Įkraunama...
Įkraunama...

Šimtalapis (Totoriškas pyragas), 5 tema

QUOTE(~♥KaipTaiKaip♥~ @ 2011 12 13, 12:36)
Tai kad tešlą padaryt lengviausias darbas šiame recepte  biggrin.gif

Citata: "Tesla minkoma apie puse valandos!!! ( minkant girdisi pokstelejimas tesloje , tai gerai , nes tai oro pusleles , kurios butinos , kuo daugiau pusleliu yra tuo geriau )."
Išvada - aš jau išvis tada jo kepti nebenoriu, jei tešlos minkymas lengviausias dalykas doh.gif
Atsakyti
Na man tai buvo lengviausias dalykas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Griaustinė @ 2011 12 13, 11:57)
Citata: "Tesla minkoma apie puse valandos!!! ( minkant girdisi pokstelejimas tesloje , tai gerai , nes tai oro pusleles , kurios butinos , kuo daugiau pusleliu yra tuo geriau )."
Išvada - aš jau išvis tada jo kepti nebenoriu, jei tešlos minkymas lengviausias dalykas  doh.gif

Iš savo patirties (o jos 100lapių kepime jos turiu ne vienerius metus) galiu pasakyt kad tikrai nereikia minkyt pusę valandos. per akis 10-15 min. Na, minkant jaučiasi, kada tešla tampa elastinga, be gumuliukų. To tikrai pakanka biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo elfė: 13 gruodžio 2011 - 17:24
QUOTE(Griaustinė @ 2011 12 13, 09:36)
Labutės  4u.gif  Niekada nekepiau šimtalapio ir net bijau bandyt, visų pirma neturėčiau ant ko perkelti didelio lakšto ištampytos tešlos (nebent ant skalbimo masinos ar dujines viryklės dangčio), visų antra įsivaizduoju kaip nusigraužčiau nagus iki alkūnių, jei sunaudojus tiek gero sviesto jis nepavyktų... doh.gif
Bet man dabar man kilo mintis, kurią tik jūs galite nugesinti  blush2.gif , jeigu pakepti na tokį netikrą šimtalapį, nusipirkus sluoksniuotos mielinės Mantingos tešlos, ją pakočiojus, patampius ir pan.? O gal kas ir bandėt?  bigsmile.gif

Na tai gautųsi mielinės sluoksniuotos tešlos pyragas su aguonomis biggrin.gif Nu konkreti nesąmonė biggrin.gif ir nieko panašaus į šimtalapį. Plius jaučiu nuo sviesto permirktų ta tešla, būtų labai riebu... geriau jau tada šiaip bulką kepti su aguonom ir tai panašiau jaučiu gautųsi.
Atsakyti
QUOTE(Belle_fleur @ 2011 12 13, 22:23)
Na tai gautųsi mielinės sluoksniuotos tešlos pyragas su aguonomis  biggrin.gif Nu konkreti nesąmonė  biggrin.gif ir nieko panašaus į šimtalapį. Plius jaučiu nuo sviesto permirktų ta tešla, būtų labai riebu... geriau jau tada šiaip bulką kepti su aguonom ir tai panašiau jaučiu gautųsi.

Ot ačiū thumbup.gif Paėmėt ir konkrečiai nugesinot, net nenoriu su ta tešla bandyt tongue.gif , teks pabandyt patampyt pačiai tada cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Griaustinė @ 2011 12 14, 09:17)
Ot ačiū  thumbup.gif Paėmėt ir konkrečiai nugesinot, net nenoriu su ta tešla bandyt  tongue.gif


gal patiks šitas receptėlis?
Kepiau jau, daug parasčiau nei šimtalapis, o skonis pasakiškas thumbup.gif:

Kouign amann - šimtalapio brolis


teslai:
1 pak. (7 g) sausu mieliu
1 šaukštas cukraus
175 ml šilto vandens
260 g miltų
1/2 šaukštelio druskos

karamelei:
200 g cukraus
110 g pasudyto sviesto (supjaustyti plonais laksteliais)
2-3 šaukštai lydyto sviesto
Papildomas cukrus kočiojimui

1. Mieles sumaišom su cukrum/vandeniu ir paliekam trumpam, tada į dubenį supilam miltus, druską, vandenį su mielem ir užminkom tešlą. Paliekam, kad pakiltų.
2. Iškočiojam tešlą į blyna ir ant jo vidurio (kad užimtų vidurinį trečdalį) sudedam sviestą ir beriam 50 gramų cukraus (ketvirtadalį). Abi šonines dalis po vieną lenkiam vieną ant kitos. Tada per visą ilgį pabarstom 50 g cukraus (antrą ketvirtadalį) ir vėl sulankstom iš trijų dalių į vieną. Suvyniojam į maistinę plėvelę ir dedam į šaldytuvą valandai (arba pernakt).
3. Ant kočiojimo lentos pabarstome cukraus (vietoj miltų), pasidedam pakilusią tešlą ir iškočiojam, pabarstome 50 g (trečiu ketvirtadaliu) cukraus. Vėl sulankstome į tris dalis ir dedame i plevele/maiseli ir šaltai dar ~valandai.
4. Tešlą išimame iš šaldytuvo, dedame į kepimo formą, pirštais formuojame pagal ją. Viršų pabarstome likusiu 50 g cukraus ir palaistome tirpintu sviestu. Kepame apie 40 min. 220 laipsnių orkaitėje, kol viršus stipriai karamelizuosis.

receptas, jame dar kelios aiškesnes nuorodas ir vaizdiniai paaiškinimai čia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Musiukass: 14 gruodžio 2011 - 20:25
QUOTE(Musiukass @ 2011 12 14, 21:23)
Kouign amann - šimtalapio brolis

Skamba ziauriai skaniai 4u.gif , bet nera aguuuuuuoooooonuuuuu verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Griaustinė @ 2011 12 14, 21:32)
Skamba ziauriai skaniai  4u.gif , bet nera aguuuuuuoooooonuuuuu verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif

jokių bėdų - galit drąsiai dėt smile.gif valgant man irgi jų trūko (gaminant nekilo mintis blush2.gif )
Atsakyti
QUOTE(Griaustinė @ 2011 12 14, 09:17)
Ot ačiū  thumbup.gif Paėmėt ir konkrečiai nugesinot, net nenoriu su ta tešla bandyt  tongue.gif , teks pabandyt patampyt pačiai tada  cool.gif

lotuliukas.gif aš pati mėgėja tokias nesąmones daryti, todėl taip jau ir dėjau iš peties biggrin.gif Nes aš ir sugalvoju, o ba padarysiu paprasčiau ir paskui į šiukšlinę.
Atsakyti
Sveikos, mergaitės,

Ilgai kaupiausi ir pagaliau prisikaupiau ir aš kepimui smile.gif Susidūriau turbūt su visomis čia aprašytomis problemomis - plyšinėjančia tešla, per kraštus išbėgusiu sviestu ir dūmų kamuoliais, bet rezultatas man laaabai patiko smile.gif Gal būtų geresnis, jei ne tas pabėgęs sviestas, bet rankų nenuleisiu ir Kalėdoms kepsiu vėl, tereikia susirasti tinkamą formą smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nima***: 17 gruodžio 2011 - 16:17
Laba šaunuolės kepėjėlės smile.gif
Noriu kepti savo pirmą kepinėlį, praktikos daug neturiu kepant gardumynus smile.gif , bet nenuleidžiu rankų tikiuo užteks užsispyrimo doh.gif Tik iškilo klausimas kaip jau iškepa, ar iškarto reikia ištraukti iš orkaitės? kaip taisyklingai pasielgti, kad nesugadinti kepinio? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Alatejaa @ 2011 12 17, 21:36)
Laba šaunuolės kepėjėlės  smile.gif
Noriu kepti savo pirmą kepinėlį, praktikos daug neturiu kepant gardumynus  smile.gif , bet nenuleidžiu rankų tikiuo užteks užsispyrimo  doh.gif  Tik iškilo klausimas kaip jau iškepa, ar iškarto reikia ištraukti iš orkaitės? kaip taisyklingai pasielgti, kad nesugadinti kepinio?  blush2.gif


Iskepusi istrauk ir palik atvest arba nors kol sviestas susigers 4u.gif
Atsakyti