QUOTE(dange @ 2009 03 02, 13:34)
Duomenys iš jūsų paminėtų šalių gana intriguojantys
Tarkim ir Norvegija ir Danija skiepyja tik rizikos grupes, tačiau sergamumas Norvegijoje penkis kartus didesnis
Lietuvoje WHO duomenimis sergamumas(naujai susirgusių skaičius 100 tūkst. populiacijos) virusiniu hepatitu B nuo 1998 iki 2007 sumažėjo penkis kartus.
Čia ne mano duomenys, o duomenys iš Jūsų aukščiau pateiktos citatos
:,,The eight remaining countries (Ireland, Netherlands, United Kingdom and the Nordic countries) have very low endemicity and consider hepatitis B to be a limited public health problem, thus not justifying additional expense. These countries choose to provide hepatitis B vaccine only to well-defined risk groups, in addition to screening pregnant women to identify and immunize neonates exposed to hepatitis B infection."
Ten taip ir pasakyta, kad tose šalyse endeminis Hepatito B <HB> lygis laikomas žemu, todėl vakcinuojamos tik rizikos grupės. Iš to darau išvadą, kad ne naujagimių skiepijimas D.Britanijoje palaiko žemą endeminį HB lygį.
Ankstesniame poste Jūs pati teigėte, kad Lietuvoje realiai suserga kelis kartus daugiau žmonių, negu oficialiai nustatoma ar skelbiama. Tai pilnai tikėtina. Narkomanų visų iki vieno neatvesi už rankos, kad pasiskiepytų. Medikai, turbūt, taip pat nebūtinai skiepijasi. O naujagimis - prieinamiausias ,,objektas", vykdant vakcinaciją.
Bet ar būtent šita visuomenės dalis paskiepyta mažina HB sergamumo lygį Liteuvoje?
Juk pati papildėte info statistiniais duomenimis apie tai, kad kūdikiai serga dažniausiai lėtine HB forma. Tad apie tai, kad kūdikis ja serga, galima ilgai nė nežinoti.
Nuo kūdikių HB vakcinacijos pradžios LT praėjo 10 metų. Kita vertus, jei darytume prielaidą, kad vis iki tol vaikai sirgdavo dažniau lėtiniu HB, kažin ar visda, tarkim per praėjusius 20 metų pavyko laiku ir teisingai diagnozuoti sergančių vaikų lėtinį HB.
Ar žinoma, kur ir kada užsikrėtė kūdikiai? Tik žinant, kiek kūdikių sirgo HB iki vakcinacijos pradžios ir nuo to momento, kai pradėti skiepyti naujagimiai ir kūdikiai, galima lyginti sergamumo lygį iki ir po.
Galbūt, ženklesnį indėlį padarė paauglių skiepijimas nuo hepatito B, pradėtas 2002 m.?
Tai kokiais būdais nusprendžiama, kad naujagimių ir kūdikių vakcinavimas mažina sergamumo HB lygį? Gal užtektų žinoti, kiek gimdžiusių motinų buvo infekuotos Hepatitu B? Tuomet ir paaiškėtų, ar ženklus tas skaičius.