Įkraunama...
Įkraunama...

Nėščiosios dieta

Labutis nestuke.gif as stebejausi, kad to svorio nepriaugu normaliai, o siandien pas gydytoja akys ant kaktos uzlipo blink.gif per menesi priaugau 4 kg! doh.gif man dabar 24 savaite, tai kas bus toliau? iki gimdymo toloka g.gif , o as noriu i normas isipaisyt ax.gif turbut reikia griezciau reguliuot savo mityba g.gif
Atsakyti
Ooo, dietos nesciosioms smile.gif Taip, taip, galiu parasyti smile.gif Kad svorio nepriaugtumet per daug, Pasaulines sveikatos organizacijos remonedaciju laikykites 4u.gif

Iskrovos dietos rekomenduojamos nescioms moterims su didele kuno mase, sergant velyvomis gestozemis, esant patinimams, greitam svorio augimui nestumo metu. Iskrovos dienos rekomenduojamos ir sveikoms nesciosioms minetu susirgimu profilaktikai. Jas tektu atlikti 1 karta per 10 dienu. Produktu kiekis, priklausantis dienai, dalijamas i 5 - 6 valgymus. Tarp valgymu reiktu daryti 3 - 4 val. pertrauka. Tuo metu nerekomenduojama mankstintis, geriau prisilaikyti pusaiu gulimo rezimo.

Zema produktu, naudojamu iskrovai, energetine verte leidzia zymiai sumazinti dienos mitybos raciono kaloringuma. Kitas teigiamas efektas kuri gali tureti vaisiu ir darzoviu dietos - virskinamojo trakto funkcijos atstatymas, nes paprastai nestumo metu virskinamu sulciu sekrecija ir zarnyno aktyvumas sumazeja.

Iskrovos dietos:

Ryziu arba grikiu. 3g/1kg kuno mases, pamerkti 12 valandu. Virti 4 min. be druskos (270 g - 780 kkal)
Avizu. 40 g kruopu 1 valgymui, 4 valgymai per diena. Kruopas pamerkti 12 valandu karstame vandenyje, virti 4 min.
Pieno. 1600 ml pieno arba kefyro dienai. Ryte 400 ml, likusi kieki padalinti i 6 valgymus po 200 ml.
Varskes - pieno. 300 g varskes, 800 ml kefyro (1150 kkal) arba 500 g varskes, 300 g grietines.
Arbatos. 1400 ml arbatos, 70 g. cukraus (250 kkal)
Obuoliu. 1.5 kg. dienai (690 kkal)
Apelsinu. 1.5 kg. dienai (690 kkal)
Arbuzu. 3 kg dienai (1140 kkal)
Agurku. 1.5 kg. agurku, 150 g duonos, 2 kietai virti kiausiniai (660 kkal)
Pomidoru. 1.5 kg pomidoru, 750 g duonos (1700kkal)
Darzoviu. 400 g morku, 400 g obuoliu, 600 g. kopustu salotu, 150 g uogienes (1070 kkal)
Sausu vaisiu kompotas. 250 g sausu vaisiu, 1 l vandens be cukraus (655 kal)
Razinos ar slyvos. 500 g dienai (1380 kkal)
Atsakyti
QUOTE(Sirana @ 2006 02 28, 14:05)
Na, dar labai daug kas priklauso ir nuo oragnizmo bukles nestumo metu: mano drauge per visa nestuma valge daugiausia vaisus ir darzoves, bet jai buvo smarkiai sutrikusi inkstu veikla, daug vargse prisikentejo ir maitindamasi tikrai sveikai priaugo 30 kg, kaip jums?  verysad.gif Taigi bepigu, kai viskas gerai, tada dar ir saldumynu bei menkavercio maisto ribojimas padeda.


QUOTE(Gytr @ 2006 05 21, 12:36)
O siaip, norint isvengti tinimu reikia vartoti maziau druskos, gerti ne maziau kaip du litrus skysciu per diena, na ir stengtis nepriaugti  per daug svorio. Man tai yra labai sunku, nes matyt, svorio priaugu vien nuo minciu apie maista  blush2.gif


Butent, reikia dar ir gerus inkstus tureti. Maniskai matyt prastoki, tai nestumo pabaigoje ima tinti visas kunas ir auga svoris. Labai padejo Weledos Berzu lapu eliksyras, kuris gerina inkstu veikla ir padeda pasalinti skyscius.


QUOTE(Mikasiene @ 2006 05 29, 15:58)
Lengva pasakyti išgerti 2 llitrus skysčių. Bet aš visai negaliu prisiversti atsigerti  unsure.gif  Nenoriu ir tiek...Tai dabar darbe pasistačiau didelį butelį negazuoto mineralinio ir stengiuos gerti  blink.gif  Jau košmarai tuoj prasidės  biggrin.gif



As irgi ne is tu, kurio be vargo geria puodeli po puodelio... Pastebejau, kad lengviau buna gerti, jei puodeliu turinys skiriasi spalva ir skoniu. Geriu raudonos arbatos puodeli (ji be kofeino), zalios, kokios nors vaisines su kinrozemis, su uogiene, vaistazoliu (ramuneliu, melisos) kartais uzsibaltinu pienu, pasisaldinu (jei tau alergija nuo medaus - naudok cukru ar fruktoze). Zodziu, stengiuosi paivairinti ta sunku ir nuobodu darba wink.gif
Atsakyti
Na, juk nereikia pasistacius 2 litru talpos buteli vandens per prievarta stengtis ji supilti i save biggrin.gif Kai sakoma, kad reikia per diena isgerti ne maziau kaip 2 litrus skysciu, i ta skysciu kieki ieina bet koks skystas ar vandeningas maistas: sriuba, vaisiai (pvz. arbuzai, vynuoges), kompotas, arbata. Kazkiek tai skysciu isgeriat gerdamos vitaminus ir papildus (juos juk uzsigeriat vandeniu?).
Daugmaz orientuokites, ar kartu su maistu ir kitais suvartotais skysciais per diena i jusu organizma pateko ~2 litrus vandens, ar ne, bet nereikia saves prievartauti biggrin.gif
Juk buna dienu, kai organizmas naturaliai praso kuo daugiau skysciu, o buna, kad ju reikia maziau. Svarbiausia neperlenkti lazdos, antraip prades pykinti vien tik isgirdus zodi "vanduo" biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
man atrodo, kad nestuke.gif padarytu sau didele paslauga, jeigu stengtusi kaip imanoma maziau valgyti saldumynu ir miltiniu patiekalu. ka gi padarysi, kad nestumo metu kartais sutrinka kai kuriu organu veikla ir tada svoris jau vien nuo minciu apie maista auga. o jeigu valgyti maziau nesveiko maisto, tai ir sazine paskui maziau graus, kad padarei viska, ka galejai ax.gif
Atsakyti
As galvoju, kad ta diskusija yra neissemiama ir plati kaip pasaulis biggrin.gif , juk visos mes skirtingos ir skirtingai priaugam svorio. Cia jau kaip kuriai skirta. Juk ta pati nestuke.gif per viena nestuma gali priaugti daug svorio, o per kita - normaliai. Bet ar del to turim save grauzti? Svarbiausia noreti tuos kg. po gimdymo nuo saves "nusimesti" biggrin.gif
Atsakyti
Ko gero taip ir yra ,kiekviena esame skirtingos,aš taip pat kaip imanydama stengiuos kontrolioti svori ,tačiau 28 savaičiu buvo jau +9 kg,o 30 savaičiu jau +11,pilvo apimtis per 3 savaites net 7 cm paaugo g.gif ,tačiau gyditoja tik sako,labai gerai svoris auga rolleyes.gif ,taigi ir suprask,na jei velniu neduoda ,gal nera taip blogai.Siaip jau tikiuosi ,kad daugiau 15 nepriaugsiu,bet čia juk negali žinoti kaip bus unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Gytr @ 2006 06 01, 16:25)
...Kai sakoma, kad reikia per diena isgerti ne maziau kaip 2 litrus  skysciu, i ta skysciu kieki ieina bet koks skystas ar vandeningas maistas: sriuba, vaisiai (pvz. arbuzai, vynuoges), kompotas, arbata. ...

kiek zinau, arbatos su kofeinu ir kavos i skysciu skaiciu neiskaiciuojamos...
o del svorio... man 21 sav., o jau turiu +7 kg... blush2.gif bet as iki nestumo baisiai mazai sveriau, tai tik priaugusi 5 kg sveriau kiek turetu sverti normalus zmogus... tai nezinau kaip cia bus man toloau, nes pati sau jau dabar baisiai stora atrodau...
Atsakyti
QUOTE(FoxyLady @ 2006 06 07, 14:50)
kiek zinau, arbatos su kofeinu ir kavos i skysciu skaiciu neiskaiciuojamos...



Na, kai gulejau ligoninej del tinimu, man buvo privaloma skaiciuoti visus isgeriamus iir issisiojamus skyscius smile.gif . Gydytoja nieko neminejo apie arbata, kad jos neskaiciuoti g.gif, nors kiekviena ryta pusryciams jos gaudavom....
Atsakyti
Pasakysiu atvirai, stebiu savo slapima, jei ant vakaro jis palieka skaidrus kaip vandenelis reiskia pakankamai skysciu ta diena geriau, jei jis geltonas ir slapinantis jauciasi, kad jis siltas, tai tikrai truksta skysciu, tada slapimas uzsilaiko organizme ir retai slapinamasi. Nezinau, kiek veiksmingas mano toks tikrinimo budas, bet man jis tinka ir patinka! biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Garbanele @ 2006 06 11, 12:06)
Pasakysiu atvirai, stebiu savo slapima, jei ant vakaro jis palieka skaidrus kaip vandenelis reiskia pakankamai skysciu ta diena geriau, jei jis geltonas ir slapinantis jauciasi, kad jis siltas, tai tikrai truksta skysciu, tada slapimas uzsilaiko organizme ir retai slapinamasi. Nezinau, kiek veiksmingas mano toks tikrinimo budas, bet man jis tinka ir patinka!  biggrin.gif



As tai save tikrinu ir pagal pagal pusle: kartais buna taip, kad atrodo pilna pusle, net akys lipa lauk is orbitu smile.gif , o slapinantis isbega ne tiek jau daug slapimo (tada jau zinau, kad skysciai organizme susilaiko).O kitasyk viskas gerai - ir isgeriu, ir pasislapinu nemazai, tada jau netinstu thumbup.gif
Kai matai, kad tavo slapimas skaidrus, sviesus, reiskia, viskas gerai - ir isgeri pakankamai, ir pasislapini pakankamai, skysciai is organizmo pasisalina taip greitai, kad net nespeja igauti jiems budinga geltona spalva biggrin.gif
Atsakyti
sveikos,
aš irgi iš tų storulių kur priaugo per daug... blush2.gif dabar jau turiu +16kg ir mano gydytoja sako kad tai baisiai daug... liepė valgyt tik liesa mėsą, daržoves ir liesus pieno produktus ir viskas... bet kaip suprantu gydytojos mus bara ne šiaip sau, ne dėl grožio ar pan., o todėl kad nuo per didelio antsvorio gali užkilt spaudimas, o tai jau blogai.... blink.gif verysad.gif
Atsakyti