Įkraunama...
Įkraunama...

*Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(eliss @ 2011 05 03, 08:44)
kažkokie lapai sergantys atrodo,susisukę...bet šaknų galiukai auga,gal viskas gerai bus g.gif

gal nuo dehidratacijos, bet ataugins grazius, naujus lapelius smile.gif Mano vieno miniuko lapeliai tokie, bet nepergyvenu, nes ne mano kalte, o prekybininku. Svarbu saknynas geras, tai issiaugins kitus, dailius lapelius smile.gif
Papildyta:
Merginos, visokie lasiukai ant augalu, nieko baisaus, naturalus procesas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 05 05, 10:20)
na skaičiau, kad joms ramybės periodą daro, bet vat ne visad pasirodo taip ir yra, ką rašo g.gif aišku praktika parodo ax.gif
taip apie liežuves kalbu ir ne tik 4u.gif turiu ir dendrobiumą ir oncidiumą jiems taip pat ramybės periodai g.gif ar irgi apsieiti galima be jų g.gif
na sakau aš tokia jų augintoja, tai praktikos ir neturiu su jomis g.gif na nesiskundžiu, visos vaikučius leidžia, tai gal ir žiedelių sulauksiu g.gif o tiek buvau supykusi, kad jokių nerodo gyvybės požymių doh.gif  biggrin.gif
nors beje iš liežuvės sulaukiau pernai žiedukų, be jokių ramybės periodų, bet 2 žiedstiebiukai, bet po 2 varkšiukus žiedelius blush2.gif
taip ir galvoju, vat nepadariau ramybės periodo doh.gif  biggrin.gif tai ir turiu rezultatą doh.gif

oncidiumo neauginu, nepasakysiu. Dendrobiumams - reikalinga. Na, o liežuvės hibridams, matyt, kaip kuriems - vieniems ryškesnio, kitiems ne, dažniausiai užtenka liejimo sumažinimo, kuris ir taip atsirada savaime, sumažėjus temperatūrai ir pan. O kad tavo augalas žydėjo mažai žiedų, tai juk žydėjo, reiškias viskas su tuom buvo gerai, o kad žiedų mažai - tai arba maisto medžiagų trūkumas, arba saulės mažai arba gumbai per maži. Tavo tikslas - užauginti kuo didesniu naujus gumbus - iš kurių paskuj bus dideli žiedynai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2011 05 05, 11:43)
oncidiumo neauginu, nepasakysiu. Dendrobiumams - reikalinga. Na, o liežuvės hibridams, matyt, kaip kuriems - vieniems ryškesnio, kitiems ne, dažniausiai užtenka liejimo sumažinimo, kuris ir taip atsirada savaime, sumažėjus temperatūrai ir pan. O kad tavo augalas žydėjo mažai žiedų, tai juk žydėjo, reiškias viskas su tuom buvo gerai, o kad žiedų mažai - tai arba maisto medžiagų trūkumas, arba saulės mažai arba gumbai per maži. Tavo tikslas - užauginti kuo didesniu naujus gumbus - iš kurių paskuj bus dideli žiedynai  smile.gif


va taip taip tas kur žydėjo buvo mažutis naujas gumbelis g.gif
vat vieną atidavė, na gumbai neišpasakyto dydžio bigsmile.gif sako nei žydi nei ką, ai na galvoju atiduotam arkliui į dantis nežiūrima, galvoju pasiterliosiu žiūrėsim kas bus, bet vat atsigavo, leidžia naują gumbelį thumbup.gif na žiūrėsim,kas bus su žiedais, ar išlys kas ar ne g.gif
dabar kaip tik tų vaikučių augimas kaip suprantu ax.gif
kasdiena (na bent taip stengiuosi) purškiu,tai ir vaikučių šaknytės išlindo tiek dendrobiumams tiek liežuvems 4u.gif na tikėkimės derlius užderės geras thumbup.gif
bet vat vis man tas ramybės periodas nedavė ramybės, pasiskaitinėjau ir forumuose ir viską, tiek vargsta su jomis, kol pražydina, na ir mane išgazdino doh.gif tai jų ir privengiau blush2.gif
sakykit, skaičiau, bet neprisimenu visų kokias galima nešti į lauką? Ar liežuves, dendobiumus ir oncidiumus? Ar dendrobiumus negalima?Na pataisykit jei kas ne taip ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kkunigunda: 05 gegužės 2011 - 10:09
mano dendrobiumai jau savaitė miega lauke biggrin.gif kažin nenušalo šią nakt rolleyes.gif
liežuvės hibridus irgi kai atšils išnešiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2011 05 05, 10:15)
mano dendrobiumai jau savaitė miega lauke biggrin.gif kažin nenušalo šią nakt  rolleyes.gif
liežuvės hibridus irgi kai atšils išnešiu  smile.gif

Kadangi pas jus sniego nebuvo tai galit geles apgyvendint lauke, o pas mus tik tik sniegas nutirpo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2011 05 05, 12:15)
mano dendrobiumai jau savaitė miega lauke biggrin.gif kažin nenušalo šią nakt  rolleyes.gif
liežuvės hibridus irgi kai atšils išnešiu  smile.gif


na tad kai atšils orai temsiu visas lauku biggrin.gif dabar dar baisoka schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(jurgita.jurga @ 2011 05 05, 11:45)
Kadangi pas jus sniego nebuvo tai galit geles apgyvendint lauke, o pas mus tik tik sniegas nutirpo  biggrin.gif

bet šalnos nemenkos būta šią nakt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Žvaigždėta_naktis @ 2011 05 04, 19:41)
Sveikos.Ant cimbo ugliuko tokie kaip sulos laseliai, ko per daug jam ar ko truksta g.gif

Pas mane tas pats, jau susirūpinau 4u.gif
Atsakyti
Sveikos orchidėjų mylėtojos 4u.gif

Turiu ir aš keturias orchidėjas, kurias myliu, bet kadangi žinių daug apie jas neturiu, tai auga jos man labai šiaip sau. Visos orchidėjos pirktos prekybcentriuose, todėl būklė jų visų buvo ne super.
Neseniai visas orchidėjas persodinau i naujus vazonėlius, negyvas šaknis nukirpau, patepiau cinamonu. Daugumos būklė buvo labai bloga, vos kelios sveikos šaknys. Nuo persodinimo praėjo beveik mėnuo, ir dabar norėčiau labiau patyrusių paklausti.
1. Kai kuriuose vazonėliuose ima žaliuoti, lyg samanos iš vidaus. Bet juk laisčiau tikrai nedažnai, tik vieną kartą per dvi savaites g.gif
2. Ir dar kaikurių orchidėjų lapai suglebo ir ėmė vysti, geltonuoti, o kitų - lapai skilinėja pusiau. Tai gali būti persodinimo pasekmė?
Ir ką patartumėte daryti?

Atsakyti
QUOTE(Svits @ 2011 05 07, 15:39)
Sveikos orchidėjų mylėtojos  4u.gif

Turiu ir aš keturias orchidėjas, kurias myliu, bet kadangi žinių daug apie jas neturiu, tai auga jos man labai šiaip sau. Visos orchidėjos pirktos prekybcentriuose, todėl būklė jų visų buvo ne super.
Neseniai visas orchidėjas persodinau i naujus vazonėlius, negyvas šaknis nukirpau, patepiau cinamonu. Daugumos būklė buvo labai bloga, vos kelios sveikos šaknys. Nuo persodinimo praėjo beveik mėnuo, ir dabar norėčiau labiau patyrusių paklausti.
1. Kai kuriuose vazonėliuose ima žaliuoti, lyg samanos iš vidaus. Bet juk laisčiau tikrai nedažnai, tik vieną kartą per dvi savaites g.gif
2. Ir dar kaikurių orchidėjų lapai suglebo ir ėmė vysti, geltonuoti, o kitų - lapai skilinėja pusiau. Tai gali būti persodinimo pasekmė?
Ir ką patartumėte daryti?

1. Problema dėl žaliuojančio, samanuojančio vazonėlio yra drėgmė. Ypač šiuo metu kai nebešildo, buna namuose didelė drėgmė, ir nuo didelio drėgnumo taip susidaro. Aš asmeniškai orchidėjas myrkau karta per mėnesi. Šildymo sezonu dažniau. Tai nemanau, kad tai persodinimo pasekmės. Tad reiktu rėčiau mirkyti, ir kad substratui leisti visiškai išdžiuti, ir manau ir tos samanėlės išdžius. O jai norite galite ir persodinti, bet aš asmeniškai to nedaryčiau.
2.Tai vėl įrodo, kad yra per didelis drėgmės kiekis, lapai suglebe, suvyte. O dėl lapo skilimo per viduri mano taip pat orchidėju lapai per viduri suskile, manau tai nuo saulės perdžiovimo, nes maniškės stovi ant pietinės palangės, ir giedromis saulėtomis dienomis saule jas per daug pamyli. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Svits @ 2011 05 07, 15:39)
1. Kai kuriuose vazonėliuose ima žaliuoti, lyg samanos iš vidaus. Bet juk laisčiau tikrai nedažnai, tik vieną kartą per dvi savaites g.gif
2. Ir dar kaikurių orchidėjų lapai suglebo ir ėmė vysti, geltonuoti, o kitų - lapai skilinėja pusiau. Tai gali būti persodinimo pasekmė?


1.vazonėlių apsamanojimo išvengsite, jei įstatysite juos į neperšviečiamus vazonus, nes drėgmė+nepakankamas vėdinimas+saulė=samanos ant sienelių
2.jus pati pasakėt, kad šaknų mažai liko, tai kaip gi lapai atrodys gerai... jei nepraplėsit savo žinių apie falenopsius, tai teks atsisveikint su kai kuriais.. o į kokį substratą persodinot??
Atsakyti
labas mergaites

prasau jusu pagalbos
gelininke as ne kokia, perliejau savo orchideja berods, daug ziedu krove, nusprendziau , kad reik daug ir gerti smile.gif

zodziu ant saknu atsirado baltas pelesis, ka reiktu daryt?
Atsakyti