QUOTE(leber @ 2011 03 16, 00:35)
Aš vis dar aiškiai nesuprantu kas tu esi alkoholikui, ar pati juo esi? Nėra kaip pakomentuoti, nes man neaišku iš kokios varpinės tavo pozicija.
Na, jeigu komentavimas bus toks, kad žmogus, neturintis tam tikros kasdieninės patirties, negali suvokt, kas tai yra per liga, tai mes veltui gaišime laiką. Nes tada išeina, kad žmogus nepajėgus išmanyt, kas yra aukšta temperatūra, jeigu jis sirgęs gripu, o ne angina.
Taip. Šeimoje esame beveik abstinentai. Aš iš prigimties (nuo tiek, kiek save atsimenu) negaliu išgerti vyno per vakarą daugiau kaip šimto gramų. Daugiau man nebesanu ir nebegaliu savęs priversti. Nelabai tolimoje giminėje (mano) turėjome artimą giminaitį giminės gėdą. Dabar jis nebegeria. Sako, kad dabar prilaiko sūnus.
Su vyru yra kitaip. Jo pusėje (giminėje) to gėrio esama daugiau ir ryškiau. Todėl jis, turėdamas gerų pavyzdžių, gėrimo saugosi. Kaip tai pasireikšdavo jaunystėjė? Ogi taip: jei su draugais būna kasdieniniai nugėrimai (kad ir alaus), jis vieną dieną geria, kitą griežtai ne. Kadangi gėrimo kiekis tą pirmąją dieną būdavo irgi atitinkamai nedidelis, tai tą antrąją nelabai ir būdavo nuo ko gydytis. Bet jis sakydavo aiškų ne, nesvarbu kompanija, autoritetai ar kitos privalomos aplinkybės. Jis turėjo vieną savo artimą giminaitį, kuris iki trisdešimties metų negėrė nė lašo (!). Paskui jis užsiėmė chaltūromis ir dabar jis jau nebeturi nei šeimos, nei namų. Tiksliau, namuose jis gyvena vienas, bet jie užrašyti, siekiant išsaugoti jam pastogę, kitiems giminaičiams (todėl mintyse sureagavau į vieną čia pasakotą atvejį, kai žmona jaučiasi žygdarbį padariusi, kad paliko vyrui namus
; duok Dieve, kad ši dovana vis dar sėkminga).
Mūsų sūnus negeria išvis. Didelis, bet dar nesavarankiškas. Ir pyksta, kai mes per šventes išgeriame. Paaiškinimai, kad mes gi nedaug, taip įprasta, jam negalioja. Jis alkoholiui (kaip ir rūkymui) jaučia pasibjaurėjimą. Pastaruosius dvejus metus dėl šventos ramybės net per Naujuosius negėrėme (buvome vieni). Ačiū Adai, to komplekso, kad gal negerai negerti visiškai, baigiu atsikratyti. Dabar laukia sūnaus svarbus gimtadienis. Panašu, kad mudu su juo kelsime sulčių taurę teks dar greičiausiai taikytis prie artimų atvykusių giminaičių; nors jau pradedu manyt, kad gal ir to neverta. Šiuo požiūriu, man vienodai, ką pagalvos geriantis giminaitis (vienas toks jau buvo, kai neišgėriau su juo iki dugno, po baliaus net demonstratyviai neatsisveikino).
Alkoholis mūsų namuose kartais dėl progų perkamas, bet, progai pasibaigus, dar laikomas kiek, paskui liejamas lauk. Kad jį būtina išgerti, man negalioja. Jau greičiau maisto, kad nesugestų, perteklių suvalgysiu, bet alkoholio ne.
Tai tiek tos priešistorijos.
BET...
Nėščia būdama išgėriau šešis Bielyj aist butelius, po šaukštą. Tokia buvo gydytojų metodika. Brendis man išvis neskanus, bet buvo liepta gerti kaip vaistus. Teigta, kad per placentą nepersiduoda. Gyvenimas parodys...
Sūnus negeria, kaip sakiau. Bet nepaisant to Gandro, jis turi
galimą genetinį paveldimumą. Vaikams nepersiduoda, bet va anūkams...
Tai reiškia, kad mes dar turime ir senelį.
Kuris gali net bandyt vestuves, būdamas svečias, išardyt, nes piršlys buvo pakartas
neteisingai
Ir jis gali būti visiškai nuoširdžiai... teisėju
. Žodžiu, kai paplaukia, žmogus nebeskiria realaus gyvenimo nuo žaidimo. Viena, jam taip būna nedažnai dėka žmonos. O tai valdinga moteris.
Tai va. Dabar mano rašliavą galima ištrinti.
Su man žinomomis ligomis lyginau dėl didelės patirties, bet gaila, kad tokia patirtis nemažai daliai žmonių čia yra kinų kalba. Pasistengsiu, kiek įmanoma, jos nevartoti.
Papildyta:
QUOTE(flamenko @ 2011 03 16, 08:57)
Jūs, gerbiamoji, šioje temoje tiesiog viduriuojate žodžiais, o naudos iš to jokios- tik smarvė lieka
.
Keista, bet visai nuo šių žodžių neįsiskaudinau.
Matyt, aklimatizavausi.