Įkraunama...
Įkraunama...

*Orchidėjų priežiūros tema

Sveikos.Reikia pagalbos unsure.gif
Augaliukas pirktas parodoje Megoje,sveiki lapai bei saknys,pilnas vazonas ju,toks vaizdas,kad reikia persodinti,tik bijau zydincia ja krutinti...nes dar kiti pumpurai tik skleidziasi..
Sakau nagi reikia pagaliuka ta pakeisti ilgesniu,nes tas lyg pertrumpas,neatlaiko ziedu,kai istraukiau ta senajy,nusigandau,pastebejau pelesio toje vietoje kur zemej buvo unsure.gif
As ja laikau ystacius y kita vazona,,nesuprantu gal negerai,,turiu neviena orchideja,bet kad rasciau pelesio dar taip nebuvo,,,,bijau kad nenumirtu,tokia grazi gelyte... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Thea! @ 2011 05 15, 21:01)
merginos tika pastebejau ant savo orchytes lapu baltos demes doh.gif  ryte apziurejau tai ju tikrai dar nebuvo,kazi nuo ko cia galejo taip atsitikti? g.gif

Sveikos, mania tokia pat problėmėlė, tik jau gal jau priš pora mėnesiu atsiradus dėmė. Balta ant lapo gal kai ka įįmatysit
user posted image
atleiskite , kad nesimato labai, bet šiuo metu neturėjau fotografavimo prietaiso, tai teko iš ankstesnių fotografiju paeiškoti, kur butu nufotkinta šita gėlė, nors ir ne iš šitos operos, vakare įdėsiu tik dėmės fotografija
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gintare0704: 16 gegužės 2011 - 08:42
ir as turiu klausimeli orchodeju augintojoms. Faleonopsis leidzia lapeli, bet jis toks sulipes, kas galetu jam buti negerai? Gali buti, kad dregmes truksta? Nors kai pasiziurejau i saknis, tai laistyti kaip ir nereiketu dar g.gif
Atsakyti
QUOTE(vedmyte @ 2011 05 15, 17:05)

2. del laistymo tai jau buvo mineta laistyt,kada ant vazono sieneliu nebelieka jokiu rasos laseliu,vazonelis tampa lengvas ir t.t


Taip taip, zinau, po triju dienu pas ja nebelieka nei vieno laselio.. Ir dar paziurejau, kad lapai, nors ir zali, bet nebe tokie kieti kaip anksciau, lyg pradetu vysti unsure.gif Ar cia dregmes truksta?
Atsakyti
QUOTE(raiboji peleda @ 2011 05 16, 13:56)
ir as turiu klausimeli orchodeju augintojoms. Faleonopsis leidzia lapeli, bet jis toks sulipes, kas galetu jam buti negerai? Gali buti, kad dregmes truksta? Nors kai pasiziurejau i saknis, tai laistyti kaip ir nereiketu dar g.gif

nelabai supratau klausimo. O su kaip jis sulipes, ?Gal priauges prie seno lapo? blink.gif
Štai mano problemėle, baltos dėmes ant orchidėjos lapo. Gelbėkit jaučiu ji tuoj keliaus i kompostine doh.gif doh.gif
Dėme 1 : user posted image
Dėme 2: user posted image pakrasčiai pajuode aplink šita geltona, lyg butu apsale.
Dėme 2 : Iš kitos pusės user posted image
Ir taip ne geriausios bukles. Šaknys user posted image
Šaknys; Aš ja persodinėjau neseniai pries pora savaičiu tai mačiau ant senu šaknu buvo jau švieži zali galiukai leidžiami. tik ju nesimato user posted image
Bendras vaizdas lapai. ir kazka is sono leidzia mazuti toki. Dar neaisku kas bus ar ziestebis ar saknys user posted image
Kas netingi prašau padeti Labai ačiū. verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gintare0704: 16 gegužės 2011 - 14:06
QUOTE(vedmyte @ 2011 05 16, 02:09)
o kaip jos atrodo? paziurekit gal cia ka panasaus rasit My Webpage

neradau doh.gif

QUOTE(zuzla @ 2011 05 16, 07:57)
o negalėjo ant saulės nudegti?


as jau gavau pusiau nuzydejusiu ir is pradziu laikiau ant siaurines palanges,po to pernesiau ant rytines, gal cia ir nudege? tai perdejau ant staliuko netoli lango g.gif ten ant dvieju lapu po truputi toj pacioj vietoj,o ir like pumpureliai dziuna dar akelej g.gif kazko ji manes nemegsta doh.gif
QUOTE(gintare0704 @ 2011 05 16, 09:40)
Sveikos, mania tokia pat problėmėlė, tik jau gal jau priš pora mėnesiu atsiradus dėmė. Balta ant lapo gal kai ka įįmatysit


nerodo man nuotraukos blush2.gif o issiaiskinot del ko ta demele?
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2011 05 16, 14:22)
Taip taip, zinau, po triju dienu pas ja nebelieka nei vieno laselio.. Ir dar paziurejau, kad lapai, nors ir zali, bet nebe tokie kieti kaip anksciau, lyg pradetu vysti unsure.gif Ar cia dregmes truksta?

man tai briedas su tais laseliais schmoll.gif nebuna nei vieno pastatau ant palanges aprasoja visas vazonas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(gintare0704 @ 2011 05 16, 14:41)

Man tai panasu i nudeginima tiesioginiais saules spinduliais.Arba siaip lapas nuseno,nudzius ir nukris.Gaila neturiu fotkiu,pas mane katik 3orchideju nukrdziuvo po lapa,ir taip keistai-ne apatiniai,o viduriniai.Kitos dar ir du apatiniai gelsta,nukris.Bet tai nieko tokio,pas mane jau nauju oriniu saknyciu prileista.



As tai vargstu su vaisinemis muselemis doh.gif .Prisiveise milijonas doh.gif .Nebepadeda nei kvepiancios lipnios juosteles.Kasdien stoviu su dulkiu siurbliu po n sykiu ir "gaudau"jas,bet nesimato galo.Pilnos orchidejos doh.gif ,bet tik tos,kurias menesio begyje persodinau i Panevezy pirkta substrata. doh.gif
Ka daryt?Purkst nuodais patalpa? g.gif Kazi gelems nepakenks? g.gif Juk reiktu purkst ant substrato.Ir kazi kaip daznai,nes kiausineliu tai neisnaikinsiu. g.gif
O gal apipurkst kazkuom kas skirta augalu kenkejams naikinti? :hmKazi padetu? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutukeee: 16 gegužės 2011 - 17:19
VERSACCI nu kad pas manes misko ner arti,nezinau kur reiks ieskot g.gif nu dar siandiena nueisiu i geliu pardes ten paziuresiu o jei ne tai paliksiu kaip yra.o gal man tas pacias zemes pavirint kaip sakiai ir isdziovinus pasodint i ta pacia.kazi kas bus g.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2011 05 16, 17:18)
Man tai panasu i nudeginima tiesioginiais saules spinduliais.Arba siaip lapas nuseno,nudzius ir nukris.Gaila neturiu fotkiu,pas mane katik 3orchideju nukrdziuvo po lapa,ir taip keistai-ne apatiniai,o viduriniai.Kitos dar ir du apatiniai gelsta,nukris.Bet tai nieko tokio,pas mane jau nauju oriniu saknyciu prileista.
As tai vargstu su vaisinemis muselemis  doh.gif .Prisiveise milijonas  doh.gif .Nebepadeda nei kvepiancios lipnios juosteles.Kasdien stoviu su dulkiu siurbliu po n sykiu ir "gaudau"jas,bet nesimato galo.Pilnos orchidejos  doh.gif ,bet tik tos,kurias menesio begyje persodinau i Panevezy pirkta substrata. doh.gif
Ka daryt?Purkst nuodais patalpa? g.gif Kazi gelems nepakenks? g.gif Juk reiktu purkst ant substrato.Ir kazi kaip daznai,nes kiausineliu tai neisnaikinsiu. g.gif
O gal apipurkst kazkuom kas skirta augalu kenkejams naikinti? :hmKazi padetu? blush2.gif

doh.gif turėjau ir aš tų musyčių , bet orchidėjų tada dar neturėjau, tad jos apniko visas kambarines gėles, tikrai atrodė, kad jų milijonas doh.gif daug ką išbandžiau, bet padėjo man agronomės rekomenduota,,Aktara" sodininkai/daržininkai žino kas tai yra. Mažas pakiukas miltukų, kainuoja kelis lt., tirpinama vandenyje ir purškiama ,minėta agronomė patarė tuo tirpalu ir palaistyti, kad žūtų kiaušinėliai. Tai chemikalas, todėl purkšdavau laiptinėje, gėles sunešdavau į 1 kambarį ir uždarydavau duris, ryte išvėdindavau. Musytės dingo gal po 2 - 3 procedūros. Gėlėms nepakenkė nė vienai. ,,Aktaros" būna pirkti sėklų, agrochemijos parduotuvėse 4u.gif
Atsakyti
Ar yra būdų kaip "padaryt" daugiau žiedų? 4u.gif O Gal jų vėliau bus daugiau? aš čia anksčiau laiko "jaudinuosi" ax.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(*coliukeee* @ 2011 05 16, 21:53)
Ar yra būdų kaip "padaryt" daugiau žiedų?  4u.gif O Gal jų vėliau bus daugiau? aš čia anksčiau laiko "jaudinuosi"  ax.gif


per anksti jaudinates dar tik formuojasi ziedynas
Atsakyti