Įkraunama...
Įkraunama...

Neįgalumas

QUOTE(Tepaluota @ 2011 11 13, 09:25)

Kokios dar teisybės, nusiraminkit pagaliau. Juk dar tik 11 mėnesio diena doh.gif Jei paskirta, tai ir gausit.

Tai as ir rasiau, kad jau si menesi pinigai buvo gauti uz pilna menesi, o suma mazesne nei turetu buti doh.gif Bet, ai nesvarbu cool.gif
Atsakyti
Tai pasižiūrėkit per e-paslaugas, kokio dydžio pensija paskirta mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2011 11 13, 19:54)
Tai pasižiūrėkit per e-paslaugas, kokio dydžio pensija paskirta  mirksiukas.gif

o kaip paziureti?
Atsakyti
Per elektroninę bankininkystę, berods Kita ar e- paslaugos rinktis reikia, paskui į Sodros puslapį, o ten duosit užklausimą suformuoti pažymą apie paskirtas išmokas.
Atsakyti
Sveikutės. Gal vilnietės padės. Kai jau yra dokumentai, kad skyrė invalidumą, kur reikia tada kreiptis - į Sodrą esančia Laisvės pr. ar į Konstitucijos pr.? Ir ar reikia turėti neįgaliojo pažymėjimą su nuotrauka (man jo dar nepagamino) ar užtenka visų kitų dokumentų? Ačiū.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Meg*: 06 sausio 2012 - 14:38
QUOTE(*Meg* @ 2012 01 06, 14:37)
Sveikutės. Gal vilnietės padės. Kai jau yra dokumentai, kad skyrė invalidumą, kur reikia tada kreiptis - į Sodrą esančia Laisvės pr. ar į Konstitucijos pr.? Ir ar reikia turėti neįgaliojo pažymėjimą su nuotrauka (man jo dar nepagamino) ar užtenka visų kitų dokumentų? Ačiū.

http://www.sodra.lt/index.php?cid=337
Reikalingi dokumentai netekto darbingumo pensijai gauti

Netekto darbingumo pensija skiriama ir mokama nuo teisės ją gauti atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 mėnesių iki dokumentų pensijai skirti pateikimo teritoriniam „Sodros“ skyriui dienos. Šiai pensijai paskirti reikalingi šie dokumentai:
NDNT išduota darbingumo lygio pažyma (invalidumo pažymėjimas, išduotas iki 2005 m. liepos 1 d. Valstybinės medicininės socialinės ekspertizės komisijos);
asmens dokumentas – LR ar ES valstybės narės piliečio pasas,asmens tapatybės kortelė arba leidimas nuolat gyventi Lietuvoje;
dokumentai, įrodantys stažą, įgytą iki 1993 m. gruodžio 31 d. (darbo knygelė, stažo pažymėjimai, išduoti buvusių darboviečių ar archyvų, ir kt.);
dokumentai, įrodantys uždarbį, turėtą 1984 m. sausio 1 d. – 1993 m. gruodžio 31 d. laikotarpiu (už 1984 – 1990 m. turi būti nurodytos metinės uždarbio sumos, o nuo 1991 m. sausio 1 d. turi būti nurodytas kiekvieno mėnesio uždarbis), o jei 1994 m. buvo išmokėta ligos pašalpą – ir apie 1994 m. turėtą uždarbį.

Dėl netekto darbingumo pensijos skyrimo ir dokumentų pateikimo tvarkos kreiptis į pasirinktą Fondo valdybos teritorinį skyrių. Adresus bei telefonus galite rasti skyrelyje Struktūra ir kontaktai. http://www.sodra.lt/kontaktai
Atsakyti
QUOTE(ciuvaxx @ 2011 08 18, 13:20)
slaugau mama 79metu, jai amputuotos virs keliu abi kojos, serga cukriniu debetu. Tenka  ja priziureti 24/7. Negaliu susirasti normalaus darbo, seimos gydytoja skyre (spp-2) minimalia slaugos ismoka apie 150 lt (tikslei nepamenu). Kiek  zinau reikalinga  spp-1 forma norint gauti pilna slauga.  Seimos gydytoja net i kalbas neina. Ka daryt?

Galiu pasakyti tik tiek,kad pilnai globai gauti reikia ,kad ligoniui butu diagnozuota arba visiska protine negalia,arba visiska fizine negalia(jeigu padaro judesi ranka-burna,pagal musu seimos gydytoja jie negali priskirti globos),arba 4laipsnio sirdies nepakankamumas.
Jeigu bent viena is siu 3 negaliu "susikombinuosite" ,galite tyketis mamai blobos.

Juokas pro asaras,bet mes gyvenam Lietuvoj doh.gif
Atsakyti
sveiki, gal kas zino ar yra kokiu nors lengvatu , jei seimoje su negalia -1 gr, nepilnametis sunus ir sutentas, vyro alga-minimali,
del kompensaciju, del soc paramos, pasalpos vaistams-ta jau siek tiek zinau,
o gal yra dar kitokiu, juk niekas nieko nesako, kol pats nerandi ar geri zmones pasako.
dekui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2012 01 20, 16:37)
sveiki, gal kas zino ar yra kokiu nors lengvatu , jei seimoje su negalia -1 gr, nepilnametis sunus ir sutentas, vyro alga-minimali,
del kompensaciju, del soc paramos, pasalpos vaistams-ta jau siek tiek zinau,
o gal yra dar kitokiu, juk niekas nieko nesako, kol pats nerandi ar geri zmones pasako.
dekui 4u.gif

Manau,kad jusu šeimos gydytojas turėtu pasakyti kokių lengvatų galetumėte reikalauti.Bent mes iš savojo gavom smulkia info ir šiai dienai susitvarkėm visus invalidumo reikalus.
Atsakyti
QUOTE(vilma @ 2012 01 20, 17:58)
Manau,kad jusu šeimos gydytojas turėtu pasakyti kokių lengvatų galetumėte reikalauti.Bent mes iš savojo gavom smulkia info ir šiai dienai susitvarkėm visus invalidumo reikalus.


del invalidumo as viska zinau , ten sutvarkyta, bet zinau, kad jei kas augina vaika , kuris turi neigaluma priklauso netgi komunaliniu paslaugu kompensacija,
seimos gyd socialiniu reikalu netvarko
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2012 01 20, 23:30)
del invalidumo as viska zinau , ten sutvarkyta, bet zinau, kad jei kas augina vaika , kuris turi neigaluma priklauso netgi komunaliniu paslaugu kompensacija,
seimos gyd socialiniu reikalu netvarko

Seimos gyd.gali israsyti toki kaip ir siuntima aprases lygonio bukle su kuriuo galima kreiptis i seniunija ir ieskoti kokios lengvatos priklausytu.Kol patys nereikalausit,niekas tikrai nepasiulis.Kiek teko girdet,tai ir busto salygu pagerinimas ir transporto paslaugoms kompensacijos priklausytu.
Atsakyti
QUOTE(*Meg* @ 2011 11 10, 16:40)
Sveikutės. Norėjau paklausti, jei man nustatytas 80 proc. darbingumas, tai aš jokių pinigų negausiu? Kad aš ne ivalidė ir invalidumo pažymėjimo negausiu tai aišku, bet ką man gero duoda tas 80 proc. darbingumas? Ir dar - ar galima ir ar veiksminga apskųsti tokį spendimą? Ar kuri nors apskundinėjo? Atsakykit prašau kas žinot 4u.gif

Laba, man irgi aktualu 80% darbingumas, gal jau issiaiskinote, ar yra kokia pasalpele, ar lengvatos? Turiu dvi nugaros isvarzas, darbas nors ir ligonineje mano yra sunkus, galvoju gal pabandyti darbingumo lygi nustatyti, gal kruvi darbe sumazintu ar kaip, ar pasalpa gauciau kokia, tai galeciau siek tiek nuo etato nusiimti ir pan. Busiu dekinga uz info.
Atsakyti