Įkraunama...
Įkraunama...

Šalutinis skiepų poveikis

QUOTE(AlfaBeta @ 2009 04 24, 20:38)
Tas įdomus straipsniukas apie tymų protrūkį Šveicarijoje mums visiems buvo kaip Džokondos paveikslas: kiekvienas matėme tai, kas mums rūpi.
Pavyzdžiui, aš perskaičiau, kad vaikai sirgo lengvai . Tėvams kilo problema tik tokia, kad lengvai sergantys jų vaikai ilgam izoliuojami, o tėvai priversti atidėti darbo reikalus dėl to.
O Jums ,,patiko" šveicarų tingėjimas ne tik skiepyti, bet ir sėdėti su sergančiais vaikais.

Kiek žinau, vakcinavimo planas Rusijoje vykdomas uoliai. Skiepijami darželinukai, moksleiviai. Todėl neabejoju, kad lengviau nustatyti vakcinuotų vaikų vidurkį. O juk vaikystėje taip, turbūt, skiepyti ir tie, kurie dabar jau suaugę. 

Kažin, ar gydymo įstaigos turi problemų dėl plano nevykdymo, nes kliūčių jį įvykdyti nėra. Kur yra gydymo įstaigos, ten ir vakcinos, kaip suprantu. Galbūt, ,,provincijoje" net lengviau visus ,,pogolovnai" paskiepyti, nes ten tiesiog lengviau pasakyti ,,nado". O apie pašalinį poveikį ten niekas neaiškina.

Na, mano supratimu, tai neatitinka gero gydymo reikalavimų, nes net vakcinų gamintojai rašo, jog būtina atsižvelgti prieš vakcinavimą į ligos istorijos įrašus, į jau įvykusias reakcijas po skiepų injekcijų. 

Va šitą sakinį nelabai supratau  blush2.gif  : ,,Trečia- nepakankama "vakcinos grandinės" kontrolė, kas gali atsiliepti vakcinos kokybei bei efektyvumui."

Su Rusijos situacija esu susipažinusi ne vakcinacijos, o savo profesijos ribose- patikėkit, skirtumas tarp "turi būti" ir "yra" iš tiesų didžiulis(kalbu ne apie Maskvą ar Peterburgą). Rusija apskritai yra labai įdomi šalis: viena vertus stiprus mokslinis potencialas, kita- gana silpna kontrolė.Kita vertus, pateikiami duomenys apie šimtaprocentinę imunizaciją(tokius duomenis Rusija pateikia PSO) kelia rimtų abejonių: kur dingsta kontraindikacijos, atsisakymai skiepyti(atkreipkit dėmesį- nemaža dalis antivakcininės agitacijos ateina būtent iš Rusijos), asocialūs asmenys ir valkataujantys vaikai g.gif
"Grandinė"- griežta kontrolė nuo kovejerio iki suleidimo momento(gamybos, transportavimo, saugojimo ir tt) sąlygos ir jų kontrolė.
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2009 04 24, 22:37)
Su Rusijos situacija esu susipažinusi ne vakcinacijos, o savo profesijos ribose- patikėkit, skirtumas tarp "turi būti" ir "yra" iš tiesų didžiulis(kalbu ne apie Maskvą ar Peterburgą). Rusija apskritai yra labai įdomi šalis: viena vertus stiprus mokslinis potencialas, kita- gana silpna kontrolė.Kita vertus, pateikiami duomenys apie šimtaprocentinę imunizaciją(tokius duomenis Rusija pateikia PSO) kelia rimtų abejonių: kur dingsta kontraindikacijos, atsisakymai skiepyti(atkreipkit dėmesį- nemaža dalis antivakcininės agitacijos ateina būtent iš Rusijos), asocialūs asmenys ir valkataujantys vaikai  g.gif
"Grandinė"- griežta kontrolė nuo kovejerio iki suleidimo momento(gamybos, transportavimo, saugojimo ir tt) sąlygos ir jų kontrolė.

Esu girdėjusi, kad Rusijoje ir dabar dar savaime suprantama tokia vakcinacija: visa klasė paleidžiama iš pamokos skiepytis. Nežinia, kaip dažnai atsižvelgiama į kontraindikacijas.

Kokių tikslų gali siekti ,,antivakcinininkai agitatoriai" iš Rusijos? Kokia ir kam iš to nauda, Jūsų nuomone? Beja, jų platinama informacija paprastai būna skirta Rusijos, bet ne kitų valstybių piliečiams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AlfaBeta: 24 balandžio 2009 - 23:11
QUOTE(AlfaBeta @ 2009 04 25, 00:07)
Esu girdėjusi, kad Rusijoje ir dabar dar savaime suprantama tokia vakcinacija: visa klasė paleidžiama iš pamokos skiepytis. Nežinia, kaip dažnai atsižvelgiama į kontraindikacijas.

Kokių tikslų gali siekti ,,antivakcinininkai agitatoriai" iš Rusijos? Kokia ir kam iš to nauda, Jūsų nuomone? Beja, jų platinama informacija paprastai būna skirta Rusijos, bet ne kitų valstybių piliečiams.

Tikiu biggrin.gif Tik va šimtaprocentinis vakcinavimo lygis(nepatikėjau, kai pamačiau oficialiame PSO puslapyje) man panašus į šimtaprocentinį dalyvavimą rinkimuose, kai vienbalsiai nubalsuojama už reikalingą kandidatą bigsmile.gif
Dėl tikslų turiu tam tikrų minčių, tačiau.... tai mano prielaidos, todėl susilaikysiu nuo komentaro.
Informacija iš Rusijos paprastai būna skirta postsovietinei erdvei, o ji gerokai didesnė nei RF teritorija mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2009 04 25, 12:01)
Tikiu  biggrin.gif Tik va šimtaprocentinis vakcinavimo lygis(nepatikėjau, kai pamačiau oficialiame PSO puslapyje) man panašus į šimtaprocentinį dalyvavimą rinkimuose, kai vienbalsiai nubalsuojama už reikalingą kandidatą  bigsmile.gif
Dėl tikslų turiu tam tikrų minčių, tačiau.... tai mano prielaidos, todėl susilaikysiu nuo komentaro.
Informacija iš Rusijos paprastai būna skirta postsovietinei erdvei, o ji gerokai didesnė nei RF teritorija  mirksiukas.gif

Na, jei 5 % sumeluotų, tai didelio gamybinio ,,nuostolio" nebūtų. Nors meluoti negražu biggrin.gif .

Tie pamąstymai, ar teisingi jų vakcinacijos rodikliai, ar nelabai, tai irgi tik prielaidos.

Kol kas neteko skaityti informacijos, ar tie Rusijos gyventojai, kurie suserga difterija, tikrai neskiepyti. Reikėtų turėti tikslius duomenis.

Beje, Baltarusijoje, manau, dar lengviau užtikrinti 100% vakcinaciją, nes, jei valdžia už vakcinavimą, tai ,,derlius" bus gausus. Tačiau ir ten, kiek žinau, difterijos protrūkių būna. Tiesa, nežinau, kokius rodiklius Baltarusija pateikia PSO < pateikia?> g.gif

Be abejo, nederėtų daryti išvadas apie kai kurių Rusijos mokslininkų pasisakymų apie kūdikių vakcinacijos tendencijas, trūkumus, vakcinų poveikį motyvus, vadovaujantis vien prielaidomis. Tačiau mažai tikėtina, kad jie už tai uždirba milionus.

Vis dėlto, būtų įdomu išgirsti Jūsų nuomonę, net iš anksto sutarus, kad tai Jūsų prielaidos 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AlfaBeta: 25 balandžio 2009 - 10:34
norejau paklausti nuo keliu men vaikiukui galima atsakyti skiepus?nejau jie tokie svarbus?mano drauge nuo 3men berods atsisake skiepu,mano vaikelis dar negimes bet bijau tu skiepu....
Atsakyti
QUOTE(magiliene @ 2009 04 30, 18:14)
norejau paklausti nuo keliu men vaikiukui galima atsakyti skiepus?nejau jie tokie svarbus?mano drauge nuo 3men berods atsisake skiepu,mano vaikelis dar negimes bet bijau tu skiepu....

Atsisakyti galite bet kada.
Atsakyti
Nebežinau ką daryti... Rugsėjy reiks skiepyti mažąją pentaksimu ketvirtą kartą. Pirmus du kartus nieko nebuvo, po trečio skiepo kviečiausi GMP, 12val. temperatura buvo 40, dar parą buvo irzli, daug verkė, tiesiog nenumaldomai rėkė. Pediatrė apkaltino mane, kad nedaviau "profilaktiškai" tavegilio ir paracetamolio.
Prieš kelias dienas atsisakiau MMR,tuo labai supykdžiau gyd., dabar su manim nebeina į jokias kalbas apie skiepus, tik "Skiepysi-neskiepysi-pasirašyk-viso gero". O aš bijau skiepyti, o kita vertus bijau neskiepyti...
P.S. Vyresnioji gavo visus planinius skiepus ir dar nuo vėjaraupių doh.gif doh.gif doh.gif , durnė paskutinė aš doh.gif doh.gif doh.gif . Ypatingų reakcijų nebuvo, bet....gal be skiepų ji būtų ne tokia nervinga, irzli....Dabar jau niekas niekada to nesužinos.
Atsakyti
QUOTE(clasica @ 2009 05 01, 16:17)
Nebežinau ką daryti... Rugsėjy reiks skiepyti mažąją pentaksimu ketvirtą kartą. Pirmus du kartus nieko nebuvo, po trečio skiepo kviečiausi GMP, 12val. temperatura buvo 40, dar parą buvo irzli, daug verkė, tiesiog nenumaldomai rėkė. Pediatrė apkaltino mane, kad nedaviau "profilaktiškai" tavegilio ir paracetamolio.
Prieš kelias dienas atsisakiau MMR,tuo labai supykdžiau gyd., dabar su manim nebeina į jokias kalbas apie skiepus, tik "Skiepysi-neskiepysi-pasirašyk-viso gero". O aš bijau skiepyti, o kita vertus bijau neskiepyti...
P.S. Vyresnioji gavo visus planinius skiepus ir dar nuo vėjaraupių  doh.gif  doh.gif  doh.gif , durnė paskutinė aš  doh.gif  doh.gif  doh.gif . Ypatingų reakcijų nebuvo, bet....gal be skiepų ji būtų ne tokia nervinga, irzli....Dabar jau niekas niekada to nesužinos.

Na jei tokia reakcija tai manau kad neturetumete rizikuoti vaiko gyvybe tesiant skiepijima schmoll.gif
ir dar - rekomenduoju keisti pediatre mirksiukas.gif

Kodel bijote neskiepyti? Issiaiskinkite apie tai ir bus lengviau apsispresti 4u.gif As atsisakiau skiepu kai gavau issamesnes info apie ju salutinius poveikius .
Atsakyti
QUOTE(clasica @ 2009 05 01, 17:17)
Nebežinau ką daryti... Rugsėjy reiks skiepyti mažąją pentaksimu ketvirtą kartą. Pirmus du kartus nieko nebuvo, po trečio skiepo kviečiausi GMP, 12val. temperatura buvo 40, dar parą buvo irzli, daug verkė, tiesiog nenumaldomai rėkė. Pediatrė apkaltino mane, kad nedaviau "profilaktiškai" tavegilio ir paracetamolio.
Prieš kelias dienas atsisakiau MMR,tuo labai supykdžiau gyd., dabar su manim nebeina į jokias kalbas apie skiepus, tik "Skiepysi-neskiepysi-pasirašyk-viso gero". O aš bijau skiepyti, o kita vertus bijau neskiepyti...
P.S. Vyresnioji gavo visus planinius skiepus ir dar nuo vėjaraupių  doh.gif  doh.gif  doh.gif , durnė paskutinė aš  doh.gif  doh.gif  doh.gif . Ypatingų reakcijų nebuvo, bet....gal be skiepų ji būtų ne tokia nervinga, irzli....Dabar jau niekas niekada to nesužinos.

Kuo čia dėtas tavegilis? Pritariu Zuwyčių siūlymui keisti pediatrę.

Priminimas Jūsų dabartinei pediatrei apie geros klinikinės praktikos reikalavimus iš Infanrix-IPV+Hib informacinio lapelio:
http://extranet.vvkt...i...68&Kalba=LT

Geros klinikinės praktikos reikalavimuose numatyta, kad prieš vakcinaciją būtina peržiūrėti asmens ligos istoriją (ypač dėl ankstesniųjų vakcinacijų ir galimų šalutinių reakcijų) ir atlikti klinikinį paciento ištyrimą.

Apie Pentaxim išsamiau sužinosite paspaudus šią nuorodą:
Pentaxim
http://extranet.vvkt...i...27&Kalba=LT

Nemažai informacijos apie DTaP vakcinų kontraindikacijas ir nepageidautinus poveikius Infanrix ir Infanrix-IPV+Hib info lapeliuose.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
• jei paskiepijus vaiką nuo difterijos, stabligės arba kokliušo, jam buvo atsiradę šių sveikatos sutrikimų:
- 40°C ar aukštesnė temperatūra (per 48 val.);
- kolapsas arba panaši į šoką būklė (per 48 val.);
- nepaliaujamas ilgiau kaip 3 val. trukęs verkimas (per 48 val.);
- traukuliai (per tris paras);
• jei per septynias paras po skiepų vakcina, kurios sudėtyje yra komponentas nuo kokliušo, vaikui atsirado sunkių neurologinių sutrikimų;
• jei vaikas kraujuoja dabar arba nenormaliai kraujavo anksčiau;
• jei padidėjęs vaiko organizmo jautrumas neomicinui arba polimiksinui;
• jei vaikas vartoja kurį nors vaistą arba neseniai skiepytas kita vakcina;
• jei sunkiai sutrikusi vaiko sveikata.

Infanrix
http://extranet.vvkt...i...74&Kalba=LT
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Psichikos sutrikimai
Labai dažni: dirglumas.
Dažni: neramumas2, neįprastas verksmas.

Sveikatytės Jūsų vaikučiams 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AlfaBeta: 01 gegužės 2009 - 20:11

Kodel bijote neskiepyti? Issiaiskinkite apie tai ir bus lengviau apsispresti 4u.gif As atsisakiau skiepu kai gavau issamesnes info apie ju salutinius poveikius .
[/quote]


su salutiniu poveikiu aisku-vieniems jis buna, kitiems ne, bet kas bus jei vaikas susirgs hepatitu ? neseniai mire nuo jo pazystamas... ar poliamelitu ?
po 2o planinio skiepo mes papuoleme i ligonine, bet kaltinu tik pediatre. Neapziurejo vaiko normaliai. Delsiau su sekanciais skiepais, bet visus juos padareme ir maziuko orgalizmas nesuaregavo niekaip. Vaikas po ligonines nera nei kart sirges isvis niekuo. Tfu, tfu, tfu !
Yra daug dalyku, veiksniu, aplinkybiu itakojanciu musu vaiku sveikata ir savijauta. Vaikas pasikeite tik pakeitus aukle, skiepai cia musu atveju niekuo deti.
Tikekite savo intuicija, nuojautom, isiklausykite i vaika 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Zuwytes @ 2009 05 01, 18:45)


Kodel bijote neskiepyti? Issiaiskinkite apie tai ir bus lengviau apsispresti  4u.gif  As atsisakiau skiepu kai gavau issamesnes info apie ju salutinius poveikius .

Matyt dėl tų pačių priežasčių, dėl kurių kitos mamos bijo skiepyti: rizika susirgti, ligos komplikacijos, specifinio ir efektyvaus gydymo nebuvimas ir tt. mirksiukas.gif
Atsakyti
Jau beveik apsisprendžiau neskiepyti. Susirgsim-nesusirgsim dar neaišku, o su skiepais jau turiu neigiamos patirties.
Tavegilį ir paracetamolį ne vienas pediatras skiria po skiepo, kad nuslopintų reakciją ir mamos nekeltų bangu.
Ne į temą, bet pas mus pediatrą pakeisti nelabai paprasta. Gerų sunku rasti ir jie nenori naujų pacientų, nes turi jų pakankamai. Mūsiškė gana normali, toks mikroincidentas ne pirmas pas mus.
Atsakyti