Įkraunama...
Įkraunama...

Neįgalumas

Del neigalumo pensijos skaiciavimo kreipiantis pirma karta-prasyma rasyti ir surinkti visu darbovieciu sumoketu ismoku pazymas, jei pagal sveikatos stovi to padaryti negali, rasai atskira prasyma, kad viska sutvarkytu sodra, man 2010 m taip sutvarke, bet laukti reikejo 7 men, pinigus ismokejo visus atgaline data.
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2014 05 16, 13:50)
Del neigalumo pensijos skaiciavimo kreipiantis pirma karta-prasyma rasyti ir surinkti visu darbovieciu sumoketu ismoku  pazymas, jei pagal sveikatos stovi to padaryti negali, rasai atskira prasyma, kad viska sutvarkytu sodra, man 2010 m taip sutvarke, bet laukti reikejo 7 men, pinigus ismokejo visus atgaline data.

Ir dabar tas pats. Gali pats nerinkti pažymų, Sodra tai padaro už tave. Teko laukti 5 mėn., t.p. išmokėjo atbuline tvarka už tą laukimo laikotarpį.
Atsakyti
Gal kas susidūre su kompensacijom daugiabučio renovacijai? Ar priklauso žmogui turinčiam invaliduma kompensacija?

Atsakyti
Sveikos, gal žinote, kokio dydžiuo šiuo metu vaikui, kuriam nustatomas vidutinio lygio neįgalumas, mokama pašalpa?
Atsakyti
QUOTE(Elentari @ 2014 06 09, 19:44)
Sveikos, gal žinote, kokio dydžiuo šiuo metu vaikui, kuriam nustatomas vidutinio lygio neįgalumas, mokama pašalpa?

Labas.720lt mokama kas mėnesį.
Atsakyti
Ir vistik mane domina kaip isidarbine zmones elgiasi. Ar pranesa darbdaviui is karto apie ta nedarbinguma nustatyta ar ne. Daugeliu atveju daugelio darbu jis dirbti netrukdo. Bet visokiu zmoniu - darbaviu buna...Visokiu supratimu. Gali galvoti, kad toks darbuotojas bus reikalingas daugiau atidumo, jam reikes daugiau atostogu. Istatymas juk duoda truputi ilgesnias atostogas. Kaip elgtis, kad po bandomojo laikotarpio nepasakytu ate. Juk CV apie ta vadinama neigaluma - nedarbinguma - ïnvaliduma nera parasyta. Esu girdejusi, kad zmones atsisako jo del darbo g.gif Man pazystama pasakojo, kad jos neleido dirbti kaimo kulturnami, nes ji turi tik 20 proc, nustatyta darbinguma tik. Ji slubuoja. Ta negalia vos nezymiai matosi ant jos. Negali greitai eiti. Sake, kad neva direktorius ar direktore jai taip pasake, kad "juristai neleido". Idomu, kokie dar gali buti juristai...Ji butu vedusi bureli vaikams, senoms moterims. Jos man pagailo. Man atrodo, kad tai ziauru. Ar ja apgavo? g.gif
Atsakyti
QUOTE(lod @ 2014 06 09, 19:22)
Labas.720lt mokama kas mėnesį.

Kažin, o kur nurodytos tos sumos? Dabar gaunam 360 už lengvą, bet pakartotinai dabar nustatinėja, tai sakė, greičiausiai bus vidutinis. Dar viena poliklinikos darbuotoja yra minėjusi, kad būna dar kažkokios papildomos išmokos, už priežiūrą ar slaugą, ar kažkaip panašiai., bet mums nieko niekas neminėjo, gal nebebūna, ar tiesiog neinformavo mūsų apie tai?
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 06 10, 10:44)
Ar ja apgavo? g.gif

Kodėl apgavo? Darbdavys irgi turi teisę rinktis, ypač tokioje specifinėje veiklos srityje kaip kultūra. Juk kultūrinis darbas, ypač kaime, tai ne vien būrelio vedimas, tai ir renginiai iki paryčių, jų organizavimas, lakstymas pirmyn-atgal, koncertai, gastrolės, galų gale, atsakomybė už dalyvaujančius tavo kolektyve. O ir reprezentatyvi išvaizda ne paskutinėje vietoje. Be to, kaime dažniausiai vienas kitą pažįsta, todėl labai abejoju, ar vien neįgalumas buvo priežastis...
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2014 06 10, 20:17)
Kodėl apgavo? Darbdavys irgi turi teisę rinktis, ypač tokioje specifinėje veiklos srityje kaip kultūra. Juk kultūrinis darbas, ypač kaime, tai ne vien būrelio vedimas, tai ir renginiai iki paryčių, jų organizavimas, lakstymas pirmyn-atgal, koncertai, gastrolės, galų gale, atsakomybė už dalyvaujančius tavo kolektyve. O ir reprezentatyvi išvaizda ne paskutinėje vietoje. Be to, kaime dažniausiai vienas kitą pažįsta, todėl labai abejoju, ar vien neįgalumas buvo priežastis...

Turiu omenyje del tu juristu...Kokie dar ten juristai sprendzia... Taip, turi darbdavys teise. O sakykite, kai eina darbintis toks ar kitoks zmogus jis privalo kloti tiesiai sviesiai viska apie savo invaliduma darbdaviui? Juk sakau cv nera nieko parasyta. Jei sakykim zmogui diabetas ant jo ne nesimatys jokios negalios. Man kvepia diskriminacija. Del to man ir idomu, kokia tai buvo tikroji priezastis.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 06 10, 10:44)
Ir vistik mane domina kaip isidarbine zmones elgiasi. Ar pranesa darbdaviui is karto apie ta nedarbinguma nustatyta ar ne. Daugeliu atveju daugelio darbu jis dirbti netrukdo. Bet visokiu zmoniu - darbaviu buna...Visokiu supratimu. Gali galvoti, kad toks darbuotojas bus reikalingas daugiau atidumo, jam reikes daugiau atostogu. Istatymas juk duoda truputi ilgesnias atostogas. Kaip elgtis, kad po bandomojo laikotarpio nepasakytu ate. Juk CV apie ta vadinama neigaluma - nedarbinguma - ïnvaliduma nera parasyta. Esu girdejusi, kad zmones atsisako jo del darbo  g.gif Man pazystama pasakojo, kad jos neleido dirbti kaimo kulturnami, nes ji turi tik 20 proc, nustatyta darbinguma tik. Ji slubuoja. Ta negalia vos nezymiai matosi ant jos. Negali greitai eiti. Sake, kad neva direktorius ar direktore jai taip pasake, kad "juristai neleido". Idomu, kokie dar gali buti juristai...Ji butu vedusi bureli vaikams, senoms moterims. Jos man pagailo. Man atrodo, kad tai ziauru. Ar ja apgavo? g.gif

MB paskyre invaliduma. darbe nieko nesake, kaip dirbo, taip ir dirba. tos kelios papildomos atostogu dienos nera zutbut svarbios. kiekvienais metais pildo deklaracija i VMI, tai mokescius, kaip suprantu, turetu perskaiciuot ir dali pinigu grazint, i tai ir orientuojasi
Atsakyti
QUOTE(mamulioka @ 2014 06 10, 20:37)
MB paskyre invaliduma. darbe nieko nesake, kaip dirbo, taip ir dirba. tos kelios papildomos atostogu dienos nera zutbut svarbios. kiekvienais metais pildo deklaracija i VMI, tai mokescius, kaip suprantu, turetu perskaiciuot ir dali pinigu grazint, i tai ir orientuojasi

O nesake del ko, is baimes, nepasitikejimo? Vistik nepamaisytu daugiau dienu atostogu, juk. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 06 10, 20:40)
O nesake del ko, is baimes, nepasitikejimo? Vistik nepamaisytu daugiau dienu atostogu, juk. 4u.gif

gal is nepasitikejimo darbdaviu, o maza kas... nezino bosas, tai ir ramiau miega. nes dirbti siaip jis gali pilnu etatu, tu visu rizikos veiksniu netinkamu nera.
Atsakyti