Įkraunama...
Įkraunama...

*Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(<<JK>> @ 2011 04 09, 09:17)
O po savaiteles tresti? ar tik palieti ir viskas, nei chemikalo nei trasu nenaudoti?


jokių trąšų, tręšiami tik sveiki augalai, tik vanduo, pagal galimybę su augimo stimuliatoriumi
Atsakyti
Sveiki, sakykit, kas čia per gyviai, viduje lapo doh.gif yra 2 augaliukai krūvoje, ant senojo nėra, ant naujojo lapai nusėti taip unsure.gif bandžiau purkšti su actara, bet rezultato nepastebėjau, na nebent gal nedaugėja g.gif
kas čia per padaras ir kaip jį naikinti g.gif nukarpiau lapus, sakau gal to užteks g.gif
kiek esu mačiusi phalaenopsiams irgi taip būna, tik mačiau ne tiek daug, o kelias dėmeles g.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 04 09, 09:19)
jokių trąšų, tręšiami tik sveiki augalai, tik vanduo, pagal galimybę su augimo stimuliatoriumi


Dekui uz patarima, tikekimes isgyvens ir dar dziugins mane savo ziedu gausa!! 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 04 09, 08:15)
taip, tuos visai džiuvesėlius galima nukirpti, tik patikrinkit, ar tos šaknys sudžiuvusios per visą ilgį, nes gali būti taip, kad po išdžiuvusios dalies eina sveika žalia šaknis


aciu labai. gerai apziuresiu ir nukarpysiu. smile.gif
Atsakyti
sveikos gelininkes,norejau pasiklaust,gal ka patarsit.Mano orchidejos lapai (2is 3),labai negrazus,tokie nukirsti,truputi parudave vietomis),ji dabar isleidus viena ziedstiebi ir primezgusi daugybe ziedeliu,sakeliu.Ka daryti man su tais lapais?Kaip pagrazinti ta gelyte,nes lapai isties vaizdeli gadina? sad.gif ar tiesiog palikti ir laukti kol nuzydes ir nunyks ziedstiebis ir tada nupjaut tuos lapus?Bet ar nebus b;logai palikt gelyte su vienu lapuku? g.gif
Atsakyti
QUOTE(*k.a.c.i.u.s* @ 2011 04 09, 16:24)
sveikos gelininkes,norejau pasiklaust,gal ka patarsit.Mano orchidejos lapai (2is 3),labai negrazus,tokie nukirsti,truputi parudave vietomis),ji dabar isleidus viena ziedstiebi ir primezgusi daugybe ziedeliu,sakeliu.Ka daryti man su tais lapais?Kaip pagrazinti ta gelyte,nes lapai isties vaizdeli gadina? sad.gif ar tiesiog palikti ir laukti kol nuzydes ir nunyks ziedstiebis ir tada nupjaut tuos lapus?Bet ar nebus b;logai palikt gelyte su vienu lapuku? g.gif


ir vėl be nuotraukos.. nelabai aš suprantu, ką reikšia "nukirsti" lapai mastau.gif o ką šaknys, kokios būklės?
bet, jei gerai įsivaizduoju problemą, bijau, kad tai bus jūsų gėlės paskutinis žydėjimas..
Atsakyti
Ir aš konsultacijos 4u.gif
Turiu tris orchidėjas, kurioms kokie 2 metai g.gif Ir pražydėjo ir po šiai dienai ramybė verysad.gif Viena lyg jau stiebą leidžia bigsmile.gif
1. Šaknys josios atrodo taip
user posted image
Kaip suprantu pati, tai čia visai neblogai blush2.gif Tręšt ją reikia? 4u.gif

2. O kitos va tokioj būsenoj
user posted image
Po teisybei aš jų nepersodinau, net netręšiau 4u.gif Dabar nusipirkau trąšų. Galiu jas tręšt?

3. Turiu dar tokią Dendrobium. Irgi kaip nužydėjo padovanota, taip nieko, nu bent jau stiebus naujus leidžia rolleyes.gif Tikiuosi sužydės...
user posted image

4. O šitą gavau vakar, Maximinė, gražūs žiedai, bet... kai pamačiau šaknis tai net man nežinančiai baisu paliko doh.gif
user posted image

Kas čia per liga? Ką jau mesiu kai nužydės, ar gelbėt dar galiu kažkaip? 4u.gif
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *coliukeee*: 09 balandžio 2011 - 16:36
QUOTE(*coliukeee* @ 2011 04 09, 17:32)
1. Tręšt ją reikia?  4u.gif

2. Po teisybei aš jų nepersodinau, net netręšiau  4u.gif Dabar nusipirkau trąšų. Galiu jas tręšt?

4.
Kas čia per liga? Ką jau mesiu kai nužydės, ar gelbėt dar galiu kažkaip?  4u.gif


1, manau, ji tik apsidžiaugtų smile.gif

2, gali, bet aš dar ir persodinčiau, nes substratas uždruskėjęs, tuo pačiu šaknų būklę patikrinčiau

4, jei gerai užmatau, grybelinis pelėsis? mastau.gif išimti, praplauti, pamirkyti kalio permanganato arba fungicido tirpale, pasodinti į naują substratą
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 09 balandžio 2011 - 16:44
Ačiū zuzla aciuks.gif Einu darbuotis smile.gif
Atsakyti
[quote=Kkunigunda,2011 04 09, 11:23]
Sveiki, sakykit, kas čia per gyviai, viduje lapo doh.gif yra 2 augaliukai krūvoje, ant senojo nėra, ant naujojo lapai nusėti taip unsure.gif bandžiau purkšti su actara, bet rezultato nepastebėjau, na nebent gal nedaugėja g.gif
kas čia per padaras ir kaip jį naikinti g.gif nukarpiau lapus, sakau gal to užteks g.gif
kiek esu mačiusi phalaenopsiams irgi taip būna, tik mačiau ne tiek daug, o kelias dėmeles g.gif




Ant mano lapu visiškai taspats, aš taip pat nežinau kas čia. Man atrodo kad čia ne gyviai va manieji.
[/IMG]user posted image
Atsakyti
Gal kas domisi juvelyrinėm orchidėjom? įdėjau skelbimą dėl liudisijų discolor..
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 04 09, 17:35)
ir vėl be nuotraukos.. nelabai aš suprantu, ką reikšia "nukirsti" lapai mastau.gif o ką šaknys, kokios būklės?
bet, jei gerai įsivaizduoju problemą, bijau, kad tai bus jūsų gėlės paskutinis žydėjimas..


kad zinokit su mielu noru ikelciau,nes nupasakot nevisada tiksliai gaunas,bet fotiko kortele sugedo,tai siuo metu neturiu kaip-o gelyciu baisu netekt. Pastebejau jog visu mano turimu orchideju labai tokie pasirauksleje ir paglebe-laistau kazkur kas 2savaites,turbut truksta dregmes orinems saknis?o gal kas negerai su saknimis?nors puviaku nematyti.Nesu patirusi as dar orchideju augintoja,tik pradzia man,tad ir kreipiuosi i jus. O tas lapo nukirtimas,tai zinot kai augo lapas ir tarkim tas galiukas nukirptas liko (taip ir buvo,nes tiesiog nugelto ir teko nukirpti ,lapo galiuka),o dabar pats lapas toks kai kuriose vietose su mazais rudais taskeliais ir per viduri isilgai iplyses net verysad.gif
Atsakyti