Įkraunama...
Įkraunama...

*Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(zuzla @ 2011 05 18, 12:39)
pastatot falenopsį ant žievės, įsmeigiat iš abiejų pusių pagaliukus, kad jis remtųsi į juos ir viskas.. pliusas tame, kad falenopsis iškart į substratą leis šaknis, nereikės jo dar kartą stresuoti išimant iš dėžutės gulintį ir sodinant į substratą stovintį

Aciu uz atsakyma smile.gif
Atsakyti
Laba diena,
Turiu dar viena klausima, gal imanoma isjudint sustojusi augt phalaenopsio ziedstiebi? (stovi vietoje jau kokius du menesius) g.gif doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karjeriste: 18 gegužės 2011 - 12:36
Mergaitės, ar jūs miniukus auginat tuose mažuose vazonėliuose ir kiminuose, ar persodinat į substratą? turiu 2, abu auga kiminuose, leidžia storas, gražias šaknis ir lapus naujus, o žydėt nenori užsispyrėliai unsure.gif
Atsakyti
http://shop.passiflo.../articles_id/59 Повреждения листьев с омертвлением тканей.
Повреждение улиткам или слизнями.

Решение: используйте любое средство против улиток. Из народных средства- сырая картофелина положенная на ночь разрезом вниз. Утром достаньте ее - слизни должны быть на ней или около нее.
gal čia kokių gyvių užsiveisė 4u.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Saule222 @ 2011 05 18, 14:28)
Mergaitės, ar jūs miniukus auginat tuose mažuose vazonėliuose ir kiminuose, ar persodinat į substratą?


aš persodinu į substratą, bet jei pas jus gerai auga kiminuose, tai ir palikit, sužydės, kada bus pasiruošę..

QUOTE(lark @ 2011 05 18, 14:32)
gal čia kokių gyvių užsiveisė  4u.gif  blink.gif


iš kur? mastau.gif ulitkos gali ateiti tik iš lauko arba su naujom gėlėm.. be to ten šviesios dėmės, o pas tave tamsios, kaip kad būtų sugedę, papuvę...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 18 gegužės 2011 - 13:41
QUOTE(zuzla @ 2011 05 18, 13:40)
iš kur? mastau.gif ulitkos gali ateiti tik iš lauko arba su naujom gėlėm.. be to ten šviesios dėmės, o pas tave tamsios, kaip kad būtų sugedę, papuvę...

ką gi, teks atsisveikinti su šiuo augalu, jei kokia infekcija, nerizikuosiu visa kolekcija verysad.gif , ryt užsiimsiu dezinfekcija ir t.t.
Atsinešt negalėjau, šis augalas pas mane ketvirti metai. Nieko nesuprantu mastau.gif
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2011 05 18, 14:48)
Atsinešt negalėjau, šis augalas pas mane ketvirti metai. Nieko nesuprantu  mastau.gif


sakau, kad ulitkas gali atnešti naujas augalas, o ne kad šis yra tavo naujas augalas smile.gif bet pas tave tikrai ne ulitkos..
Atsakyti
ačiū, Zuzla 4u.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2011 05 18, 15:22)
ačiū, Zuzla  4u.gif  verysad.gif


nenusimink mirksiukas.gif įmesk savo klausimą į LOD forumą, ten daugiau patarimų sulauksi, juk išgirdai tik mano vieną nuomonę..
Atsakyti
QUOTE(liūtuke @ 2011 05 16, 20:10)
doh.gif turėjau ir aš tų musyčių , bet orchidėjų tada dar neturėjau, tad jos apniko visas kambarines gėles, tikrai atrodė, kad jų milijonas doh.gif daug ką išbandžiau, bet padėjo man agronomės rekomenduota,,Aktara" sodininkai/daržininkai žino kas tai yra. Mažas pakiukas miltukų, kainuoja kelis lt., tirpinama vandenyje ir purškiama ,minėta agronomė patarė tuo tirpalu ir palaistyti, kad žūtų kiaušinėliai. Tai chemikalas, todėl purkšdavau laiptinėje, gėles sunešdavau į 1 kambarį ir uždarydavau duris, ryte išvėdindavau. Musytės dingo gal po 2 - 3 procedūros. Gėlėms nepakenkė nė vienai. ,,Aktaros" būna pirkti sėklų, agrochemijos parduotuvėse  4u.gif


Aciu uz patarima! 4u.gif
Turiu nusipirkusi,tik vat beda,kad neturiu kur isnest sitiek orchidejo(virs 30vnt.).Zinau,kad Actara nuodinga,o pas mane mazi vaikai.Nebezinau ka daryt.Bet kazka reiks sugalvot.

O ka daryt su substratu(tuo,kurio dar turiu nusipirkusi ir ruosiuosi persodint likusias orhidejas),gal mikrobangej pakaitint?Pvz.keleta sykiu. g.gif

QUOTE(Orfeja @ 2011 05 17, 16:34)
Manau reiks bandyt... Bet kur tu kiminu gaut????  g.gif  Ieskojau visam mieste, bet kaikuriose parduotuvese, net nezino, kas tai yra  blink.gif

O gal galima mininus paprastom samanom pakeist ar kazkuo kitu?
Beje kiek tame siltnamyje laiko laikyt savo reanimuojamaja?

Didziosiose MAXIMOSE buna,nedidele dezute(gal nepastebejot)?

QUOTE(*Kristal* @ 2011 05 17, 22:09)
Sveikos  4u.gif  noriu pasitikslinti  blush2.gif ar taip lapai atrodo, kai trūksta drėgmės šaknims ar čia saulės spinduliai kalti kurie išdžiovino lapus (foto skolinta  4u.gif )
user posted image


Pas mane taip atrode kai saknis jau buvo nekokios(t.y.nupuve).Persodinau,leidzia naujas saknytes ir lapelius.Ir dar vis pakisu lapus po siltu vandeniu(tik lapus,saugau,kad i skrotele nepakliutu vandens,jei pakliuna-isvalau).Kai kurioms padeda,lapai graziau jau atrodo.


QUOTE(chimera @ 2011 05 18, 12:00)
Nu galbut, g.gif O tai taip paprastai laistant juk lengvai gali patekt vandens, bet negi taip ima iškart ir pūna ta skrotelė? unsure.gif 


Jei pakliuna vandens-isvalykit,nusausinkit.Plius turi buti gera oro ventiliacija(ar kaip cia pasakius),tada greiciau isdziuna.Geriausia lieti,purksti ryte.
QUOTE(lark @ 2011 05 18, 12:15)
Truputį pasikartosiu  blush2.gif prašau patarimo  4u.gif
Lapas einantis iš skrotelės vidurio, ne senas.
Falenopsio lapo apačia.
Gal kas susidurėt, ar turit įžvalgesnę akį  4u.gif

Buna ir pas mane,kad is niekur nieko taip nutinka.O gal ne is niekur nieko,gal su substratu(nauja)kazka uznesiau(nes nauju geliu negavau).Nukirpau dali lapo(nes pas mane tik lapo virsunej buvo pazeista),apibarsciau cinamonu,nebeatsinaujino.O salia esanciam Dendrobiumui irgi nukirpau(buvo ant keliu lapu)-tai vel atsinaujino,tada vel kirpau,nebeatsinaujino.Betdemes buvo vidury lapu.

QUOTE(Karjeriste @ 2011 05 18, 13:35)
Laba diena,
Turiu dar viena  klausima,  gal imanoma isjudint sustojusi augt phalaenopsio  ziedstiebi? (stovi vietoje jau kokius du menesius) g.gif  doh.gif

Gal siltas dusas padetu.Arba nakti palaikyt vesiau.
Atsakyti
Nusinešiau nukirptą pažeistą falenopsio lapą į Senukus, tai konsultantė pasiūlė effector fungicidą. Sakė, reikalas rimtas.
Ryt teks smarkiai padirbėti, atlikt profilaktiką ir kt. augalams, o izoliuotas "ligoniukas", jei ir toliau sirgs, keliaus į šiukšliadėžę.
Matot, kaip būtina purkšt profilaktiškai kas pusę metų.
Sakė, actara man nepadės.
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2011 05 18, 18:53)
Sakė, actara man nepadės.


na taip, juk gyvių nėra..
Atsakyti