  nenoriu, bet ir bijau,kad paskui kas kors nenutiktu. aciu uz patarimus. 4u.gif

man buvo gestacinis diabetras nustatytas. Tik GTT antras rodiklis didokas buvo, o visą kitą laiką viskas liuks. Tai Trakai priėmė mane, bet buvau iš anksto išklausinėjus, ar priimtų. Hospitalizavo ir neleido pernešiot virš termino. Kadangi terminas buvo sekmadienį, tai penktadienį skatino ir pagimdžiau 4u.gif
Atsakyti