QUOTE(sukutis @ 2006 04 01, 09:55)
Dirbu pirmi metai darželyje. Per 1 mokslo metus visiems vaikams 100% neištaisiau visų kalbos trūkumų. Bus tokių, kurie lieka kitiems mokslo metams (kompleks.; su kalbos neišsivystm. ir pan.). Noriu pasitarti, kaip tvarkote jų kalbos korteles. Ar toje pačioje kortoje pažymite pasikeitimus, pasiekimus ir t.t. ar tiriate iš naujo, pildote naują kortą, tvirtinate PPT, aišku, prieš tai gaunat tėvų sutikimus. Gal galima rašyti kokį tik kortelės priedą-papildymą, kurį tvirtintų įstaigos spec. komisija.
Papasakokit , kaip jus kituose rajonuose , ar Vilniuje, Kaune tvarkote korteles. Ir dar, ar kiekvienam vaikui užvedate atskirą segtuvą, kur buna visos jo visų metų kortelės ir kt.?
Jei nesunku, pasidalykite patirtimi ar parašykit tikslius reikalavimus,( jei tokie yra?) Iš anksto dėkoju.
Labas, sukuti
Pabandysiu pakomentuoti kiekvieną Tavo sakinį
Per metus Tu nei prie geriausių norų visų kalbos sutrikimų neištaisysi. Sakoma, kad vaiko, turinčio fonetinį kalbos sutrikimą kalbą reikia sutvarkyti per 1 metus. Man taip buvo...net nežinau kiek kartų
Gal koks 40% visų fonetinių atvejų. O šiaip tai dar ir apie tai pagalvok, ką visus vaikus per metus ištaisiusi veiksi sekančiais metais?
Dėl kalbos kortelių... Segtvų kiekvienam vaikui bent aš ir mano kolegės tikrai neveda. Daugiausia tai susirūšiuoji į segtuvus vaikus pagal grupes iš kokių jie yra arba galima pagal sutrikimus. Čia jokio nurodymo nėra. Daraisi savo nuožiūra. Kortelėje būtinai daromi įrašai apie kalbos pasikeitimus kai keičiama diagnozė arba sutrikimas pašalinamas. Parašoma diagnozė, kuri bus po pakeitimo ir data, nuo kada diagnozė pakeista. Manau, kad kortelės tam pačiam vaikui kiekvienais metais perrašyti nereikia, ją gali papildyti pastabomis. Naują kortelę reikia surašyti tuomet, kai keičiasi sunki diagnozė į lengvą (nežym. klb. sutr. į fonetinį sutr. ir panašiai). Nes juk skirtingiems sutrikimams pildomos skirtingos kortelės formos. Ir dar. Niekada neesu girdėjusi, kad PPT tvirtintų kalbos korteles
Nesąmonė kažkokia. Į PPT siunčiami tie logopediniai vaikai, kurie turi žymesnį, nei fonetinis kalbos sutrikimą arba sutrikimų kompleksą. Kas tas PPT, mūsų viršininkas?
Tėvų sutikimai renkami tuomet, kai pradedi logopedinį darbą su vaiku. Manau, kad kiekvienais metais tikrai nebūtina to paties tėvo vėl prašyi sutikimo, jis duodamas kartą ir iki sutrikimo ištaisymo pabaigos.
Beje, dėl ištaisytų, pakeistų kalbinių diagnozių įforminimo...Tai turi atsispindėti SUK protokoluose. Šiaip diagnozės peržiūrimos 2 kartus metuose: sausio pabaigoje ir gegužės pabaigoje. Reiškia turi būti ir 2 protokolai, kuriuose atsipindi pakeitimai.
Na lyg ir viską supyškinau. Nuvargau
Bet gal naudos buvo. Na jei ką, tai pati visą machineriją popierinę pasikartojau
Sėkmės