Įkraunama...
Įkraunama...

Neįgalumas

QUOTE(Puponautė @ 2015 02 23, 00:07)
Labas vakaras.

Pries pora dienu nustate mano berniukui ( 4m.) vidutini neigaluma. Tame laiske buvo laiskutis su "nuoroda" kur kreiptis. Kaip supratau, tai jei
neigalus vaikas, tai y soc.skyriu, o ne y sodra? Jei tikrai y soc skyriu, tai noreciau zinoti, kas jam priklauso? Nes, soc skyrius taupo visur ir visada, daznai " uzmirsta" arba "nespeja" sutvarkyti dokumentu. Esu vienisa (issiskyrusi su vaiko teciu, santuoka nutraukta, teismo sprendimu, vaikas lieka su man), dirbu pilnu etatu uz minimuma, buves sutuoktinis moka alimentus, vaikas lanko darzeli. Nustatytas misrus raidos sutrikimas. Internete radau tik kazka neaiskau ir seno. Viesojo transporto lengvatos( nevairuojanti esu, vaika vezioju autobusu), ir kazka radau apie kazkokius "salpos" pinigelius, tipo prie ismokos vaikui. Kokios sumos "vaiksto" taip pat nesiorentuoju, esu visiskai "zalia" . Nesinori, kad nezinodama visko iki galo, dovanociau valdziai. ir dar kaip su atostogomis ?  Pas mane yra 2 vaikai (vienas iki santuokos, kitas santuokinis), abu turi savo teciu pavardes, bet mano statusas- vienisa. Dar ana savaite sake, kad man priklauso 28d atostogu, o si savaitgali gavau atsakyma is komisijos, vaikui nustatytas vidutinis neigalumas.

Neįgalumo pašalpų dydis niekaip nesusijęs su jūsų darbu ar pajamomis. Su vidutiniu gausite sumoje su tiksline komnepsacija apie 720 Lt per mėn., kiek čia dabar eurais, tiksliai nepasakysiu. Kreiptis reikia į socialinės paramos skyrių su vaiko neįgalumo pažymėjimu ir visais kitais dokumentais, kuriuos jums davė, savo dokumentais, sąskaitos nr. ir t.t.
Jei jūs gyvenate Vilniuje, tai čia neegzistuoja statusas "vieniša", jei vaikų tėvas nemiręs, nesėdi kalėjime ir jam neatimtos tėvystės teisės. Naudojamas kitas terminas.
Darbuotojams, vieniems auginantiems neįgalų vaiką, suteikiamos 35 kalendorinių dienų kasmetinės atostogos, taigi, jums būtent ir priklauso. Dar mamadienis yra kartą per mėnesį, berods, nes 2 vaikai.
Su šia diagnoze vaikui priklauso sanatorinis gydymas. Taip pat galite kreiptis dėl ankstyvosios reabilitacijos paslaugų (iki 7 metų kartą per metus) - šiuo metu teikiama Druskininkų "Saulutėje".
Už darželį mokėsite pusę kainos už neįgalų vaiką.


Čia gal šiek tiek plačiau rasite, surašiau pagrindinius dalykus. http://www.lna.lt/te...-lengvatos.html

Atsakyti
gal esate kas susidure, jeigu zmogus turi II grupės invaliduma, ir ima verslo liudijimą, imanoma dirbti ir gauti invalidumo pasalpa? ar neatims valstybe invalidumotokiu atveju g.gif
Atsakyti
Mamytės turinčios vaikučius su sunkiu AD mums alergologijos centre surašė scorad 55 balus, ką dbr turi surašyti šeimos gydytoja, kad galėčiau pateikti dokumentus dėl neįgalumo skyrimo. Ačiū kas pasidalinsite informacija.
Atsakyti
QUOTE(Elentari @ 2015 02 27, 22:49)
Neįgalumo pašalpų dydis niekaip nesusijęs su jūsų darbu ar pajamomis. Su vidutiniu gausite sumoje su tiksline komnepsacija apie 720 Lt per mėn., kiek čia dabar eurais, tiksliai nepasakysiu. Kreiptis reikia į socialinės paramos skyrių su vaiko neįgalumo pažymėjimu ir visais kitais dokumentais, kuriuos jums davė, savo dokumentais, sąskaitos nr. ir t.t.
Jei jūs gyvenate Vilniuje, tai čia neegzistuoja statusas "vieniša", jei vaikų tėvas nemiręs, nesėdi kalėjime ir jam neatimtos tėvystės teisės. Naudojamas kitas terminas.
Darbuotojams, vieniems auginantiems neįgalų vaiką, suteikiamos 35 kalendorinių dienų kasmetinės atostogos, taigi, jums būtent ir priklauso. Dar mamadienis yra kartą per mėnesį, berods, nes 2 vaikai.
Su šia diagnoze vaikui priklauso sanatorinis gydymas. Taip pat galite kreiptis dėl ankstyvosios reabilitacijos paslaugų (iki 7 metų kartą per metus) - šiuo metu teikiama Druskininkų "Saulutėje".
Už darželį mokėsite pusę kainos už neįgalų vaiką.
Čia gal šiek tiek plačiau rasite, surašiau pagrindinius dalykus. http://www.lna.lt/te...-lengvatos.html


o gal zinote kas priklauso gaunant lengva invaliduma? Kokios ismokos?
Atsakyti
QUOTE(kristinka_2010 @ 2015 03 10, 00:46)
o gal zinote kas priklauso gaunant lengva invaliduma? Kokios ismokos?

Neįgalumo pašalpa (dar taip vadinama šalpos pensija) 1 bazinės pensijos dydžio (iki euro buvo 360 Lt, tai kiek virs 100 € bus). O daugiau toje pačioje nuorodoje rasite (ar pagoolinkit dar), tas pats galioja, kaip ir su vidutiniu - ilgesnės atostogos, transporto lengvatos ir t.t. Beje, darželiui skiriamas didesnis darželinuko krepšelis neįgaliam ar spec. poreikių turinčiam vaikui.
Atsakyti
QUOTE(Petr@ @ 2015 03 09, 18:58)
jeigu zmogus turi II grupės invaliduma, ir ima verslo liudijimą, imanoma dirbti ir gauti invalidumo pasalpa? ar neatims valstybe invalidumotokiu atveju  g.gif

Neatims. O jei būsite registruota darbo biržoje, galite gauti subsidiją darbo vietos steigimui ar mokesčių kompensacijai. Pasidomėkite tuo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(bartukas @ 2015 02 26, 11:48)
sakykit, o ta klausimyna kai pildo, ar daktaras raso toki atsakyma, koki pasakai, ar pats gali pakoreguot?
nu pvz. man sanariu liga,
tai jei i klausima "ar turi sunkumu prausdamasis savarankiskai" as atsakysiu 4, o jis nesumastys parasyt pvz.2 balu?

Kur gaut to klausimyno pavyzdį? g.gif
Atsakyti
QUOTE(pavardene @ 2015 03 16, 09:28)
Kur gaut to klausimyno pavyzdį? g.gif


yra ndnt puslapy
http://www.ndnt.lt/i...php?-1364737073 ieskokit aktualioj redakcijoj , neina nuorodos idet doh.gif
Atsakyti
O jeigu ilgokai nera atsakymo is ndnt? Jau 12 diena, kaip tylu..Ka tai galetu reiksti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Silwa @ 2015 03 17, 12:37)
O jeigu ilgokai nera atsakymo is ndnt? Jau 12 diena, kaip tylu..Ka tai galetu reiksti? g.gif

As ta pacia diena gavau atsakyma. g.gif
Atsakyti
QUOTE(uoga 3 @ 2015 03 17, 13:40)
As ta pacia diena gavau atsakyma. g.gif

Pastu? ax.gif
Papildyta:
Ir koks tai buvo atsakymas?

Gal reikia pasiskambint jiems..
Atsakyti
QUOTE(Silwa @ 2015 03 17, 13:18)
Pastu? ax.gif
Papildyta:
Ir koks tai buvo atsakymas?

Gal reikia pasiskambint jiems..

Ne,ne pastu..Liepe ateiti po 2 val.Tik i kita jau kabineta,o ten ir atidave neigalumo pazymejima ,tik iskepta,dar karsta. biggrin.gif
Atsakyti