Įkraunama...
Įkraunama...

Iš kur atsiranda vaikai?

Matot, neklausiau tos pasakos, nezinau, kas ir kaip ten, kiek ten vulgariai, kiek ne g.gif
Siaip kiek zinau, kad salyse, kur didelis vaiku svietimas siais klausimais, kaip tik maziau nesciu paaugliu ir kai zino, tai daugiau ir proto turi apie apsisaugojima ir pan. Neturiu laiko to straipsnio ieskoti.
As savo mergaitei papasakosiu. Man baisiau, kai 4-meciai vis tiki, kad vaikai parduotuvese randami ax.gif
As irgi ieskojau kokios knygeles grazios, bet tos, kur sena niekse minejo, nemaciau. Reikes pasiziureti.

p.s. as vaikui visada pasakojau, kaip ji gime. Mintinai kaip pasaka moka, aisku, jai dar nekilo klausimas, kaip ji tame pilve atsirado tongue.gif

5-6 metų pradeda domėtis procesu. Galite pasakyti, kad mamos gimdoje buvo kiaušinėlis, kuris susijungė su tėtės ląstele, kuri vadinama spermijumi ir taip iš jų abiejų atsirado vaikutis.

Paimta is cia http://www.austejosb...kuma-lietuvoje/

ir labai pritariu tam, kas parasyta 4u.gif paskaitykit mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eda9: 14 gruodžio 2010 - 23:23
aš tai tokį dalyką pastebėjau -- kaimo vaikai tokiais klausimais būna apsišvietę anksčiau ir labiau negu miestiečiai. Nes kaime būna gyvuliukai ir nuo vaikų neslepiama kaip jie veisiami, pakol miestiečiai tėvai trypčioja ir įsivaizduoja, kad vaikams "per anskti" sužinoti iš kur jie atsirado.

dar pastebėjau, kad autorės dukra vienturtė. o neprašė "nupirkti" broliuko ar sesytės? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2010 12 15, 05:54)
aš tai tokį dalyką pastebėjau -- kaimo vaikai tokiais klausimais būna apsišvietę anksčiau ir labiau negu miestiečiai. Nes kaime būna gyvuliukai ir nuo vaikų neslepiama kaip jie veisiami, pakol miestiečiai tėvai trypčioja ir įsivaizduoja, kad vaikams "per anskti" sužinoti iš kur jie atsirado.

dar pastebėjau, kad autorės dukra vienturtė. o neprašė "nupirkti" broliuko ar sesytės?  ax.gif


Kaimynu mergaite irgi vienturte. Tai vis praso mamos nupirkti sese. Mama sako, kad pinigu neturi, tai taupo vaikas, centus renka ax.gif Man tai cia schmoll.gif
Siaip nemazai esu girdejus, kad 4-5 metu vaikai praso nupirkti,,, man cia nelabai skiriasi nuo tu laiku, kai mus kopustuose rasdavo ir gandrai nese smile.gif

Nezinau, pvz mano poziuris kitoks ir tikrai papasakociau, jei paklaustu. Kol neklausia, tol per daug nekalbu. Be to, maniskei ka tik 3 metukai suejo. Bet zino, kad vaikai pilve gyvena.
Atsakyti
mano vyresnėlis žino, kad prieš gimdamas gyveno mamos pilvuke. Net kai foto žiūrim, baksteli ir aiškina "aš pas mamą pilvuke". To pavyzdys mano antrasis nėštumas - vaikas iškart žinojo, kad pilvely gyvena brolis. Viska saišku ir ramu, Kaip brolis pilve atsirado, jo dar nedomina. Kad jis ir brolis turi pimpaliukus, jis žino. Tiesiog vardinant kūno dalis natūraliai kilo klausimas "kas čia?". Liežuvis man nesiverčia vadinti pimpaliuko kažkokiu gyvūnu ar duoti jam vardą.
Man nuomone sutampa su kažkurios mamos jau išsakyta, pradėti apsakoti, kai vaikas pakalusia ir pasakoti tiek, kiek paklausia.
O apie tą švietimą daržely reiktų pasidomėti, jau vien dėl to, kad paskui tėvų ir auklėtojos pasakojimai tarpusavy nesikirstų. O šiaip toks darželinukų švietima turi būti suderintas su tėvais.
Atsakyti
Šnekasi penkiametis su šešiamečiu:
- Kaip ten tie vaikai į pilvelį patenka, gal mama praryja, kol visai mažiukas?
- Nu tai aišku, kad praryja. Negi pro užpakalį įkiša.
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2010 12 15, 05:54)
aš tai tokį dalyką pastebėjau -- kaimo vaikai tokiais klausimais būna apsišvietę anksčiau ir labiau negu miestiečiai. Nes kaime būna gyvuliukai ir nuo vaikų neslepiama kaip jie veisiami, pakol miestiečiai tėvai trypčioja ir įsivaizduoja, kad vaikams "per anskti" sužinoti iš kur jie atsirado.

dar pastebėjau, kad autorės dukra vienturtė. o neprašė "nupirkti" broliuko ar sesytės?  ax.gif


Dažnai kaime ir vaikų daugiau šeimoje...ir kultūra kitokia...ir tie vaikai tiek dėmesio negauna....
Netaikau visiem kaimam...

Taip, ji vienturtė. Ir praktiškai tiesiogine to žodžio prasme, kitą vaiką teks pirkti. Taip, ji sako: "mama, kada nupirksite man sesutę"; arba: "kada man pagimdysi sesutę". Juk neklaus vaikas: "kada jūs sugulsite ir pasidarysite vaiką".

O kodėl toks klausimas iškilo?

QUOTE(Isila @ 2010 12 15, 11:42)
mano vyresnėlis žino, kad prieš gimdamas gyveno mamos pilvuke. Net kai foto žiūrim, baksteli ir aiškina "aš pas mamą pilvuke".
Man nuomone sutampa su kažkurios mamos jau išsakyta, pradėti apsakoti, kai vaikas pakalusia ir pasakoti tiek, kiek paklausia.
O apie tą švietimą daržely reiktų pasidomėti, jau vien dėl to, kad paskui tėvų ir auklėtojos pasakojimai tarpusavy nesikirstų. O šiaip toks darželinukų švietima turi būti suderintas su tėvais.


Taip. Maniškė irgi puikiai žino, kad vaikai ne kopūstuose randami..ir jau l.seniai...Žino, kad aš ją pagimdžiau, bet vaikui tikrai nekilo klausimas: "iš kur aš išlindau" arba:"kaip ten atsidūriau". Vat kai pradės domėtis tada ir bus aiškinama...Puikiai mato nuotraukas, kuriose aš 9-tame mėnesyje ir tikrai nei karto nesakėme, kad arbūzą prarijau. Visą laik buvo sakoma, kad ten TU smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Samanta @ 2010 12 15, 19:42)
O kodėl toks klausimas iškilo?

šiaip. nes jei gimtų sesytė ar broliukas, tai natūraliai kiltų daug klausimų ir temų pokalbiams. bent jau pas mus taip buvo blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2010 12 15, 20:48)
šiaip. nes jei gimtų sesytė ar broliukas, tai natūraliai kiltų daug klausimų ir temų pokalbiams. bent jau pas mus taip buvo  blush2.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif Kai laukiausi antrojo, vyresnėliui dar nė nebuvo 3 m. Jis aktyviai domėjosi kaip brolis atsirado mano pilve, kaip išlindo. Papasakojau švelniai, aiškiai ir jam suprantamai. Nematau tame nieko baisaus. Aišku vaikas vaikui nelygu. Neįsivaizduoju, kad galėčiau apie tai kalbėti su savo antruoju sūnumi.
Atsakyti
QUOTE(eda9 @ 2010 12 15, 01:20)
Siaip kiek zinau, kad salyse, kur didelis vaiku svietimas siais klausimais, kaip tik maziau nesciu paaugliu ir kai zino, tai daugiau ir proto turi apie apsisaugojima ir pan. Neturiu laiko to straipsnio ieskoti.

g.gif kaip tik priešingai skaičiau bigsmile.gif , kad Jungtinėj Karalystėj ketinama peržiūrėti vaikų švietimo programas lytiniais klausimais, nes kaip tik tas švietimas ir mokymas kaip apsisaugoti nuo nėštumo ankstyvais paauglystės metais ženkliai padidino nėščių nepilnamečių skaičių ir paankstino lytinius santykius.
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2010 12 21, 17:21)
g.gif  kaip tik priešingai skaičiau  bigsmile.gif , kad Jungtinėj Karalystėj ketinama peržiūrėti vaikų švietimo programas lytiniais klausimais, nes kaip tik tas švietimas ir mokymas kaip apsisaugoti nuo nėštumo ankstyvais paauglystės metais ženkliai padidino nėščių nepilnamečių skaičių ir paankstino lytinius santykius.

šiaip tas lytinis švietimas mokyklose yra neišsemiama tema visokiems išvedžiojimams ir manipuliacijoms. Ir tas švietimas švietimui nelygu. Būna, kad į mokyklas po ta vėliava raunasi visokios neaiškios organizacijos, pvz. farmacijos pramonė (reklamuot kontraceptikų). Tokio "švietimo" tai aišku kad nereikia.
Atsakyti
na va.. delfio straipsnis.
http://www.delfi.lt/...u.d?id=40444629

kadangi po kurio laiko jis išnyks, tai perkopinu: Paryškinu britiško seksualumo ir aiškinimo pasekmes.



Beveik 200 tūkst. svarų sterlingų vertės kompensacijų buvo išmokėta britėms, kurios pastojo arba patyrė negalavimų, kai joms buvo įsodintas populiarus 90 svarų sterlingų kainuojantis kontraceptinis implantas, rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph“.

Sveikatos apsaugos tarnyba sulaukė daugiau nei 1000 skundų dėl implanto „Implanon“, kuris vadintas ateities šeimos planavimo priemone. Implantas įsodinamas po oda ir pamažu išleidžia hormono progesterono. Skelbta, kad ši priemonė apsaugo nuo nėštumo trejus metus.
Toks implantas dažnai būdavo įsodinamas jaunesnėms nei 16 metų merginoms, kurios laikomos nepakankamai atsakingomis ir pamiršta išgerti kontraceptinę piliulę.

Tačiau paskelbti duomenys parodė, kad 584 moterys, kurioms buvo įsodintas „Implanon“, pranešė pastojusios. Iš viso sulaukta 1607 skundų, susijusių su „Implanon“. Ypač dažnai skundėsi gydytojai ir slaugytojos, jog „Implanon“ implantą sunku tinkamai įsodinti.

Sveikatos apsaugos tarnyba be teismo susitarė su septyniomis moterimis, kurioms iš viso sumokėta kompensacijų už beveik 200 tūkst. svarų sterlingų. Kai kurios moterys, kurioms buvo įsodintas „Implanon“ implantas, pastojo ir nutraukė nėštumą, todėl žlugo jų asmeniniai santykiai.


Kompanija MSD, gaminanti „Implanon“ implantus, jau paskelbė keičianti juos naujais implantais „Nexplanon“. Taip pat bus rengiami specialūs mokymai medikams, kaip juos tinkamai įsodinti.

Verta paminėti, kad šeimos planavimo klinikos Anglijoje skelbia apie sparčiai augančią kontraceptinių implantų paklausą: 2005 metais į klinikas kreipėsi 16 tūkst. moterų, o pernai jų buvo jau beveik 82 tūkst.

Atsakyti
mano vaikui irgi seniai šis klausimas rūpi, jau ir žino apie sėklytes, kiaušinėlius ir pan. bet jam reikia smulkmenų doh.gif kaip tas tėtis mamai tą sėklytę įdėjo doh.gif pasakiau, kad susijungė organai. kas tie organai, kaip jie jungiasi? pasakiau, kad va, kaip už rankų laikais, tai irgi organai susijungia blush2.gif ta prasme, kad organai yra ir širdis, ir plaučiai, ir pan., kad jų daug...

o geriausiai "išsisprendė" vaiko iš pilvo išėmimo klausimas. vaikas susinervino ir ėmė vardint: Tai kaip: per burną, per nosį, per bambą, per putytę išėmė? bigsmile.gif Taip, per putytę. Jis: Nenusišnekėk, aš rimtai klausiu doh.gif

taigi šis klausimas mūsų šeimoje vis dar atviras. et, paprasčiau, kam cezarius daro... biggrin.gif
Atsakyti