Įkraunama...
Įkraunama...

Kosmetikos priemones gaminamės pačios - IX tema

QUOTE(Palomina @ 2011 03 24, 21:07)

Aciu smile.gif
Atsakyti
[quote=Ievulyte,2011 03 24, 19:05]
vit.E neitakoja alieju ar hidrolatu atsiskyrima. Jei nedesit emulsinio vasko, tai nesusijungs aliejai su hidrolatu, nebent darysit be vasko krema su sviestmedziu.
Papildyta:

taip, krema gaminsiu su sviestmedziu be emulsinio vasko, tai gal tas vit. E dideles itakos neturi, kai be biciu vasko gaminsiu.
Atsakyti
[quote=ssaule,2011 03 24, 23:00]
[quote=Ievulyte,2011 03 24, 19:05]
vit.E neitakoja alieju ar hidrolatu atsiskyrima. Jei nedesit emulsinio vasko, tai nesusijungs aliejai su hidrolatu, nebent darysit be vasko krema su sviestmedziu.
Papildyta:

taip, krema gaminsiu su sviestmedziu be emulsinio vasko, tai gal tas vit. E dideles itakos neturi, kai be biciu vasko gaminsiu.
[/quote]


jei turit, imaisykit koki kvieciu gemalu alieju - jame labai daug vit E.
Atsakyti
Mergaites, gal galetumete ideti nuoroda, kaip pasigaminti tas plyteles, kurios ant veido tirpdamos virsta pieneliu? neberandu kazkaip as to receptelio... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(lapuaite @ 2011 03 25, 11:40)
Mergaites, gal galetumete ideti nuoroda, kaip pasigaminti tas plyteles, kurios ant veido tirpdamos virsta pieneliu? neberandu kazkaip as to receptelio... doh.gif

Sios temos 5psl mirksiukas.gif
Atsakyti
radau straipsniuka apie glicerina, labai nedave jis man nakti ramybes lotuliukas.gif bijau, kad sia tema galima diskutuot lygiai tiek pat, kiek buvo diskutuota apie GSE - naturalus jis konservantas ar prideta jame konservuojanciu agentu. Kiek man susidare vaizdas, tai tepant gryna, tikrai galima odai bedos padaryt, bet derinyje su vandeniu, aliejum, kaip kad kreme, jis atlieka drekiklio funkcija ir odos tikrai nenusausins.



glycerin

Also called glycerol or glycerine; it is present in all natural lipids (fats), whether animal or vegetable. It can be derived from natural substances by hydrolysis of fats and by fermentation of sugars. It can also be synthetically manufactured. Whether natural or synthetic, glycerin is a humectant and extremely hygroscopic, meaning it readily absorbs water from other sources. So, in part, glycerin works because of its ability to attract water from the environment and from the lower layers of skin (dermis) increasing the amount of water in the surface layers of skin. Another aspect of glycerin’s benefit is that it is a skin-identical ingredient, meaning it is a substance found naturally in skin. In that respect it is one of the many substances in skin that help maintain the outer barrier and prevent dryness or scaling.

Humectants such as glycerin have always raised the question as to whether or not they take too much water from skin. Pure glycerin (100% concentration) on skin is not helpful and can actually be drying, causing blisters if left on too long. So a major drawback of any humectant (including glycerin) when used in pure form is that they can increase water loss by attracting water from the lower layers of skin (dermis) into the surface layers of skin (epidermis) where the water can easily be lost into the environment. That doesn’t help dry skin or any skin type for that matter. For this reason, glycerin and humectants in general are always combined with other ingredients to soften skin. Glycerin combined with other emollients and/or oils is a fundamental cornerstone of most moisturizers. (Source: Skin Therapy Letter, February 2005, pages 1-8) What about products touting their high levels of glycerin? There is no research showing higher amounts of glycerin have any increased benefit for skin. The research shows a combination of ingredients including glycerin, dimethicone, petrolatum, antixoxidants, fatty acids, lecithin, among many others, are excellent for helping skin heal, reduce associated dermatitis, and restore normal barrier function if used on an ongoing basis (Sources Clinical Experiments in Dermatology, January 2007, pages 88-90; American Journal of Clinical Dermatology, April 2003, pages 771-788; Journal of Molecular Medicine, February 2008, pages 221-231; British Journal of Dermatology, July 2008, pages 23-34; Skin Pharmacology and Physiology, January 2008, pages 39-45). When properly formulated, glycerin shores up the skin’s natural protection by filling in the area known as the intercellular matrix and by attracting just the right amount of water to maintain the skin’s homeostasis. There is also research indicating that the presence of glycerin in the intercellular layer helps other skin lipids do their jobs better (Sources: American Journal of Contact Dermatitis, September 2000, pages 165–169; and Acta Dermato-Venereologica, November 1999, pages 418–421).


saltinis
Atsakyti
gal kokiu paprastu kuno purskikliu receptu pasidalintumete? 4u.gif jei vandeni su ali ax.gif
Atsakyti
Merginos,
pasigaminau anticeliulitini kuno sveitikli pagal AZ recepta. Citrinu EA atmatavau 0.5 ml sauksteliu (nes nemazai reikejo). Kai jau ploviau visa gaminimo "tara" tai nuo saukstelio ta plasmase tarsi luptis pradejo doh.gif nu lyg istirpino ja citrinu EA. Duse sveitikli kabinau su plastikine spec. mentele ir pastebejau, kad ir ji man kazkokia nebeskaidri pasidare, matosi, kad citrinu EA kiekis ir ja paveike doh.gif Dabar vis einu tikrinti ar "neistirps" man indelis, kuriame scrub'uka laikau biggrin.gif
Neturiu patirties visai su eteriniais.... sakykit ar cia grynai del citrinu EA, ar jie visi tokie? Tai jei jis plasmase taip itakoja, tai kaip su kuno oda bus unsure.gif
Ir dar klausimas, ar po tokio kuno sveitiklio uzsitepus krema/geli/alieju su anticeliulitiniais EA, nebus per daug visko? Poveikis tai kaip suprantu turetu buti neblogas ir jei tokias priemones naudoti tik menesi laiko, o tada daryti pertrauka, plius vasara su tokiu kiekiu eteriniu nelabai jau gerai bus.
Kaip jus galvojat? nu bijau as tu eteriniu kaip v.... kryziaus biggrin.gif man cia atskiras mokslas blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Liurda @ 2011 03 25, 14:59)
Merginos,
pasigaminau anticeliulitini kuno sveitikli pagal AZ recepta. Citrinu EA atmatavau 0.5 ml sauksteliu (nes nemazai reikejo). Kai jau ploviau visa gaminimo "tara" tai nuo saukstelio ta plasmase tarsi luptis pradejo  doh.gif nu lyg istirpino ja citrinu EA. Duse sveitikli kabinau su plastikine spec. mentele ir pastebejau, kad ir ji man kazkokia nebeskaidri pasidare, matosi, kad citrinu EA kiekis ir ja paveike  doh.gif  Dabar vis einu tikrinti ar "neistirps" man indelis, kuriame scrub'uka laikau  biggrin.gif
Neturiu patirties visai su eteriniais.... sakykit ar cia grynai del citrinu EA, ar jie visi tokie? Tai jei jis plasmase taip itakoja, tai kaip su kuno oda bus  unsure.gif
Ir dar klausimas, ar po tokio kuno sveitiklio uzsitepus krema/geli/alieju su anticeliulitiniais EA, nebus per daug visko? Poveikis tai kaip suprantu turetu buti neblogas ir jei tokias priemones naudoti tik menesi laiko, o tada daryti pertrauka, plius vasara su tokiu kiekiu eteriniu nelabai jau gerai bus.
Kaip jus galvojat? nu bijau as tu eteriniu kaip v.... kryziaus  biggrin.gif man cia atskiras mokslas  blush2.gif


o koks bendras kiekis anticeliulitinio sveitiklio? As deciau ne daugiau 0.5%, nes citrusu ea tikrai gan "agresyvus".

Kazkada esu girdejus, kad nuo celiulito labai cool yra kavos tirsciai su greipfrutu ea, tai dar kokio aliejuko ivarvinus ir kofeino pridejus manau butu geras sveitiklis.
Atsakyti
QUOTE(Ievulyte @ 2011 03 25, 15:15)
o koks bendras kiekis anticeliulitinio sveitiklio? As deciau ne daugiau 0.5%, nes citrusu ea tikrai gan "agresyvus".

Kazkada esu girdejus, kad nuo celiulito labai cool yra kavos tirsciai su greipfrutu ea, tai dar kokio aliejuko ivarvinus ir kofeino pridejus manau butu geras sveitiklis.


Recepte nurodyta 3 proc. 100 ml. As kiek maziau pyliau ir dariau puse kiekio, nes tik 1k/savaite sveitikli naudoju.
Kiek receptu AZ pasistudijavau, tai ten visur nemazi kiekiai EA ieina i anticeliulitines priemones. Juk kitaip gal ir poveikio nebutu g.gif
Atsakyti
QUOTE(SaDa @ 2011 03 22, 15:16)
neatsimenu kuri is mergaiciu buvo ikelus si recepta:
Plyteles veidui valyti
2.5ml sviestmedzio (nepakeiciamas)
1ml kokoso (nepak.)
3,5ml kakavos sviestas (nepak.)
2.5ml emulsiklio N1 Nr.1 emulsini is AZ
0,5ml jojoba arba kokio kito skysto

viska istirpinti, ir i saldytuva kuriam laikui, o paskui tiesiog vonioje laikyti.
Bandziau daryti su kitais aliejais, bet sis receptas man labiausiai patiko. Plytele galima ir makiaza nuvalyti

tai man klausimas ar saldo formelese, ar supjausto paskui susalusi plytelemis. Ar vietoj emulsiklio galiu deti vaska, nes neturiu emulsiklio sad.gif?


o jei neturiu emulsiklio N1 Nr.1 is AZ
ar galima ji pakeisti, jei taip tai kokiu kitu produktu?
Atsakyti
QUOTE(Liurda @ 2011 03 25, 15:45)
Recepte nurodyta 3 proc. 100 ml. As kiek maziau pyliau ir dariau puse kiekio, nes tik 1k/savaite sveitikli naudoju.
Kiek receptu AZ pasistudijavau, tai ten visur nemazi kiekiai EA ieina i anticeliulitines priemones. Juk kitaip gal ir poveikio nebutu  g.gif


aromaterapijos knygoj raso, kad ea naudot galima nuo 0.5-3%, priklausomai nuo to, kokia jautri oda, amziaus grupes, ea stiprumo ir galimybes, kad dirgins. 3% jau gan stipru, ypac su citrusais darant. Reik bandyt ant odos, jei nedirgins, oda toleruos, tai liux 4u.gif
Atsakyti