Įkraunama...
Įkraunama...

"Servėtėlinės" mocherinės suknelės pradžiamokslis

tai pasimokinimui tinka bet kokie siulai,va as nusipirkau siulu du kg is skuduryno uz 5lt,vilnoniai,balti siulai sakiau kojinem bus,bet dabar persigalvojau kai atsirado šita tema,bandysiu narplioti suknelę
Atsakyti
Labai saunu, kad atsirado tokia tema 4u.gif Tikriausiai dauguma susizavejusios moheriukes suknelemis bigsmile.gif , neisimtis ir as bigsmile.gif Uzsimaniau jubiliejaus proga uosvienei numegzti tokia suknele, bet kaip tai padaryti.... Siuliukai jau pamineti, virbalu dydis taip pat, nuo ko pradeti megzti? Kiek suprantu mezgimas nuo virsaus i apacia (ta prasme nuo peciu i apacia), ar tikrai taip? blush2.gif Labai laukiu patarimu ir issamesniu paaiskinimu nuo ko pradeti megzti ax.gif ir t.t.
Aciu uz sia tema!!!! 4u.gif
Atsakyti
Smagu tiek svajotojų bediskutuojančių rasti smile.gif
Apibendrindama mintis apie siūlus rašau: gaminys mezgamas iš jau minėtų mocherio siūlų, o pasibandymams (nenorint jų gadinti) visada galima rasti pigios angoros ar kokio kito panašaus lengvo siūlo.
Dabar apie virbalus ir mezginio tankumą. Aišku tai labai individualu, nes kiekviena mezgam skirtingai, bet ieškom viduriuko. Gal kas gali paskaičiuoti kiek į 10*10 cm vidutiniškai telpa akių, eilių. Manau daug kam tokia info padėtų...
Toms kurios iki šiol visai "nedraugavo" su virbalais su valu manau būtų smalsu žinoti kokio ilgio jie reikalingi ir kokios firmos gaminti, kad jais gerai siūlas slystų ir t.t.
Mezginio tankumo tradicinis pasibandymas būtų: mezgam kažkiek akių ir skaičiuojam. Ir iškart kyla 2 klausimai. Pirmas- ar užtenka nusimegzti gabalėlį gerosiomis akimis, ar reikia megzti rašto motyvą? Ir antras su tuo susijęs klausimas- kaip prižiūrėti tokias sukneles? Vienos mezgėjos viską be išimties skalbia ir kitiems rekomenduoja tai daryti, o kitos tokius brangius, ne kasdienius drabužius rekomenduoja valyti?
Laukiam praktikių nuomonių... smile.gif
P.S. Ir dar vienas prašymas, kai kalbama apie siūlus, virbalus ar panašiai, būtų labai šaunu matyti ir vaizdinę medžiagą, pvz nuorodą nete ar Jūsų nuotraukas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eledita: 22 kovo 2011 - 09:55
Ačiū Eledita už tėmelę 4u.gif

Tai šios suknelės mezgamos virbalais su valu? Ar paprastais? Gerai būtų jei kas įdėtų schėmelę su paaiškinimais.... nes kartais tos schemos tokios painios būna, kad nesuprasi kas ir kaip.... doh.gif

Jungiuosi prie jūsų... norėčiau nunarplioti sau suknelę wub.gif
Atsakyti
[quote=wavin,2011 03 22, 09:58]
Ačiū Eledita už tėmelę 4u.gif

Nėra už ką dėkot smile.gif Kažkas juk pradėt turėjo...
Na be valo čia jau turbūt niekaip nesutalpinsi tiek akių kiek būna suknelės apačioje...
O prie schemučių irgi prieisim...
Atsakyti
QUOTE(pilarasal @ 2011 03 22, 11:52)
nuo ko pradeti megzti? Kiek suprantu mezgimas nuo virsaus i apacia (ta prasme nuo peciu i apacia), ar tikrai taip?  blush2.gif Labai laukiu patarimu ir issamesniu paaiskinimu nuo ko pradeti megzti ax.gif ir t.t.
Aciu uz sia tema!!!!  4u.gif


QUOTE(wavin @ 2011 03 22, 11:58)
 
Tai šios suknelės mezgamos virbalais su valu? Ar paprastais? Gerai būtų jei kas įdėtų schėmelę su paaiškinimais.... nes kartais tos schemos tokios painios būna, kad nesuprasi kas ir kaip.... doh.gif
Jungiuosi prie jūsų... norėčiau nunarplioti sau suknelę wub.gif


*Aš pradedu nuo juosmens. Užsidedu akis su paparsatais virbalais, tada pamezgu kokį 10 eilių gerosiomis, pereinu ant valo, suapvalinu mezginį ir tada pradedu raštą. Gaunu sijoną. Kai jį baigiu tai susirenku akis viršuje ir mezgu į viršų jau bliuskutę. Man taip lengviausia.
** na neisivaizduoju virbalu ilgumo jei paprastais smile.gif O juk pats pavadinimas servetėlinė suknelė sako, kad viskas vyksta ratu...aišku įmanoma megzti ne ratu, bet kaip gražiai susiuti aš nenutuokiu tada...
*** dėl schemu painumo tai ojo... doh.gif aš pažiūriu kartais gražu ale nuo ko pardėt tai...

O dabar klausimas. (gal atsakys tos moteriškutės kurios jau labai daug suknių primezgė... ax.gif )

Kaip reikia susiskaičiuoti rašto akis, motyvą kad tas sijonas nesigautų labai labai klostuotas. Tarkim visoms žinomas raštas šis:
user posted image

jei as užsidedu 90 akių ir pradedu nuo 7 eilės tai gale didziulis kliosas man gaunasi...kaip to isvengt.kaip apskaiciuoti..

Atsakyti
QUOTE(panelė J @ 2011 03 22, 11:25)
[size=1][/size]

jei as užsidedu 90 akių ir pradedu nuo 7 eilės tai gale didziulis kliosas man gaunasi...kaip to isvengt.kaip apskaiciuoti..


o kodel nuo 7 eiles g.gif
uzsidedame 96 akis ir pradedame megzti 23 eile,joje vienam motyvui reikalingos 12 akiu,o motyvas sioje serveteleje pakartotas 8 kartus.8*12 ir bus 96 akys.Jei norim maziau akiu tad pradedam nuo ankstesnes eiles.
JAU NE KARTA KARTOJAU,KAD MOTYVU,NORINT ISGAUTI SAULES KLIOSA NEREIKIA NEI SUMAZINTI,NEI PADAUGINTI,JU TURI ISLIKTI TIEK PAT KIEK YRA STALTIESEJE.
TIK NORINT DIDESNIO AR MAZESNIO NEI SAULES KLIOSAS,MOTYVU SKAICIU KEICIAME
Atsakyti
Sveikos
šauni temelė thumbup.gif
Aš ne per seniausiai nusimezgiau mocherinukę ir paprastą. Ir siūlus naudojau Yarn Art "angora de luxe". Tai pirmoji (nors ne visai) mocherinukė. Tačiau pats procesas patiko, ir dar siūlai nebrangūs. Tik kad nežinau kaip nešiosis,
O suknelė tai tokia:
user posted image

Atsakyti
QUOTE(mildute6 @ 2011 03 22, 12:01)
Tai pirmoji (nors ne visai) mocherinukė. Tačiau pats procesas patiko, ir dar siūlai nebrangūs. Tik kad nežinau kaip nešiosis,


nuostabi suknelė.. Šaunuolė....Gal schemute su paaiškinimais pasidalintum ax.gif
Atsakyti
Sveikos,

Dekui už puikią temą, sudominusią daugelį lankytojų. Gal kas galėtų paaiškinti, kad ir pateiktos schemos sutartinius ženklus. Ką reiškia tie skaičiukai prieš juos.
Taip pat noreciau sužinoti kelinto numerio virbalais megzti tokią suknutę.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo R_dalia: 22 kovo 2011 - 11:20
QUOTE(mildute6 @ 2011 03 22, 12:01)
Sveikos
šauni temelė  thumbup.gif
Aš ne per seniausiai nusimezgiau mocherinukę ir paprastą.  Ir siūlus naudojau Yarn Art "angora de luxe". Tai pirmoji (nors ne visai) mocherinukė. Tačiau pats procesas patiko, ir dar siūlai nebrangūs. Tik kad nežinau kaip nešiosis,
O suknelė tai tokia:
user posted image



"Yarn Art "angora de luxe" kiek reikėjo siūliukų ir kokio numerio virbalais ji megzta. Tai išties labai geras "papigintas" (ne daiktas pigus, bet siūlai pigesni už moherinius) moherinukės varintas.
Atsakyti
Naudojausi šitos suknelės schemute
https://picasaweb.go...261027808258962
https://picasaweb.go...261185890942866
https://picasaweb.go...261197904391618

1 su trupučiu matkiuko sunaudojau. Mezgiau 3,5 Nr. šiaip mano ūgis mažas 1,56
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mildute6: 22 kovo 2011 - 11:43