Įkraunama...
Įkraunama...

Savaitiniai darželiai

Aš tai manau, kad įprastuose darželiuose turėtų keistis darbo laikas. Galėtų dirbt nuo 7 iki 8 vakaro. Aišku, reiktų daugiau darbuotojų, auklėtojos tikriausiai dirbtų pamainomis. bet pagalvokim- bent jau mano akimis, retas kuris grįžta iš darbo 5 val - dažniausiai 7- 8 val, o ką jau kalbėti apie pamaininį darbą. Pvz, lopšelis dirba iki puse šeštos. Tai darbą turi baigti puse 5 . Beviltiška. Bet čia jau valdžios reikalas.
Nemanau, kad šeimos vaikučius palieka darže kuo ilgiau, kad nuo jų pailsėtų. Tikriausiai nėra galimybės.Ir jei darbo laikas darželyje būtų prailgintas iki 8 val, nereiktų pult strimgalviais namo ar atidirbinėt darbo reikalus šeštadieniais.
Atsakyti
QUOTE(Sigita23 @ 2008 05 10, 08:55)
Penktadieni vakare vaikas paimamas ir iskart vezamas mociutem, nes savaitgalis jau buna suplanuotas  sad.gif



O kas čia do pavydas? mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alegorija: 14 gegužės 2008 - 00:27
QUOTE(Alegorija @ 2008 05 14, 02:26)
O kas čia do pavydas?  mirksiukas.gif

O kur tu cia matai pavyda???
Matai, jei vaikas butu vezamas mociutem del to, kad tevai uzsieme seimos geroves kurimu, tai suprantu. Bet kai, penktadienio vakaras suplanuotas neblogai pjankei su draugeliais, sestadienis pachmielui - kuris baigiasi klube, o sekmadienis tam kad atsigautum po sunkaus savaitgalio... Manau, komentuoti daugiau nera ka!
Atsakyti
Nežinau, ką savaitgaliais veikdavo MB tėvai (spėju, kad tikrai ne pjankės, nes ne tokie jie žmonės), bet MB po patirties, kai visą vaikystę savaitgaliais būdavo "perleidžiamas" seneliams, mūsų vaikų savo tėvams stengiasi nepalikti net valandai. Nors jie patys siūlo: "Palikite, pailsėsite, pabūsite dviese". Matyt, ta patirtis irgi ne pati geriausia...
Atsakyti
QUOTE(Sigita23 @ 2008 05 14, 13:51)
O kur tu cia matai pavyda???
Matai, jei vaikas butu vezamas mociutem del to, kad tevai uzsieme seimos geroves kurimu, tai suprantu. Bet kai, penktadienio vakaras suplanuotas neblogai pjankei su draugeliais, sestadienis pachmielui - kuris baigiasi klube, o sekmadienis tam kad atsigautum po sunkaus savaitgalio... Manau, komentuoti daugiau nera ka!

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Baltike @ 2008 05 14, 16:27)
Nežinau, ką savaitgaliais veikdavo MB tėvai (spėju, kad tikrai ne pjankės, nes ne tokie jie žmonės), bet MB po patirties, kai visą vaikystę savaitgaliais būdavo "perleidžiamas" seneliams, mūsų vaikų savo tėvams stengiasi nepalikti net valandai. Nors jie patys siūlo: "Palikite, pailsėsite, pabūsite dviese". Matyt, ta patirtis irgi ne pati geriausia...



Bet, kaip bebūtų - tėvams būtina pabūti dviese mirksiukas.gif


Atsakyti
QUOTE(Alegorija @ 2008 05 15, 12:06)
Bet, kaip bebūtų - tėvams būtina pabūti dviese mirksiukas.gif

Faktas!
Bet ne kitu saskaita...
Atsakyti
QUOTE(Alegorija @ 2008 05 15, 11:06)
Bet, kaip bebūtų - tėvams būtina pabūti dviese mirksiukas.gif

Tačiau puikiai tą galima padaryti ir nepaliekant vaikų seneliams nuo penktadienio vakaro iki sekmadienio, o tuo labiau kiekvieną savaitgalį ir per visas atostogas.
Atsakyti
QUOTE(Baltike @ 2008 05 16, 11:16)
Tačiau puikiai tą galima padaryti ir nepaliekant vaikų seneliams nuo penktadienio vakaro iki sekmadienio, o tuo labiau kiekvieną savaitgalį ir per visas atostogas.




Gali nesijaudinti nieks ir nepalikinėja taip ilgai mirksiukas.gif

O, be to - gali būti kartu namie, bet visai neskirti jiems dėmesio, o buičiai ir kitiems darbams ar net pomėgiais... Juk svarbu - ne kiekybė, o kokybė smile.gif
Atsakyti
QUOTE(grazina37 @ 2008 05 08, 17:41)
tai kaltas ne darbo grafikas ,ne seimos sudetis ,o zmogiskumas ,ir noras arba nenoras buti su vaiku,kuo bedirbtum sesele ar gydytoja ,bet visa savaite naktiniu nebuna ,o ka tos naktines darbuotojos daro savaitgali ,kai joms tenka dirbti nakti ,manau randa kur palikti vaika ,taigi iseitis yra ,ir nereikia nesamoniu rasyti,apie padeti be iseities

nu va noriu pasirašyt po kiekvienu žodžiu, ir baigta.
galima daug diskutuot apie rutinos privalumus, apie bendraamžių privalumus ir pan.

Bet... o pačios kalbėjot su savaitinės grupės auklėtojomis?
O aš kalbėjau.
Ir žinokit, jos nieko gero negali pasakyti apie savaitinį buvimą. Sakė, kad viskas gerai iki nakties, kol reikia eiti miegoti. O va tada ir prasideda ašarėlės, kaip vaikučiai nori savo mamyčių, tėvelių. Ir tos pasakėlės ne tokios mielos jiems būna. Su kuo gula, su kuo kelia, su tuo vaikai ir būti vėliau pripranta.

Tik ar čia reikia motinai labai džiaugtis, kad jos vaikas rankeles į auklėtoją tiesia? blink.gif Mano vaikai taip į svetimą žmogų rankas tiestų, iš karto pagalvočiau, kad pats laikas pradėti savo vaikų auklėjimo ir priežiūros klaidų iekojimą.
Atsakyti
QUOTE(grazina37 @ 2008 05 08, 14:41)
tai kaltas ne darbo grafikas ,ne seimos sudetis ,o zmogiskumas ,ir noras arba nenoras buti su vaiku,kuo bedirbtum sesele ar gydytoja ,bet visa savaite naktiniu nebuna ,o ka tos naktines darbuotojos daro savaitgali ,kai joms tenka dirbti nakti ,manau randa kur palikti vaika ,taigi iseitis yra ,ir nereikia nesamoniu rasyti,apie padeti be iseities

tai koks skirtumas kur tu palieki vaika ar savaitiniame darzelyje ar kur pas kazkelintos kartos giminaicius blink.gif
Visa savaite nebuna savaitiniu,tai kiek buna tu naktiniu pamainu tiek tos mamos ir palieka miegoti vaikuciu. doh.gif jei neturi tam mieste giminiu,jei tarkim atvaziavai is kito LT galo mokytis,isimylejai,istekejai,gime vaikutis,na tarkim su vyru isiskyrei,ar likai nasle(nerealu,o man realu,nes tokiu seimu zinau),mieste jokiu giminiu neturi,ka daryti tokiu atveju,nedirbti ir eiti elgetauti ar gristi pas tevus atgal i koki kaima,ar likti mieste,bandytis kabintis toliau,dirbit,auginti vaikuti,keleta naktu palikti savaitiniame darzelyje ir taip kol vaikas praauga..kas cia nenormalaus doh.gif kur cia ta nemeile,neprieziura vaiko doh.gif
Tai kur tada aplinkiniu zmoniskumas,nesmerkimas ir moralinis palaikymas tokios moters g.gif
Papildyta:
QUOTE(Nuodeminga @ 2008 05 08, 21:37)
" valdiski" vaikai uzauga ,tai kaip jau minejo "Grazina37 " tokiu "teveliu" laukia seneliu prieglauda,arba dar blogiau paliekami likimo valiai blush2.gif

O kodel is karto klijuojama etikete "valdiski vaikai; kas tas nuoskaudas palieka tiems vaikams,kurie kartais lieka nakvoti darzelyje ar ne aplinkiniu nuomone "valdiski vaikai" juk su vaiku visada imanoma susikalbeti,ir ne kokybe,o kokybe lemia vaiko ir mamos rysi 4u.gif tik aplinkiniu nuomone daznai suzeidzia tokiems vaikuciams sirdele...deja...
Beje esu visiskai saliska,nes nei pati lankydavau savaitini darzeli,nei mano vaikai toki lanko,matyt man palankiai susikloste gyvenimas,nei kai kitiems unsure.gif
O beje siais laikais seneliu globos namai,tai ohohoh kokie,kazkodel as tai tikrai nenoreciau gyventi pas savo vaikus,jiems maisytis ir kad mane karsinti reiketu doh.gif geriau gyvenciau sau pati viena su kokia slauge,arba seneliu namuose su atitinkama prieziura ir tarp savo bendraamziu 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(grazina37 @ 2008 05 09, 11:44)
vaikysteje ir paauglysteje nemiegojau pas drauges ir nenorejau pas jas likti,ejau i savaitini darzeli ,nes tetis mire kai mums su broliu dvynuku buvo 2,4metuku,ir mama liko nasle su 3 vaikais ,dirbo pamainini darba ,todel puikei zinau kaip vaikai jauciasi be artimuju 5 dienas ,ir zinau ar aukletojos fiziskai paiegia 20 vaiku apkabinti,ir puikei atsimenu pietu meta kai negaledavau uzmikti ,ir guledavau ant vieno sono nejudedama kad aukletoja nebartu,puikei atsimenu kaip is lauktuviu spinteles dingdavo sausainiai ir apelsinai kuriuos mama ar teta atnesdavo treciadieni ateja aplankyti ,ir dar daug visko kas islieka visam gyvenimui ir vien pagalvojus apie tai kad ir mano mazius gali ta patirti pasisiausia visi plaukai ,todel iki rugsejo dar jis i joki darzeli neis ,o rudeni eis tik tada kai dirbsiu

O jus rasete,kad iseitis is visur yra,bet Jusu mama tos iseities neturejo.....vat jums ir pliki faktai. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Sigita23 @ 2008 05 09, 07:26)
Papasakokit apie 3 metu vaiko veikla... Kuo uzimdavote!
Man tai labai aktualu, nes mano mergaitei dar 2 metuku nera, i darza eina nuo 1.3 metu! Gal padariau labai didele klaida nesamdydama aukles (nors tai tikrai galiu leisti)!

Manau jus nesulauksite atsakymo biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolita.martyna: 16 gegužės 2008 - 13:28
QUOTE(Alegorija @ 2008 05 16, 12:23)
Gali nesijaudinti nieks ir nepalikinėja taip ilgai  mirksiukas.gif

Būtent, kad palikinėja: taip augo mano vyras ir jo brolis bei sesuo, taip auga mūsų sūnėnas, vyro pusbrolio dukrytės... Kaip suprantu, jų giminėje norma, kad anūkai per beveik visus laisvadienius perleidžiami seneliams. Tačiau vyras tokiais vaikystės prisiminimais nesidžiaugia ir kategoriškai neleidžia šito modelio kartoti mūsų šeimoje.

QUOTE(naitas @ 2008 05 16, 14:04)
Tik ar čia reikia motinai labai džiaugtis, kad jos vaikas rankeles į auklėtoją tiesia? blink.gif Mano vaikai taip į svetimą žmogų rankas tiestų, iš karto pagalvočiau, kad pats laikas pradėti savo vaikų auklėjimo ir priežiūros klaidų iekojimą.

Jei vaikas ryte džiaugsmingai nubėgęs pas auklėtoją, vakare nemažiau džiaugsmingai pasitinka mane, aš tikrai nuoširdžiai džiaugiuosi. Žinau, kad mano vaikui darželyje gera, kad jis atviras pasauliui ir kitiems žmonėms, nori bendrauti, pažinti, o ne slėptis už mamos sijono. Nors, prisipažinsiu, kai pirmagimis nuo pirmų dienų lopšelin žingsniavo su džiaugsmu, o ne su ašaromis, aš labai stipriai pergyvenau ir ieškojau savo auklėjimo klaidų... Antrojo vaiko išsiskyrimo ašaras psichologiškai išgyventi buvo daug lengviau... Arba kaip paaiškintumėte situaciją, kai praktiškai visa trimetukų grupė nenori vakare eiti namo - rūbinėje grūdasi kokia 10 tėvelių ir nei vienas neprisikalbina saviškio išeiti?

O dėl pokalbių su savaitinio lopšelio auklėtojomis, tai kalbėjau ir net ne kartą, ir pati savo akimis mačiau, kad naktelės vaikams ten nėra saldžios, bet ne dėl auklėtojų ar darželio kaltės... Vis dar pasilieku prie nuomonės, kad nėra didelio skirtumo tarp darželio ar auklės, jei vaikas naktį leidžia ne su tėveliais, ne savo namuose...
Atsakyti