QUOTE(not_MuM @ 2011 05 24, 12:09)
įdedu grafikiuką, nes noriu pasikonsultuoti
pagal taisyklę, kad 6 žemos temp, virš jų brėžiama linija ir paskui trečioji pakilimo temp pakilusi bent 0,2, tai suprantu, kad man čia braižydami O paankstino, nes trečioji turėtų būti bent 36,4, taip? tai dabar pasimečiau.. ar 18CD temp pakilimą vertinti kaip pirmąjį, ar jau kaip trečiąjį?
lauksiu patarimų
Sveika prisijungusi.
Fertilitis dengiamąją liniją braižo nevisai teisingai - iš tiesų ji turėtų būti puse, o ne visu langeliu aukščiau, nei šešios žemosios temperatūros (mūsuose įprasta BT reikšmes žymėti langelio centre, o dengiamąją liniją brėžti per liniją virš to langelio). Bet čia toks sutartinis dalykas, dėl vaizdumo, o šiaip reikia žiūrėti į pačius BT taškus - BT turi pakilti per 0,2 virš aukščiausios iš žemųjų temperatūrų (Tavo atveju pirmoji reikšmė kaip tik tiek ir pakilusi). Todėl man kur kas logiškesnis atrodo Kiplių aiškinimas - jie siūlo brėžti
žemų temperatūrų liniją (LTL) per aukščiausią iš šešių žemų temperatūrų taškų, tada 0,2 aukščiau -
aukštų temperatūrų liniją (HTL) ir žiūrėti, kaip pastarosios atžvilgiu išsidėsto jau pakilusios BT reikšmės. Tavo grafikas labai gražus ir aiškus - pirmoji pakilusi temperatūra (15 CD) siekia HTL, o kitos dvi nenukrenta pernelyg žemai, tačiau BT būtina sieti su gleivių požymiais. Jei gleivių piko diena tikrai buvo 17 CD, nevaisingosios fazės pradžia - ne anksčiau, kaip 20 CD vakaras (renkantis griežčiausią NŠP variantą - tik 21 CD vakaras).
❀ Tiesa - visai ne tai, ką galima įtikinamai įrodyti, bet tai, kas viską daro paprasta ir suprantama (A.de Sent Egziuperi)