Įkraunama...
Įkraunama...

Baldų restauravimas - 2 tema

Reikia patarimų.
Turiu sofkutę, kurios porankiai mediniai, kažkada buvo lakuota neblizgiu laku. Dabar tas lakas kai kur jau nusitrynęs, į medena pradėjo įsigerti purvas. Ypač porankiuose matosi.
Dar turiu kėdę, kuri irgi lakuota, lakas tamsesnis nei sofkutės, atrodo kaip kedė kairėje. Lakas užteptas dar gamyklinis, dabar vietomis jau nutrupėję. Atrodo baisiai.

Abu baldus noriu nudažyti baltai.
Kiek suprantu abu baldus turėsiu nušveisti nuo lako. O poto? Ar pakaks tiesiog ant švaraus medžio tepti baltus dažus? Ar prieš tai dar kažkuo tepti? blush2.gif
Ir kokius dažus patartumėt? Noriu matinio efekto.



Beje, kaip galima išgauti tokį efektą, kaip šie balkiai ir kedė?

user posted image
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ntu-Kpi: 09 vasario 2014 - 19:40
QUOTE(Ntu-Kpi @ 2014 02 09, 18:36)
Kiek suprantu abu baldus turėsiu nušveisti nuo lako. O poto? Ar pakaks tiesiog ant švaraus medžio tepti baltus dažus? Ar prieš tai dar kažkuo tepti?  blush2.gif
Ir kokius dažus patartumėt? Noriu matinio efekto.
Beje, kaip galima išgauti tokį efektą, kaip šie balkiai ir kedė?


galit tepti gruntu, galit netepti.
Matini eferta suteikia matiniai dazai, parduotuvej bus parasyta blizgus ar matiniai.
Balkiu efekta isgautumet whitewashing technika arba itepant spalvotu (baltu) vashku,
Kedei dazyta naudojant sendinimo technika.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uups: 09 vasario 2014 - 20:28
QUOTE(uups @ 2014 02 09, 20:28)
galit tepti gruntu, galit netepti.
Matini eferta suteikia matiniai dazai, parduotuvej bus parasyta blizgus ar matiniai.


O kaip žinoti - reikia tepti gruntu ar ne? g.gif


QUOTE(uups @ 2014 02 09, 20:28)
Balkiu efekta isgautumet whitewashing technika arba itepant spalvotu (baltu) vashku,


Ar teisingai supratau, reikia skiesti dažus su vandeniu santykiu 2:1 (arba 1:1 arba 1:2)
Galima bet kokius dažus taip skiesti? Ar reikia kažkokius būtent? ax.gif


QUOTE(uups @ 2014 02 09, 20:28)
Kedei dazyta naudojant sendinimo technika.


Galit trumpai parašyti seką kas po ko. blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ntu-Kpi: 09 vasario 2014 - 21:41
QUOTE(Ntu-Kpi @ 2014 02 09, 20:41)
*O kaip žinoti - reikia tepti gruntu ar ne?  g.gif
**Ar teisingai supratau, reikia skiesti dažus su vandeniu santykiu 2:1 (arba 1:1 arba 1:2)
***Galima bet kokius dažus taip skiesti? Ar reikia kažkokius būtent? ax.gif
****Galit trumpai parašyti seką kas po ko. blush2.gif

* is patirties. As nezinau, teorishkai 'teisingai' dazant visada reikia, - geriau sukimba, plius reikia maziau dazu tolygiam padengimui, jei like senu dazu ar lako, jis ,neprateka', tp gerai padengiamos medienos 'shakos' ir pan. Bet siais laikais visi savaip dazo ir niekas nesiparina. Antra vertus, tarkim, norint sendinti balda ji sveiciant gruntas tik trukdytu rolleyes.gif Buna ir dazu kartu su gruntais,- as juos ziauriai megstu,- nerealiai gerai padengia thumbup.gif
** taip, priklausomai nuo norimo 'baltumo'
*** tik lateksinius. LT man regis, jie vadinami 'emulsiniais',- akriliniai, viniliniai, etc.
**** trumpai neisheis, nes tu sendinimo techniku labai daug. Kai kada po baltais dazais dazoma kontrastine spalva ir dazoma balta pavaloma skuduru, kai kada balti dazai nusveiciami iki medienos, galima sendint tamsiu vashku arba patina ir pan. Sitos informacijos yra nete ir lietuvishkai 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uups: 09 vasario 2014 - 22:13
Kaip tie balkiai pabalinti, tai tokį efektą padaro šarmai balti, grndis jais irgi balina, po to spec. muilu dengiama. Aš pirkausi baldams, čia Danijoj daug kas baldus nusibalina tais šarmais arba baltais lakais.
Atsakyti
QUOTE(vovere74 @ 2014 02 10, 00:16)
Kaip tie balkiai pabalinti, tai tokį efektą padaro šarmai balti, grndis jais irgi balina, po to spec. muilu dengiama. Aš pirkausi baldams, čia  Danijoj daug kas baldus nusibalina tais šarmais arba baltais lakais.

drinks_cheers.gif aha, dar ukiniais balikliais skiestais tepa mediena, balina, ty.
Atsakyti
Aš su tuo šarmu nusibalinau laikraštinę. Dengiau gal kokius 4 sluoksnius, tai ma labai patinka efektas - balta beveik kaip akriliniais dažais dažyta, bet vis gi medžio faktūra, raštas persimato. Pabandžiau ant savo kėdžių, visai liuks. Tai tikriausiai visą tą staliuko ir kėdžių komplektą taip ir dažysiu, o dar radau gobeleno kėdėms, tokio, apie kokį svajojau, pasaka. Va tik laiko dar reik gaut ir galėsiu darbuotis pilna koja.
Atsakyti
QUOTE(vovere74 @ 2014 02 10, 02:45)
Aš su tuo šarmu nusibalinau laikraštinę. Dengiau gal kokius 4 sluoksnius, tai ma labai patinka efektas - balta beveik kaip akriliniais dažais dažyta, bet vis gi medžio faktūra, raštas persimato. Pabandžiau ant savo kėdžių, visai liuks. Tai tikriausiai visą tą staliuko ir kėdžių komplektą taip ir dažysiu, o dar radau gobeleno kėdėms, tokio, apie kokį svajojau, pasaka. Va tik laiko dar reik gaut ir galėsiu darbuotis pilna koja.

Kas per sarmas, idekit kokia nuorodele i produkta g.gif
Atsakyti
QUOTE(vovere74 @ 2014 02 10, 01:16)
Kaip tie balkiai pabalinti, tai tokį efektą padaro šarmai balti, grndis jais irgi balina, po to spec. muilu dengiama. Aš pirkausi baldams, čia  Danijoj daug kas baldus nusibalina tais šarmais arba baltais lakais.


Kaip tie šarmai atrodo? Kur būna pirkti? rolleyes.gif

QUOTE(vovere74 @ 2014 02 10, 01:45)
Aš su tuo šarmu nusibalinau laikraštinę. Dengiau gal kokius 4 sluoksnius, tai ma labai patinka efektas - balta beveik kaip akriliniais dažais dažyta, bet vis gi medžio faktūra, raštas persimato. Pabandžiau ant savo kėdžių, visai liuks. Tai tikriausiai visą tą staliuko ir kėdžių komplektą taip ir dažysiu, o dar radau gobeleno kėdėms, tokio, apie kokį svajojau, pasaka. Va tik laiko dar reik gaut ir galėsiu darbuotis pilna koja.


Gal turi foto, kaip atrodo laikraštine? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Rutele_S @ 2014 02 10, 10:42)
Kas per sarmas, idekit kokia nuorodele i produkta g.gif

Aš čia šioje temoje buvau įdėjusi nuotrauką, naudoju Dk pirktą, Lietuvoj tokio lyg ir nėra, bet yra kitų firmų.
Papildyta:
QUOTE(Ntu-Kpi @ 2014 02 10, 11:47)
Kaip tie šarmai atrodo? Kur būna pirkti? rolleyes.gif
Gal turi foto, kaip atrodo laikraštine? blush2.gif

Va, tik dar medžiagą reik užtempt ant tų stripų: user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vovere74: 10 vasario 2014 - 13:20
Mano darbelis, pirmas blynas niekad to nedariau, dabar darbo ikarstis sveiciu, ir dabar galvoju ka toliau daryt, ziuriu kai kur islindo baltos demeles, ten stalas buvo pagadintas tai nusveiciau nelygumus ir pasimate demytes, idomu man jos pasiisleps ar kazkkuo padengt reik, nuo iinfo jau sukas galva. user posted imageuser posted image
Mano tikslas kedes ir stalo kojytes nudazyti old white spalvyte o stalvirsiu noriu riesutmedzio spalva isgauti, gal gali patarti prasau gal upsss zino kokia tvarka man ka daryti, as esu ne lt , o uk tai man sunku susigaudyti su medziagu pavadinimais, beicavimas gruntas ir t.t. Gal galite padeti sos mergaites blush2.gif ai dar idomu ar smarkiai trinti ta virautini sluoksni, man nebeblizga ir rodos gerai, vis vien manau spalvos nepaslepsiu. turiu si sedevra pabaigti iki sekmadienio, nes gryzta brangusis vyras , kedes ir stalvirsi nusveiciau, dabar lekiu kojytes stalo nusveisti. Aciu uz patrimus ir tolimesnius zingsniu siekiant grozio bigsmile.gif
Papildyta:


user posted image
Mano svajone padaryti taip 4u.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laimucka: 10 vasario 2014 - 15:07
as tikrai ne spece, bet ten kur uzsidazys baltai tai pilnai turetu pakakti, tik susiausti, laka, ar ji nusveisti ir uzsidazys, bet pavirsius tiek stalo tiek kedes, tai gal reikia daugiau nusveist iki grynos medienos g.gif tada beicuoti ir paskui vaskuot ar aliejuot ar lakuot.. pataisykit jei klystu...

o as susiradau idomu dalyka. Kalkiniai dazai (bent taip issiverciu ), galima patiems pasidaryti. Labai tinka provanso stiliaus, sendintu baldu vaizdui isgauti. Tik nesuprantu jei dedasi gipso milteliai (plaster of paris guglas vercia kaip gipso miltelius) tai kodel vadinasi kalkiniais dazais biggrin.gif

cia jau su gatavais jais dazo http://www.youtube.c...h?v=vvM3iGNqMkA

cia pati darosi juos http://www.youtube.c...h?v=BFpAjOlZb7Q

Visa tai, kad pigiau butu nei vien dazais dazyti. Greit dziusta. Tik reik issiaiskinti, kokie dazai tam tinkami. Visai pabandyciau. O gal yra bandziusiu ir pakomentuotu konkreciau, placiau..
Atsakyti