Įkraunama...
Įkraunama...

5-as mėnuo

Pasidalinkime 5-ojo mėnesio patirtimi ir pasiekimais.

Pasidalinkite kokie jūsų mažylių pasiekimai sulaukus 5 mėnesių. Ką jie daro, ko naujo išmoko, ką valgo, kaip ir kiek miega. Kad kitos mamytės auginančios tokio pat amžiaus vaikutį galėtų pasiskaityti ir pačios pasidalinti savo mažylių pasiekimais. Suprantu, kad kiekvienas vaikas kitoks, individualus, bet taip įdomu žinoti, ką moka, kitas mūsų bendraamžis.

Ką turėtų daryti 5-ių męnesių kūdikis:
::Gulėdamas ant pilvo, pasiremia plaštakomis, aukštai pakelia galvą ir žvalgosi, pasukinėdamas galvą į šonus; susilenkia per liemenį, pakeldamas galvą ir pečius; į šonus ištiesia rankas ir kojas; pasistumia rankomis ir pritraukia kelius - juda supdamas, sukdamasis, ypač kojomis atsispyręs į lygų daiktą.

::Prisitraukia koją prie burnos ir čiulpia jos pirštą.

::Mėgsta siūbuoti, kaip lėktuvas ištiesęs galūnes į šonus ir išrietęs nugarą.

::Vikriai persiverčia nuo pilvo ant nugaros.

::Lengvai prilaikomas stojasi, remiasi kojų pirštais, kartais visa pėda.

::Prilaikomas už pažastų, remiasi, kilnoja kojas aukštyn, trypia.

::Prilaikomas sėdi, ištiesia nugarą.

::Sodinamas siūbuoja galva, kurią laiko tvirtai ir tiesiai.

::Prilaikomas už liemens, lenkia-tiesia į priekį galvą, liemenį, traukia kojas prie pilvo.

::Sėdėdamas pasiima daiktą (viena ar abiem rankomis), žaidžia juo.

::Išlaiko buteliuką viena ar abiem rankomis.

::Tiesia rankas į muzikinę dėžutę, varpelį.

::Perdeda daiktą iš vienos rankos į kitą.

::Taria balses ir dvibalsius: i, ai, ei, a, ou; ištaria keletą priebalsių: d, b, l, m.

::Žaisdamas kalba "pats su savimi".

::Įvairiausiai čiauška, kad atkreiptų į save dėmesį.

::Atidžiai seka suaugusiojo mimiką; išgirdęs kitus, taria savus garsus - taip bendrauja, šnekasi.

::Bando mėgdžioti intonacijas.

::Vis tiksliau reaguoja į žmogaus kalbos garsą: atsisuką į kalbėtoją. stebi jį, ypač jo veidą.

::Suvokia SAVO VARDĄ.

::Būdrauja be pertraukos 1-2 val; aktyvus vetimoj aplinkoj - daug juda, dairosi.

::Lėtai pasuka galvą silpnėjančio-išnykstančio garso ar vaizdo kryptimi.

::Imant daiktą žvilgsnis klaidžioja nuo rankų prie daikto ir atgal.

::Daikto siekia abiem rankomis, jomis brauka per daiktą, kartais tai daro kumščiais.

::Pirmiausia daiktą paliečia, po to paima, sukinėja, krato, stuksena, ragauja.

::Matydas daikto dalį, žino, koks tai yra daiktas.

::Akimis tyrinėja greitai judančius ir esančius toli nuo jo daiktus.

::Pasilenkia į priekį, kad galėtų pamatyti nukritusį daiktą.

::Patraukia į šalį nedidelius daiktus, kliudančius stebėti jį dominančius daiktus ar aplinką.

::Pazįsta panašius daiktus.

::Atskiria tėvus nuo kitų asmenų.

::Supyksta pamatęs nepazįstamus, ypač moteris.

::Sąmoningai ir sistemingai mėgdžioja garsus judesius.

::Laikydamas vieną daiktą, siekia kito; numeta pirmąjį, ka paimtų antrąjį.

::Parodo baimę, pasišlykštėjimą, pasibjaurėjimą, pyktį.

::Atskiria save ir mama veidrodyje.

::Šypsosi, kalbina atvaizdą veidrodyje.

::Mėgdžioja grimasas.

::Šypsosi žmogui, jį kalbina

::Moka palaukti.

::Tiesia rankas, jomis mosuoja pamatęs besiartinantį žmogų, stengiasi prie jo priartėti.

::Įsikabinęs į jį paėmusį žmogų, tvirtai laikosi.

::Nustoja verkti, kada į jį kreipiamasi.

::Išreiškia nepasitenkinimą, kai iš jo norima atimti žaislą.

::Išdykauja kai su juo žaidžiama; žaidžia su buteliuku - plekšnoja juo per krūtinę.

::Žįsdamas čiupinėja krūtinę.

::Gerai paima duonos plutą, džiūvesėlį.

::Gali pradėti gerti iš puoduko.


Va kiek daug jau mokės mūsų mažyliai 4u.gif
Atsakyti
Vaje vaje vaje 4u.gif mes dar tiek visko nemokam ax.gif Mes jau beveik sedime,apsivercia besiekdamas koki daikta ir pasiima,labai megsta ziureti i save veidrodi lotuliukas.gif Valgom MP +vaisines tyreles+darzoviu koses+kruopu koseles thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(maskanyte @ 2011 03 03, 10:46)
Vaje vaje vaje 4u.gif mes dar tiek visko nemokam ax.gif  Mes jau beveik sedime,apsivercia besiekdamas koki daikta ir pasiima,labai megsta ziureti i save veidrodi lotuliukas.gif  Valgom MP +vaisines tyreles+darzoviu koses+kruopu koseles thumbup.gif

ismoks wink.gif

ir mano bernuzelis jau labai sedeti nori, vis pasodinu ant kelio, o kiek laimes buna biggrin.gif

Apsivercia ir vienaip ir kitaip, ir truputi sliauzia atgal, issiriecia labai graziai blush2.gif
Valgom kol kas tik MP, o daugiau nieko rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Dolyte @ 2011 03 03, 21:11)
ismoks wink.gif

ir mano bernuzelis jau labai sedeti nori, vis pasodinu ant kelio, o kiek laimes buna  biggrin.gif

Apsivercia ir vienaip ir kitaip, ir truputi sliauzia atgal, issiriecia labai graziai  blush2.gif 
Valgom kol kas tik MP, o daugiau nieko  rolleyes.gif

As tai ne neissivaizduoju kada mano pipiras vartysis g.gif Dar ant pilvo paguli bet va ant nugaros visai neguli schmoll.gif Jam labiausiai patinka suptis kedutei arba buti ant ranku ax.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes 4u.gif Turiu klausimeli. Mano mazasis pabirutis per miegus,vis su rankyte dauzo sau per galvyte,kazi kas jam yra g.gif ,is pradziu galvojau kad gal ka sapnuoja,bet tai jau tesiasi kelinta naktis,aisku neistisai, bet pagrinde i ryta.
Atsakyti
Sveikutes smile.gif mes jau daug ka mokam,siandien pradejo sakyti "mamamama" taip malonu 4u.gif . bet maziau "sneka" negu praeita menesi. Dar nesliauzia, bet stengiasi tai padaryti. Jau valgom tyreles, bet pradejo berti unsure.gif .

maskanyte as net nezinau kas tai galetu buti, gal siaip....praeis.

O maniskei pradejo prakaituoti galva labai,net ciuzinys slapias buna. Manau tikrai ne rachitas, nes prakaituoja tik is tos puses ant kurios guli, ir tik per pirmas miego valandas. ir neapkloju ja, tik suvystom, ir diena irgi buna kepuryte slapia kai miega lauke verysad.gif . Duodu vitamino D po 3 lasiukus. Gal jai vis tiek karsta, siandien i kita kombinizenona aprengiau ,saltesni, paziuresiu kaip bus.

Atsakyti
QUOTE(Fiesta10 @ 2011 03 14, 14:17)
Sveikutes  smile.gif  mes jau daug ka mokam,siandien pradejo sakyti "mamamama" taip malonu  4u.gif . bet maziau "sneka" negu praeita menesi. Dar nesliauzia, bet stengiasi tai padaryti.  Jau valgom tyreles, bet pradejo berti  unsure.gif .

maskanyte as net nezinau kas tai galetu buti, gal siaip....praeis.

O maniskei pradejo prakaituoti galva labai,net ciuzinys slapias buna. Manau tikrai ne rachitas, nes prakaituoja tik is tos puses ant kurios guli, ir tik per pirmas miego valandas.  ir neapkloju ja, tik suvystom, ir diena irgi buna kepuryte slapia kai miega lauke  verysad.gif . Duodu vitamino D po 3 lasiukus. Gal jai vis tiek karsta, siandien i kita kombinizenona aprengiau ,saltesni, paziuresiu kaip bus.

Kokias tyreles jus valgot,kokios firmos?
Atsakyti
maskanyte pati darau, bulve+kalafijora, bulve+spinatas, bulve+brokolis ir alyvuogiu aliejaus pora lasiuku. Morkas bandysiu dar karta savaites pabaigoje. Snd dar cukinija nupirkom.
Jau pradejo kakot kitaip blush2.gif kai valge tik piena man labiau patiko lotuliukas.gif
Nu va, po dienos miego nesuprakaitavom smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Fiesta10 @ 2011 03 14, 19:39)
maskanyte pati darau, bulve+kalafijora, bulve+spinatas, bulve+brokolis ir alyvuogiu aliejaus pora lasiuku. Morkas bandysiu dar karta savaites pabaigoje. Snd dar cukinija nupirkom.
Jau pradejo kakot kitaip  blush2.gif  kai valge tik piena man labiau patiko  lotuliukas.gif
Nu va, po dienos miego nesuprakaitavom  smile.gif

Niu saunu kad neprakaituojat jau thumbup.gif ,as mat ne taip supratau. Galvojau rasai apie vaisines tyreles. O darzoviu as ir pati darau,pirktiniu mano nevalgo ax.gif O ir patinka man gaminti bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(maskanyte @ 2011 03 14, 07:36)
Sveikos mamytes 4u.gif  Turiu klausimeli. Mano mazasis pabirutis per miegus,vis su rankyte dauzo sau per galvyte,kazi kas jam yra g.gif ,is pradziu galvojau kad gal ka sapnuoja,bet tai jau tesiasi kelinta naktis,aisku neistisai, bet pagrinde i ryta.

mano vaikas su rankyte viena pastoviai mosikuoja, bet ne miegodamas

QUOTE(Fiesta10 @ 2011 03 14, 11:17)
O maniskei pradejo prakaituoti galva labai,net ciuzinys slapias buna. Manau tikrai ne rachitas, nes prakaituoja tik is tos puses ant kurios guli, ir tik per pirmas miego valandas.  ir neapkloju ja, tik suvystom, ir diena irgi buna kepuryte slapia kai miega lauke  verysad.gif . Duodu vitamino D po 3 lasiukus. Gal jai vis tiek karsta, siandien i kita kombinizenona aprengiau ,saltesni, paziuresiu kaip bus.

ir mano vaikas prakaituoja, kai miega ant tos puses, zandukas pabertas buna is po nakties. O kakliukas visada raudonas doh.gif

QUOTE(Fiesta10 @ 2011 03 14, 16:39)
Jau pradejo kakot kitaip  blush2.gif  kai valge tik piena man labiau patiko  lotuliukas.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Linksmai čia pradėjot temutę lotuliukas.gif Va ir sužinojau, kad vaikiukai kurie primaitinami daržovytėmis, pradeda kitaip kakoti, o aš jau buvau išsigandusi, kad mano mažylei viduriukai užkietėjo doh.gif
Na o maniškė jau nemažai moka, persiverčia nuo nugarytės ant pilvuko per dešinę rankyte, sako pa-pa, aba, prunkščia seiles, garsiai juokiasi, lovytės grotelėmis sukasi ratu (lipa laiptais thumbup.gif ), gražiai pasiima žaisliukus, viską deda į burnytę... Be to ištisai šypsosi biggrin.gif
Atsakyti
Dolyte pas mus irgi kakliukas raudonas, tepu bepantenu pastoviai, nepadeda. o raudonas nuo to kad trinasi odele, jau dejau ir vatos plonu sluoksniu, irgi nepadeda. Uzsirasiau pas dermatologa, gal jinai ka patars... g.gif

Kaz kodel vel pradejo skystai kaku daryt unsure.gif

Po kiek ml jusu vaikeliai suvalgo darzoviu tyres per viena karta? Mano snd suvalge apie 150 -160 bet vis tiek niurzge, kol nedaviau pieno. Daktare sake kai gerai jau valgys tyreles, tai pieno jau nereikia duoti....bet o atsigerti nereikia? smile.gif .
Papildyta:
QUOTE(raketa @ 2011 03 15, 13:12)
lovytės grotelėmis sukasi ratu (lipa laiptais thumbup.gif )


cia tai geras lotuliukas.gif maniske taip nemoka smile.gif jinai tik spyria kojytemis, bet ir guleti lovytej jau nenori, net karusele jai nebeidomi pasidare smile.gif . dabar jai idomiau sedeti ir kisti pulta nuo tv i burnyte lotuliukas.gif arba ciulpti pleda sav
Atsakyti