Įkraunama...
Įkraunama...

Baldų restauravimas - 2 tema

Labutis, ir as prasau pagalbos: kaime turim labai grazia senovine spinta, bet kadangi ten nieks negyvena ziemom ir nuo nekurenimo del dregmes ji labai smirda, ar imanoma kazkaip panaikint ta kvapa ar jau ir jokie sveitimai ar dar kazkokios spec. priemones nepadetu? 4u.gif
Atsakyti
Vanduo su actu kažkiek padeda. Koks puodelis į kibirą, o paskui vėdinti, kol actas išsigaruos.
Atsakyti
Laba diena,

ieškau patarimo ir aš smile.gif Noriu perdažyti rašomąjį stalą dukrai. Stalas turėtų būti šviesios, kažkas panašaus į dramblio kaulo, spalvos, o jo viršus gana tamsiai rudas, pvz. riešuto spalvos. Noriu, kas viršus būtų ne dažytas, o alyvuotas, kuo natūralesnis, bet patvarus. Skaičiau čia, kad būna spalvotos alyvos, tik kur?Galvoju daryti taip:
pirkti Jyske pušinį stalą;
nušveisti visą laką;
gruntuoti reikia ar ne?
dažyti patį stalą kokius 2-3 kartus, gal truputį pasendinti;
alyvuoti stalviršį.
tik vat čia ir prasideda problemos - kokia alyva su spalva, kas gamintojas, kur jos ieškoti? Ir kaip su ja elgtis... Ir kokie dažai geriau tiktų, vistik kasdien mergina prie jo sėdės.
Turiu kažkokį laką su vašku ir spalva. Vyras sako kažkas panašaus į beicą. Sako labai svarbu gerai nušveisti seną laką, nes tada tas lakas-beicas gali nevienodai pasidegti ir kaip čia kažkas minėjo, nieko nebepadarysi. O stalas tai nepigus... Su tuo beicu ar alyva nesu nieko darius, bijau sugadinti. Patarkit prašau, labiau patyrusios.
Atsakyti
QUOTE(Jei @ 2012 06 24, 18:30)

Jei esate iš Vilniaus, nuvažiuokit į Milesiją, Savanorių pr. pasižiūrėti. Kažkada pirkau priemones pušinėms palangėms, likau visai patenkinta tuo, ką patarė pirkti, ir kaip gavosi. ne reklama schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Rrina @ 2012 06 24, 20:06)
Jei esate iš Vilniaus, nuvažiuokit į Milesiją, Savanorių pr. pasižiūrėti. Kažkada pirkau priemones pušinėms palangėms, likau visai patenkinta tuo, ką patarė pirkti, ir kaip gavosi. ne reklama  schmoll.gif




ačiū, aš iš Šiaulių. Šią savaitę važiuosiu į Kauną, gal kas galit patarti, kur Kaune galėčiau tokių dalykų ieškoti.
Atsakyti
Pagalvojau, kad ir aš galiu čia patarimo paklausti. Turiu tokį medinį stovą gėlėms. Bet va, jis yra su vinimis sukaltas, o vinys surūdijusios. Ką patartumėt daryt? Čia tikriausiai tas rūdžių surišėjas nepadės. O jeigu jas ištraukti ir naujai sukalti, bijau, kad subyrės man tas daiktas. Gi jau tikrai ne pirma jaunystė - prosenelės palikimas.

QUOTE(Jei @ 2012 06 24, 18:30)
Su tuo beicu ar alyva nesu nieko darius, bijau sugadinti. Patarkit prašau, labiau patyrusios.

Su paprastu beicu aš esu dariusi, bet pagrindas buvo švarus, nelakuotas, tai nereikėjo pačiai jo ruošti. Bet po to lakavau dar.
Jeigu norit beicuoti, tai gruntuoti tikrai nereikia, nes užsidengs natūrali medžio faktūra. Gruntas reikalingas tada, kai norima sulyginti paviršių. Tai net galvoju, kad toms vietoms, kurias dažyste, jo nereikės.
Šiaip siūlyčiau paieškoti, gal rasit grynos medienos stalą (ta prasme, nelakuotą ir kitaip neapdorotą) arba gal kas pagamintų. Nes pirkti naują ir vargti nežinau, ar labai apsimoka. Visgi ir šlifuoti su švitriniu pavargsit. Tada jau reikia to elektrinio šlifuoklio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Meškuolė: 25 birželio 2012 - 08:22
QUOTE(Jei @ 2012 06 24, 18:30)
Laba diena,

ieškau patarimo ir aš  smile.gif  Noriu perdažyti rašomąjį stalą dukrai. Stalas turėtų būti šviesios, kažkas panašaus į dramblio kaulo, spalvos, o jo viršus gana tamsiai rudas, pvz. riešuto spalvos. Noriu, kas viršus būtų ne dažytas, o alyvuotas, kuo natūralesnis, bet patvarus. Skaičiau čia, kad būna spalvotos alyvos, tik kur?Galvoju daryti  taip:
pirkti Jyske pušinį stalą;
nušveisti visą laką;
gruntuoti reikia ar ne?
dažyti patį stalą kokius 2-3 kartus, gal truputį pasendinti;
alyvuoti stalviršį.
tik vat čia ir prasideda problemos - kokia alyva su spalva, kas gamintojas, kur jos ieškoti? Ir kaip su ja elgtis... Ir kokie dažai geriau tiktų, vistik kasdien mergina prie jo sėdės.
Turiu kažkokį laką su vašku ir spalva. Vyras sako kažkas panašaus į beicą. Sako labai svarbu gerai nušveisti seną laką, nes tada tas lakas-beicas gali nevienodai pasidegti ir kaip čia kažkas minėjo, nieko nebepadarysi. O stalas tai nepigus... Su tuo beicu ar alyva nesu nieko darius, bijau sugadinti. Patarkit prašau, labiau patyrusios.



Galit pacio stalo, jei planuojate ji dazyti, ir nesveisti iki medienos, -patikekit, tai- pragariskas darbas ir daugybe dulkiu, - pakaks tik pasiausti pavirsiu, o va stalvirsi, jei zadate beicuoti, tada jau teks svariai iki medienos nusveisti. As esu perdazius i vaiko kambari sena 60- tuju staliuka ir laminuota komodele, tai dazus pirkau Senukuose. Beico, taip, tikrai, Milesija daug turi, mano meistras, kuris mum gamino kelis baldus is ten ima, vaziavom pas jus atspalvio rinkti, gal ju filialas Kaune yra.
Atsakyti
QUOTE(aistukas @ 2012 06 25, 08:56)
Galit pacio stalo, jei planuojate ji dazyti, ir nesveisti iki  medienos, -patikekit, tai- pragariskas darbas ir daugybe dulkiu, - pakaks tik pasiausti pavirsiu,

teisingai supratau, užtenka lakuotą pašiaušti ir jau galima dažyti? Ar dar reikia pagruntuoti, kad sukibimas dažų geresnis būtų?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Meškuolė: 25 birželio 2012 - 09:11
QUOTE(aistukas @ 2012 06 25, 08:56)
Galit pacio stalo, jei planuojate ji dazyti, ir nesveisti iki  medienos, -patikekit, tai- pragariskas darbas ir daugybe dulkiu, - pakaks tik pasiausti pavirsiu, o va stalvirsi, jei zadate beicuoti, tada jau teks svariai iki medienos nusveisti. As esu perdazius i vaiko kambari sena 60- tuju staliuka ir laminuota komodele, tai dazus pirkau Senukuose. Beico, taip, tikrai, Milesija daug turi, mano meistras, kuris mum gamino kelis baldus is ten ima, vaziavom pas jus atspalvio rinkti, gal ju filialas  Kaune yra.


kokiais dažais dažėte?? turiu kaip tik 60-ųjų veidrodžio spintelę "eilėje" iš tokios laminuotos plokštės...
Atsakyti
Vėl ateinu su klausimu smile.gif Pradėjau stalui, spintos durims rinktis spalvą, tai pardavėjas mane subalamutino g.gif Aš galvojau pirkti sienų, vandens pagrindo dažus (sadolin, tikurila ar pan.), tačiau pardavėjas sako, kad baldams yra specialūs unsure.gif Nieko apie tokius nežinau... Dažiau mažesnes smulkmenas: dėžes, kėdę tai su sieniniais, nulakavau po to ir nieko, tiko ir lipo ir gražiai atrodo. O tai kaip jūs darote? Kokiais dažais dažote?
Atsakyti
QUOTE(Jei @ 2012 07 01, 16:51)
Vėl ateinu su klausimu  smile.gif  Pradėjau stalui, spintos durims rinktis spalvą, tai pardavėjas mane subalamutino  g.gif  Aš galvojau pirkti sienų, vandens pagrindo dažus (sadolin, tikurila ar pan.), tačiau pardavėjas sako, kad baldams yra specialūs  unsure.gif  Nieko apie tokius nežinau... Dažiau mažesnes smulkmenas: dėžes, kėdę tai su sieniniais, nulakavau po to ir nieko, tiko ir lipo ir gražiai atrodo.  O tai kaip jūs darote? Kokiais dažais dažote?


As irgi manau, jog dazai baldams gal labiau rinkodaros produktas smile.gif
nes pati labiausiai megstu tikurila dazus ir su jais esu daziusi net paprasta spintele, kuri tarnauja kaip vonios spintele, tiesiog nudazius padengiau jachtu laku ir puikiausiai laiko jau trecius metus mirksiukas.gif
cia galbut baldams labiau yra orientuoti medienai atspalvi suteikiantys beicai ar kas nors panasaus
Atsakyti
QUOTE(Meškuolė @ 2012 06 25, 09:10)
teisingai supratau, užtenka lakuotą pašiaušti ir jau galima dažyti? Ar dar reikia pagruntuoti, kad sukibimas dažų geresnis būtų?


Taip, visiskai teisingai supratote, uztenka pasiausti. As kai daziau komodele dejau grunta, bet ten buvo laminuota plokste, o slaliukas buvo medinis, tai as ji tik pasveiciau ir daziau tais paciais dazais, kaip ir komodele. Dazai, jei tiksliai pamenu, buvo Vivacolor Melody. Ant juo raso, kad medienai tinkami, daziau voleliu. Laiko vienodai gerai ir su gruntu ir be jo smile.gif
Atsakyti