Įkraunama...
Įkraunama...

*Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(eliss @ 2011 03 31, 11:51)
koks įdomus pusl. rolleyes.gif

ačiū, čia kažkada Zuzla užrodė 4u.gif , o aš nuorodą išsisaugojau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 03 31, 09:39)
tai kaip mes suprasim nematę? biggrin.gif

biggrin.gif tai galvoju gal kuri auginat stikliniame inde ir galit patart kaip ten viska daryt, kad gelyte nesuputu ir jaustusi gerai smile.gif
Atsakyti
Gal galesit ir man patart?Nusprendziau persodint savo vargsele orchideja.Kad saknys prastos-seniai itariau.Bet leidau zydet. blush2.gif Bet matau,kad ir ziedai per greit nuvysta,ir lapai vysta.Tai isimiau,o saknys stai kokios:
user posted image

user posted image

Siaip leidzia nauja lapuka(tik nesimato nuotraukoje).Bet nezinau kaip geriau daryt,galvoju nukirpt stieba,pasalint apatinius lapus(apibarstysiu cinamonu,saknis gal irgi apibarstyt?)ir sodint i EXTRA zeme,orines saknis sukisant i substrata..Ir nelaistyt savaite.Dabar gele slapia,nes vakar laisciau,plius pakisau po kranu,kad nuplaut zemes.Galvoju reiktu,kad nudziutu keleta valandu.

O kaip Jus darytumet?Reanimuot baisu,nemoku.Jau viena numarinau,zinau,kad bus dienu kai negalesiu pravedint.
Atsakyti
QUOTE(Isla Bonita @ 2011 03 31, 13:45)
biggrin.gif tai galvoju gal kuri auginat stikliniame inde ir galit patart kaip ten viska daryt, kad gelyte nesuputu ir jaustusi gerai smile.gif


stikliniuose induose auginamos vandos, bet jokios pelkės joms po "kojomis" negali būti smile.gif

Liutukeee, žiedstiebį šalinti, bet lapų ne, jei gėlei jų nereikės, pati nudžiovins ir numes.. šitų orinių šaknų į substratą irgi kišti nereikia, o ir nesukištum mastau.gif sodink į vazoną, gėlė užaugins naujas šaknis, kurias leis į substratą
Atsakyti
O jei sodint-tai i smulku ar normalu EXTRA substrata?
Papildyta:
QUOTE(zuzla @ 2011 03 31, 14:17)
Liutukeee, žiedstiebį šalinti, bet lapų ne, jei gėlei jų nereikės, pati nudžiovins ir numes.. šitų orinių šaknų į substratą irgi kišti nereikia, o ir nesukištum mastau.gif sodink į vazoną, gėlė užaugins naujas šaknis, kurias leis į substratą

Aciu labai! 4u.gif
Na taip,turbut negerai salint lapus.As juos norejau salint tam,kad galeciau giliau i substrata sukist orchideja ir jos orines saknis.Bet kaip suprantu-tai neverta?
Papildyta:
Pasiimiau zirkles ir dar iskilo klausimas.Ziedstiebi kirpt visai prie orchidejos(na is ten kur isaugo)ar palikt ilgesni?Norejau jau visai kirpt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutukeee: 31 kovo 2011 - 13:20
QUOTE(Liutukeee @ 2011 03 31, 14:19)
O jei sodint-tai i smulku ar normalu EXTRA substrata?

Na taip,turbut negerai salint lapus.As juos norejau salint tam,kad galeciau giliau i substrata sukist orchideja ir jos orines saknis.Bet kaip suprantu-tai neverta?


problematiškas orchidėjas geriau sodinti į stambų

pašalintum tik lapus, o pažastėlės liktų, ten kauptųsi vanduo, kuris po žievės sluoksniu lėčiau garuotų, kas gali sukelti puvinį.. giliau sodinti nereikia, tiesiog paremk iš abiejų pusių pagaliukais
Atsakyti
Jau kelios savaites kaip man knieti pasirodyt mano grazuoles(nesupykit,nors zinau,kad cia ne gyrimosi tema,bet labai norisi visoms padekot)-"mamyte"ir "vaikiuka".Tik Jusu deka as atskyriau keiki ir persodinau(kitaip tai turbut butu abu numire kazkada).
Lygiai pries 2menesius:
user posted image
O cia siandien(pries atskiriant ir mama ir vaikas turejo ziedstiebius,bet ziedai nesugebejo susiformuot,iskart nudziudavo,o iskart po atskyrimo eme augt nauji ziedeliai,augo,didejo ir po truputi eme zydet):

user posted image
Papildyta:
QUOTE(zuzla @ 2011 03 31, 14:24)
problematiškas orchidėjas geriau sodinti į stambų

pašalintum tik lapus, o pažastėlės liktų, ten kauptųsi vanduo, kuris po žievės sluoksniu lėčiau garuotų, kas gali sukelti puvinį.. giliau sodinti nereikia, tiesiog paremk iš abiejų pusių pagaliukais

Viska supratau,dekui! 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutukeee: 31 kovo 2011 - 13:39
QUOTE(Liutukeee @ 2011 03 31, 15:40)
Jau kelios savaites kaip man knieti pasirodyt mano grazuoles(nesupykit,nors zinau,kad cia ne gyrimosi tema,bet labai norisi visoms padekot)-"mamyte"ir "vaikiuka".Tik Jusu deka as atskyriau keiki ir persodinau(kitaip tai turbut butu abu numire kazkada).
Lygiai pries 2menesius:
user posted image
O cia siandien(pries atskiriant ir mama ir vaikas turejo  ziedstiebius,bet ziedai nesugebejo susiformuot,iskart nudziudavo,o iskart po atskyrimo eme augt nauji ziedeliai,augo,didejo ir po truputi eme zydet):

user posted image
Papildyta:

Viska supratau,dekui! 4u.gif


aš tokias pat, bent žiedai panašūs, maksimoj pirktau atskyriau ir viena žydėjo ir tebežydi,o antra buvo su pumpurais, tai jau 3 žiedukus išskleidė thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kkunigunda: 31 kovo 2011 - 13:45
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 03 31, 14:43)
aš tokias pat, bent žiedai panašūs, maksimoj pirktau atskyriau ir viena žydėjo ir tebežydi,o antra buvo su pumpurais, tai jau 3 žiedukus išskleidė thumbup.gif

Oho,net su keikiu buna pirkt.Nesu maciusi.

Ir dar norejau paklaust kur jus visos pvz.randat nukainuotu orchideju?As nei Vilniuj nei Panevezy neberandu niekur,nors kadaise AKROPOLIO MAXIMOJ,ERMITAZE daznai rasdavau.O dabar ar nepataikau ar nebuna,o gal labai greit isperka. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutukeee: 31 kovo 2011 - 13:53
QUOTE(Liutukeee @ 2011 03 31, 15:53)
Oho,net su keikiu buna pirkt.Nesu maciusi.

Ir dar norejau paklaust kur jus visos pvz.randat nukainuotu orchideju?As nei Vilniuj nei Panevezy neberandu niekur,nors kadaise AKROPOLIO MAXIMOJ,ERMITAZE daznai rasdavau.O dabar ar nepataikau ar nebuna,o gal labai greit isperka. g.gif


ai čia pas tave su keikiu, kažkaip neįsižiūrėjau, o galvojau kad 2 krūvoj augančios doh.gif
su keikiais maksimoje, taip būna thumbup.gif vat tokia nupigintą nusipirkau thumbup.gif

user posted image
foto prasta, bet iš 1 2 keikiai išaugę mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 03 31, 15:07)
ai čia pas tave su keikiu, kažkaip neįsižiūrėjau, o galvojau kad 2 krūvoj augančios doh.gif
su keikiais maksimoje, taip būna thumbup.gif  vat tokia nupigintą nusipirkau thumbup.gif

user posted image
foto prasta, bet iš 1  2 keikiai išaugę mirksiukas.gif

Aha,pas mane keikis buvo(ant ziedkocio).
O pas tave ziuriu ziuriu neiziuriu-tie keikiai kazkaip ne ant ziedkociu isauge,bet labiau nuo pacios orchidejos pagrindo?Nezinociau ka su tokia daryt.O tu ka darei su ja?



Ir dar iskilo klausimas del orchidejos,kuria noriu persodint.Ar man ja sodint i didesni vazona nei buvo ar i tokipat?Nes saknu visgi beveik nera. g.gif Bet lapai tai dideli(didele ji tokia)
Ir kaip del ziedkocio kirpimo?Salint visa ar virs neisnaudotos akutes?
Atsakyti
Liutukeee jei šaknų mažai tai tikrai nereik didesnio vazono nei buvo, nesvarbu kad lapai dideli. O kad negriūtų galite įsmeigti pagaliukus gėlytei iš abiejų pusių kad tvirčiau stovėtų kol išleis naujas šaknytes ir įsitvirtins substrate.
Atsakyti