Įkraunama...
Įkraunama...

*Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(sunnyday @ 2011 03 30, 13:23)
Revizavau savo gaivinamos gelytes saknis. Yra kelios pazeistos saknys ir ant ju yra tokie balti taskiukai. Nezinau kas tai per daiktas, ar cia liga kokia ar siaip nykimo proceso dalis. Klausimas ar nebus cia kazkas kas gali kenkti sveikoms saknims? Ka siulytumet daryt?

user posted image
Ir dar klausimas, ka daryti su pacia apatine augalo dalimi ant kurios jau nebera saknu t.y. visos saknys virs tos dalies? Pas mane ten kokie 1-2 cm. Bijau kad ta dalis gali pradeti puti.

pas mane panasiai
Atsakyti
Su orchidėjom niekad neturėjau vargo. Tik viena neduoda ramybės. Atrodo sveikai, šaknys irgi puikios. Išleido žiedstiebio prailginimą smile.gif tik va pumpurėliai nesusiformuoja. Neišsiskleidžia, o nuruduoja. Arba deformuojasi ir nudžiūna. Gal kas susidūrėt su tokiais šposais smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zujka @ 2011 03 30, 20:53)
Su orchidėjom niekad neturėjau vargo. Tik viena neduoda ramybės. Atrodo sveikai, šaknys irgi puikios. Išleido žiedstiebio prailginimą smile.gif tik va pumpurėliai nesusiformuoja. Neišsiskleidžia, o nuruduoja. Arba deformuojasi ir nudžiūna. Gal kas susidūrėt su tokiais šposais smile.gif


šią žiemą/pavasarį daug kas su tuo susidūrė.. o priežasčių gali būti kuo įvairiausių - sausas oras, skersvėjis, nereguliarus laistymas, naudingų medžiagų trūkumas, trumpa diena ir t.t. ir pan.. smile.gif
Atsakyti
Dekui, mergaites uz atsakymus. Gerai, kad cia tik puvinys, o ne liga kokia nors. Jis susidares tik ant dvieju saknu, kurios siek tiek auksciau nuluze. Itariu, kad pazeidziau jas kai pries kelis menesius ta gelyte persodinejau. Pirmas mano bandymas persodineti buvo blush2.gif tai gal ne visai gerai pavyko.
O siaip gelyte labai stengiasi isgyventi, prisiauginusi gal 15 stambiu sveiku saknu, kurios jau 3-7 cm ilgio. Isleido 2 naujus lapukus ir 2 vaikiukus. Ir dar du kazkokie auginukai auga, tik labai maziukai tai dar nezinau kas ten bus nors vienas tai lyg i ziedstiebi panasus.
O pries kelis menesius as ja jau numirusia laikiau ir net vilties neturejau, kad ji atsigaus, bet tvarkiau kita orchideja tai galvoju ir su ja pabandysiu sutvarkyt.
Atsakyti
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 03 30, 19:59)
kirp visas, į reanimaciją ir laukit šaknų, o ne kažko iš lapų biggrin.gif

ne taip paklausiau:) ir laukiu saknub is to kaip ir lapeliu kotelio.

Tik ar galima taip paprastai pamerkt i vandeni? o gal geriau tarp dregnos vatos laikyt?
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 03 30, 19:56)
šią žiemą/pavasarį daug kas su tuo susidūrė.. o priežasčių gali būti kuo įvairiausių - sausas oras, skersvėjis, nereguliarus laistymas, naudingų medžiagų trūkumas, trumpa diena ir t.t. ir pan.. smile.gif

Keista g.gif visos toj pačioj vietoj augančios kuo puikiausiai jaučiasi, o ji ne. Sakau gal koks parazitas pežeidžia ar ką. Nu žiūrėsim ką toliau darys.Gaila gėlytės jei taip kankinsis.
Atsakyti
QUOTE(zujka @ 2011 03 30, 20:14)
Keista  g.gif  visos toj pačioj vietoj augančios kuo puikiausiai jaučiasi, o ji ne. Sakau gal koks parazitas pežeidžia ar ką. Nu žiūrėsim ką toliau darys.Gaila gėlytės jei taip kankinsis.


man tai taip pastoviai - kelios šalia sustatytos puikiai auga, o pora skursta, nors kažin ką doh.gif sąlygos visoms panašios, bet va unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(ajnytee @ 2011 03 30, 21:12)
ne taip paklausiau:) ir laukiu saknub is to kaip ir lapeliu kotelio.

Tik ar galima taip paprastai pamerkt i vandeni? o gal geriau tarp dregnos vatos laikyt?


ar žiūrėjot nuorodą, kurią siūliau paskaityt? mastau.gif

QUOTE(zujka @ 2011 03 30, 21:14)
Sakau gal koks parazitas pežeidžia ar ką


nemanau smile.gif
Atsakyti
Vieną atvejį turėjau, kai parsinešiau nukainuotą iš senukų su pilnu pumpuru vabaliukų (skydmarių), o kitame voriukas įsitaisęs smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ajnytee @ 2011 03 30, 22:12)
ne taip paklausiau:) ir laukiu saknub is to kaip ir lapeliu kotelio.

Tik ar galima taip paprastai pamerkt i vandeni? o gal geriau tarp dregnos vatos laikyt?



biggrin.gif vatą keisk į kiminus mirksiukas.gif
kišk į reanimaciją, pirmam lape manau info yra 4u.gif
o rusaičių forume mačiau augina ir vandenyje 4u.gif
čia irgi berods forume ankstesniame kažkas rodė, kad auga vandenyje mirksiukas.gif
Atsakyti
Prašau pagalbos: vasarą gavau žydintį Oncidium Sweet Sugar. Jis man dabar augina ne bulves, bet kažką panašaus į žiedstiebius, bet gan plačius, plokščius ir storokus, o pačio žiedstiebio (kaip tokio pagaliuko)- nesimato:
user posted image

user posted image
Ar jis ruošiasi man žydėti? (čia mano pirmasis oncidium)
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2011 03 30, 21:42)
Prašau pagalbos: vasarą gavau žydintį Oncidium Sweet Sugar. Jis man dabar augina ne bulves, bet kažką panašaus į žiedstiebius


ant foto nauji auginiai
Atsakyti