Įkraunama...
Įkraunama...

Savaitiniai darželiai

Hmm.. o jei nepalieki nakciai vaiko? Vedi kaip i paprasta, bet tarkim kai kuriom dienom pasiemi veliau? Vis tiek "savaitinis" ir viskas, nuima 93 Lt?
Atsakyti
Kad as nezinau ar nuima, pas mus parasyta skelbimuose, kad kainuoja 4.27 + 0.50 ugdymui, aukletojos sake, kad grupes lygtai dirba ar iki 19 ar iki 18 val (man neaktualu buvo, tai neatsimenu), po to veda i naktines grupes.
Vat ir mane is pat pradziu nuramino tai, kad jeigu nespesi is darbo laiku paimt, tai nesedes viena ir neverks, kad jos nepaima dar.
Tik pradejau as cia galvoti (vis problemu ieskau) gal per mazai valgiui skiriama, maistas tai man pasirode ne toks jau ir blatnas. Pietums sriuba ir koses bulviu su pora gabaliuku mesytes (tipo guliasas). vakarienei makaronai su sviestu, gerimas ir bananas. Ar nepermazai cia tiek, vaikai juk greit isalksta, jei ir vyresniem tokios porcijos buna, tai tikrai mazoka turetu jiems but.
O kaip jusu darzeliuose maitinimas, ar panasiai, ar geriau maitina. Pradejau as cia baimintis, kad nekaip cia su tokiu maistu bus. Nors siaip man ta darzeli gyre, kad ten maistas skanus? Bet kol as buvau, per savaite, pasirinkimas kol kas nekoks.
Atsakyti
Puiku, jei galima vaika is darzelio pasiimti ne 17 valanda, o 19 ar 21. As cia gincijuosi del vaiko palikima savaitiniame darzelyje SAVAITEI. Va to nesuprantu. Tema tai vadinasi savaitiniai darzeliai, o ne prailgintos darzelio grupes wink.gif
Atsakyti
as dziaugiuosi kad mano vaiko darzelyje yra prailginta grupe, kuri dirba iki 20 val. i ta grupe vaikus atveda, jeigu tevai nepasiima iki 18 val. (na zinoma dar nuo aukletoju priklauso,kitos jau ir 17.15 veda tenai mad.gif ) maniske toje grupeje ilgiausiai buvo iki 19.15 sad.gif auginu viena, tuo metu buvo sesija, egzai, nera kam paziureti tai ir pabuvo ilgiau. kai ateinu jos is ten pasiimti- nevisada nori eiti namo, ten kiti zaislai, vyresni vaikai,jai patinka, tik biski paverkia kai lieka viena savo grupeje, ir kai atveda i ta prailginta.
kiek zinau, tai nuo rudens musu darzelyje bus viena savaitine grupe, galima buvo rasyti pareiskimus i ja. bet as nerasiau, nes tikiuosi kad neprireiks, dirbu iki 17 tai speju pasiimti, o jeigu vakare noriu kur nors iseiti-tai dazniausiai einam kartu, arba kokia gerai kaimynei palieku, seneliai gyvena maskvoj, vyro neturiu, sesiu broliu neturiu, dedes, tetos dirba iki 18 ir ilgiau-sukuos kaip ismanau wink.gif

(P.S. darzelis vilniuje, vadinasi Pumpurelis)
Atsakyti
QUOTE (Nedurna @ 2004 06 16, 08:23)
Puiku, jei galima vaika is darzelio pasiimti ne 17 valanda, o 19 ar 21. As cia gincijuosi del vaiko palikima savaitiniame darzelyje SAVAITEI. Va to nesuprantu. Tema tai vadinasi savaitiniai darzeliai, o ne prailgintos darzelio grupes wink.gif

tai va, matai nera tokiu prailgintu grupiu, o jeigu yra tai tik iki 18:30, o jeigu ilgiau tai vadinasi savaitiniu darzeliu wink.gif

Ne, kalbos nera, as irgi nesuprantu kaip galima savo vaika palikti savaitei darzelyje ir matyti tik savaigaliais blink.gif blink.gif blink.gif , tuomet kam tas vaikas apskritai buvo reikalingas, nesuprantu ir nepateisinu. Bet as esu uz savaitinius tik del to kad galima pasiimti tada kada norisi. Kaip jau rasiau, mano darbo specifika buvo tokia kad darbas nuo pietu iki vakaro, tai kad labai gerai buvo, ryte bunam su vaiku, vakare pasiimi kada iseina, bet jokiu budu kalba apie tai kad pastoviai palikti nakciai neeina, buvau palikusi tik viena karta auklejamaisiais tikslais ( namo eiti nenorejo), tai kai atejau ryte pasiimti oziai baigesi visam laikui wink.gif

Apskritai galetu darzeliai atsizvelgti i dirbanciu poreikius ir padaryti nors po viena grupe kiekvienam darzelyje kuri dirbtu iki 21 val.
Atsakyti
Labutis. Nutariau ir as nueiti paziuret darzeli i kuri mes rosemes eiti. ATVEST reikia 8-8.30 o PASIIMT4-4.30. blink.gif blink.gif blink.gif Tai atsiprasau kokiam darbe as galiu dirbti, kas ten mane laikis? Paaiskino kad cia yra lopselys ir vaikuti reikia paimti anksciau. Isivaizdojat kokia nesamone. Ka daryti? doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
Tikrai nerekomenduočiau nieko smerkti...negali žinoti , kaip pačioms gyvenimas pasisuks. O kompleksuotų arba agresyvių galima sutikti ir tarp išlepintų vienturčių , ir daugiavaikėse , ir tarp augintų labai gerų auklių... Gaila , aišku , vaikučių , bet geriau nei palikti vienus namie ... Kaip suprantu , dauguma "šiaušiasi" - kaip taip galima . Įsivaizduokit situaciją : auginat vaiką viena , tėvai ligoti arba jau iškeliavę į aną pasaulį , neturit jokių anytų , jokių šešurų , neturit nei seserų ar brolių arba jie tokie , kad geriau pagalbos neprašyti...tokio darbo , kad galėtumėt dirbti namie arba dieną tik7-8 valandas nerandate... KĄ TADA DARYTI ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo INDRĖalex: 17 birželio 2004 - 12:59
Mamos ar skaitet?

http://www.delfi.lt/....php?id=4568958


negaliu net rasyt.... sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif tokias aukletojas tik saudyt

ir cia internetiniam psl. dar nieko tokio labai neparasyta, palyginus su tuo kas laikrastyje L. Zinios parasyta, blin visa diena kaip su pagaliu trenkta vaikstau sad.gif mad.gif
Atsakyti
klausykit mamos, gal galetumet pavardinti, kurie darzeliai yra savaitiniai. Atspausdino vyras visa darzeliu sarasa, bet tenai nenurodyta wink.gif
Atsakyti
Paskaitau kartais kai kurias temas ir neatsistebiu žmonių netolerantiškumu ir absoliučiu empatijos neturėjimu. Kaip galima šitaip smerkti žmogų, kuris stengiasi dirbti, uždirbti, vaiką išmaitinti ir dar jį ant kojų pastatyti? Savaitinis darželis - tai vieta, kur vaikai gali pernakvoti prižiūrimi auklių ar pedagogų, kurie yra visiškai atsakingi už to vaiko sveikatą ir gyvybę.
Aš pati dirbausavaitiniame darželyje. Dirbau nuo 8 iki 20 val, vėliau ateidavo "naktinėlė", kuri su vaikais būdavo iki ryto. 20 val. 10 min per radijo tašką visi vaikai klausydavosi Pasakų dėdės pasakos (kuris iš jūsų vaikų namie tai klauso?). Visi eidavo praustis, valydavosi dantis. Tiesa, klausantis pasakos dar būdavo naktipiečiai - valgykla duodavo sausainių, sumuštinių, nu kaslieka per dieną, nes šiaip tokie dalykai nepriklauso, nes vakarienė būdavo tik 18.30, bet negi vaikui neduosi ko pakramtyti prieš einant miegoti. Nemačiau nei vieno savo grupės vaiko, kuris būtų sutraumuotas dėl pasilikimo, atvirščiai, kai kurie net specialiai neidavo namo - ateina mamos, o tie rėkia neisiu ir viskas. Nu ir spūdina mamos namo rolleyes.gif
Jei tėvai neturi galimybės dirbti pagal biudžetininkų laiką, jei algos užtenka pavalgyti ir susimokėti mokesčius, jei vaikai nenutrenkiami namie vieni, o atiduodami priežiūrai, koks dar gali būti smerkimas? Tie alkoholikai su sudaužytais veidais - pramanas kažkoks. Darželis nepigiai kainuoja, nei vienas iš degradų neįstengia ten vaiko leisti. Ten leidžiami dirbančių tėvų vaikai.
Ir nepasakokit "briedo", kurį pasakojo kažkokia teta, nes jos giminaitės pusbrolio sūnėnas lankė tokį darželį. Paklausykite, ką šneka lankiusios ar vaikus leidusios į savaitinius darželius.
Atsakyti
MIlabra, ne karta teko lankytis kudikiu bei vaiku namuose - ten vaikai vakarais irgi lipdo is molio ir plastilino ( ne visi gi mes namie taip uzsiimam) ir pasakeles jiems ten seka..Ir ne visi is ju noretu is ten iseiti, nes neisivaizduoja, kad kitur gali buti geriau (jie neturi kitos patirties, negali palyginti). Kariamas pripranta ir suo. Tai ka, tokiems vaikeliams valdiskuose namuose geriau su kvalifikuotomis pedagogemis, negu namuose su nekvalifikuotomis mamomis??? As turiu teise tureti savo nuomone - kartoju koki penkta karta - savo vaiko neatiduociau i darzeli savaitei.
Pazistu ne viena seima, kurie gyvena itin sunkiai - na, kad ir tokia: abu pirmos grupes invalidai, diagnoze - cerebrinis paralyzius, ji nevaiksto, jis -sunkiai. Augina du nenuoramas vaikucius -dvieju ir astuoniu. Kazin kodel jie neatiduoda saviskiu savaitei i darzelius? Kaip tu manai? As nezinau ir niekada neisdrisiu ju to paklausti, nes zinau, kad vien toks klausimas juos gali izeisti..
Atsakyti
QUOTE (Nedurna @ 2004 06 22, 20:29)
Kazin kodel jie neatiduoda saviskiu savaitei i darzelius? Kaip tu manai? As nezinau ir niekada neisdrisiu ju to paklausti, nes zinau, kad vien toks klausimas juos gali izeisti..

Todel, kad jie buna namie su vaikais. O ka daryt, jei negali but namie visada? Apie visa savaite kalba neina. Kalba eina apie tai, kad jei pvz, mano darbo grafikas yra pamaininis, jeigu as tikrai neturiu kam palikt savo vaikucio (tarkim as vienisa mama), savaitinis darzelis pati geriausia iseitis. Neleidau as sunaus i savaitini, bet pazistu toki jausma - eini 23val po darbo namo ir ziuri i langus. Aha, gaisro nebuvo, reikia tiketis viskas gerai. Pareinu namo - paguldau i lova mieganti sunu ir apeinu visus kampus. Ar dujos neatsuktos(gi vyriokas 5 metu galejo sugalvot valgyt pasitaisyt), ar rozetes vietoj ir t.t. Nes pareidavo jis is darzelio apie 17val ir budavo vienas. Vyras tuo metu i paskaitas eina, o man darbas. Tuo metu darbe as kraustydavaus is proto. Gerai, kad visa tai netruko ilgai. O yra kam visas gyvenimas toks. Man ramiau, kad vaikas butu kieno nors prieziuroj, negu vienas. O jeigu nutiktu kokia nelaime? (Karta uz lovos radau nudegintu degtuku ohmy.gif ir apsvilusia zaislo ausi). Visam gyvenimui susigrauztum, kam neleidau ta diena i savaitini darzeli unsure.gif ...
Atsakyti