Įkraunama...
Įkraunama...

Neįgalumas

QUOTE(salve regina @ 2013 11 14, 10:30)
ar už artimą žmogų( vyrą) ,turintį mišrų sutrikimą,40 proc darbingumą( be termino)priklauso ,man,kaip žmonai kokios lengvatos

Nepriklauso.
QUOTE(syri @ 2013 11 19, 22:33)
Ar skaičiuojama kievienam atskirai?

Skaičiuojama kiekvienam atskirai, priklausomai nuo darbo stažo ir gauto atlyginimo.
Atsakyti
dar norėjau paklausti-vaikams,kiek žinau diagnozuojamas mišrus raidos sutrikimas, o kaip tai įvardinama suaugusiems,jei ne nuo vaikystės neįgalus?
Atsakyti
labas
gal as ne i tema,bet pasiteirausiu. gal jus zinote kur man kreiptis,nes va dukrytes negales pazymejima,na ta pagrindini lapa kazkur nukisau. o man jis darzeliui dabar kaip tik reikalingas. ir nezinau ne kur kreiptis
Atsakyti
QUOTE(dzese @ 2014 01 12, 21:17)
labas
gal as ne i tema,bet pasiteirausiu. gal jus zinote kur man kreiptis,nes va dukrytes negales pazymejima,na ta pagrindini lapa kazkur nukisau. o man jis darzeliui dabar kaip tik reikalingas. ir nezinau ne kur kreiptis

Arba i komisija, kuri isdave, arba, jei gaunate pasalpa, i soc. paramos skyriu (padarys bent kopija).
Atsakyti
Sveikos, mergaitės, gal kuriai pažįstama tokia situacija: daugiau kaip 10 metų turėjau vadinamąją grupę, prieš metus vėl pratęsė (45-55 proc. darbinga), o dabar jau ne, nors liga niekur nedingo, nes ji nepagydoma. ir labai trukdo dirbti. Ir dar kitų ligų prisidėjo. Jei skundas nepadės, ar kreipėtės kas į Ginčų komisją? Kokie rezultatai? Ar reikia rašant skundą kokių papildomų dokumentų pridėti? o į teismą kreipėtės? Kokie rezultatai? O jei pati liga tiesiogiai su darbu susiju ir dėl to dar labiau dirbti trukdo, gal kasprofesinę formionotės? ar labai sudėtinga? Ačiū
Atsakyti
o gal ks zinote kokia invalidumo suma priklauso, nustatyta 40 proc. , darbo stazas 20-30 metu, o gal ir daugiau, tiksliai nzn. alga i rankas 1500 litu.. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(garbane perliuke @ 2014 01 20, 21:21)
o gal ks zinote kokia invalidumo suma priklauso, nustatyta 40 proc. , darbo stazas 20-30 metu, o gal ir daugiau, tiksliai nzn. alga i rankas 1500 litu.. smile.gif

Kiekvienam asmeniškai yra skaičiuojama, priklauso nuo stažo, uždarbio (tik nuo priskaičiuoto, o ne gauto į rankas), dar priklauso ir nuo asmens amžiaus. Kreipkitės į Sodros skyrių, jei duomenys sukaupti, tai paskaičiuos prognozuojamą senatvės pensiją ir tada bent maždaug pasakytų invalidumo sumą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ErikaN: 21 sausio 2014 - 11:21
Sveikutės, mano vaikas turi lengvo laipsnio negalią iki 18 m.(del odos) aš iš tos gaunamos sumos taip pat gaunu šalpos pensiją. bet, kai tvarkiausi dokumentus prieš kokius 8 m. man pažymejimą davė iki 16 m. nes atseit vaikas savo dalį gaus iki 18 m. o aš mama iki 16m. (nors dabar patikrinau dokumentus, tai ir vaiko pažymejimas galioja tik iki 16 m.).Tai kaip čia yra iš tikrųjų? socialiniam, tai geriau neklausti, nes ten mandrumas jų nesvietiškas:(
ačiu
Atsakyti
Sveiki,MB nori gauti vadinąma pirmą grupę neįgalumo, ir tuo tikslu atsigulti į ligoninę,ar galiu gultis į ligoninę kartu su juo ,nors jis pats apsitarnauja,bet man eina dalinis darbo stažas už jo globą,ir esu"prirašyta" ,kaip lydintis asmuo pas gydytojus?
Atsakyti
QUOTE(salve regina @ 2014 01 23, 11:02)
Sveiki,MB nori gauti vadinąma pirmą grupę neįgalumo, ir tuo tikslu atsigulti į ligoninę,ar galiu gultis į ligoninę kartu su juo ,nors jis pats apsitarnauja,bet man eina dalinis darbo stažas už jo globą,ir esu"prirašyta" ,kaip lydintis asmuo pas gydytojus?

Kaip suprasti ,,gultis'' ? I ligonine guldo tik ligoni, o jums, kaip lydinciam asmeniui lovos tikrai niekas neduos.Tas pats yra ir su reabilitacijos istaigom. Ligonis gauna kelialapi ir, nors ir yra jam priskirta slauga ir slaugantis asmuo, tai ligoniu kasa slauganciam asmeniui gyvenimo, maisto , proceduru gydymo istaigoje neapmoka. Lydintis arba slaugantis asmuo turi pats uz visa tai apsimoketi, nors ir slaugo ligoni su visiska negale.Tik tevams, kuriu vaikai su negale iki 18 metu , apmoka uz lova. O kai sukanka 18 metu vaikui, lovos slauganciam nebeduoda. Gaila,bet tokie absurdai.
Atsakyti
QUOTE(ms/fox @ 2014 01 21, 20:21)
Sveikutės, mano vaikas turi lengvo laipsnio negalią iki 18 m.(del odos) aš iš tos gaunamos sumos taip pat gaunu šalpos pensiją. bet, kai tvarkiausi dokumentus prieš kokius 8 m. man pažymejimą davė iki 16 m. nes atseit vaikas savo dalį gaus iki 18 m. o aš mama iki 16m. (nors dabar patikrinau dokumentus, tai ir vaiko pažymejimas galioja tik iki 16 m.).Tai kaip čia yra iš tikrųjų? socialiniam, tai geriau neklausti, nes ten mandrumas jų nesvietiškas:(
ačiu

Išsiaiškianu pati smile.gif. Nepriklauso mamai nuo 16m. tokie įstatymai. O moterys socialiniam labai fainos, viską išaiškino ir dar paskatino rankų nesedėt sudėjus, rašyt laiškus ministerijon cool.gif
Atsakyti
prireikė Jūsų pagalbos smile.gif
skaitau skaitau visur, bet taip iki gali ir neišsiaiškinu...
GAvom pažymėjimą, kad vaikui nustatytas vidutinis neįgalumas.
TAi kur mums dabar reiktų tuos popierius pristatyti, kad gauti pašalpą? Į socialinės paramos skyrių? Ar Sodrą?
Atsakyti