Įkraunama...
Įkraunama...

Neįgalumas

Būtina fizinė negalia - judantis vaikas puikiai gali naudotis visuomeniniu transportu.
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2013 06 09, 12:22)
Būtina fizinė negalia - judantis vaikas puikiai gali naudotis visuomeniniu transportu.

nebutinai Mes turim fizine negale Bet neturim slaugos Man paaiskino nes vaikas neturi 5metu Domejausi ka reikia tureti norint gauti slauga Tai paaiskino ne tik fizine negale bet gali buti ir sunkus protinis atsilikimas Kai klausiau savyvaldibei kam kompensoja masina pasake tik viena reikia tureti slauga
Atsakyti
QUOTE(dora123 @ 2013 06 07, 19:08)
labas visiems, turiu klausima, auginu sunu jam 5 metai, pries pora savaiciu susitvarkiau invaliduma, gavo sunkiausia, bet as negavau slaugos jam, jis seip sveikas, tik nekalba ,raso misrus raidos sutrikimas, snekejau su pazystama, kad ji gavo automobiliui isigyti pinigeliu is valstybes, gal jus susidurete su tokiu atveju.ar butina fizine negale? but geriau kad i az, nes mazai bunu prie kompo


Negalia skyrstoma i lengva,vidutine ir sunkia. Su slauga ar prieziura. Lengvata isigyti automobili ,ar ji pritaikyti, skiriama tik sunkia negalia su slauga turintiems.
Atsakyti
Ar galima gauti neigaluma del auksto kraujospudzio?
Atsakyti
QUOTE(Libra @ 2013 06 10, 08:56)
Ar galima gauti neigaluma del auksto kraujospudzio?

Vien dėl aukšto kraujospūdžio tikrai ne. Nebent dar yra rimta pagrindinė liga, nuo kurios kyla kraujospūdis.
Atsakyti
QUOTE(icma @ 2013 06 10, 08:41)
Vien dėl aukšto kraujospūdžio tikrai ne. Nebent dar yra rimta pagrindinė liga, nuo kurios kyla kraujospūdis.

Aisku, aciu. Kraujospudis gan aukstas, apie 170-180. Zmogui tenka kiekviena diena vaistus vartoti.
Atsakyti
Dėl to gali skirti tik kompensuojamus vaistus
Atsakyti
sveiki,
perskaiciau tema, bet vistiek iskilo klausimukas- jei man nustatys nedarbinguma 50 proc, ar as galesiu dirbti pilna darbo diena 8 val???
niekas nesikabines? blush2.gif , nes darbo prarast nenoriu, o nedarbinguma irgi reikia imt, kol zada- sergu autoimumine liga, nezinosi,kada pabloges...
Atsakyti
QUOTE(bartukas @ 2013 06 13, 16:18)
vistiek iskilo klausimukas- jei man nustatys nedarbinguma 50 proc, ar as galesiu dirbti pilna darbo diena 8 val???

Jei NDNT išvadose apie darbo laiką ir pobūdį nebus apribojimų, galėsite. Taipogi galėsite, jei apie neįgalumą neinformuosite darbdavio ir atsakomybę dėl sveikatos būklės įtakos darbo kokybei prisiimsite sau. Apie tokio elgesio niuansus jau kalbėjome anksčiau.
Atsakyti
laba diena. noreciau pasiteirauti, tvarkiausi vaiko grupe kaune, atsiunte dokumentus, ir nuejus i soc.rupyba man pasake jog man skiria sunkia grupe(vaikui), bet nebuvo jokio is kauno dokumento slaugai nustatyti. nuejus tvarkytis vaiko pinigu (52lt)pasake jog mato grupe kad gausiu ateinanty men, ir slauga , ir toks klausimas. kas skiria slauga? kaunas, ar soc.rupyba? nes ruosiuosi pirmad, skambinti i soc,rupyba ir klausti ar kazko nesumaise, nes is kauno jokio dokumento negavau kad butu pamineta slauga man uz vaika.
Atsakyti
QUOTE(dora123 @ 2013 06 14, 23:47)
laba diena. noreciau pasiteirauti, tvarkiausi vaiko grupe kaune, atsiunte dokumentus, ir nuejus i soc.rupyba man pasake jog man skiria sunkia grupe(vaikui), bet nebuvo jokio is kauno dokumento slaugai nustatyti. nuejus tvarkytis vaiko pinigu (52lt)pasake jog mato grupe kad gausiu ateinanty men, ir slauga , ir toks klausimas. kas skiria slauga? kaunas, ar soc.rupyba? nes ruosiuosi pirmad, skambinti i soc,rupyba ir klausti ar kazko nesumaise, nes is kauno jokio dokumento negavau kad butu pamineta slauga man uz vaika.

Vaikams slaugą skiria soc. rūpyba kartu nunešus dokumentus apie neįgalumo skyrimą. Nereikia iš NDNT jokios papildomos pažymos. Suaugusiems kiek kitaip.
Atsakyti
QUOTE(icma @ 2013 06 15, 11:58)
Vaikams slaugą skiria soc. rūpyba kartu nunešus dokumentus apie
neįgalumo skyrimą. Nereikia iš NDNT jokios papildomos pažymos.
Suaugusiems kiek kitaip.

Jus isitikinusi? IR pagal ka jie nusprendzia kuriam vaikui reikia slaugos kuriam ne?
Atsakyti