Įkraunama...
Įkraunama...

Kokioj bažnyčioj krikštijot (-ysit) vaiką?

QUOTE(Blue_rose @ 2009 07 28, 00:05)
Mes krikstysim Suderves baznycioj  ax.gif

Sveika, mes t.p. krikstysim cia, sia savaite, o kada jus?
Atsakyti
Mes nusprendėm krikštyti savo parapijos -Aleksoto bažnyčioj. Pati bažnyčia kukli, nedidukė bet man jauki pasirodė ir kunigas paliko šiltą įspūdį.
Atsakyti
mes krikstyjom šv. Mergeles Marijos nekalto prasidejimo baznycioje ( Žveryne, Vilniuje). Ten tuokemes, krikstyjom pirmaji sunu, tai ir antraji nusprendem pakrikstyti cia. Be to, ten "dirba" labai fainas kunigas thumbup.gif
Atsakyti
As savo dukryte krikstyjau Telsiuose,mazojoje baznycioje.Esu labai patenkinta,ceremonija buvo labai grazi.Negalejau sulaikyti asaru wub.gif
Atsakyti
QUOTE(zibube @ 2009 07 27, 08:23)
Šį savaitgalį tapau krikšto mama, krikštasūnį pakrikštinom Vytauto bažnyčioje, apeigos buvo labai gražios, deja per daug vaikų buvo krikštinama (apie 10) dėl to gavosi nemažas šurmulys ir apeigų grožis nublanko. Kas liečia auką bažnyčiai, tai niekas nesakė kiek reikia dėti. Po apeigų nuėjus pas kunigą pasiimti krikšto liudijimo, krikšto tėveliai dėjo pinigėlius į pintą krepšelį, kadangi prieš mus ėjo nemažai žmonių, tai matėm,kad praktiškai visi aukojo po 50 Lt, kiti ir 30 dėjo. Mes taip pat aukojom 50, tik dėjom i vokelį ir jį padėjom į ta krepšelį smile.gif


Mūsų vaikučio krikštynos buvo aną savaitgalį Kaune Vytauto Didžiojo bažnyčioj. Kai užrašinėjau vaikiuką krikštui, kunigui sakiau, kad man labai svarbu, jog būtų vieno vaikučio krikštynos. Tada man pasakė, kad šeštadienį vasarą niekada nebūna vieno vaikučio, o be to, ir nėra vietos, ir pasiūlė rinktis sekmadienį (iš mano norėtų dviejų savaitgalių) vieną iš dviejų laikų 11 arba 13 val. Abu laikai buvo laisvi, tai aš pasirinkau vėlesnį ir sąraše (kunigo registracijos knygelėje) mes buvome vieni. Nepilnai prieš savaitę iki krikštynų atsitiktinumo dėka, sužinojau, kad vieni mūsų kviestų svečių buvo paprašyti pafotografuoti savo draugus su krikštijamu sūneliu tą pačią dieną ir valandą toje pačioje bažnyčioje. Jaučiausi labai nesmagiai, kad būsime ne vieni...nes juk užsirašėme vieni, nes kitom dienom "nebuvo vietos", o krikštynų dieną išvydom tuo pat metu krikštijamus 7 vaikučius! Jaučiausi tikrai apgauta, nes tada galėjome rinktis bet kurią dieną, bet ne, rinkomės vos ne stebuklingą datą, kad butume vieni...
Po krikšto zakristijoje krikšto tėtis turėjo ne paaukoti bažnyčiai, bet paduoti tiesiai kunigui "auką", davė 20 Lt, tai kunigas pareiškė, kad per mažai, tai padavė 50 Lt (aš tuo metu nemačiau). Tada kunigas bažnyčioje priėjo prie mūsų - tėvų - ir pasakė "man krikšto tėtis davė 20 Lt, po to 50 Lt, negi jūs tik tiek vertinate krikštą?". Mes kažkaip pasimetėme, kad kunigas atėjo iš tėvų prašyti daugiau pinigų, nes nieko panašaus gyvenime nebūčiau galėjus įsivaizduoti, o jis "tai ne, ne, gerai, jei tik tiek vertinate". Mes nieko jam neatsakėme ir nuėjome.
Žinot, man labai nesmagu dėl tokių kunigų, kurie krikštynas vertina pinigais. Tada tegul prie durų išsikabina kainoraščius, kiek kainuoja bažnytinės paslaugos ir tegul jų nevadina aukomis. Juk visi žmonės krikštynas daro taip, kaip išgali, vieni tik pietus, kiti su dviejų dienų sodyba, todėl gal vieni gali paaukoti tiek, o kiti daugiau.
Mano draugė krikštijo savo vaikutį prieš 9 mėn. Šv.Onos bažnyčioje ir jos vaikutis buvo vienas, tai jie padavė 50 Lt, tai kunigas net virš valandos visą ceremoniją vedė.
Parašiau savo patirtį tiems, kam pinigai nėra svarbiausias dalykas pasaulyje, už kuriuos būtų galima NUSIPIRKTI KRIKŠTĄ.
Atsakyti

Parašiau savo patirtį tiems, kam pinigai nėra svarbiausias dalykas pasaulyje, už kuriuos būtų galima NUSIPIRKTI KRIKŠTĄ.



Mes irgi svajojome sioje baznyteleje krikstyti mergyte, bet kadangi musu vestuves joje buvo, jau zinojome,kad kunigelis "megsta pinigelius". Per vestuves musu paprase aukos, kuri pas juos, kunigo zodziais - nuo 350lt....

O krikstijom mazyte Liskiavos baznytelej. Ja pasirinkom todel, kad tikrai grazi baznycia, turinti istorija....krikstijami po viena vaikuciai, grazi gamta Liskiavoj!
Atsakyti
QUOTE(Dovilytiado @ 2009 09 05, 20:25)
Parašiau savo patirtį tiems, kam pinigai nėra svarbiausias dalykas pasaulyje, už kuriuos būtų galima NUSIPIRKTI KRIKŠTĄ.
Mes irgi svajojome sioje baznyteleje krikstyti mergyte, bet kadangi musu vestuves joje buvo, jau zinojome,kad kunigelis "megsta pinigelius". Per vestuves musu paprase aukos, kuri pas juos, kunigo zodziais - nuo 350lt....

O krikstijom mazyte Liskiavos baznytelej. Ja pasirinkom todel, kad tikrai grazi baznycia, turinti istorija....krikstijami po viena vaikuciai, grazi gamta Liskiavoj!

Mums taip pat pasakė Tas Kęstuti berods, tai irgi nėriau iš ten ir susituokėmė parapijos bažnyčioje. O dabar vaikus krikštysime Kačerginės koplytėlėje. Nes man ten labai gražu, arti Kaunas ir Nemunas, tad galėsime paleisti laivelius su linkėjimais blush2.gif
Atsakyti
Mes zadame krikstyti ateinanti svtgl Kernaves baznycioje, aukosim baznytelei manau gal 100 litu g.gif
Atsakyti
Mes neapsisprendeme 100 ar 50 lt aukoti-pasirinkome beveik viduriuka-80 smile.gif kunigelis patenkintas liko smile.gif
Atsakyti
O kada jus duodat pinigelius? pries ceremonija ar po jos? ax.gif
Atsakyti
mes daveme pries, kai supilde visus dokumentus..
Atsakyti
QUOTE(Axxa @ 2009 09 04, 12:13)
Kai užrašinėjau vaikiuką krikštui, kunigui sakiau, kad man labai svarbu, jog būtų vieno vaikučio krikštynos <...> nes juk užsirašėme vieni, nes kitom dienom "nebuvo vietos", o krikštynų dieną išvydom tuo pat metu krikštijamus 7 vaikučius! Jaučiausi tikrai apgauta, nes tada galėjome rinktis bet kurią dieną, bet ne, rinkomės vos ne stebuklingą datą, kad butume vieni... <...> Tada kunigas bažnyčioje priėjo prie mūsų - tėvų - ir pasakė "man krikšto tėtis davė 20 Lt, po to 50 Lt, negi jūs tik tiek vertinate krikštą?".

Axxa, įsivaizduoju kaip turėjo būti nesmagu unsure.gif Kunigui nepasakėte, kad jis Jums sumelavo? Manau, drąsiai galėjote pasakyti, kai jis priėjo prašyti (geriau tiktų kaulinti) dar pinigų, jeigu jautėtės apgauti.
Apie tos bažnyčios biznį gandai sklando jau seniai, faktai tą ir įrodo cool.gif Neliūdėk 4u.gif
Atsakyti