QUOTE(nata2 @ 2012 03 29, 15:05)
Reikėjo per visa sagė oda klijuoti, dar galima kartono plono o po to oda klijuoti. Gaunasi tvirtesne ir užsegimas geriau laikosi.
tai, kad kaip tik nereikia visos sages klijuot oda. ji klijuojama mazgeliams paslepti tik ir kad uzsegimas prisitvirtintu. to uztenka... labai daug domejausi sia technika... o uzsegimas laikosi tikrai tvirtai, na tik tie nelygumai man nelabai patinka, kartonas manau irgi pagelbetu, ji paklijuojant kai kuriose vietose.
Na jei domina, tai pagal tokius pamokymus dariau:
"Blogoji papuošalo pusė
Tikslių taisyklių kaip turėtų atrodyti dirbinio blogoji pusė nėra. Svarbu, kad darbas atrodytų išbaigtas ir tvarkingas iš abiejų savo pusių. Todėl parašysiu kelis patarimus, kurių verta laikytis, norint, kad darbas atrodytų gerai.
Pirmiausia apie tai kaip darbas atrodys iš blogosios pusės, reikia pradėti galvoti nuo pat darbo pradžios. Kuo mažiau juostelės galų, didelių mazgelių, paliktų siūlelių ir nelygumų.
Juostelės galai:
Kaip jau minėjau ankščiau, galus reikia patepti klijais ir iš karto juos plokščiai suspausti. T.y. priklijuoti prie pradėtos raityti detalės, kabašono, karoliuko ar pan. Taip pat juostelės galiukų pagalba galima iš karto palyginti galinę darbo pusę. Tarkim centrinis karoliukas yra ne su plokščia nugarėle, o apvalus iš visų pusių, tad blogojoje pusėje jis sudarys kauburėlį. Juosteles galima apklijuoti taip, kad galai ir karoliukas būtų viename lygyje ir nugarėlė toje vietoje bus lygi.
Mazgeliai:
mazgeliai turėtų būti kuo mažesni. Juos reikia taip pat sutepti lašeliu klijų. Ir vėlgi palyginti ir paploti, kad nugarėlė būtų kuo lygesnė. Be to, bus tikrai užtikrinta, kad mazgelis neatsiriš ar neišlįs pro juostelę. Mazgelius tepam klijais ne tik pradėję darbą, bet ir užtvirtindami jį prieš nukirpdami siūlą.
Siūleliai:
visi likę siūleliai, jei tokių lieka, taip pat tepami klijais ir lyginami, paplojami.
Kai darbas baigtas, lieka užklijuoti pagrindą, kuris paslėps visus mazgelius ir pan. Tai gali būti veltinis, oda, medžiagėlė ar kas tik šaus į galvą, svarbiausia, kad pasirinktoji medžiaga būtų kiek įmanoma plonesnė. Vėl pasikartosiu, kad svarbiausia, jog darbas atrodytų tvarkingai. Taigi pirmiausia įsitikinam, kad mūsų klijuojamas paviršius kiek įmanoma yra lygus. Jei vis tik nelygumų išvengti nepavyko, klijuojam gabalėlį poliesterio, o tada ant jo jau galutinį pasirinktos medžiagos gabalėlį. Jį galima apsiūti biseriu, apkirpti dantytomis žirklutėmis, o galima ir nieko ypatingo nedaryti. Kartais užtenka tik idealiai lygiai iškirpti reikiamą detalę ir gražiai ją priklijuoti. Turit pačios spręsti kaip darbas atrodytų geriausiai.
*Jei slepiate segės blogąją pusę, tai svarbiausia detalė ta, kad užsegimas taip pat turėtų būti paslėptas, turėtų matytis tik užsegimo adatėlė ir kilpelė, kurios pagalba užsegame segę. Gražiai atrodo segė kai užklijuotas plotas užima, tik centrą, reiktų stengtis palikti kuo daugiau neužklijuoto ploto.
*Pakabuko blogajai pusei užtenka užklijuoti pasirinktos medžiagos lopinėlį, jį prieš tai apdailinus minėtais būdais. Taip pat stengiamės užklijuoti kuo mažesnį papuošalo plotą. "