Įkraunama...
Įkraunama...

*Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(zuzla @ 2011 04 26, 08:00)
kaip norit, taip ir darykit, čia taisyklės nėra

ačiū. tada lauksiu kol išdžius substratas 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Labas visoms 4u.gif Noriu įsiveisti keletą orchidėjų, man grazu kai buna jų daug 1 vazone tokiam kaip dubuo ar pailgam. Klausimas - ar ten jos būna sustatytos su tais permatomais vazonėliais? nes visaip galvoju, jei susodintos, tai kaip laistyti tada?
Atsakyti
QUOTE(A-Z @ 2011 04 26, 15:25)
Labas visoms 4u.gif Noriu įsiveisti keletą orchidėjų, man grazu kai buna jų daug 1 vazone tokiam kaip dubuo ar pailgam. Klausimas - ar ten jos būna sustatytos su tais permatomais vazonėliais? nes visaip galvoju, jei susodintos, tai kaip laistyti tada?


geriau, kai sustatytos permatomame vazone, nes jei sodinsit visas kartu į vieną, substratas vazono viduryje ir kraštuose gali nevienodai džiūti, todėl yra tikimybė, kad arba perdžiovinsit, arba perlaistysit
Atsakyti
QUOTE(mergaite56 @ 2011 04 24, 22:52)
cia gal nuo saules padege lapukai g.gif


nuo saulės būna sausos geltonos dėmės 4u.gif o čia lapelis genda 4u.gif toje vietoje turi būti minkšta, čia pūva lapeliai 4u.gif
man padovanojo tokį, buvo apatiniai lapai tokie, na aš jį gražiai apipjausčiau ir cinamonu pabarščiau, ir nieko viskas thumbup.gif ir neplinta, bent kol kas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Li @ 2011 04 25, 17:43)
sveikos, aš grįšiu prie phalenopsių.
nusipirkau šiandien phalenopsį ir aiškiai matau,kad jis perlaistytas gan stipriai. sakykit ar man dabar laukti kol substratas išdžius, ar persodint iš naujo gėlytę? tiesa gėlytė žydi dabar

Tikrai neperlaistytas doh.gif Jei apie mano šneki bigsmile.gif Sakiau, kad savaite gali ramiai palikti. Iš vakaro buvo mirkytas vandenyje su trąšom mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 04 26, 16:32)
geriau, kai sustatytos permatomame vazone, nes jei sodinsit visas kartu į vieną, substratas vazono viduryje ir kraštuose gali nevienodai džiūti, todėl yra tikimybė, kad arba perdžiovinsit, arba perlaistysit


tai aš taip ir galvojau, ačiū už patvirtinimą 4u.gif
Atsakyti
Esu jau sena Orchidėju gerbėja, bet vis neisiaiškinų dėl vazonų. Kokie geriau permatomi ar moliniai?
Atsakyti
QUOTE(zujka @ 2011 04 26, 16:20)
Tikrai neperlaistytas  doh.gif Jei apie mano šneki  bigsmile.gif  Sakiau, kad savaite gali ramiai palikti. Iš vakaro buvo mirkytas vandenyje su trąšom  mirksiukas.gif

ne ne, aš ne apie tavąją kalbu. savaitgalį pirkau dar vieną Ermitaže blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Laura81r @ 2011 04 25, 20:45)
pas mane irgi taip buvo.tai pradejo augti is sono toliau.jau greit turesiu ziedelius  tongue.gif

O ar reikia nukirpti iki narelio ar paikti taip kaip yra, as bijau kazka daryti kad dar blogiau nepadaryciau ir is vis ziedleiu nesulauksiu verysad.gif
Ar greitai ji pradejo i sona toliau augti?
Atsakyti
Sveiki,
Gal kas nors is sios temutes senbuviu turite geru nuorodu apie orchideju grybeli? Pastoviai sios temos neseku, ir jei kada nors buta diskusiju apie tai, tai ju neteko skaityti. Kazkodel turiu itarima, kad kelis mano phal ir viena dendrobi apstojo grybelis. Lapai pradejo gelsti is vidurio ir sparciai plinta. Nuo substrato uzsiuodzia pelesio kvapas. Todel labai noreciau susipazinti su kovos su gerybeliu budais. Gaila butu leisti numirti savo grazuolems.... verysad.gif
Jeigu kas turite issisaugoje naudingu nuorodu sia tema, galbut galetume pasidalinti jomis cia. Skaitau anglu kalba, gaila rusiskai nemoku...
Busiu labai dekinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kinda @ 2011 04 28, 13:48)
Sveiki,
Gal kas nors is sios temutes senbuviu turite geru nuorodu apie orchideju grybeli? Pastoviai sios temos neseku, ir jei kada nors buta diskusiju apie tai, tai ju neteko skaityti. Kazkodel turiu itarima, kad kelis mano phal ir viena dendrobi apstojo grybelis. Lapai pradejo gelsti is vidurio ir sparciai plinta. Nuo substrato uzsiuodzia pelesio kvapas. Todel labai noreciau susipazinti su kovos su gerybeliu budais. Gaila butu leisti numirti savo grazuolems....  verysad.gif
Jeigu kas turite issisaugoje naudingu nuorodu sia tema, galbut galetume pasidalinti jomis cia. Skaitau anglu kalba, gaila rusiskai nemoku...
Busiu labai dekinga  4u.gif


info taip pat www.google.lt orchidėju grybelis mirksiukas.gif
Sitaip atrodo orchideju lapai kada buna uzpuoles grybelis,jis atsiranda :

user posted image
Perlaistyta ramybes fazeje,dazniausiai susije su nepakankama temperatura ir sviesos nepriteklius.
Ir dazniausiai per dregna ir per mazai deguonies saknims.

Kaip issinaikinti:

parudavusius lapus jei imanoma ,nukirpti,priestai ir poto zirkles dezinfekuoti
Augala atskirti nuo sveiku,grybelis greitai persimeta ant sveiku augalu.
Augalo nebepurksti ir duoti pakviepuoti, daugiau sviezio oro,geriausia isimti is vazonelio

Kita alternatyva butu su cinamono tepineliu:

1 arbatini sauksteli cinamono sumaisyti su truputelio virinto vandens ir tepti su teptuku lapus,ne tik sergancius bet ir sveikus.

Dar viena alternatyva butu su cesnaku:

4-5 skilteles cesnako stambiai supjaustyti ir uzplikyti su 1 litru virinto vandes,uzdengti ir leisti pritraukti per nakti.Perkosus su kavos filtru,tepti lapus teptuku ar apipurksti.

dar viena alternatyva butu su medienos pelenais. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gintare0704: 28 balandžio 2011 - 12:55
QUOTE(gintare0704 @ 2011 04 28, 13:52)
info taip pat www.google.lt orchidėju grybelis mirksiukas.gif
Sitaip atrodo orchideju lapai kada buna uzpuoles grybelis,jis atsiranda :

user posted image
Perlaistyta ramybes fazeje,dazniausiai susije su nepakankama temperatura ir sviesos nepriteklius.
Ir dazniausiai per dregna ir per mazai deguonies saknims.

Kaip issinaikinti:

parudavusius lapus jei imanoma ,nukirpti,priestai ir poto zirkles dezinfekuoti
Augala atskirti nuo sveiku,grybelis greitai persimeta ant sveiku augalu.
Augalo nebepurksti ir duoti pakviepuoti, daugiau sviezio oro,geriausia isimti is vazonelio

Kita alternatyva butu su cinamono tepineliu:

1 arbatini sauksteli cinamono sumaisyti su truputelio virinto vandens ir tepti su teptuku lapus,ne tik sergancius bet ir sveikus.

Dar viena alternatyva butu su cesnaku:

4-5 skilteles cesnako stambiai supjaustyti ir uzplikyti su 1 litru virinto vandes,uzdengti ir leisti pritraukti per nakti.Perkosus su kavos filtru,tepti lapus teptuku ar apipurksti.

dar viena alternatyva butu su medienos pelenais. mirksiukas.gif

Va va, pas mane lapai tokie kaip desineje apatineje nuotraukoje... blink.gif Taip ir maniau, kad tikrai turiu reikala su grybeliu.
Aciu labai uz glaustai pateikta ir labai naudinga info. 4u.gif
Vienas tik klaustukas, o substrato nereiktu pakeisti? T.y. persodinti i nauja substrata pries tai isdezinfekavus vazoneli? g.gif
Atsakyti