Įkraunama...
Įkraunama...

*Orchidėjų priežiūros tema

Kaip matau vėl didelė diskusija apie tai kodėl gelima/negalima auginti orchidėjų žemių/durpių mišiniuose.
Siūlau ateiti į parodą, galgi su visu phaleanopsiu už parankės , bus išsamiai ir asmeniškai atsakytą į visus klausimus , o phaleanopsi gal ir persodinsim mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 04 02, 09:25)
o kokią orchidėją gavote? permatomuose vazonuose geriau auginti falenopsius, kitos plonašaknės orchidėjos gali augti nepermatomuose

http://www.google.lt...=1t:429,r:1,s:0

stai tokia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vavė: 03 balandžio 2011 - 15:22
as kai persodinu falenopsius, kurie jau netelpa i vazona, tai sukisu visas saknis ax.gif na palieku ore tas, kurios jau tikrai i virsu isauge...o siiap tai sukisu i substrata, nes kai per mazas vazonas tai tu saknu belekiek lipa i virsu, nes nebera jom kur detis...

o del tu durpiu..na man tai jos neatinka....cia kas jaucia labai gerai tas geles, kiek jom dregmes reik ir t.t. tai gali turbut ir komposte auginti, bet pradedantiesiems, tai siulyciau zieves - mazesne tikimybe supudyti... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 04 02, 10:02)

Ar patartumėt krapštyt lauk {iš orchidėjų žemės} gėlę? Persodinta prieš mėn g.gif

QUOTE(*Versacci* @ 2011 04 02, 13:27)
doh.gif
Substratas: Phalaenopsis orchidėja turi būti auginama pralaidžiame substrate, kurio pagrindas - stambūs pušies žievės gabaliukai arba stambūs kokoso riešuto kevalo gabaliukai. Substrate neturi būti durpių!
info is www.orchidejos.lt

Ačiū labai užinfo 4u.gif
Tik pas mane Cymbidium, tai tam pačiam tinklalapy radau tokią aktualią info:
cymbidium orchidėja nemėgsta dažno persodinimo, geriau auga siauresniuose ir aukštesniuose vazonuose nei plačiuose ir žemose. Substratas: durpinis substratas maišytas su stambia pušų žieve bei kitais priedais, pvz. stambia vulkanine uoliena. Idealu jei turite galimybę į substratą įmaišyti arklio mėšlo kaip tai padarė Vilma, šioms orchidėjoms tai labai patiks!

Gerai, kad nors vazoną siaurą ėmiau {nors keraminis doh.gif }, gal visgi palikt tose "žemėse" su durpe ir žieve ir stebėt, nežinau, nenoriu prarast gėlės, patarkit prašau ką jūs darytumėt 4u.gif
Atsakyti
[quote=Saulužė,2011 04 03, 20:00]
Ar patartumėt krapštyt lauk {iš orchidėjų žemės} gėlę? Persodinta prieš mėn g.gif
Ačiū labai užinfo 4u.gif
Tik pas mane Cymbidium, tai tam pačiam tinklalapy radau tokią aktualią info:
cymbidium orchidėja nemėgsta dažno persodinimo, geriau auga siauresniuose ir aukštesniuose vazonuose nei plačiuose ir žemose. Substratas: durpinis substratas maišytas su stambia pušų žieve bei kitais priedais, pvz. stambia vulkanine uoliena. Idealu jei turite galimybę į substratą įmaišyti arklio mėšlo kaip tai padarė Vilma, šioms orchidėjoms tai labai patiks!

Gerai, kad nors vazoną siaurą ėmiau {nors keraminis doh.gif }, gal visgi palikt tose "žemėse" su durpe ir žieve ir stebėt, nežinau, nenoriu prarast gėlės, patarkit prašau ką jūs darytumėt 4u.gif

teisingai cimbidis puikiai jauciasi tokiame substrate,bet gi taipogi reiktu nepamirst,kad perlaistyt nevalia nono.gif pas mane cimbis auga lygiai tokiame paciame substrate:durpes+zieve+vulkanine uoliena+anglis ir jauciasi puikiai.
O del neperlaistymo,tai galiu tik pasakyt kaip as matuoju dregme vazone: ikisu pagaliuka,na toki kaip phaleonopsiam ziedstiebiui paremt, ir istraukus matau kaip ten reikaliukai su dregme smile.gif nezinau gal kas ko nors kito patars wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Vavė @ 2011 04 03, 16:22)
stai tokia


gali augti nepermatomame

QUOTE(vedmyte @ 2011 04 03, 21:16)
O del neperlaistymo,tai galiu tik pasakyt kaip as matuoju dregme vazone: ikisu pagaliuka,na toki kaip phaleonopsiam ziedstiebiui paremt, ir istraukus matau kaip ten reikaliukai su dregme  smile.gif nezinau gal kas ko nors kito patars  wink.gif


labai geras būdas drinks_cheers.gif smeigti reikia į vidurį, ne iš vazono krašto
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 03 balandžio 2011 - 21:36
na,as dar ikisiu nosi,del tu zemiu su durpem...buvau ir as toki maisiuka nusikovus,ir ka...supieskavojo visos cia mane ax.gif tai as kai tik buvo galimybe ,pakeiciau i extra substrata.bet vienai pritruko,tai tik puse vazono yra su durpem,puse zieves.tai tas mano liejimo budas netinka.as ne mirkau,bet perpildineju vandenuku.tai tas vazonelis,kur yra dar likusiu durpiu,tai grynai ten kur prasideda durpes,ten jau pazaliavimai matosi doh.gif nezinau,ar supratot,ka as cia parasiau g.gif ax.gif
Atsakyti
Patarkite prašau:
vakar MB norėjo mane pradžiuginti orche, bet....aišku nežino, kaip ją apžiūrėti prieš imant, tai va kokia ji verysad.gif :
user posted image
user posted image
Na lapai kaip būtų sušalę į ledą, o po to atitirpę - vandeningi vandeningi. Šaknys nieko žalios sveikos lyg, tik aišku vazone drėgmės daug. Dbr manau ją padžiovinsiu... g.gif ar ką kitą siūlysite? Gal iškart kirpti žiedkočius ir persodinti g.gif
Žiedai numirę verysad.gif
user posted image
Atsakyti
as tai kirpciau ziedkocius ir persodinciau... g.gif gal ne visus ziedkocius, bet iki mieganciu akiu g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 04 balandžio 2011 - 13:10
QUOTE(DoNeila @ 2011 04 04, 13:56)
Na lapai kaip būtų sušalę į ledą, o po to atitirpę - vandeningi vandeningi


man atrodo, taip ir buvo...
Atsakyti
sveiki, noreciau patarimo ax.gif auginu PHALAENOPSIS ir siuo metu jos zydi, bet matau, kad yra supuvusiu saknu verysad.gif ar galiu zydincias persodinti g.gif aciu
Atsakyti
QUOTE(jurakkk @ 2011 04 04, 15:29)
sveiki, noreciau patarimo  ax.gif auginu PHALAENOPSIS ir siuo metu jos zydi, bet matau, kad yra supuvusiu saknu  verysad.gif ar galiu zydincias persodinti  g.gif aciu


o kas pirmam puslapyje parašyta? smile.gif
Atsakyti