QUOTE(ruteliux25 @ 2009 08 18, 21:53)
Tai va kad manoji grazuolyte tik gimusi neeme papuko, na tiksliau kaip ir eme, bet kadangi nemokejau zindyt tai ji man juos 'pagrazino'...su antspeniais budavo dar blogiau...aciu D. bent jau nekraujavo krutys...buteliuko negaun, nes tik MP yra duodamas...dabar net stebiu kaip azpioja, jei tik jauciu kad blogai, iskart atitraukiu ir is naujo duodu papa...soske tai gauna...nes kitaip dudos baisines liejasi per krastus...o del pienliges siandien apzejau nu kad nebaltuoja, nei liezuvis eni dantenos....na mano supratimu....ainu zet zindymo...ech kad si psl buciuau paskaicius menesi atgal
Čiulptukas negerai, ir žinda neteisingai, ir pieno gamybą stimuliuoja mažiau, "gėrio" iš jo mažai... permetu info iš knygos:
Apie čiulptuko naudą:
Čiulpdamas žinduką kūdikus nebeišmoks gerai žysti ir ištuštinti krūties, o tai veda prie pieno sumažėjimo ir dirbtinio maitinimo. Naujagimiai ir kūdikiai, čiulpę čiulptuką, žaloja spenelį, todėl jį ima skaudėti, atsiranda įtrūkimų, gresia krūties uždegimas.
Naujagimiai ir kūdikiai, čiulpę čiulptuką nebesugeba plačiai išsižioti, t.y. žysdami apimti tamsųjį laukelį aplink spenelį ir gerai ištuštink krūtį.
Naudojant čiulptuką kaip pakaitalą, pvz., jei ateina žindymo laikas ir dėl kokios nors priežasties neįmanoma pažindyti, mažylio negalima apgaudinėti. Čiulpdamas čiulptiką jis išeikovoja energiją ir dėl to žinda krūtį blogiau, nebepasisotina, greit atsibunda, vėl nori žysti.
Čiulptukas sudaro sąlygas netaisyklingam dantų sąkandžiui.
Čiulpiant čiulptuką be reikalo susitraukinėja skrandis, jis ima gaminti virškinimo sultis, be to, mažylis prisirija oro.
Labai pripratęs prie čiulptuko kūdikis ir miegodamas jo pasigenda, todėl neramiai miega ir, vos jį išmetęs, pabunda. Be to, per čiulptuką jei jis nepakankamai švarus, kūdikis gali užsikrėst įvairiomis ligomis.
Pastebėta, kad kūdikiai, kurie ilgai čiulpia čiulptuką, vėliau pradeda kalbėti.
Čiulptukas ne priemonė verkiančiam kūdikiui nuramint. Visuomet reikia ieškot priežasties, kodėl pravirko, ir ją pašalint.
Krūtis mažyliui ir maistas, ir artumas, ir nusiraminimas, ir pozityvi psichologinė savijauta. Pirmi mėnesiai būna ir tokie, kabėjimų. Įtakoti gali viskas- ir nėštumo eiga, ir gimdymas, ir vaiko poreikiai.