Įkraunama...
Įkraunama...

Neįgalumas

mano dukra (15 metų) turi lengvą invalidumą jau 5 metus. širdis-QT, jokių spec poreikių nėra, tik pastoviai vaistus vartot reikia. Kažkada pagooglinau, lyg neradau, kad kokios išmokos priklausytų. šiandien atiėmiau pratęstą invalidumą ir tiesiai šviesiai buvau išvadinta DURNE, kad nesusitvarkau išmokų. Paskambinau į sosc.skyrių, tai sakė, kad vaikams išmokos tik iki 7 metų priklauso.

Ar tikrai piniginės išmokos nepriklauso? nes jei priklauso, o aš tiek metų pramazinau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(tura @ 2012 06 15, 14:31)
mano dukra (15 metų) turi lengvą invalidumą jau 5 metus. širdis-QT, jokių spec poreikių nėra, tik pastoviai vaistus vartot reikia. Kažkada pagooglinau, lyg neradau, kad kokios išmokos priklausytų. šiandien atiėmiau pratęstą invalidumą ir tiesiai šviesiai buvau išvadinta DURNE, kad nesusitvarkau išmokų. Paskambinau į sosc.skyrių, tai sakė, kad vaikams išmokos tik iki 7 metų priklauso.

Ar tikrai piniginės išmokos nepriklauso? nes jei priklauso, o aš tiek metų pramazinau doh.gif


Jeigu dukra turi negalia, neigalumo pasalpa tikrai priklauso. Su isduota NDNT pazyma i soc. skyriu reikia kreiptis per metus, kitu atveju pinigai prapuola. Per 5 metus valstybe jums butu sumokejusi daugiau kaip 20 000 lt.
Atsakyti
Sveikos mamytes,
reikalinga jusu konsultacija ax.gif Sakykit ar tevam auginantiem vaika su negaliai priklasuo 35 atostogu dienos ar cia tokios atosotogos priklauso tik vienam is tevu auginant vaika su negalia?
Atsakyti
QUOTE(Laurita84 @ 2012 06 15, 21:44)
Sveikos mamytes,
reikalinga jusu konsultacija ax.gif Sakykit ar tevam auginantiem vaika su negaliai priklasuo 35 atostogu dienos ar cia tokios atosotogos priklauso tik vienam is tevu auginant vaika su negalia?


35 atostogu dienos priklauso tik vienam is tevu auginant vaika su negalia
Atsakyti
QUOTE(rausvakase @ 2012 06 15, 21:47)
35 atostogu dienos priklauso tik vienam is tevu auginant vaika su negalia

Tai jei mes esam abu tevai, tai bet kokiu atveju teise pasinaudoti tomis 35 dienomis turi vienas is tevu?
Atsakyti
QUOTE(Laurita84 @ 2012 06 15, 22:02)
Tai jei mes esam abu tevai, tai bet kokiu atveju teise pasinaudoti tomis 35 dienomis turi vienas is tevu?


35 dienos taikomos tevams, kurie vieni augina neigalu vaika

Darbo kodeksas:
166 straipsnis. Kasmetinės minimaliosios atostogos

2. Kasmetinės minimaliosios trisdešimt penkių kalendorinių dienų atostogos suteikiamos:

2) darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų;
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rausvakase: 15 birželio 2012 - 21:14
QUOTE(rausvakase @ 2012 06 15, 22:08)
35 dienos taikomos tevams, kurie vieni augina neigalu vaika.

Vadinasi norejau papildomos naudos, bet jos negausiu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Laurita84 @ 2012 06 15, 22:10)
Vadinasi norejau papildomos naudos, bet jos negausiu blush2.gif


Papildoma nauda - auginantiems neigalu vaika abiems tevams priklauso laisvadienis karta per menesi, taigi 12 laisvu dienu per metus 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rausvakase: 15 birželio 2012 - 21:24
QUOTE(rausvakase @ 2012 06 15, 22:23)
Papildoma nauda - auginantiems neigalu vaika abiems tevams priklauso laisvadienis karta per menesi, taigi 12 laisvu dienu per metus 4u.gif

O kazin tas dienas galima prisideti prie atostogu? Nes darbe jau bet kokiu atveju naudojuosi mamadieniais, taigi dar vienos papildomos dienos tikrai darbdaviai nesuprastu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Laurita84 @ 2012 06 15, 22:38)
O kazin tas dienas galima prisideti prie atostogu? Nes darbe jau bet kokiu atveju naudojuosi mamadieniais, taigi dar vienos papildomos dienos tikrai darbdaviai nesuprastu doh.gif


Jusu atveju dar viena papildoma poilsio diena nepriklauso verysad.gif Istatyme yra zodis arba. Kai vaikuciams sueis 12 metu, laisvadienis Jums kaip ir nebepriklausys, tuomet papildoma poilsio diena Jums priklausys kaip darbuotojui, auginanciam neigalu vaika iki astuoniolikos metu

214 straipsnis. Papildomos lengvatos asmenims, auginantiems vaikus

Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų, − dvi dienos per mėnesį (arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rausvakase: 15 birželio 2012 - 22:09
labas. lendu cia pas jus su klausimu,bet nezinau ar cia pataikysiu. bet neradau uzraso kad cia butent del vaikuciu neigalumo.tad jei galite atsakykite man kas ir kaip.
situacija
moteryte dabar yra pensijinio amziaus,pensijos negauna,bet gauna ta senatvine pasalpa. jai padaryta sudetinga stuburo operacija pagal viska jai duotu negalia,bet o kaip dabar,ar duos jai ta negalia? ar gali pensijinio amziaus zmogus gauti dar negalia? o gal prie tos senatves pasalpos kazkiek pinigeliu prides??
Atsakyti
QUOTE(dzese @ 2012 07 08, 21:28)
r gali pensijinio amziaus zmogus gauti dar negalia?

Kaip suprasti - pensijinio amžiaus ir negauna pensijos, apie kokią pašalpą eina kalba?
Suėjus pensijiniam amžiui, reikia pasirinkti - senatvės ar neįgalumo pensiją pasiliks žmogus.
Atsakyti