Kiek žmogus gali dirbti priklauso ne tik nuo procento ar išvados, bet ir nuo pačio žmogaus. Pas mus įmonėj beveik visi su neįgalumu tai ta pati diagnozė dėl kurios yra neįgalumas visai nenusako ko galima tikėtis iš žmogaus, labiausiai vargina piktnaužiavimas tuo, kad žmogus su neįgalumu, kai darbinasi tai beveik 99 proc. Pabrėžia, kad tai tik diagnozė popieriuje ir gali kalnus versti, o kai nebenori dirbti prasideda odės, koks jis negalintis dirbti... pirmiausi pats žmogus turi įsivertinti savo negalios lygį, o ne skaičiukai popieriuje. Aš pati neturi grupės, bet tikrai žinau kokio darbo mano sveikata neišneštų dirbti, nors pinigai tris kartus didesni...
Papildyta:
QUOTE(Tepaluota @ 2014 06 14, 09:09)
Dabar gali ir tikrai ne visais atvejais įrašoma, kad nedarbingas
Išvada yra tik rekomendacinio pobūdžio ir nėra privaloma jos paisyti, jei neįgalusis pats nereikalauja ar sutinka dirbti kitaip.
Absoliučiai visos darbo vietos turi savo rizikos faktorius, tačiau pažymų reikalaujama ne visur.
Priepuolio. Ilgų biuletenių. Kad nebus kas pakeičia susirgus. Atleidimo sąlygos. Išeitinės dėl sveikatos. Atostogų trukmė ir pan.
Ir? Insuliną susileisti užtrunka max 30 sekundžių. Pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje - minutę. Pavalgyti yra pertraukos, kaip ir bet kuriam kitam mirtingajam. Jei nedirbama prie konvejerio, nuo kurio negalima atsitraukti, žmogus sėkmingai gali dirbti. Kokios problemos sergančiai CD administratorei, gydytojai, mokytojai, valytojai, kodėl ji negali dirbti pilną darbo dieną?
Taip, išvada rekomendacinio pobūdžio, bet koks darbdavys norės rizikuoti, kad esant vienam ar kitam veiksniui, kuris pabrauktas, žmogaus sveikatai iškils pavojus ar pablogės jo sveikata, ko pasekoje gali įvykti nelaimingas atsitikimas darbe ar žmogus turės ilgam imti biuletenį.
Papildyta:
Lietuvoj apskritai neįgalumas siejamas su izoliacija, kaip ir mamos su mažais vaikais, nurašoma vos tik paminėjus faktą. Pati su tuo susidūriau, nors dar nė karto per 2 metus neoraleidau nėmvienos darbo dienos dėl mažo vaiko.