Įkraunama...
Įkraunama...

Vaisingumo asociacijos narių apklausa

QUOTE(Renata M @ 2006 02 28, 08:49)
labai visoms ačiū už komplimentus, bet man labai dėl jų nepatogu, nes tikrai tai labai kuklutis darbelis. Būtinai jį paskelbsime spaudai.

Nagi nesikuklink, tikrai Renata, labai informatyvus straipsniukas gavosi 4u.gif
Atsakyti
Aciu Renata! Infomacijos naudingumas neispasakytas thumbup.gif , tik zinoma noretusi, kad respondentu butu daugiau ... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Indr @ 2006 03 23, 13:21)
Aciu Renata! Infomacijos naudingumas neispasakytas thumbup.gif , tik zinoma noretusi, kad respondentu butu daugiau ... smile.gif


manau, kad šių metų apklausoje dalyvaus mažiausiai 2 kart daugiau, nes į Asociacią stoja vis daugiau žmonių thumbup.gif
Atsakyti
[SIZE=7][COLOR=blue]
QUOTE(Renata @ 2006 02 22, 23:36)
Vaisingumo Asociacijos valdybos iniciatyva buvo alikta Asociacijos narių apklausa, norint daugiau sužinoti apie problemas su kuriomis susiduria nariai spręsdami nevaisingumo problemą. Apklausa vyko paštu 2005 m. gruodžio 1-12 d. Dalyvavo 44 respondentės - V.A. narės.
Išanalizavus užpildytas anketas, paaiškėjo, kad didžioji dauguma V.A.  narių (84 proc.) yra Lietuvos didmiesčių gyventojos ir tik 16 proc. narių gyvena miesteliuose. Apmaudu, tačiau V.A. nėra narių, gyvenančių kaimo vietovėse, kuriose nevaisingumo problema tikrai yra aktuali, tačiau slepiama nuo aplinkinių.
Daugiausia V.A. narių yra 25-30 metų (54,5 proc.), 30-35 metų (29,5) proc, 35-40 metų (11,4 proc.) ir tik 2,3 proc. 40-45 metų ir 2,3 proc. 20-25 metų moterų. Iki 20 metų nėra nei vienos moters, kaip ir vyresnių nei 45 metų moterų.
Po apklausos paaiškėjo, kad net 40,9 proc. Asociacijos  moterų nevaisingumo problemą turi jau 4-10 metų. 10 ir daugiau metų nevaisingos 9,1 proc. moterų. 0,5 - 1 metus su šia problema susiduria 2,3 proc. V.A. narių ir 1-2 metus - 22,7 proc. 2-4 metus vaisingumo sutrikimų turi kas ketvirta moteris.
Mums buvo labai įdomu sužinoti po kokio nepastojimo, nenaudojant kontracepcijos, laikotarpio V.A. narės kreipiasi į gydytojus. Sužinojome, kad net 38,6 proc. moterų jau po 0,5-1 metų kreipiasi, o jau po 1-2 metų net 50 proc. moterų apsilanko gydytojo kabinete. 2-5 metus kol prisivers sau prisipažinti ir pravers gydytojo kabineto duris laukia 9,1 proc. ir 5-10 metų - 2,3 proc. moterų.
Didesnė pusė V.A. narių niekada savo gyvenime nebuvo pastojusios, o 43,2 proc. moterų yra antrinis nevaisingumas (tai reiškia, kad jos kažkada buvo pastojusios, nepriklausomai kaip baigėsi nėštumas). Akivaizdu, kad daugybė Lietuvos porų kenčia dėl to, kad negali susilaukti antro vaiko. 
Kas ketvirta Asociacijos šeima yra nevaisinga dėl vyro sveikatos sutrikimų. Dėl moters sveikatos problemų 31,8 proc. porų nesusilaukia vaikelio. 29,5 proc. šeimų neaplanko gandrai dėl abiejų partnerių vaisingumo sutrikimų ir 13,6 proc. šeimų gydytojai nenustato priežasties dėl kurios jos yra nevaisingos.
Džiaugiamės, kad visos V.A. poros lankosi pas nevaisingumą gydančius specialistus. Manome kad tam nemažą įtaką daro V.A., besistengianti poras, susidūrusias su nevaisingumo problema iškart nukreipti teisinga linkme t.y. į nevaisingumą gydančias klinikas, kabinetus, negaištant taip brangaus žmogui suteikto reprodukcinio amžiaus.
Klausėme porų kaip vaisingumo sutrikimo problema palietė jų santykius šeimose. Paaiškėjo, kad tik kas šeštoje šeimoje santykiai pablogėjo, o niekaip nepakito net 66 proc. šeimų. Galima daryti prielaidą, kad nevaisingumo problema daugumos porų  neišskiria, o kaip tik mobilizuoja problemos sprendimui t.y. gydymuisi ir tikslui susilaukti savo biologinio vaikelio.
Deja tokių optimistinių nuotaikų nėra, kai kalbama apie psichinę sveikatą, sužinojus, kad esi nevaisingas. Net 52,3 moterų psichinė sveikata pablogėjo, o 20,5 proc. - labai pablogėjo. Tik kas ketvirta moteris nejaučia, kad psichinė sveikata sutriko. Panaši situacija, kai kalbama apie darbingumą. Beveik pusės V.A. moterų darbingumas pablogėjo, kai jos susidūrė su vaisingumo sutrikimo problema.
Net 92,9 proc. V.A. nariams reikalinga atlikti pagalbinio apvaisinimo procedūras (IVF ar IUI). Niekam nėra paslaptis, kad šios medicininės paslaugos yra brangios, kainuojančios nuo kelių iki keliolikos tūkst. litų. Nepriklausomos Lietuvos vyriausybės, dirbančios jau antrą dešimtmetį nepadarė absoliučiai nieko, kad poroms, kenčiančioms psichologiškai bei fiziškai būtų palengvinama dalia bent jau materialiai t.y. apmokamas nevaisingumo gydymas. Nevaisingumas Lietuvos politikams vis dar neatrodo liga. Didžioji V.A. narių dauguma (74 proc.)  nurodė, kad materialinė pusė yra labai aktuali sprendžiant navaisingumo problemą. Lėšų stygius neleidžia atlikti procedūrų tiek kiek jų reikia. Nemažai narių sukaupia ar pasiskolina lėšų tik vienai pagalbinio apvaisinimo procedūrai, o jei po jos nepavyksta pastoti neribotam laikui nuleidžia rankas tik dėl pinigų stygiaus.
V.A. valdyba, dirbanti dar tik metus, labai džiaugiasi, kad net 40,5 proc. narių jau pasinaudojo nuolaidomis, kurios yra taikomos Asociacijos narėms nevaisingumą gydančiose klinikose. Šios nuolaidos yra V.A. valdybos darbo vaisius. Valdyba dirba ir planuoja dar ne vieną akciją, kad tik būtų palengvinamas likimo nuskriaustų porų kelias, einant link susitikimo su savo vaikeliu.


Papildyta:
Labai aciu uz informacija smile.gif As taip pat su savo vyru nesulaukiu gandro , tad man tai labai skaudi tema . Man jau 31 vieneri , laikas bega, o pinigu tam nera... Tad nors perskaitau kazkokia informacija, pasidziaugiu kitu laimejimais...
Atsakyti