Įkraunama...
Įkraunama...

*Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Violeta* @ 2011 05 08, 17:51)
kitas dalykas - šiandien nupirkau 3 nukainuotus feleonopsius...apžiūrėjau lyg sveiki, sveikos palyginus šaknys,aišku, kad nudžiovintos, aplaužytos, bet.... lapai lyg geri, padariau jiem dėl viso pikto karštą dušą, kad kokių kenkėjų nebūtų atsinešę namo...visos žydi ir bebaigiančios nužydėt, vėl tas pats kls, ką daryt, ar leist naujokėms žydėt ir kraut pumpurus? ar geriau leist adaptuotis? kada reikia persodint - ar reika duot kokį ramybės periodą po žydėjimo?
Kas čia - gal naujas stiebas leidžiamas?

user posted image

atsakiusioms  4u.gif naujokė esu feleonopsių auginime....

čia auga šaknis. leisk falenopsiui žydėt kiek jis nori ir džiaukis žiedais. neleidžiama žydėt jei augalas paliegęs, serga ir jį reikia gelbėti.
augaliukai auga, tai apskritai geras laikas persodinti.

tik toks dalykas, kartais, nors ne visada, iš seno žiedastiebio augančios atšakėlės su žiedeliais būna mažesnės su mažiau žiedų. nors ne visada. turiu vieną, jau antri metai varo ant to paties žiedastiebio kaskadas vieną po kito, būna kad net išsišakoja daugiau nei pirkta kad buvo. jei žiedastiebis atrodo tvirtas sveikas, tai jį verta išnaudot.

QUOTE(Violeta* @ 2011 05 08, 18:15)
4u.gif tada - ar reikia tikrint naujo augalo šaknų būklę?  g.gif Kiek pažiūrėjau, šaknys kiek matosi per vazoną - sveikos. Tai galvoju, viduj gal irgi? g.gif

jei nužydėjęs, aš pirktinį augalą persodinu. jei nenužydėjęs - laukiu kol nužydės, nebent pamatau labai blogybių pro vazonėlio sienas.

žinau, kad paklausi į kokį substratą (berods to nėra pirmam puslapy), tai tikrai geras yra Stambus substratas. Verta pirkt internetu arba Maximoje, nes ten laiko 9.99 Lt kainą, kai pvz Ermitaže 14.-- Lt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Partizanė: 08 gegužės 2011 - 19:00
Zuzla ir Partizane, dėkui...žinokit dar kartą apžiūrėjau priekabiau - na ir viena man pasirodė kažkokia ne tokia lyginant su kitom - lapai nuleisti nors palieta, kažkokie tamsesni....galvoju patikrinsiu vidines šaknis, akurat, puvinys, ot doh.gif ..Iškarpiau gal gerą pusę ir daugiau šaknų, nes jos ilgos ir aukštai nupuvę buvo...tik kiaukutas visos šaknies prie pat krūmo...tai va iškarpiau be gailesčio, žiedą irgi šnai..Apibarsčiau cinamonu ir padėjau džiūti, nes parsinešus gerai išmaudžiau..Tai va dabar nei žemių, nei ko...Šaknų tiek, kiek matosi ir tai nesu tikra ar jos nekirptinos, bet čia geriausia iš visų buvusių atrodė...
ryt ieškosiu substrato ir pan.

tokia dabar - ką daryt toliau?

user posted image

Tokių žiedų, kelios šakos dar turėjo augti... verysad.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Violeta* @ 2011 05 08, 20:46)
tokia dabar - ką daryt toliau?


kol surasi substratą, porą dienų gali taip pagulėt, o toliau - sodink smile.gif
Atsakyti
Cia dar viena,nukirpus saknis,geliuka ore dziovina blush2.gif Kaip suprantu,jis pakentes,kol nusipirksiu substra....O paskui,kaip bus,taip bususer posted image

















Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amarrile: 08 gegužės 2011 - 21:22
Nusipirkau ermitaze dvi miniatiurines orchidejas (nezinau kaip kitaip pavadint), sakykit ar jas persodinet i orchideju zeme, ar yra koks specialus misinukas? ir dar norejau paklaust ar ju tokia pat prieziura kaip paprastu, kazkaip nenoriai jos pas mane adaptuojasi verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo toza: 08 gegužės 2011 - 21:25
QUOTE(toza @ 2011 05 08, 22:24)
Nusipirkau ermitaze dvi miniatiurines orchidejas (nezinau kaip kitaip pavadint), sakykit ar jas persodinet i orchideju zeme, ar yra koks specialus misinukas? ir dar norejau paklaust ar  ju tokia pat prieziura kaip paprastu, kazkaip nenoriai jos pas mane adaptuojasi verysad.gif


cituoju iš pirmo puslapio smile.gif

QUOTE(zuzla @ 2011 03 29, 12:07)
nusipirktus mini falenopsius, jei jie pasodinti kiminuose, po žydėjimo rekomenduoju persodinti į smulkų Extra substratą ir prižiūrėti kaip įprasto dydžio falenopsius
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 09 gegužės 2011 - 07:15
QUOTE(zuzla @ 2011 05 07, 16:51)
1.vazonėlių apsamanojimo išvengsite, jei įstatysite juos į neperšviečiamus vazonus, nes drėgmė+nepakankamas vėdinimas+saulė=samanos ant sienelių
2.jus pati pasakėt, kad šaknų mažai liko, tai kaip gi lapai atrodys gerai... jei nepraplėsit savo žinių apie falenopsius, tai teks atsisveikint su kai kuriais.. o į kokį substratą persodinot??



Dėkui už atsakymą. 4u.gif
Vat dėl dregmės pertekliaus man buvo klaustukas ... palietos orchidėjos tik kartą per mėnesį. g.gif Bandysiu įdėti į neperšviečiamą vazonėlį.
o substratą pirkau COMPO SANA firmos , specialiai orchidėjoms.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 05 09, 07:14)
cituoju iš pirmo puslapio smile.gif

4u.gif praleidau 1psl doh.gif sorriukas, nesu persodinejusi orchideju, tai bandysiu, tikiuosi vis kokia viena isgyvens
Atsakyti
QUOTE(Svits @ 2011 05 09, 17:31)
o substratą pirkau COMPO SANA firmos , specialiai orchidėjoms.


jei neklystu, jis su durpėm, toks, mano nuomone, netinka..
Atsakyti
user posted image
Patarkit ką dariau blogai,kad žiedstiebis toks trumpas užaugo?
Ir nežinau,gal taip turi būti,kambrijos lapai ant senesnių bulbų nugelto ir nukrito,bet auginas naujus auginukus.Taip buvo ir pernai,kai pirkau nužydėjusią.Keistai atrodo ,tos plikos bulbos g.gif
Atsakyti
reikia jusu pagalbos. Ar cia jau reikia ismesti ar dar prigys?

user posted image user posted image

Cia beveik viska reikia apkarpyti,bet yra va tokie balti,kas cia,gal saknys?

user posted image user posted image user posted image
Atsakyti
QUOTE(Alacka @ 2011 05 11, 13:27)
reikia jusu pagalbos


čia tas pats augalas?
jei taip, tai tą vieną mesčiau lauk, o tą, kur kalasi nauji auginiai, sodinčiau, užaugs.. tik tą "kempinę" atsargiai pašalinčiau..
jei čia du skirtingi augalai, tai jei man labai reikėtų, su tuo vienu bandyčiau "pažaist" reanimaciją..
Atsakyti