Įkraunama...
Įkraunama...

Šalutinis skiepų poveikis

Zvirbliuke, as lyginau uzpraeita ziema, kai kosulys nesibaigdavo ir persalimai budavo su praeita ziema, kai sirgo viena vieninteli karta angina. Net aukletojos stebejosi jo pasitaisiusia sveikata.
Atsakyti
QUOTE (Dmama @ 2004 06 17, 07:10)
Difterijos epidemijas sukelia skurdas, nesvara, o ne nesiskiepyjimas.

Poliomelito paskutinis atvejis Amerikoje buvo 1979 ir tas nuo skiepo! Ir poliomelito epidemija pradejo mazeti dar pries tai, kai skiepas masiskai buvo pradetas naudoti, bet, aisku, to jums vakcinu gamintojai nepasakys. Nors mano vaiko gydytoja, kuri siaip uz skiepus, sako, kad jos manumu poliemelito skiepas nereikalingas. Del to, as siek tiek prisibijau tik ka skiepytu vaiku! .

Difteriją sukelia nejudri, plona, lazdelės formos bakterija Corynebacterium diphtheriae, kuri išskiria stiprų toksiną, sukeliantį organizmo apsinuodijimą, vidaus organų ir nervų sistemos pažeidimą. Infekcijos šaltinis yra ligonis ar sveikas bakterijų nešiotojas. Infekcija plinta oro lašeliniu būdu ir su dulkėmis. Serga visi, neturintys imuniteto sukėlėjui ar jo toksinui. Sumažėjus visuomenės dėmesiui skiepijimuisi, padidėjo sergamumas difterija. Migracija dabar dideli, atvažiuoja neskiepyti


1988 metais Pasaulio sveikatos asamblėja priėmė rezoliuciją, kurioje Pasaulio sveikatos organizacijai iškeltas uždavinys iki 2003 metų sustabdyti poliomielito plitimą. Lietuva įtraukta į PSO poliomielito likvidavimo programą. Na nežinau iš kur tie duomenys apie paskutinį atvejį 1979m.

Skiepai tai didžiulis atradimas žmonijai
Atsakyti
Na jus cia ir pridiskutavot:)
As tik uz skiepus.Cia yra griezta mano nuomone ir nesiruosiu as jos pagristi.
Na o ,kadangi tema apie salutini skiepu poveiki ,tai galiu pasidziaugti ,kad mano mazius juos labai sauniai pernese.
Buvom ikalbeti imti nemokama skiepa (nors sake ,kad tie nemokamai jau daug svaresni nei anksciau) Reakcija- tik truputi pakilusi temperatura ir irzlus vaikis buvo pora dieneliu.Del apetito nieko negaliu pasakyt.Tik po antro skiepo mano mazius eme naktimis keltis valgyti:)Gal tai tik sutapimas .
Atsakyti
Mes irgi jau skiepijomės 2 kartus nemokamai ir mano mažylė visai neblogai juos pernešė: buvo pakilus temperatūra, o šiaip miegojo gerai, apetitas buvo geras. smile.gif
Tik po antro skiepo dar iki šiol ant šlaunelės jaučiamas toks kietas gūzelis(skiepijomės lygiai prieš savaitę). Nežinau, po pirmo skiepo kažkaip neatsimenu kad tiek laiko būtų tas gūzas. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE (buciux @ 2004 06 17, 06:47)
[Sumažėjus visuomenės dėmesiui skiepijimuisi, padidėjo sergamumas difterija.

Deja deja, difterija suserga ir paskiepytieji...Ir netgi numiršta kartais... sad.gif
Taigi, kyla abejonės dėl skiepo efektyvumo...

Beje, Bučiuks, negražu cituoti kitų mintis kaip savo žodžius rolleyes.gif Vertėtų nurodyti ir šaltinį - http://www.sveikas.l...34&id2=&linkID= cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zvirbliuke: 17 birželio 2004 - 12:34
QUOTE (Daizy @ 2004 06 17, 12:25)
Tik po antro skiepo dar iki šiol ant šlaunelės jaučiamas toks kietas gūzelis(skiepijomės lygiai prieš savaitę). Nežinau, po pirmo skiepo kažkaip neatsimenu kad tiek laiko būtų tas gūzas. unsure.gif

Mus skiepijo pirma karta beveik pries pora savaitikiu, bet guziukas dar iki siol laikosi ir nepanasu, kad greitu laiku isnyks unsure.gif
As galvojau, kad tai sutapimas, kad mano vaikis pradejo naktipieciaut (jau buvau pamirsus ka tai reiskia naktim prie vaiko keltis rolleyes.gif ), bet pasiskaitinejusi, pradedu itarinet skiepus mad.gif
Atsakyti
QUOTE (a79 @ 2004 06 17, 13:15)
As galvojau, kad tai sutapimas, kad mano vaikis pradejo naktipieciaut (jau buvau pamirsus ka tai reiskia naktim prie vaiko keltis rolleyes.gif ), bet pasiskaitinejusi, pradedu itarinet skiepus mad.gif

Vava as ir maniau ,kat tai tik sutapimas
Beje maniski skiepijo i rankyte .Guziukas buvo ilgokai
Atsakyti
Maniske nuo KDS skiepyta 3 kartus mokama vakcina. Guziukas buvo tik viena karta. Jai jisai nemaise. Kietas zirniukas po oda jautesi gal apie menesi. Daugiau jokiu reakciju ar nuotaiku pasikeitimo. Laukia ketvirtas kartas sio skiepo... vel baisoka, bet skiepysiu ir dar kartu su Hib. Noreciau ir nuo erkinio encefalito paskiepyti, bet jau veloka. Gal kitiem metam rolleyes.gif Kitais metais pati zadu skiepytis nuo erk. encef. ir nuo hepatito B (darbe kartais tenka su krauju susidurt wink.gif ). Skiepas, kartais vienintelis issigelbejimas nuo mirtinos ligos (pvz pasiutlige). Man atrodo, skiepai efektyvus...
Atsakyti
Pasiutliges atveju(jei mano vaika ikastu pasiutes gyvunas), as pasiutliges skiepa savo vaikui irgi duociau-bet pries tai pasidomeciau apie ta skiepa, bet tada butu matyt laiko ne per daug, tai gal reiketu dabar del visa kopasidometi. Girdejau, kad tas skiepas labai skausmingas ir reikalaujantis daug injekciju. Tikiuosi, to niekada neprireiks. Gal todel, tas skiepas nera naudojamas daznai. Lygiai taip pat yra su stablige-galima pasiskiepyti jau isidurus su vinim per 8 valandas, tai jei nekeliauji kur nors, kur nera ligoniniu 8 valandu atstumu, jaudintis nera ko.
Aciu uz difterijos aprasyma. Sutinku, bet tam, kad zmogus susirgtu, jo organizmas turi buti nusilpes arba bakterija turi pasidauginti labai dideliais kiekiais(todel skurdas ir nesvara sukelia epidemijas).
Papildyta @ [mergetime]1087489672[/mergetime]
Prisiminiau, kad neatsakiau apie poliemelito duomenis-jau rasiau, kas statistika is Amerikos, o ne Lietuvos.
Nesiruosiu tvirtinti, kad viska apie skiepus zinau, ir galiu uzgarantuoti, kad nieks nezino-mokslas suranda nauju dalyku kasdien, ir paneigia pries tai atrastus. Taigi, net yra nuomoniu, kad ligos mums yra naudingos kazkokiu budu-kai organizmas perserga lengvesne liga, manoma, kad tai apsaugoja ji ateityje nuo rimtasniu ligu. Taigi, gal neverta keikti slogu ir persalimu...
Atsakyti
Siandien mano mazas gavo paskutini skiepa. Ne pyptelt nespejo. Siuo metu skiepo vietoje mazas rausvas taskelis. Vaikis duksta su sese smile.gif . Sekantis berniuko skiepas tik pries mokykla. Taigi, abu mano vaikai skiepijami pagal visas PSO ir LRSM rekomendacijas. Mes esam ramus, nes padarem viska, kas nuo musu priklauso, jog kova pries eile baisiu susirgimu butu sekminga.

Anksciau maniau, jog skiepytis- savaime suprantamas dalykas. Dabar manau, kad mes galime didziuotis savo pilietiskumu ir samoningumu.

Mano vaikai po skiepu jautesi puikiausiai. Tik viena syki po vyresneles skiepijimo buvo sukietejimas ant kojytes, taciau issivaiksciojo per pora dieneliu. Jokiu temperaturu, jokiu neramumu ne vienam nebuvo.

Manau, tokiu sekmingu istoriju yra tukstanciu tukstanciai. Tiesiog, moterys ziuri i tai, kaip i savaime suprantama dalyka, nesuka sau galvos. O ispuciamos bet kokios komplikacijos nepatyrusioms mamytems ikyriai iteigiamos tokiuose vat forumuose, ziniasklaidoje, per agentura VBS. Taip ir sukuriamas skiepu baubas.

Tarp kitko, labai rekomenduoju rinktis mokama Pentaxim skiepa. Jis kainuoja 116 litu. Taciau yra labai mazyte ampulyte, labai isvalytas, mazai konservuojancios medziagos. Mano berniukas ne nevirkteledavo nuo sio skiepuko. O kaina, manau, tai seimos islaidu prioritetu reikalas. Gal verta pataupyti alui, bobiskiems zurnaliukams, saldumynams, internetui menesiuka, bet sia suma atiduoti vaikuciui wink.gif . Nors, kai skiepijau mergyte, tuomet nebuvo galimybes skiepyti mokamais skiepais. Skiepijom tokiais, kokie buvo poliklinikoje. Bet didziausia ju "komplikacija"- asareles sesutei suspaudus kojyte ir bakstelint.

Atsakyti
ką tik sužinojau ir labai nuliūdau sad.gif
mano 4 metų krikšto dukra susirgo skarlatina. Per savo gyvenimą ji nė karto nebuvo skiepyta....bliamba, paskaičiau, kad galimos visokios komplikacijos sad.gif aš galvojau, kad nebeserga niekas tokiom ligom....
Atsakyti
Maniske irgi jautriai reagavo i pirma skiepa blink.gif ,kvietemes net greitaja,tai kai ejom antro skiepo daryt,tai drebejau nezinau kaip kas kaip bijojau,bet skiepu kabinete pasakiau tai sesutei kokia pas mus buvo pirma reakcija,tai ji mums ta skiepa labai letai suleido,vaikas net nesuverke.Grizus namo iskart sukisau viburkoli ir daviau 1/4 tavegilio,nu ir zinokit visai nieko,vaikas buvo linksmas,nu tik vos gal kojyte skaudejo.Tai manau gal daug ir priklauso kaip suleidzia..
Atsakyti