Įkraunama...
Įkraunama...

Puošiame balkonus VIII tema

gal portulakos 4u.gif
auginu jas gelyne, daug zieduku, grazu ax.gif jos siltu krastu geles..bet labai gajos ir pas mus smile.gif
Atsakyti
smile.gif+2011 06 10, 09:00-->
QUOTE(Snieguole smile.gif @ 2011 06 10, 09:00)
Anikita, labai gražu  drinks_cheers.gif
Įkeliu savo balkoną:

Labai grazu thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(anikita @ 2011 06 12, 07:13)
gal portulakos 4u.gif
auginu jas gelyne, daug zieduku, grazu ax.gif  jos siltu krastu geles..bet labai gajos ir pas mus smile.gif

Jes, taip! Sakiau, kažkas panašaus pavadinime biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

user posted image
Darželius, o ypač alpinariumus, balkonus vasaromis puošia portulaka grandiflora - stambiažiedė portulaka (angliškai rose moss, čekiškai šrucha velkokvětá, vokiškai Portulakröschen).

Ji apibūdinama panašiai kaip paprastoji portulaka. Taip pat vienmetė mažaūgė gėlė šliaužiančiais stiebais, bet dideliais ryškiais (ne vien geltonais) žiedais. Žydi visą vasarą iki rugsėjo mėnesio. Geriau auginti balkonuose ir terasose. Saulėtoje, šiltoje vietoje gausiai žydi. Balandžio mėnesį reikia pasėti į išsigulėjusią, smėlėtą žemę vazonuose. Sėklas labai plonai užberti žeme, kiek prispausti. Temperatūra 15 laipsnių C, drėgnumas vidutinis. Kai sudygsta, laikyti šviesioje ir sausoje vietoje, kad neįsimestų puvinys. Kiek paaugusius sėjinukus pasodinti po vieną į vazonus ir pastatyti ant saulėtos palangės; gegužės mėnesio pabaigoje pasodinti lauke. Lauke galima sėti gegužės pradžioje. Geriau žydi nelabai trąšioje žemėje. Vasarą kas dvi dienas gausiai laistyti. Peržydėjusius žiedus šalinti. Žinoma, jeigu vasara lietinga, tai portulakų žiedais beveik neteks džiaugtis. Rugpjūčio mėn. rekomenduojama pjauti ūglius nuo gražiausių veislių. Sodinti po vieną mažuose vazonuose į smėlį. Žiemoja sausoje, vėsioje, saulėtoje vietoje. Portulaka nėra labai populiari kaip kambarinė gėlė, bet vis dėlto tinka auginti ir kambaryje.

user posted image

Papildyta:
o šlamutis įsišaknyja įsmeigtas į žemę? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Partizanė @ 2011 06 12, 14:15)

o šlamutis įsišaknyja įsmeigtas į žemę? biggrin.gif

Taip - pavasarį pirkau 10, o auginu jau 18 thumbup.gif , viršūnėlės buvo nukirptos ir pasodintos į vazonėlius ax.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 06 12, 15:19)
Taip - pavasarį pirkau 10, o auginu jau 18 thumbup.gif , viršūnėlės buvo nukirptos ir pasodintos į vazonėlius ax.gif

puiki, aš irgi, tai nujausdama įkišau vieną viršūnėlę į tokią šiaip sau kompoziciją, kad prigytų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Partizanė @ 2011 06 12, 18:03)
puiki, aš irgi, tai nujausdama įkišau vieną viršūnėlę į tokią šiaip sau kompoziciją, kad prigytų smile.gif

Žinoma, kad prigis mirksiukas.gif
Atsakyti
o cia mano balkoniukas ax.gif
user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Rutele_S @ 2011 06 13, 08:28)
o cia mano balkoniukas ax.gif
]


Fantastika bigsmile.gif
nu ir mano kada nors žydės, ir irgi pasigirsiu tada tongue.gif viską pati daiginau , bet gal per vėlai pradėjau pirmą kartą juk patirties trūksta , bet manau po poros savaičių ir pas mane bus žiedų , tik kažkaip pėlėžirniai mano džiūsta gal jiems saulės per daug, o ką dar man vijoklinio galite pasiūlyti ?
Atsakyti
ir as pirmakart is seklu bandziau, kazkaip pagailejau pinigu geresnem idomesnem seklom, nes nezinojau ar kas gausis, bet kitamet jau negailesiu biggrin.gif tik blogai tas jog jos ne svyrancios o darzelines reiskia krumines, vat. pigiu svyranciu neradau kazkaip doh.gif o sios, kadangi aukstos, nuo vejo buna luzta stiebelis ar iskyla, yra tokiu pora gelyciu, labai gaila verysad.gif manau svyrancios, ne taip kentetu nuo to g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rutele_S @ 2011 06 13, 09:28)
o cia mano balkoniukas ax.gif


labai gražu wub.gif
Atsakyti
QUOTE(anikita @ 2011 06 12, 07:13)
gal portulakos 4u.gif
auginu jas gelyne, daug zieduku, grazu ax.gif  jos siltu krastu geles..bet labai gajos ir pas mus smile.gif


siais metasi sejau portulaka, bet taip prastai sudygo, tiesiog katastrofiskai, o as i ja tiek vilciu dejau, nes balkonas pas mane pietinis, o joms kaitra nebaisi. tai is keliu nusususiu daigu isgyveno tik 2 verysad.gif nu bet tie du auga gelyne, ziuresiu kas cia is ju bus, kaip zydes...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 13 birželio 2011 - 09:15
Rutele, dailus balkoniukas smile.gif

QUOTE(Margareta @ 2011 06 13, 09:13)
siais metasi sejau portulaka, bet taip prastai sudygo, tiesiog katastrofiskai, o as i ja tiek vilciu dejau, nes balkonas pas mane pietinis, o joms kaitra nebaisi. tai is keliu nusususiu daigu isgyveno tik 2  verysad.gif  nu bet tie du auga gelyne, ziuresiu kas cia is ju bus, kaip zydes...

aš galvoju gal kur bus nusipirkti? nepatiko aprašyme sakinys "laistyti kas antrą dieną" biggrin.gif
Atsakyti