Įkraunama...
Įkraunama...

*Orchidėjų priežiūros tema

[quote=Liutukeee,2011 03 31, 16:15]
Aha,pas mane keikis buvo(ant ziedkocio).
O pas tave ziuriu ziuriu neiziuriu-tie keikiai kazkaip ne ant ziedkociu isauge,bet labiau nuo pacios orchidejos pagrindo?Nezinociau ka su tokia daryt.O tu ka darei su ja?

aš snekėjau pradžioj apie tokią
user posted image

o ten toji, tai taip iš pačios orchidėjos 2 išauge, keikiai juk auga arba ant stiebo arba iš pačios orchės smile.gif
nieko nedariau, gan geras stovis atrodo jų, pageltusius lapus nukirpau, laukiu kada šaknys pasirodys thumbup.gif
jos man kai eksperimentinės mirksiukas.gif
prieštai tris keikius nudaigavau doh.gif per nežinojimą ką daryti doh.gif
man orchidėja vis negalėjo lapų išleisti išsigimusius kažkokius pradėjo leisti, kol visai niekas nebevyko doh.gif apatiniai gerieji nudžiūvo doh.gif
žiūriu kažką leidžia, taigi matyt prieš mirtį palikuonių palikti nusprendė thumbup.gif viršūnėj susiformavo gumbas išleido keiki, ir šonuose porą 4u.gif buvo dar visai mažyčių, bet vat ir nebesulaukiau doh.gif
taigi per savo žioplumą varkšę numarinau doh.gif įdėjau laistyti į kriauklę, buvau kažką kepusi ir skardą išsiplovusi atrėmiau į sieną už krano, na ir ką užkrito doh.gif doh.gif doh.gif
viršutinį keikį nulaužė doh.gif iš viršūnės kur augo doh.gif
bet tai galvoju dar 2 liko thumbup.gif bet tai labai staigiai visas likęs sudžiūvo doh.gif kaip tik tuo tarpu dar namuose nebuvom ilgoką laiką, būčiau balėjusi į drėgnus kiminus įdėti, o aš tą viršūnėlią į substratą įkišau, sudžiūvo, matyt drėgmės pritrūko, na žodžiu gyveni ir mokiniesi thumbup.gif
tai bandysiu su tais dabar thumbup.gif
Papildyta:
Liutukeee kirp žemėn, kai atsigaus pati išleis gražesnį thumbup.gif
Atsakyti
http://public.fotki....a/dsc02554.html
va mano mirstancioji orhidejos foto, tik , kad foto gavosi atvirksciai. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Evute* @ 2011 03 31, 19:33)
http://public.fotki....a/dsc02554.html
va mano mirstancioji orhidejos foto, tik , kad foto gavosi atvirksciai.  rolleyes.gif



tai kad čia jau nieko paguodžiančio nesimato unsure.gif
traukit iš vazono ir šaknytes rodykit, jei jų ten dar apskritai yra verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo viduku: 31 kovo 2011 - 21:58
QUOTE(Evute* @ 2011 03 31, 21:33)
http://public.fotki....a/dsc02554.html
va mano mirstancioji orhidejos foto, tik , kad foto gavosi atvirksciai.  rolleyes.gif


mano dar biški stagarai gal geriau atrodo, bet šaknų kaip ir nebėra, tad stovi ir tiek, nieko nevyksta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 03 31, 22:07)
mano dar biški stagarai gal geriau atrodo, bet šaknų kaip ir nebėra, tad stovi ir tiek, nieko nevyksta smile.gif


maniškės tai šiandien gavo karšto dušo, tikiuosi, į gerą bus ax.gif nes mes jau taaaaaip su vandeniu nedraugaujam doh.gif

gaila, kad niekas iš senbuvių nepapasakoja apie Fondos orchyčių auginimo būdą ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo viduku: 31 kovo 2011 - 22:24
QUOTE(tviga @ 2011 03 31, 16:03)
Liutukeee jei šaknų mažai tai tikrai nereik didesnio vazono nei buvo, nesvarbu kad lapai dideli. O kad negriūtų galite įsmeigti pagaliukus gėlytei iš abiejų pusių kad tvirčiau stovėtų kol išleis naujas šaknytes ir įsitvirtins substrate.


Aciukas!Bet jau pasodinau i didesni blush2.gif Tvirtai isisodino,net paaliuku nereik,bet paremiau,nes kaip ir seniau-i viena puse labiau palinkusi gavosi.Bandziau ir i maza vazoneli kist,bet,kad kazkaip labai virto is jo. blush2.gif
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 03 31, 16:30)

aš snekėjau pradžioj apie tokią

Liutukeee kirp žemėn, kai atsigaus pati išleis gražesnį thumbup.gif

Kokiu tik nebuna.Panasi,nors netokia pat.Grazi labai! wub.gif
Gaila,kad nepavyko issaugot kitos keikiu,man ir nepavyko,numire substrate nors ir su saknimis buvo,bet tokie smulkus,"mama"buvo bemirstanti-tai gal del to.

Dar nenukirpau ziedstiebio.Bet tai turbut geriau visai nukirpt,ar virs zemiausios akutes?Juk visada reik kirpt virs akutes,ar ne? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2011 04 01, 00:54)
Aciukas!Bet jau pasodinau i didesni  blush2.gif Tvirtai isisodino,net paaliuku nereik,bet paremiau,nes kaip ir seniau-i viena puse labiau palinkusi gavosi.Bandziau ir i maza vazoneli kist,bet,kad kazkaip labai virto is jo. blush2.gif

Kokiu tik nebuna.Panasi,nors netokia pat.Grazi labai! wub.gif
Gaila,kad nepavyko issaugot kitos keikiu,man ir nepavyko,numire substrate nors ir su saknimis buvo,bet tokie smulkus,"mama"buvo bemirstanti-tai gal del to.

Dar  nenukirpau ziedstiebio.Bet tai turbut geriau visai nukirpt,ar virs zemiausios akutes?Juk visada reik kirpt virs akutes,ar ne? g.gif


aš sakau,kad stagarai tokie pat stovi biggrin.gif o dėl gėlės tokia pat ar ne, nesigilinu rolleyes.gif
na jau tu kaip nori, kam jį palikinėt, pjaučiau visa jį, o ne iki pirmos akutės. Tokiu atveju šaknis gaivinti reikia, ne žiedstiebį gelbėti 4u.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif norėčiau Jūsų patarimo kaip mano vieną orchidėją atvesti į "protą" blush2.gif jau kokie du metai neleidžia žiedstiebio, bet lapus augino noriai, dėl mano kaltės neteko daug vidinių šaknų (liko kokios dvi), bet va orines šaknis leidžia, o dabar lapai labai suglebę, kai kurie jau nori spalvą keisti. Pritaikiau karštą dušą, tai ji vėl kelias orines nori leisti ir vėl žiūriu lapelis lenda.
Ką reiktų daryti kad ji šaknis į apačią leistų, o ne į viršų "liptų"
va kaip atrodo

user posted image

user posted image
Atsakyti
QUOTE(*Kristal* @ 2011 04 01, 09:05)
Sveikos  4u.gif  norėčiau Jūsų patarimo kaip mano vieną orchidėją atvesti į "protą"  blush2.gif jau kokie du metai neleidžia žiedstiebio, bet lapus augino noriai, dėl mano kaltės neteko daug vidinių šaknų (liko kokios dvi), bet va orines šaknis leidžia, o dabar lapai labai suglebę, kai kurie jau nori spalvą keisti. Pritaikiau karštą dušą, tai ji vėl kelias orines nori leisti ir vėl žiūriu lapelis lenda.
  Ką reiktų daryti kad ji šaknis į apačią leistų, o ne į viršų "liptų"
  va kaip atrodo

gal palaikykit šiek tiek sausiau ir vėsiau,gal susiprotės ir sugalvos žydėt smile.gif
o koks skirtumas kur tos šaknys lipa smile.gif
Atsakyti
[quote=*Kristal*,2011 04 01, 10:05]
Sveikos 4u.gif norėčiau Jūsų patarimo kaip mano vieną orchidėją atvesti į "protą" blush2.gif jau kokie du metai neleidžia žiedstiebio, bet lapus augino noriai, dėl mano kaltės neteko daug vidinių šaknų (liko kokios dvi), bet va orines šaknis leidžia, o dabar lapai labai suglebę, kai kurie jau nori spalvą keisti. Pritaikiau karštą dušą, tai ji vėl kelias orines nori leisti ir vėl žiūriu lapelis lenda.
Ką reiktų daryti kad ji šaknis į apačią leistų, o ne į viršų "liptų"
va kaip atrodo

siūlyčiau pirmiau atgaivinti augalą, paskui žiedų laukti mirksiukas.gif
jei jau varkšiukė tokia paliko,tai matyt kažką blogai dabai, gal per mažai laistai g.gif kars nuo karto pakišk po karštu dušu, trąšas ar naudoji kokias?
pamatysi atsigaus ir apdovanos žiedeliais 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*Kristal* @ 2011 04 01, 09:05)
Sveikos  4u.gif  norėčiau Jūsų patarimo kaip mano vieną orchidėją atvesti į "protą"  blush2.gif jau kokie du metai neleidžia žiedstiebio, bet lapus augino noriai, dėl mano kaltės neteko daug vidinių šaknų (liko kokios dvi), bet va orines šaknis leidžia, o dabar lapai labai suglebę, kai kurie jau nori spalvą keisti. Pritaikiau karštą dušą, tai ji vėl kelias orines nori leisti ir vėl žiūriu lapelis lenda.
  Ką reiktų daryti kad ji šaknis į apačią leistų, o ne į viršų "liptų"
  va kaip atrodo


Manau reik dziaugtis,kad leidzia saknis.Isleis saknu,tada galima ir apie ziedstiebi pagalvot.
O kazi ar gali saknis i apacia leist? g.gif Kazkaip isivaizduoju,kad ir turi leist i sonus,paskui tas orines galima paslept zemese(pvz.persodinant)ar klystu? g.gif
Atsakyti
Sveikos, as irgi noreciau patarimo. Nesuprantu ar per sausa ar per daug vandens joms. Vienos geles lapai pradejo trauktis, kaip kad vystu, bet negeltonuoja. Kitos orchidejos siaip lapeliai tokie labai susvire i apacia ir susilenke.
Ir dar, sakykit del to karsto duso, tai reikia tiesiog vietoj normalaus laistymo imt ir apipilt dusu? Nuplaut lapelius ir kartu paliet is virsaus? Nes as kartais jas merkiu valandai ar porai i vandeni ipylus trasu ir paskui istraukiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Myllia: 01 balandžio 2011 - 09:04