Įkraunama...
Įkraunama...

*Orchidėjų priežiūros tema

As dar apie sviezius kiminus pakvarsinsiu galvas blush2.gif

O tuos,kuriuos noresiu sudziovinti irgi reiketu apdorot,ar bedziustant visi gyviai ir taip issibegios? g.gif
Ar tiks ant saulutes dziovinti ar geriau pavesy?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liepa B.: 19 balandžio 2011 - 11:09
vistiek teks. nes sudrekinus samanas gali tokia fauna pabirt is kiminu, kad ohohoho biggrin.gif paliejus jie vel atkunta jei nebuvo sunaikinti
Atsakyti
QUOTE(Laura81r @ 2011 04 18, 15:59)
sveikos,as ir vel su klausimu  ax.gif  jei noreciau perlieti savo falenopsiuka su kalio permanganato tirpalu(yra pelesiukas)kokio stiprumo ji pasidaryti?pagaliau gavau jo  doh.gif

ax.gif ax.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Liepa B. @ 2011 04 19, 13:08)
As dar apie sviezius kiminus pakvarsinsiu galvas blush2.gif

  O tuos,kuriuos noresiu sudziovinti irgi reiketu apdorot,ar bedziustant visi gyviai ir taip issibegios? g.gif
  Ar tiks ant saulutes dziovinti ar geriau pavesy?


tai juos aš kišau į orkaitę supakuotus, tad ir gyviai dingsta ir sudžiūva, tad nereikia vargti 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Laura81r @ 2011 04 20, 00:42)


kad būtų šiek tiek rūvavas ir tiek, kelis grūnelius, per daug nepersistenk biggrin.gif
Atsakyti
o man patinka švieži (gyvi) kiminai. Jau treti metai praktikuoju ir nieko blogo nepastebėjau. Taip gražu, kai jie sudygsta ir mano augalams patinka.
Bet čia tik mano nuomonė ir nieko daugiau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2011 04 20, 08:51)
o man patinka švieži (gyvi) kiminai. Jau treti metai praktikuoju ir nieko blogo nepastebėjau. Taip gražu, kai jie sudygsta ir mano augalams patinka.
Bet čia tik mano nuomonė ir nieko daugiau  4u.gif



Aš išvis kiminų nenaudoju kaip pagrindo sodinimui 4u.gif vat tik keikius apkamšiau, kad šaknytes leistų 4u.gif
jie man nelabai patinka, vat ir miniukų kiek nusipirkau, visus persodinau, kai kuriuose net pūti ruošiasi šaknelės nuo drėgmės doh.gif
na vat bet kaip kam, kam patinka, kam ne, kiekvienas renkasi pagal save 4u.gif
Atsakyti
kiminus naudoju apkamšymui jaunų šaknyčių, kad joms būtų lengviau įsitvirtinti ir ne taip greit džiūtų.
Atsakyti
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 04 19, 23:46)
kad būtų šiek tiek rūžavas ir tiek, kelis grūdelius, per daug nepersistenk biggrin.gif


Ar jums padėjo tas šiek tiek ružavas? nes aš esu kelis kartus merkus jau į tokį gerookai ružavą. bet vistiek palėsiukas liko g.gif

Aš esu į tų stiklinių vazonėlių dugną įbėrus stiklinių rutuliukų, jie šiek tiek apsemti vandeniu ir tada ant viršaus pastatyti plastmasiniai vazonėliai. Gal per daug tos drėgmės?

Padariau skylutes viename plastmasiniame vazonėlyje - žiūrėsiu ar padės.
Atsakyti
QUOTE(Pepe_Ilgakojine @ 2011 04 20, 13:31)
Ar jums padėjo tas šiek tiek ružavas? nes aš esu kelis kartus merkus jau į tokį gerookai ružavą. bet vistiek palėsiukas liko g.gif 

Aš esu į tų stiklinių vazonėlių dugną įbėrus stiklinių rutuliukų, jie šiek tiek apsemti vandeniu ir tada ant viršaus pastatyti plastmasiniai vazonėliai. Gal per daug tos drėgmės?

Padariau skylutes viename plastmasiniame vazonėlyje - žiūrėsiu ar padės.


čia ir pelėsio stadija jau daug ką pasako ji sako pelėsiukas tai suprantu šiek tiek jo yra, man užteko rūžavos spalvos, na jeigu jau jis smarkiai, tai aišku, kad gali ir nepadėti doh.gif vaistai ir nevisi visas ligas išgydo 4u.gif
na juk ir nenumatuosi, nepasakysiu įberk 5 grūdelius biggrin.gif visad tokį dalyką pakartotinai reikia atlikti, pamerkti po kiek laiko, kaip ir su bet kokiais kenkėjais darote 4u.gif
o geriausias būdas tai persodinti, tad nuplauti ir perm pamirtinti šaknis ir tiek 4u.gif
tad jums spręsti ką jau daryti ir kaip su juo kovoti mirksiukas.gif
Atsakyti
ačiū už atsakymą 4u.gif
Nėra ten pas mane visos šaknys apipelijusios. Ir tas pelėsis ne grybelinis. bet kažką matyt ne taip darau, jei atsirado jis.
Tiesa vieną tai gavau jau su pelėsiuku. Bet persodindama nepagalvojau apie kalio permanganatą. Karštoku vandeniu tik nuploviau - galvojau pakaks. O dabar vėl traukt kažkaip lyg ir nesinori. Tai tik palaisčius pamirkau permanganato tirpale. Šiaip gėlytė labai atsigavus, leidžią krūvą naujų šaknelių bigsmile.gif
žiūrėsiu, eksperimentuosiu. Tikiuosi pavyks susitvarkyt ax.gif
Atsakyti
Sveikos,
iš anksto atsiprašau, jei užduosiu durną klausimą, bet gėlės niekada nebuvo mano stiprioji pusė. Man gali jų ir nebūti, tad nelabai domiuosi blush2.gif
MB gavęs dovanų orchidėją Phaleanopsis, o aišku visokie persodinimai ir pan. dalykai teks man unsure.gif Aš skaičiau apie ją, bet...
Taigi ji pirkta šiais metais žiemą ir dar neseniai žydėjo, bet dabar jau viskas, visus žiedus numetė. Tai kaip dabar elgtis? Persodinti dar nebūtina, tiesa? Galima ir kartą į du metus, taip skaičiau... Paskaičiau dar, kad reik pakirpti ir... pakirpau, bet net nežinau ar gerai doh.gif biggrin.gif Palikau maždaug pusę tu rudų stiebelių, tipo iki kažkokių 'akučių'. Tai ar galiu tikėtis, kad pas tokią gėlių nemokšą ji dar sukraus žiedus? Lieju tiesiai iš krano, nepirkau jokių trąšų blush2.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2011 04 20, 13:42)
Persodinti dar nebūtina, tiesa?


kada būtinai reikia persodinti, parašyta pirmame puslapyje.. kirpti reikėjo iki pirmos iš viršaus nežydėjusios akutės, galima tikėtis šakelės.. lieti, t.y. 15-20 min mirkyti, galima ir vandeny iš krano, tik vėliau pastebėsit, ar ne per kietas tas vanduo falenopsio šaknims.. tręšti po žydėjimo ir nebūtina, tegu pailsi
Atsakyti