Įkraunama...
Įkraunama...

*Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(*Versacci* @ 2011 03 29, 16:17)
sveikos
nusipirkau siandien orchyte ax.gif  is nukainotu zinoma gaila man ju ten labai, tai va jos lapai toookie susirauksleja net susisuke,,, parsinesiau as ja isverciau tikejausi max poros sveiku saknu bet likau maloniai nustebinta ju buvo daugiau, o kitos sudziuve, tad manau ji tik be galo istroskus... tad patarkit ar dabar pirma kart ja ''girdant'' galima siek tiek trasu orchem ar ne? ax.gif  ar palaukt dar su jom?

taip, jaigu isdziuve, tai pamirkyk tas saknys vandenyje be zemiu kokiu 15 min. o tada i sausa zeme sodink, ir matysi po savaites galesi palaistyti. As tai laistau kai vazonas nebebuna aprasotas, kai aprasojas is vidaus matosi vandens ne laso. seip mirkyt reikia ne laistyti biggrin.gif ax.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(gintare0704 @ 2011 03 29, 17:24)
taip, jaigu isdziuve, tai pamirkyk tas saknys vandenyje be zemiu kokiu 15 min. o tada i sausa zeme sodink, ir matysi po savaites galesi palaistyti. As tai laistau kai vazonas nebebuna aprasotas, kai aprasojas is vidaus matosi vandens ne laso. seip mirkyt reikia ne laistyti biggrin.gif  ax.gif  smile.gif

tas aprasojimas nevisai geras rodiklis, bet ir as i ji kartais atsizvelgiu... as visada mirkinu tongue.gif kazin is ko nusprendet kad as jas ''laistau''
Atsakyti
taigi ir laistyti galima, lieti per viršų smile.gif
na mirkinti man labiau prie širdies;)
taigi kiekvienas pagal savo norus ir poreikius rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2011 03 29, 04:14)
o nuo kada apatinio lapo nugeltimas yra mirties požymis? g.gif


nes pirmoji taip numire ax.gif irgi galvojau,gal tik viena lapa numes...
QUOTE(Lerikyte @ 2011 03 29, 09:37)
thea, su sąlyga, jei augalo šaknys yra sveikos ir augalas neserga, apatinių lapų geltimas ir nukritimas yra normalus dalykas. Senesnių augalų bulvės dažnai lieka išvis be lapų wink.gif va, jei minkštėja gumbai, raukšlėjasi, o paliejus nepasitiesina ir visi lapai ar viduriniai gelsta tada reikėtų susirūpinti.


tai turbut mano pirmoji taip ir numire,nes ji turejo kelis tuos gumbus ir jie buvo labai susirauksleje,o palaiscius nesitiesino... tai tikiuosi viskas su manaja bus gerai ax.gif ir gal kadanors gyvenime isleis koki ziedstiebi biggrin.gif
Atsakyti
Sakykite, tuos sakus atsiradusius ant žiedstiebio gal nuplauti? ar jie netrugdys toliau augti šakelėms, žiedams?
Atsakyti
nusipirkau miltonytę, iš nukainotų irgi blush2.gif nenukainotos jos toooookios brangios doh.gif
nu, ir liūdnas vaizdelis šaknyčių, akivaizdžiai perlaistyta. persodinau į smulkų substratą epifitinėm orchytėm. kaži, ką dabar dar galėčiau padaryti? ar tik laukti?

pratęsiant temą apie Fondos orchyčių auginimo ypatumus - ar dar kas bandėt tam komposte orchytes paaugint? kur jo apskritai gauti? ot įdomu labai pasidarė rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(DoNeila @ 2011 03 29, 21:25)
Sakykite, tuos sakus atsiradusius ant žiedstiebio gal nuplauti? ar jie netrugdys toliau augti šakelėms, žiedams?


šeip forume kažkas sakė, kad atsivėsina jos išskirdamos lašelius smile.gif
literatūroje skaičiau, kad savo lašeliais nori atbaidyti kenkėjus arba pritraukti vabzdžius, kad apdulkintų žiedelius 4u.gif

na nemanau, kad jie trukdytų 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, labai man patinka orchidejos, bet kad nemoku as ju priziuret doh.gif Viena jau numarinau, bijau kad dar dvi irgi mirs, o gal jau ir mire. Patrakit kas nors kaip man jas atgaivint, jei dar imanoma schmoll.gif
ta kur su lapeliais maza, palaisciau, bet nepagalvojau, kad reikia isimt is vazonelio, o ten nera drenazo, tai saknis dabar supuve, atrodo baisiai, ir jau pora dienu vis neisdziuna, nors istraukiau is vazonelio.
http://public.fotki....tee/orchidejos/
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ajnytee: 29 kovo 2011 - 21:24
QUOTE(ajnytee @ 2011 03 29, 22:20)
Sveikos, labai man patinka orchidejos, bet kad nemoku as ju priziuret  doh.gif Viena jau numarinau, bijau kad dar dvi irgi mirs, o gal jau ir mire. Patrakit kas nors kaip man jas atgaivint, jei dar imanoma  schmoll.gif
ta kur su lapeliais maza, palaisciau, bet nepagalvojau, kad reikia isimt is vazonelio, o ten nera drenazo, tai saknis dabar supuve, atrodo baisiai, ir jau pora dienu vis neisdziuna, nors istraukiau is vazonelio.
user posted image

gaila man nerodo foto bet jei matot kad yra puvinys tai traukit jus ja lauk is substrato kuo skubiau, substrata pazerkit ant kokio popieriaus kad isdziutu o supuvusias saknis pasalinkit, pjuvius tepkit su cinamonu arba angliuku (pataisykit profes jei kas ne taip ax.gif ) pacia orhe palikit padziut truputi
Atsakyti
QUOTE(*Versacci* @ 2011 03 29, 22:25)
substrata pazerkit ant kokio popieriaus kad isdziutu


o kam? mastau.gif mest lauk tokį substratą, kuriame šaknys puvo

o jus, ainytee, paskaitykit DUK, nuorodą į kuriuos daviau pirmame puslapyje
Atsakyti
Miltoniukes db idomiai buna susodintos, per viduri augalo saknu prideta kiminu, o jos lbnemegsta daug dregmes, BUTINA saknis revizuoti, mano vienas taip ciut nenumirojo, gerai kad viena mamyte paprotino gerai apziuret saknis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 03 30, 07:48)
o kam? mastau.gif mest lauk tokį substratą, kuriame šaknys puvo

o jus, ainytee, paskaitykit DUK, nuorodą į kuriuos daviau pirmame puslapyje

ai o kam tas DUK flirt.gif irnesakyk.gif
Atsakyti