Įkraunama...
Įkraunama...

Puošiame balkonus VIII tema

QUOTE(Neili @ 2011 03 11, 17:54)
man pikiavimas pasiteisina visada geriau, kai pikiuoju kuo mazesnius augaliukus, jie kazkaip labai greitai prisitaiko ir pradeda sparciau augti, todel pikiuoju as labai mazus daigelius  tongue.gif

o kiek kuo mažesni, konkrečiau? kai pasirodo pirmieji lapeliai, ar kai pasirodo pirmieji tikrieji lapeliai? 4u.gif

QUOTE(Tropic@~ @ 2011 03 11, 18:21)
Tai kaip supratau visas procesas vyksta sitaip : i koki inda/vazona/kibira pripilat zemiu, suberiat seklas, palaukiat kol sudygs, tada pikiuojat ir sodinat i didiji vazona, kuriame ir augs visa vasara. Taip?  blush2.gif

sėti reikia jokiais būdais ne į vazoną ar kibirą o į plokščią indą, pvz plastikinę skaidrią dėžutę nuo pyrago (labai geros foto aukščiau su lobelijom). o sudygusias pikiuoti rekomenduojama į tokius mažus plastikinius juodus indukus, vadinamus daigyklom, jie kavos/arbatos (mažo) puodelio dydžio daugmaž. o tada ten paaugus iki krūmeliuko, tada jau persodint į pastovią vietą (lovį). šitaip augaliukui ideliausia.
galima tą persodinimo į mažą induką etapą praleisti, ir išipikiuot į pastovią vietą, bet... augalas auginsis šaknis, plėsis ten apačioje ir lėtai augs į viršų. kai kaimynės jau puikiuosis žiedais, taviškis dar lapiuosis.
čia kalbu ir prateitametės patirties, todėl šiemet aš darau viską kaip reikia. o ir užsiėmimo yra biggrin.gif biggrin.gif
beje, yra kas dar kartelį persodinėja. įterpia vieną persodinimo stadiją - į tuos kavos/arbatos dydžio puodelius susodina po tris o paskui persodina po vieną.
PATAISYKITE MANE EKSPERTĖS JEI KAŽKĄ NE TAI PATARIAU.



dabar tikrai noriu paklaust, kada pikiuojate, kiek augaliukas būna užaugęs. nes pvz iš daigyklinės mažos kempinėlės tik sudygusias dichondras aš supikiavau į indelius, norėjau pakast giliau, kad nestyptų. joms patiko.
Atsakyti
QUOTE(Partizanė @ 2011 03 11, 18:38)
sėti reikia jokiais būdais ne į vazoną ar kibirą o į plokščią indą, pvz plastikinę skaidrią dėžutę nuo pyrago (labai geros foto aukščiau su lobelijom). o sudygusias pikiuoti rekomenduojama į tokius mažus plastikinius juodus indukus, vadinamus daigyklom, jie kavos/arbatos (mažo) puodelio dydžio daugmaž. o tada ten paaugus iki krūmeliuko, tada jau persodint į pastovią vietą (lovį). šitaip augaliukui ideliausia.
galima tą persodinimo į mažą induką etapą praleisti, ir išipikiuot į pastovią vietą, bet... augalas auginsis šaknis, plėsis ten apačioje ir lėtai augs į viršų. kai kaimynės jau puikiuosis žiedais, taviškis dar lapiuosis.
čia kalbu ir prateitametės patirties, todėl šiemet aš darau viską kaip reikia. o ir užsiėmimo yra biggrin.gif  biggrin.gif
beje, yra kas dar kartelį persodinėja. įterpia vieną persodinimo stadiją - į tuos kavos/arbatos dydžio puodelius susodina po tris o paskui persodina po vieną.
PATAISYKITE MANE EKSPERTĖS JEI KAŽKĄ NE TAI PATARIAU.



O kad tau.. doh.gif as maniau ras ras ir yra o cia pasirodo tikrai yra ka veikti.. wacko.gif
Papildyta:
O kokia zeme naudojat daiginimui? Spec daigams ar belenkoki juodzemi? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Tropic@~ @ 2011 03 11, 21:16)

O kokia zeme naudojat daiginimui? Spec daigams ar belenkoki juodzemi?  g.gif

Dažniausiai naudoju skirtą daigams rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Tropic@~ @ 2011 03 11, 19:16)
O kad tau..  doh.gif as maniau ras ras ir yra o cia pasirodo tikrai yra ka veikti..  wacko.gif
Papildyta:
O kokia zeme naudojat daiginimui? Spec daigams ar belenkoki juodzemi?  g.gif

ras dva galima su tam tikrom nereikliom gėlėm. tagetėm, medetkom. pakako pikiuot vieną kartą - tiesiai į vazonėlį. yra gėlyčių, kur tiesiai paberi į vazoną ir jos auga smile.gif bent jau ramunėles arba tas kvepiančias dvirages leukonijas šitaip galima.



ei, paklausiu dar. o kokiame indelyje gražiausiai atrodo levandos ir ar reikia jas pikiuot ir tt ir pan. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Partizanė: 11 kovo 2011 - 20:28
apsamanojusiuose moliniuose bigsmile.gif
Pasižvalgymui:
user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
Papildyta:
Gal kas matė panašius vazonus
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Partizanė @ 2011 03 11, 18:38)
o kiek kuo mažesni, konkrečiau? kai pasirodo pirmieji lapeliai, ar kai pasirodo pirmieji tikrieji lapeliai?  4u.gif
sėti reikia jokiais būdais ne į vazoną ar kibirą o į plokščią indą, pvz plastikinę skaidrią dėžutę nuo pyrago (labai geros foto aukščiau su lobelijom). o sudygusias pikiuoti rekomenduojama į tokius mažus plastikinius juodus indukus, vadinamus daigyklom, jie kavos/arbatos (mažo) puodelio dydžio daugmaž. o tada ten paaugus iki krūmeliuko, tada jau persodint į pastovią vietą (lovį). šitaip augaliukui ideliausia.
galima tą persodinimo į mažą induką etapą praleisti, ir išipikiuot į pastovią vietą, bet... augalas auginsis šaknis, plėsis ten apačioje ir lėtai augs į viršų. kai kaimynės jau puikiuosis žiedais, taviškis dar lapiuosis.
čia kalbu ir prateitametės patirties, todėl šiemet aš darau viską kaip reikia. o ir užsiėmimo yra biggrin.gif  biggrin.gif
beje, yra kas dar kartelį persodinėja. įterpia vieną persodinimo stadiją - į tuos kavos/arbatos dydžio puodelius susodina po tris o paskui persodina po vieną.
PATAISYKITE MANE EKSPERTĖS JEI KAŽKĄ NE TAI PATARIAU.
dabar tikrai noriu paklaust, kada pikiuojate, kiek augaliukas būna užaugęs. nes pvz iš daigyklinės mažos kempinėlės tik sudygusias dichondras aš supikiavau į indelius, norėjau pakast giliau, kad nestyptų. joms patiko.


Ačiū , gera info , galima į pirmą žinutę kitoje temoje thumbup.gif tokiom žaliom kaip mes; Maniškiai pasieti 03 03 jau išdygo dauguma , aš plaunuoju balandį pikuoti ar ne per ilgai jiems bus cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Darsė @ 2011 03 11, 19:26)

Neili, ar tokias jau pikiuoji? g.gif




pikiuoju petunijas kai buna 5 lapiukai bet jei buna kelios su trimis tai irgi ispikiuoju ir tikrai pastebejau kad anksciau ispikiavus jos kazkaip greiciau uzauga. (turiu galvoje tikrus ir netikrus lapelius viso 5) ax.gif
Atsakyti
Apie Levandas ir man idomu. thumbup.gif O kokio vazono joms reikia? Auksto siauro? Zemo plataus? Kokio tipo ju saknys? g.gif
Papildyta:
Gal klausimas ir kvailas, bet su lauko gelem patirties visiskai neturiu.. blush2.gif kaip darot su zemem kai jau po vasaros visas nuzydejusias geles metat lauk? Ismetat ar paliekat vazonuose kitam sezonui? Ta prasme is vazonu tik geles israunat o vazonus su visom zemem pasidedat? Ar kiekvienam sezonui reikia nauju zemiu? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Neili @ 2011 03 12, 01:07)
pikiuoju petunijas kai buna 5 lapiukai bet jei buna kelios su trimis tai irgi ispikiuoju ir tikrai pastebejau kad anksciau ispikiavus jos kazkaip greiciau uzauga. (turiu galvoje tikrus ir netikrus lapelius viso 5) ax.gif

drinks_cheers.gif Šitą ir aš pastebėjau... Palikau vienos rūšies petunijas ilgiau nepikiavus ir sustojo ju augimas... O tas kur ispikiavau laiku, labai greitai auga.
Atsakyti
Ikyresiu su savo klausimais.. lotuliukas.gif Ant visu seklu pokeliu yra nuoroda kokiais atstumais augaliukus sodinti. Ar laikotes ju? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tropic@~ @ 2011 03 12, 11:14)
Ikyresiu su savo klausimais..  lotuliukas.gif Ant visu seklu pokeliu yra nuoroda kokiais atstumais augaliukus sodinti. Ar laikotes ju?  smile.gif


geriau laikytis, nu su liniuote nematuoju, bet jei susodini per tankiai tai augaliukai skurstair neauga.
KAžkada pamenu mamai daviau petuniju daigu, nes atliko, ji nugrudo i kampus, na ir rezultatas, pas mane buvo ilgos vešlios, daug žydėjo, o pas ja pora siūlų su mažais žiedais.
KAd augalas būtų gražus, šaknim reikia vietos
Atsakyti
QUOTE(anikita @ 2011 03 11, 10:04)
lobelijas pikavau po viena-dvi, puikiai atsiskiria, saknys geros ax.gif i indelius sodinau po 4-ias.. 4u.gif nes kol kas nedideles..veliau gali tekti dar kart pikuot 4u.gif

O kodėl taip pikiavai? Lobelijos juk kupstais dalinamos g.gif
Atsakyti