QUOTE(Ramera @ 2011 06 06, 13:17)
O gal galėtumėte detalizuoti? Manau visos esame protingos moterys/merginos ir suprantame, kad visų poreikiai skirtingi
Na jei būčiau galutinai mintyse susidėliojusi, kokia lentelė man pati pačiausia, greičiausiai jau būčiau ją susikūrusi
, bet galiu pamėginti.
Labiausiai pasigendu lentelės apibendrinimo, t.y. kur žymėti, ar diena vaisinga, ar ne - šis dalykas visgi yra stebėjimų esmė ir turi būti įvardintas vienareikšmiškai, o ne svarstomas romantiškomis aplinkybėmis. (Jei pagal skirtingas taisykles (pvz. Doeringo taisyklei vietos nepalikta) interpretuoti galima ir vienaip, ir kitaip, tai irgi turėtų atsispindėti). Aš kadangi daugiau vadovaujuosi Kipliais, vaisingos fazės pabaigą žymiuosi raidėmis pagal jų siūlomas atitinkamas taisykles. Na o lytinius santykius manau prasmingiausia žymėtis gretimoje eilutėje.
Dar man asmeniškai nelabai prie širdies tas gleivių požymių gretinimas su "metų laikais" - gal ir vaizdu, bet kartu ir kelia pagundą žymėti ne taip, kaip yra, o kaip "turi būti" ir šiaip truputį painiava, kad po kelis kartus turi skaityti "pojūtis", "spalva" ir t.t. - žymiai greičiau būtų pildyti, jei šie vertinimo kriterijai būtų taip ir suskirstyti, o pabaigoje, kaip jau minėjau, aiškus apibendrinimas. Be to, būtinai atskirčiau išorinį ir vidinį gleivių vertinimą. Taip pat pridėčiau eilutę "tąsumas", nes tai bene objektyviausias gleivių požymis - galima vertinti cm.
Gleivių piko dieną ir tolesnę dienų numeraciją aiškumo dėlei norėtųsi kažkaip iškelti (ar pakartotinai žymėti) šalia grafiko.
Trukdžiams matuojant BT vienos eilutės gali ir nepakakti - kažkur reiktų žymėtis ir tikslų matavimo laiką, jei BT reikia pagal jį koreguoti (nors aišku galima kad ir virš grafiko).
Mm ir tepimui manau visiškai pakanka vienos eilutės, nes tai bet kuriuo atveju kraujavimas, tik skirtingo gausumo, ir šie požymiai niekada nepersidengs.
Kūno kalba. Čia suprantu, kad
Horo lentelė pritaikyta būtent jai. Norint universalaus varianto, turbūt geriausia palikti tiesiog tuščių eilučių, kad pati moteris įsirašytų, kokius požymius ji seka, nes jų tikrai gali būti daugiau ir įvairesnių, o kažkas iš išvardintų punktų visai neaktualu. Be to, verta pasilikti vietos ir naujiems pastebėjimams.
Bet čia gal daugiau apie popierinį lentelės variantą. Kuriant elektroninį, ne mažiau svarbu labai gerai apgalvoti, kas konkrečiai bus žymima langeliuose. Pvz. mm langelyje verta išskirti gausų, vidutinį, silpną kraujavimą, aiškų tepimą ir vos įžiūrimą kraujo priemaišą gleivėse. Na bet čia gal elementaru - gleivių požymius kur kas labiau reikia apgalvoti. Viską standartizuoti manau sudėtinga, todėl reikia pasilikti galimybę pastaboms: pakeistas termometras ar matavimo būdas, laiko persukimas, liga ir pan. Šiaip kuriant lentelę sau geriausia peržiūrėti kuo daugiau esamų variantų ir išsirinkti tai, kas aktualu. (Angliškų variantų nesukėliau, bet galiu atsiųsti el. paštu, kiek turiu išsisaugojusi).
❀ Tiesa - visai ne tai, ką galima įtikinamai įrodyti, bet tai, kas viską daro paprasta ir suprantama (A.de Sent Egziuperi)