Įkraunama...
Įkraunama...

Iš kur atsiranda vaikai?

QUOTE(muminukas @ 2011 03 07, 14:28)
mano vaikui irgi seniai šis klausimas rūpi, jau  ir žino apie sėklytes, kiaušinėlius ir pan. bet jam reikia smulkmenų  doh.gif kaip tas tėtis mamai tą sėklytę įdėjo  doh.gif pasakiau, kad susijungė organai. kas tie organai, kaip jie jungiasi? pasakiau, kad va, kaip už rankų laikais, tai irgi organai susijungia  blush2.gif ta prasme, kad organai yra ir širdis, ir plaučiai, ir pan., kad jų daug...

o geriausiai "išsisprendė" vaiko iš pilvo išėmimo klausimas. vaikas susinervino ir ėmė vardint: Tai kaip: per burną, per nosį, per bambą, per putytę išėmė? Aš  bigsmile.gif Taip, per putytę. Jis: Nenusišnekėk, aš rimtai klausiu  doh.gif

taigi šis klausimas mūsų šeimoje vis dar atviras. et, paprasčiau, kam cezarius daro...  biggrin.gif



geras, mano tai zino kad vaikai pilve gyvena, paskui vaziuoja mama i ligonine, kad vaikiuka isimtu, bet per ka dar neklausia
Atsakyti
QUOTE(eda9 @ 2010 12 15, 10:45)
Kaimynu mergaite irgi vienturte. Tai vis praso mamos nupirkti sese. Mama sako, kad pinigu neturi, tai taupo vaikas, centus renka ax.gif Man tai cia schmoll.gif
Siaip nemazai esu girdejus, kad 4-5 metu vaikai praso nupirkti,,, man cia nelabai skiriasi nuo tu laiku, kai mus kopustuose rasdavo ir gandrai nese smile.gif


Man neatrodo nieko baisaus, kad vaikas galvoja, jog vaikus pirkti reikia. Jau geriau, nei kai kurie keturmeciai vaikai kad pradeda pasakoti kaip ten tas leliukas isgimdomas.
Atsakyti
QUOTE(Ingulyte @ 2011 03 09, 22:02)
Man neatrodo nieko baisaus, kad vaikas galvoja, jog vaikus pirkti reikia. Jau geriau, nei kai kurie keturmeciai vaikai kad pradeda pasakoti kaip ten tas leliukas isgimdomas.


kitas klausimas - kodėl jie nusprendžia, kad vaikas perkamas? g.gif sakyčiau, tėvai vaikams meluoja, kai klausia apie vaiko atsiradimą.
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2011 03 07, 14:28)
mano vaikui irgi seniai šis klausimas rūpi, jau  ir žino apie sėklytes, kiaušinėlius ir pan. bet jam reikia smulkmenų  doh.gif kaip tas tėtis mamai tą sėklytę įdėjo  doh.gif pasakiau, kad susijungė organai. kas tie organai, kaip jie jungiasi? pasakiau, kad va, kaip už rankų laikais, tai irgi organai susijungia  blush2.gif ta prasme, kad organai yra ir širdis, ir plaučiai, ir pan., kad jų daug...

o geriausiai "išsisprendė" vaiko iš pilvo išėmimo klausimas. vaikas susinervino ir ėmė vardint: Tai kaip: per burną, per nosį, per bambą, per putytę išėmė? Aš  bigsmile.gif Taip, per putytę. Jis: Nenusišnekėk, aš rimtai klausiu  doh.gif

taigi šis klausimas mūsų šeimoje vis dar atviras. et, paprasčiau, kam cezarius daro...  biggrin.gif

Prieš porą mėnesių ir aš buvau tokioje situacijoje: mano pametinukai, ypač vyresnysis iš jų, tiesiog užbombardavo klausimais, bet jaučiau, kad mano atsakymai jų netenkina. Pasinaudojau savo didžiojo sūnaus "patirtimi": nupirkau knygą "Kaip aš atsiradau?" ir vieną vakarą visi drauge (ir su tėčiu, ir su vyresniuoju broliu) pasiaiškindami perskaitėme vietoje vakarinės pasakėlės. Nesakau, kad informacijos pateikimas toje knygoje man labai patiko - tiesiog neradau jai alternatyvos, o vaikams ši knygą puikiai tiko, smalsutis dar porą kartų ir pats ją perskaitė ir klausimai baigėsi. Be to skaityti knygą man kažkaip buvo paprasčiau, nei galvoti, kaip suprantamai paaiškinti tokius dalykus septynmečiui. Beje, po šios knygos skaitymo berniukai patys pradėjo vartoti žodžius "varpa", "makštis". Kartais net šypsena man prasprūsta, kai man perrenginėjant mažiukę įbėgęs sūnutis užsidengia akis: "Oi, man negalima matyti sesės makšties".

Beje, mūsų didysis šią knygą drauge su auklėtoja skaitė darželio priešmokyklinėje grupėje. Tuo metu sureagavau neutraliai: su mūsų šeimos požiūriu tai nesikirto, bet ypatingo sūnaus smalsavimo irgi dar nejaučiau, nežinojau, ar nepaskubėta. Tačiau dabar džiaugiuosi - pati pajaučiau, kokia tatai nelengva užduotis tėvams, dėkinga auklėtojai ir už parodytą būdą, kaip paprastai galima šiuos klausimus išaiškinti. O ir laikas greičiausiai buvo tinkamas - juk ir antrasis sūnus smalsauti pradėjo panašiu laiku, ir, kaip supratau iš jo, tai darželio draugų pokalbiai buvo pretekstas tam smalsavimui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Baltike: 10 kovo 2011 - 11:36
Mano 4m dukra yra nusprendus, kad leliukas per bambyte iseina, sako bambyte atsidaro ir uzsidaro... Tai kazkada nepamenu kaip, kad isejo kalba, kad leliukas per putyte iseina, tai manoji stojo piestu, "ne juk ten nera skylytes" lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif tai buvo juoko... ji mano, kaip nori manyti ir vis papraso sesutes... bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liucike: 11 kovo 2011 - 23:21
QUOTE(Liucike @ 2011 03 11, 23:19)
Mano 4m dukra yra nusprendus, kad leliukas per bambyte iseina, sako bambyte atsidaro ir uzsidaro... Tai kazkada nepamenu kaip, kad isejo kalba, kad leliukas per putyte iseina, tai manoji stojo piestu, "ne juk ten nera skylytes" lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  tai buvo juoko... ji mano, kaip nori manyti ir vis papraso sesutes... bigsmile.gif


panašaus amžiaus vaikams turbūt atrodo logiškiausia, kad per bambą išima drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Isila @ 2010 12 15, 11:42)
...Kaip brolis pilve atsirado, jo dar nedomina....

Maniškio vienas pirmų klausimų, sužinojus apie mano antrą nestuke.gif , buvo o kaip leliukas tavo pilvuke atsirado? kas jį ten įdėjo? doh.gif Jam dar nebuvo nė trejų, tokio klausimo visiškai nesitikėjau biggrin.gif Nenorėdama iškraipyti visko ir kurti pasakų, pasakiau, kad tėtukas. To užteko. Dabar jau ruošiuosi klausimams apie gimdymą cool.gif Jis supranta, kas leliukas auga, jį reikės išimti arba jis ateis pas mus , kol kas dar yra laiko, tai neklausia kaip išimsim... biggrin.gif
Bet vienu momentu buvo pasakęs, kad kai leliukas jau bus pas mus, tada jis bus leliukas ir man jį reikės susikrauti atgal į pilvelį doh.gif

QUOTE(Ingulyte @ 2011 03 09, 22:02)
Man neatrodo nieko baisaus, kad vaikas galvoja, jog vaikus pirkti reikia...

o iš kur atsiranda toks galvojimas? Vaikui taip buvo paaiškinta, jis kažkur girdėjo?..
Atsakyti
Kolkas mazajai aiskinau,tik tai kad tetis su mama mylejo vienas kita ir kad pilvukyje jis gyveno kuris laikas,o paskui gyditojai,jai padejo islysti is mamos pilvelio.
Atsakyti
Pas mus sio klausimo dar nekyla. bet gavom dovanu nescia barbe, kurios pilvukas nusiima ir ten leliuka galim ideti isimti. Tai manau bent jau kuri laika sio klausima nekels :)Juk ir taip viskas aisku biggrin.gif
Atsakyti
Taaaip, CP tikrai siuo atveju gera iseitis biggrin.gif Mano klause, kaip jam ten pilve sekesi augti ir kaip jis buvo isimtas, tai nieko slepti nereikejo, gerai, kad klausimas konkretus- apie JI. Randa teko parodyti.
Atsakyti
na maniske budama 3 metuku galvojo kad vaikus gandrai atnesa biggrin.gif cia sia istorija papasakojo mociute,bet drauge pastojo mano todel teko kurti kita istorija biggrin.gif pradejome ir mes planuoti apie anta ji matydavo drauge su pilvu ir tada paklause kas tam pilve biggrin.gif pasakiau kad kudikis,tada ji paklause kaip jis ten ylindo blink.gif kazkaip pamirso ji ta gandra ir eme klausineti rimtai lotuliukas.gif aisku jau jei suejo 4 metai mes jei pasakeme kad pirksim leliuka,tiesiog nuteikiame ja daug pasakojame apie maza vaikiuka,na ir nuo tada ji domisi tuo...tai neturejau ka kita psakoti sukuriau istorija biggrin.gif kad teveliai turi daug dirbti,usidirbti piniguciu kad galetu nusipirkti sekliuke,ta sekliuke tipo perka tetukas ir duoda mamytei suvalgyti,tada ji patenka y pilvuka ir ten auga auga mazas vaikutis todel ir pilvukas buna didelis. sakau kaip buna jau labai didelis pilvukas reikia vaziuoti pas daktarus tada kudikely issima biggrin.gif kazkaip jei patiko sita istorija,ir patikejo lotuliukas.gif tik visa laime kad dar nepaklause kaip ta kudiky daktarai issima,nes tada nezinociau ka "sumeluoti" blink.gif siandien ryte ji atsimine ir paklause,sako kaip as gimiau mane iseme daktarai ar as neverkiau ar nebijojau smile.gif dabar daug buna klausimu sia tema...kartais randu tam atsakymu kartais nelabai blush2.gif na bet tokia jau musu mamu dalia thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(ErikaAlgirdasSkaiste @ 2012 02 15, 13:39)
... sukuriau istorija...

oho kaip sudėtingai bigsmile.gif

Mes kažkaip nekuriam jokių istorijų ir stengiamės aiškinti kaip yra, pagal vaiko amžių g.gif Kai laukiausi, vyresnėliui buvo 3, klausinėjo kodėl bus leliukas (sakėme, jog tam, kad jis visada turėtų draugą), kaip atsidūrė pilvuke (tėtis įdėjo) ir pan., vėliau žinojo, kad važiuosiu į ligoninę ir gydytojai padės ateiti leliukui, jau po gimdymo klausė ir kaip padėjo, per kur išėmė, bet nespėjus nieko pasakyti, pats nusprendė, kad per bambą biggrin.gif
Ir vis prašo dar sesių biggrin.gif Sako- užaugink pilvuke man dar vieną sesę, arba pagimdyk man dar viena sesę ax.gif Dar kalba, kad aš labai norėjau sesės ir tu ją užauginai pilvuke bigsmile.gif
Atsakyti