Įkraunama...
Įkraunama...

Nėščiosios dieta

Oi, nestuke.gif , ir aš esu viena iš tų, kurių organizamas linkęs viską kaupti... Šiandien lankiausi pas gydytoją, tai kai pasvėrė ir pasakė, kad 77 kg (+4kg per 4 savaites - dabar mums 17 su trupučiu savaičių), tai net akys ant kaktos iššoko blush2.gif . Bet gydytoja visiškai nieko nesakė, kad čia per daug, ar kokių problemų gali gimdymo metu būti. Šiaip mano svoris vis apie 74kg būdavo, bet vasarą lyg buvo biskiuką pakritęs prieš pat nėštumą iki 70kg... O svėriausi pirmą kartą tik maždaug 10 savaitę, tai jau tada buvo 73 kg, o dar po trijų savaitėlių tą patį rodė. Tai kaip ir šis mėnesiukas labai jau daug mums pridėjo ax.gif . Iš tikrųjų, tai valgau viską, ką noriu, visiškai savęs nevaržau, nes galvoju, kad visgi tas varžymas nėra vaikeliui gerai... Bet gal reikėtų pradėti nors saldumynus ir valgymą vakarais riboti, nes baimė ima pagalvojus, kad gimdymas ir išnešiojimas iki jo gali būti dėl to didelio svorio sunkesnis arba kad tuos kg po to reikės didžiulėm savo pastangom mesti...
Atsakyti
QUOTE(§§§ZIVILIUKAS§§§ @ 2008 11 07, 18:55)
Oi,  nestuke.gif , ir aš esu viena iš tų, kurių organizamas linkęs viską kaupti... Šiandien lankiausi pas gydytoją, tai kai pasvėrė ir pasakė, kad 77 kg (+4kg per 4 savaites - dabar mums 17 su trupučiu savaičių), tai net akys ant kaktos iššoko  blush2.gif . Bet gydytoja visiškai nieko nesakė, kad čia per daug, ar kokių problemų gali gimdymo metu būti. Šiaip mano svoris vis apie 74kg būdavo, bet vasarą lyg buvo biskiuką pakritęs prieš pat nėštumą iki 70kg... O svėriausi pirmą kartą tik maždaug 10 savaitę, tai jau tada buvo 73 kg, o dar po trijų savaitėlių tą patį rodė. Tai kaip ir šis mėnesiukas labai jau daug mums pridėjo  ax.gif . Iš tikrųjų, tai valgau viską, ką noriu, visiškai savęs nevaržau, nes galvoju, kad visgi tas varžymas nėra vaikeliui gerai... Bet gal reikėtų pradėti nors saldumynus ir valgymą vakarais riboti, nes baimė ima pagalvojus, kad gimdymas ir išnešiojimas iki jo gali būti dėl to didelio svorio sunkesnis arba kad tuos kg po to reikės didžiulėm savo pastangom mesti...

na nebent problema bus su numetimu o del gimdymo ir nesiojimo juk ir labai apkunutes nesioja vaikuciu ir jokiu problemu su gimdymu na bent nesu girdejus kad butu kokiu problemu... ax.gif o jei esi linkus i putimasi tai ar valgysi ar nevalgysi vistiek augs svoris tad maziau pergyvenk.. thumbup.gif na as irgi pradzioj labai del to svorio pergyvenau bet dabar jau susitaikiau su tuom ir kai po savaites uzlipu ant svarstykliu ar daug valgius ar nedaug vistiek apie kilograma bunu uzsidejusi... na mums dar trylika savaiciu iki finiso ir as tikrai dar zinau ir esu nusiteikus kad dar priaugsiu na maziausiai 10kg tai busiu isvis virs 30kg priaugus ir ka nieko smile.gif svarbu vaikuciui siltos ,,sienos namelio"... biggrin.gif
Atsakyti
smile.gif+2008 11 06, 19:55-->
QUOTE(dar nestuke smile.gif @ 2008 11 06, 19:55)
tai ir palikom ties ta mintim kad valgau ka noriu ir kiek noriu  uztai jokiu deprasiju nebera o svoris auga vel apie kilograma per savaite.. tai vat  cia priklauso nuo pacio organizmo o ne nuo valgymu nevalgymu... todel maziau pergyvenkit del to svorio juk tas svoris ne siaip sau dideja...    thumbup.gif

na vat su šituo nelabai sutikčiau biggrin.gif iš savo patirties galiu papasakot, kad tas atsipalaidavimas dėl maisto nėštumo metu, tai iš didelės dalies savęs guodimas, na, kad geriau valgyt, nei depresuot. Aš pirmo nėštumo metu priaugau 22 kg oficialiai (neskaičiuoju tų, kuriuos priaugau iki pirmo apsilankymo pas ginę doh.gif , jei su jais, tai sumoj apie 27 būtų blush2.gif ). Apetitas buvo žvėriškas, nes nepykino, puikiai jaučiausi, turėjau daug laiko gulinėti, ilsėtis. Prieš dekretines pasiėmiau atostogų, taigi prisidėjo dar mėnuo, per kurį "skyriau laiko sau" doh.gif Kol dirbau, neturėjau laiko gaminti, atostogaudama lepinau ir save, ir vyrą wub.gif
Nuo gydytojos gaudavau velnių ir gana stipriai, liepdavo net dietų laikytis blink.gif po vieno bandymo pradėjo pykinti ir mečiau visas dietas.
Bet tik pabaigoj nėštumo supratau, kad visgi reikėjo prisilaikyti su valgiu tongue.gif nes:
* paskutinius 2 mėnesius depresija puolė jau ne dėl to, kad svoris auga, o kad jis jau toks užaugo, o žinau, kad man jį numesti bus sunku (visada sunku buvo)
* sakysit, na, tai kas? o tas kad rūbus reikėjo keisti kas mėnesį, nes juos labai greit išaugdavau, pasiėmus pirmos nėštumo pusės drabužius, net negera pasidarydavo, tada depresavau, kad kaip aš šitaip galėjau neprisilaikyti ir apsileisti dėl svorio doh.gif
* rūbai lieka rūbais... bet paskutinį mėnesį aš tiesiog pukšėjau, tikrai negerai jaučiausi fiziškai tokia stora, labai greit pavargdavau, skaudėjo kojas, ir visa kita, ką skauda nėštumo pabaigoj doh.gif
* apie išvaizdą net nekalbu (dabar į nuotraukas nenoriu žiūrėti schmoll.gif nes buvau kaip bandelė)

Paskutinį mėnesį tikrai nebenorėjau priaugti 5 kg, tai paprasčiausiai peržiūrėjau, ką valgau, rašiausi, žymėjausi kiekvieną kąsnį, užteko tokio dienoraščio 2-3 dienas ir supratau, kad tikrai nemažai valgau. Šiek tiek pakeičiau valgiaraštį, gaminau sau atskirai. Tik tada supratau, kad taip galėjau elgtis bent jau antroj nėštumo pusėj verysad.gif

Numesti pavyko per gerus daugiau nei metus, liko apie 3-4 kg, kurių jau nebespėjau numesti, nes pastojau antrą kartą. Dabar labai stengsiuosi, tiek nepriaugti, bet žinau, kaip sunku laikytis cool.gif
Atsakyti
tai vadinas nescia turi but kaip ,,anoreksike" dietos ir baime prisiaugint nors grameli.. nes po to didele problema vel tilpt i senus rubus.... vot kaip faina but nesciai.... thumbup.gif
Atsakyti
Na stai, visai i priesinga puse nulenke... Jei stengiasi zmogus nepriaugt PER DAUG, tai tada jis - anoreksikas doh.gif Liuks poziuris smile.gif Taigi ne apie papildoma grameli rase, o apie bereikalinga pertekliu.
Atsakyti
prie ko cia anoreksike???
nesuprantu kodel reikia pulti i krastutinumus?
arba priaugt po 20 ir daugiau kg, arba vos 10...
Normaliai maitintis, (beje viso nestumo metu valgiau ka norejau, tik gal
ne uz du, ir normaliom, o ne milziniskom porcijom) priaugau tiek manau
normalu - siai dienai 12 kg dar kokie 2 kg gal ir prisides,yra laiko...
Ar galejo buti daugiau? Aisku, nes nesu labai smulki, svoris visad lengvai augdavo, ir puikiai zinau,ka reiskia ji numesti mesti...To po nestumo visiskai nenoriu...
Antras dalykas, as dabar jau nesijauciu gerai del skaudancios nugaros,
sunkiai uzsidedamu kojiniu ir batu, nesugebejimo normaliai atsistoti ir ilgiau
pasedeti...Todel neisivaizduoju,kaip jausciaus jei svorio butu gerokai daugiau...

Todel as manau,kad imanoma nestresuojant, megautis nestumu ir maistu...
Tik nereikia pulti i krastutinumus,kaip ne kurios cia ta daro doh.gif
Atsakyti
smile.gif+2008 11 08, 13:15-->
QUOTE(dar nestuke smile.gif @ 2008 11 08, 13:15)
tai vadinas nescia turi but kaip ,,anoreksike" dietos ir baime prisiaugint nors grameli.. nes po to didele problema vel tilpt i senus rubus.... vot kaip faina but nesciai....    thumbup.gif

Jūs perskaitėt taip, kaip norėjot perskaityt biggrin.gif aš jau rašiau, kad taip tik guodžiate save, bent jau didele dalim tai tikrai, nerašiau, kad sėst ant dietos (kurią mes visos ir įsivaizduojam, kai per dienas nieko nevalgai ir sveriesi kas pora valandų) ir nieko nevalgyt schmoll.gif

Parašiau, kad tik pabaigoj nėštumo supratau (o ir daugiau pasidomėjau), kad visgi galima buvo susilaikyti nuo kažko, kas neduoda jokios naudos organizmui, kaloringesnį maistą pakeisti ne tokiu kaloringu, nevalgyti riebiai, valgyti po mažiau, bet dažniau ir t.t., ir pan.

Juk ir tema yra "kaip nepriaugti svorio?", o ne tik pasiguosti, kad tai laikas, kada galima valgyti viską ir kiek noriu, tikrai tai klaidinga nuomonė mirksiukas.gif

Atsakyti
na ir mano pasakymas ,,jog paliekam ties ta mintimi kad valgau ka noriu ir kiek noriu" nereiskia kad valgau istisa diena ir tik bandeles.. bigsmile.gif as turiu omeny ta valgyma kiek nori ir ko nori tai kad jei uzsimanei sokoladuko tai vadinas ir suvalgyk ji nes tu nori o kai savo norus uzspaudi irgi negerai... blink.gif o beto esu girdejus ir ne is vieno zmogaus kai laukies mergytes labai traukia prie saldumynu o kai berniuko tai prie rugsciu valgiu... juk buna ir uzeina keistu keisciausiu noru.. lotuliukas.gif tai juk tada organizmas to reikalauja o ne tu pati... smile.gif as tik noriu pasakyt jog maziau reikia pergyvent del svorio ir daugiau galvot apie maza gyvybe po sirdele... wub.gif
Atsakyti
Sužinojus kad laukiuosi atleidau visus savo apribojimus ir ...pradėjau ryti viską iš eilės doh.gif Užeina silpnumas - valgau, gerai jaučiuosi- valgau. Juk aš nėščia - man galim mirksiukas.gif Kai apsilankiau pas šeimos gydytoją, ji davė paprastą patarimą: vietoj pastovaus valgymo reikia keisti į pastovų vandens gėrimą, tada ir energijos daugiau bus ir nebus problemų su žarnynu ir t.t. Tai jau antra savaitė, kai išgeriu kasdien po 2litrus vandens. Žinokit pasiteisino. Valgyt mažiau noris, o savijauta tiesiog nuostabi. Gal kam pravers mirksiukas.gif
Atsakyti
smile.gif+2008 11 10, 13:08-->
QUOTE(dar nestuke smile.gif @ 2008 11 10, 13:08)
na ir mano pasakymas ,,jog paliekam ties ta mintimi  kad valgau ka noriu ir kiek noriu"  nereiskia kad valgau istisa diena ir tik bandeles..    bigsmile.gif    as turiu omeny ta valgyma kiek nori ir ko nori tai kad jei uzsimanei sokoladuko tai vadinas ir suvalgyk ji nes tu nori

o aš jūsų pasakymą supratau, kad valgau kiek noriu ką noriu kada noriu wub.gif nes man toks didelis noras būdavo, kad kaip mažam vaikui saldainis, neužtekdavo vienos porcijos, jei kitos negaudavau tai pikta ant visų buvau lotuliukas.gif va taip ir augo svoris, kol buvau priversta susimąstyti rolleyes.gif

QUOTE(vaida L @ 2008 11 10, 13:37)
Tai jau antra savaitė, kai išgeriu kasdien po 2litrus vandens. Žinokit pasiteisino. Valgyt mažiau noris, o savijauta tiesiog nuostabi. Gal kam pravers  mirksiukas.gif

nu negaliu prisivesti vandens gerti, nebent tiesiai iš krano, jis man skanus, bet matyt nelabai galima iš krano g.gif vat nežinau šito g.gif o šiaip geras patarimas, ir virškinimui gerai tongue.gif
Atsakyti
oi mergytes, busimos mamytes, man jau ne kas. vis save raminau, kad nereikia cia labai riboti maisto, atsipalaiduoti ir megautis nestumu, bet kai siandien uzlipau ant svarstykliu pamaciau, kad per 28 savaites priaugau 16kg. doh.gif verysad.gif Galvoju, gal vis del to verta susiimti ir jau koreguoti mityba, atsisakyti saldumynu, riebiu pieno produktu, per didelio maisto kiekio. negaliu sakyti, kad valgau daug kepto maisto, nes verdu ant garu. o kepto maisto valgau tik savaitgaliai kai bunu kaime, ar kartais orkaiteje ka nors pasikepu. Pasakykit savo nuomone, juk vis del to man liko dar net 3men. siandien eisiu pas gydytoja, jau bijau lipti ant svarstykliu. ji niekada nieko nesako del svorio, bet jau pati matau, kad negerai...
Atsakyti

Sveikos,
Reikes ir man to vandenuko daugiau vartot, nors siaip visada buteliukas salia tai gurksnoju, manau tikrai geriau nei su kiekvienu blogumu begt uzvalgyt.
Manau siais nepokario metais galima reguliuoti savo svori nekenkiant maziukui, tiek daug literaturos, ir padarytu tyrimu, kad nuo sveiko maisto ir priaugame sveikai ir tikrai ne lasinuku. As tai stengiuosi ir pamankstinti kojelias ir pasivaikscioti ilgiau,aisku treniruoklius ir krosiukus meciau. Oi turiu pavyzdi, kad ir baisiau nebuna,trumpai, drauge buvo liekna grazi, per nestuma priaugo34kg, atrode be zodziu, gydytoja 5-tam men liepe laikytis dietos,vyras pastoviai priekaistavo(issiskyre,kaip dabar sako ji kad viskas susuvede i svori.) turejo ziauriu komplikaciju gimdymo metu. As manau, kad save lepinti reikai nekenkiant leliui, nes ko mes norim sveiko vaikelio ar kruvos problemu, neturiu nieko pries "pasilepinusias", bet nereikai persistengti. As pastojau 67kg(turiu to riebaliuko), mums dar tik 3men, bet stengsiuos priaugti norma. Sekmes musu pilvukams nestuke.gif
Atsakyti